Skocz do zawartości

Teczka 2D: maroński


maronski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 361
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pozostaje mi tylko ukłonić się nisko w pas i podziękować za wszystkie komentarze. Wiele to dla mnie znaczy. Naprawdę.

Życzę wszystkim miłego weekendu i udanego Indiany Jonesa 4 :)

 

Pozdrówki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EvilKillaruna

Ja jestem zmuszony powiedzieć jedno:

 

Mistrzu!!

 

Pracuję na Corelu od prawie 9-ciu lat, ale muszę przyznać że to widzę u Ciebie wgniata mnie dosłownie w kapcie! Pierwszy raz spotkałem się z Twoimi artworkami na cgsociety i tam wywołały we mnie swego rodzaju szok - bo nie przypuszczałem że PP jest zdolny do takich rzeczy w odpowiednich rękach :).

 

Za fantasy szczerze nawet nie przepadam, ... ale Twoje grafiki ubóstwiam ze względu na warsztat który jest po prostu nie z tej ziemi. Widać lata doświadczenia i ile trudu miejscami w nie musiałeś włożyć.

 

Po prostu omg wtf i'm own3d :D.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł.

Dawno nic nie postowałem. Wrzucam starsze i nowsze rzeczy. Część we fragmentach. Ostatnio nie mam weny... Lipa i dół...

 

bajkimj7.jpg

bajkimj7.52eec13e0f.jpg

 

 

 

buawy4oq6.jpg

buawy4oq6.d516a9a3b8.jpg

 

 

gracu1.jpg

gracu1.6f59f57fa5.jpg

 

 

kasandraxf0.jpg

kasandraxf0.278027ec19.jpg

 

 

portalur8.jpg

portalur8.cf84eee0f6.jpg

 

 

cotamnb4.jpg

cotamnb4.70d0a1537e.jpg

 

 

fantasywarssx5.jpg

fantasywarssx5.9ce941f289.jpg

 

 

lanceso9.jpg

lanceso9.2f2f6c1256.jpg

 

 

miastaop2.jpg

miastaop2.a0e36cd969.jpg

 

 

tranzytxd3.jpg

tranzytxd3.bf437800f3.jpg

 

 

wilkoakxu9.jpg

wilkoakxu9.0f3ac2979f.jpg

Edytowane przez maronski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche za mocno pojechalo komercją w tej wrzucie ;) Nawet forma podania, gdzie na prace naklejasz okladki, nie pozwala wczuc sie w te obrazy. I przeszkadzaja te rozne bannery imageshack doklejane do pracy, no ale co poradzic..

 

Bajka swietna, choc ta kompozycja z prostokatow mocno chaotyczna i odwraca uwage od prac.

 

Mi najbardziej podchodzi koń pod rycerzem spod ciemnej gwiazdy. Swietnie bryla zlapana, w ogole ciekawie namalowany, kolorki, walor, rozklad plam na koniu o jakas ciekawa abstrakcje sie ociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne odczucia jak leander:

1)mocno komercja wieje ;)

2) bajka jest super- bardzo klimatyczne (fajowy ten chlopaczek z trawka w buzi i olbrzym fajnie cieniowany)

3) rycerz rzeczywiscie najfajniejszy!! (gdyby faktycznie tej okladki w rogu nie bylo to bylo by przyjemniej patrzyc...;). i fajnie, ze monochromatyczny bardziej bez tych szalonych kolorkow...

Ale mam tez wrazenie, ze w niektorych pracach uzywasz za duzo czystej bieli w highlight'ach (szczegolnie w Fantasy Wars) i jakos wedlug mnie mocno negatywnie wplywa to na odbior i jakosc pracy (ten ork wyglada troszke jak plastykowa figurka, z ktorej schodzi farba ;))

Pozdrowki i zycze powrotu weny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

leander: W sumie masz rację bo komercja dopadła mnie już dawno. Wiesz jest tak, że jeśli się robi dla kogoś to już jest komercja więc dziwię się, że gdzieś się ją dostrzega. Fakt, od półtora roku nic dla siebie nie zrobiłem. Czasem trzeba coś szybciej machnąć jak terminy gonią.... Postaram się nie naklejać okładek :)

lordbiernac: "mocno komercją wieje" - dlaczego mocno ? :) Jeśli chodzi o Fantasy Wars to dostałem płaskie rendery z produkcji i tak się cieszę, że coś z tego wyszło.

Marduk: Wklejony ale sporo jest roboty by go uklimatyzować.

Misiekhc: Takie życie :) A kolorki jak zwykle :)

 

Pozdro Panowie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie "gładkie" robią się Twoje digitale ostatnio. Widziałem kiedyś Twoje "analogowe" malarstwo, i zdecydowanie bardziej mi się podobało (zresztą, chyba kiedyś Ci to już pisałem). Było tam więcej Ciebie, tutaj zaczyna trochę pachnieć automatem. Aczkolwiek przyznaję, automat wysokiej jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Dawno nic nie wrzucałem więc przyda się wrzucić kilka rzeczy. Przeprowadzam się teraz i czeka mnie jakiś czas bez netu więc zagęściłem ruchy.

Nie opisuję do czego je robiłem. Traktujcie je jako obrazki do oglądnięcia.

Pozdrówka !!!

 

helikonia1nn2.jpg

 

helikonia2xl4.jpg

 

vingeiq5.jpg

 

rytuapa9.jpg

 

ordziexz8.jpg

 

zadra1dl9.jpg

 

Ten kawałek robiliśmy z Lacedemonem. Pozdro Mariusz!

 

zadra2aj4.jpg

 

herosyj9.jpg

 

kingsbountyokadkamaronslj9.jpg

 

kingsbounty1dq4.jpg

 

kingsbounty2tc1.jpg

 

silverzamekst8.jpg

 

labiryntsilveryj0.jpg

 

wdsilveriu9.jpg

 

mattewarsawli0.jpg

Edytowane przez maronski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie QbisieQ, co za różnica co zrobił Maroński (chociaż od strony technicznej w sumie - ciekawe ;) ), skoro osiągnął zamierzony efekt. Podejrzewam że jest to mieszanka stocków + DP, jak na oko większość prac w tej galerii. Teraz jest tyle możliwości w grafice cyfrowej, że żal z nich nie korzystać tylko dla tego że coś jest "nie fair" w stosunku do technik tradycyjnych. To jakby upierać się przy chodzeniu na piechotę, tam gdzie można zajechać samochodem. Cóż - są fani wycieczek pieszych, jest to zdrowe, ale jeśli chce się gdzieś dostać szybko i skutecznie - lepiej wybrać samochód. Ja w takim miksowaniu nie widzę niczego nagannego, wręcz przeciwnie - efekt jest imho nadzwyczajnie dobry. Chodzi w sumie o to żeby coś pokazać, a czy robi się to w ten czy inny sposób - dla mnie to bez znaczenia. Można nawet kijem na piasku mazać, byle się dobrze prezentowało.

Poza tym podoba mi się, że autor galerii nie ukrywa w jaki sposób tworzy swoje prace, bo prawdę mówiąc, przy odrobinie większym nakładzie starań - mógłby. I dopiero to by było niezbyt fair wobec oglądających.

Panie Maroński, nie da się ukryć że zasłużyłeś Pan na te gwiazdki przy topicu. ;)

Prześwietne są te futurystyczne budowle w tle, mam słabość do tego stylu. Może to i komercja, ale ostatecznie można tworzyć albo dla siebie - i wtedy wszystkie chwyty dozwolone, albo dla innych - i wtedy nie uniknie się oskarżeń o komercję i kicz. Ostatecznie wykładnikiem tego czy taka praca jest dobra czy nie - jest jej popularność... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta z wanną.

 

Ostatnio gdzieś w empiku widziałem tą okładkę Kings Bounty - Legenda. Zapadła mi do pamięci prawdopodobnie dlatego bo twarz tego rycerza bardzo przypomina mojego znajomego ze studiów (który kiedyś zresztą chodził do bractwa rycerskiego i walczył mieczem :D ).

 

W ostatniej pracy z wieżowcami podoba mi się klimat ale jak spojrzysz na podziały bliższych budynków po lewej to mają kilka perspektywicznych błędów. Nie wiem czy to było zamierzone czy nie.

 

EDIT: Coś mi nie pasowało w trzeciej pracy od dołu. Teraz już widze że krawędzie budynku zbiegają się ponad linią horyzontu.

Poza tym trudno powiedzieć co się dzieje wokoło w pierwszej.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie, miejscami przesadni przylizane (np w pierwszej pracy ten futrzak i trawa, która miejscami chyba ma b. małą rozdzielczość). Nie podoba mi się to, że często widać łączenia fot (np. obrazek z rogatym niedźwiadkiem w zaprzęgu) i że odstają od reszty obrazka (np. chmury w obrazku z bramą miasta). Obrazek z rycerzem jadącym do jakiejś świecącej na czerwono jaskini jest przepiękny, ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit:

- miejscami za duzo czerni

-caly czas plaskie postacie,pojazdy i budynki;/

-strasznie widac laczenie fotki z malunkiem

-gdzie ten stary maronski, ktory perfekcyjnie laczyl fotki z malunkiem?

Edytowane przez nicponim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie nie rozumiem jednej rzeczy- odkad czytam posty pod twoimi pracami to same zachwyty,oh i ah, a dlaczego do K*rwy nikt nie wspomni o tych czerniach( chyba kazdy dostał joby za uzywanie czarnego koloru),ktorych u ciebie jest multum, dlaczego nie wyszukalem sie ani jednego zdania ze postaci,pojazdy,budynki sa w wiekszosci plaskie? Rozumiem mistrz mistrzem,ale bez przesady, mistrzowi tez wypada czasem cos wytknac...

 

Co do czerni to owszem zazwyczaj z nią forma źle wychodzi. Tu jakby mniej razi to bo powyższe prace są prawie niedoświetlonymi fotografiami zmontowanymi z kilku innych a czarny kolor pojawia się w fotografiach często i jest uważany za naturalny. Stąd ciężko oceniać w kategoriach malunku. I to nie jest zasada że nie powinno się używać czerni bo są dawni mistrzowie, którzy bardzo dobrze sobie z nią radzili. Na przykład Toulouse-Lautrec (chociaż jego prace mniej skupiają się na realiźmie). Po prostu dla początkujących nie jest wskazane by używać tego koloru bo potrzeba sporego doświadczenia by stworzyć z nim paletę.

 

Bardziej jeśli chodzi o kolory razi mnie taka szara biel jak tutaj na tym bruku - http://img380.imageshack.us/img380/4928/silverzamekst8.jpg. Chyba zresztą ta praca najsłabiej wyszła bo nic do siebie nie pasuje. Stwór łapie światło z góry, powóz z lewej strony, skórzane paski u stwora i ogon łapią światło z frontowego flasha, miasto nie łapie światła a ziemia sugeruje że słońce jest gdzieś za powozem. Szyja stworka wygląda jakby była z gry komputerowej bo ma rozciągniętą teksturę podczas gdy głowa jest już namalowana. Mysi ogon gdzieś tam daleko jest bardzo ostry podczas gdy spód powozu nagle rozmyty... i tak dalej. Gdybym ja bawił się w fotomontażowe ilustracje to chyba zrezygnowałbym z typowego realizmu z perspektywą itd. tylko i spróbował coś bardziej graficznego. Ale o guście się nie rozmawia więc zostawie ten temat :).

 

Pozdrawiam.

 

(I wyluzujcie ludzie :D)

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka rzeczy jest bardzo fajnych ale miejscami rzeczywiscie jest słabiej, tez drażnią mnie te rozmycia ... aczkolwiek nie jest powod do tego zeby zaraz linczować Tomasza :) wystarczy opisac swoje wrażenia bez obrażania autora :/ ... i tak jak kolega Farvus - wyluzujcie ludzie ;)

p.s. podoba mi się obrazek z wanną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez ja nikogo nie obrazam, jestem swiadom kunsztu maronskiego, tylko drazni mnie te "nie opieprzanie wielkich mistrzow", kazdy robi bledy, maro chyba tez jest tego swiadom, a komentarz typu" zla perspektywa, zbyt wiele rozmazanych elementow itp" jest lepszy niz" łała,oh i ah"

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że niektóre mistrzowskie , niektóre biedne, na kilku widać dalej braki w anatomii (to chyba twoja pięta achillesowa, polecam robić 3minutowe szkice z natury lub fotek,nie bawiąc się w detal tylko szybko załapać proporcje). W kilku drażniące są różnice w ostrości przez co niektóre obiekty, choć na tym samym planie wyglądają jak by były w tle. Zgaduje że to przez powiększanie/zniekształcanie warstw, gdzieniegdzie póbujesz to ratowac sharpenem z też nienajlepszym skutkiem, myśle że lepiej by było czasem więcej pomachać pędzlem. Ogulnie trochę zaczynają ci sie te elementy na pracach powtarzać, kilka z nich wygląda jak byś je zmątował z kilku starszych obrazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak późno odpowiadam. Mam sajgon z przeprowadzką...

 

Kurcze, znowu młynek przy moich prackach...

 

Nie wiem co napisać bo nie chcę się tłumaczyć czemu jadę na łatwiznę a z drugiej strony wiem, że muszę upraszczać sobie życie. Macie rację . Prace są trochę niedopracowane i niespójne ale staram się dopasować do tematu na tydzień przed oddaniem pracy do druku. Trzeba wziąć pod uwagę to, że w Polsce nie robi się kokosów na ilustracjach.

Namachałem się wcześniej przy fajnych klimatycznych widoczkach i zarzuty też były, o Beksińskiego , o tym, że nie mam swojego stylu. Z perspektywy widzę, że zawsze coś będzie nie tak. Ja po prostu robię ilustracje. Czasem więcej wkleję, czasem więcej namaluję. Staram się by to po prostu fajnie wyglądało. Nie skończyłem żadnej szkoły i nie słuchałem wykładów o tym czy można czegoś używać czy nie. Dla mnie liczy się głównie estetyka. Pikseloza - zgadzam się w 100% co do zwierzaka z cyrkowcami. Też ją widzę ale w druku taka nie wyjdzie mam nadzieję. Głównie czas dołuje. Nie wiem więc czy robiąc nadal taką "sztukę" wrzucać to na forum czy poczekać na perełkę na którą będę miał choć miesiąc czasu. Na forum też nie za często się pojawiam. Może to kogoś wkurza i stąd te emocje. Chyba nie jestem wkurzający i nie wzbudzam negatywów. Ci którzy poznali mnie osobiście chyba to wiedzą. Poza tym staram się pomagać i wkręcać ludzi ( z forum i nie tylko) w projekty bo nie jestem wyznawcą zawisci i życzę wszystkim takiego podejścia.

 

Dzięki Wam za krytykę która mnie uświadamia. Pozdrawiam !!!!!!!

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że podoba się to Tobie i wydawcy, mnie osobiście podchodzi i to bardzo, okładkę już widziałem w księgarni, nie wiedząc, że Twoja powiedziałem sobie: "maronski"... :D to chyba świadczy o tym, że dla mnie jesteś niepowtarzalny i nikogo nie naśladujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baardzo specyficzny jestes - i choć przyznam sie bez bicia ze nie jestem wielkim fanem Twoich prac tak tez nie mozna odmowic ze trzymaja one pewien poziom - a jesli mialbym sie juz czepiac to raczej do techniki, stylu jaki masz co byloby nonsensem bo nie mozna krytykowac stylu za to ze prezentuje sie tak a nie inaczej - mozna powiedzec ze ten lub ten bardziej mi sie podoba ale zeby mowic ze ten jest lepszy od tego to chyba bez sensu. tak czy siak - szkoda ze nie masz czasu na dluzsze projekty bowiem baaaardzo duzo one ucza i wyrabiaja pewne nawyki - np. wiesz ze to czy tamto sie sprawdzi w projekcie na ktory masz malo czasu bo juz roztrząsałeś ten problem wlasnie w tym dluższym, bardziej zaawansowanym; takze szczerze polecam zawsze robic cos serio wyzywajacego, ciężkiego bo uczy to pokonywania nowych trudnosci a jak wiadomo cała grafika ilustracyjna, conceptowa itd to wlasnie zmaganie sie z ciągłymi przeciwnosciami (perspektywy, kompozycji, koloru, oswietlenia ble, ble, ble)- im lepiej bedziesz mogl z nich wybrnąć, pokonać je tym lepsze będą Twoje prace. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaa.....Szał członków....:D

Jakaż piekna tapeta na pulpit by z tego była...Gooood ;)))

 

Co to za roślinki? Tylko dziwny podział sie zrobił...z lewej są takie chmurki, a z prawej jest...troche tak bardziej fantastycznie...Tak miało być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie wyszło. Podobają mi się szczególnie soczyste kolory.

 

Troche nie rozumiem czemu nagle chmury znikają za tym drzewem ale to w żaden sposób nie przeszkadza w odbiorze pracy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za odzew Panowie!

CzAk1 te roślinki to taka odmiana bonsai a z tym podziałem to się faktycznie machnąłem bo skupiałem się bardziej na samym drzewie.

RaVirr sorki że skromnie ale mam teraz zadymę z remontem i 12h siedzę przy regipsach :). Rano miałemn chwilę to wrzuciłem. Mam kilka pracek jeszcze. Wrzucę niedługo

Farvus no właśnie to kolor mnie ciągnął w tej pracy. Taka jednodniówka ale chciało się robić.

Robert B. taki był zamysł.... :) jak kolega KLICEK słusznie zauważył :) dzięki stary czarnuchu!

RaVirr :)

miriam Nie żebym coś ten , chociaż czasem czemu nie :):):) ale fiolet to taka odmiana ziela.

masz)rum , lordbiernac dzięki !

Edytowane przez maronski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mieszkam pare kilometrów od Lądka i nie widziałem tam takich cudów ;). Fajna praca ale brakuje w niej tego co jest w "bakacjowym drzewie" tych kolorów które tu po prostu sobie są i niczym nie zaskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie łączysz foty, 3D i DP... Aż sobie pozoomowałem (mam nadzieję że się nie gniewasz :) i nie widzę miejsc w których łączyłeś. Nie ma niepożądanych artefaktów, niedoróbek itd. Tak pracować z obrazem to wielka sztuka. Z mojej strony bardzo pozytywny odbiór pracy. Pod wieloma względami bardzo dopracowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nabijać posty to w poetyckim stylu:

 

..Na widok ilustracji tajemnicza moc zrzuciła go z krzesła. Wiedział już że nie ma siły która obroniła by go przed bolesnym upadkiem na dywan a następnie po wykonaniu bezwiednie dwóch salt na parkiet. W ostatniej tylko chwili zdołał dojrzeć którą godzinę pokazywał zegar ratusza. Leżał teraz niczym bez życia a przez myśl w poturbowanej głowie przeszła tylko jedna myśl....sprzedaję tablet... =]

 

P.S. Taki mały czepialski szczegół. Obok ratusza na prawo jest budynek a jego świetlista "kopuła" jest jakby nieco wysunięta na lewo. Wiem że to drobnostka maronski czy może ma tak być?

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności