Skocz do zawartości

Scena 3D: Now You know what tea I like


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gdybyś czajniczki samodzielnie wymodelował, odrazu nabrało by charakteru.

Aż chce się odpowiedzieć: "I still don't know what tea You like" ;)

 

Pozdrawiam

 

chciałem ująć charakterystyczny element 3D. tak jak dla linuxa pingwin. tak tutaj czajnik. To już bez większego znaczenia czy samemu go wymodelowałem czy nie. No chyba, że to forum jest czysto techniczne i żaden inny wydźwiek jakiejkolwiek pracy nie będzie mile widziany ;) Nie wiem, może nie powinnem tego tu wstawiać jeżeli jest tak jak pisze. Myślałem, że się komuś taka tematyczna tapetka spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło tylko o idee w stylu "we seem to have misplaced our igloo".

taka tapeta gdzie zamiast czajników stoją pingwiny.

 

może komuś się spodoba to wydanie tapety ;)

 

chciałem ująć charakterystyczny element 3D. tak jak dla linuxa pingwin. tak tutaj czajnik. To już bez większego znaczenia czy samemu go wymodelowałem czy nie. No chyba, że to forum jest czysto techniczne i żaden inny wydźwiek jakiejkolwiek pracy nie będzie mile widziany ;) Nie wiem, może nie powinnem tego tu wstawiać jeżeli jest tak jak pisze. Myślałem, że się komuś taka tematyczna tapetka spodoba.

 

-----------------

 

Powiem tak nie kupuję tego jako tapety.

Na pewno reszta się zemną zgodzi że ten render nie przekonuje nas bo wyglada to na test jakiegos materiału. Czajnik model standardowy podlegajacy modifikacjom tupu '' noise itp''. Jeśli chodzi o mnie to oceniam to na ocenę 3+

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weapon Of Choice -> Powiem tak. gdybyś miał 50 lat. Był sławną i uwielbianą w świecie sztuki postacią o opini ekscentryka to pewnie bym coś w tym widział więcej.

 

Ale widzę 17 czajników z FFD, shader, gi i hdri. aha i jeszcze arial(chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-----------------

 

Powiem tak nie kupuję tego jako tapety.

Na pewno reszta się zemną zgodzi że ten render nie przekonuje nas bo wyglada to na test jakiegos materiału. Czajnik model standardowy podlegajacy modifikacjom tupu '' noise itp''. Jeśli chodzi o mnie to oceniam to na ocenę 3+

 

Pozdro

 

Nie rozumiem postawy ludzi. Nie robie tego dla kogos... by ktos to kupował. Wstawiłem na forum mój koncept, który zrobiłem dla siebie. Może komuś się to spodoba, chociaż WAS to nie przekonuje. Jest to forum grafiki komputerowej, jeżeli się nie mylę. Ja chyba patrzę na to pod innym kątem niż WY. Przeglądając masę postów na tej i na innych witrynach widzę jak ludzie krytykują prace innych. Jednemu nie podoba się kolor czegoś, drugiemu cienie, trzeciemu coś innego nie gra. Na dobrą sprawę to ten, kto tworzy daną pracę wie, co chce przekazać. W tym wypadku jak można coś krytykować jeżeli wszystko było zamierzone. Każdy chce coś poprawiać w pracy osoby, która daną pracę robiła. Wszystko OK jeżeli chodzi o sprawy techniczne. Inaczej to tworzona jest paranoja. Jaki sens w tym.

Co takie podejście daje WAM. Bo mi jakoś to wisi czy ktoś zamiast zapalniczki widzi spadochron.

 

Poza tym moda typu noise nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weapon Of Choice -> w takim razie na co liczyłeś wystawiając swoją pracę tutaj?

Na komentarze typu: Super. Świetna praca.

 

Jeśli to co osiągnąłeś było zamierzone to gratuluję dotarcia do celu. Ale co z tego skoro ludziom się to nie podoba?(i nie chodzi mi tu o wkład pracy) A jeśli się nie podoba to powinieneś tę krytykę przyjąć z pokorą. No chyba ze jesteś kolejnym artystą którego nikt nie rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weapon Of Choice -> Powiem tak. gdybyś miał 50 lat. Był sławną i uwielbianą w świecie sztuki postacią o opini ekscentryka to pewnie bym coś w tym widział więcej.

 

Ale widzę 17 czajników z FFD, shader, gi i hdri. aha i jeszcze arial(chyba).

 

 

Tak samo jak Twoja wypowiedź będzie dla mnie stanowiła jakąś wartość jak będziesz "miał 50 lat. Był sławną i uwielbianą w świecie sztuki postacią o opini ekscentryk".

 

Tak naprawdę taki ekscentryk może pakować ****** w ładne opakowania (jeżeli wiesz o czym mowa), a bazuje tylko na promocji. Tak samo ja mogę zrobić proste czajniki... co za różnica.

Wszystko można podsumować ładnie: "co motłoch przyjął bez argumentów, nie da się argumentami powalić".

 

Nie bierz do siebie tak bardzo tego cytatu. Chodzi tylko o analogię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak Twoja wypowiedź będzie dla mnie stanowiła jakąś wartość jak będziesz "miał 50 lat. Był sławną i uwielbianą w świecie sztuki postacią o opini ekscentryk".

 

Tak naprawdę taki ekscentryk może pakować ****** w ładne opakowania (jeżeli wiesz o czym mowa), a bazuje tylko na promocji. Tak samo ja mogę zrobić proste czajniki... co za różnica.

Wszystko można podsumować ładnie: "co motłoch przyjął bez argumentów, nie da się argumentami powalić".

 

Nie bierz do siebie tak bardzo tego cytatu. Chodzi tylko o analogię.

 

Weapon Of Choice osoba która jest pod nickiem Lis ma rację tą pracą nie kupisz nikogo bo prawdę mówiąc jest ona poniżej średniej (mówiąc szczerze ja osobiście bym takiej pracy nie wystawił tylko bym ją zachował do siebie jako tapetę na pulpit) mam nadzieję że przyjmiesz krytykę do siebie i w następnej pracy się postarasz trochę bardziej i nie bedziesz modelował czajników :D:D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weapon Of Choice -> w takim razie na co liczyłeś wystawiając swoją pracę tutaj?

Na komentaże typu: Super. Świetna praca.

 

Jeśli to co osiągnąłeś było zamierzone to gratuluję dotarcia do celu. Ale co z tego skoro ludziom się to niepodoba?(i niechodzi mi tu o wkład pracy) A jeśli się niepodoba to powinieneś tę krytykę przyjąć z pokorą. No chyba ze jesteś kolejnym artystą którego nikt nie rozumie.

 

Tak... jestem kolejnym artystą, którego nikt nie rozumie... heh. Wszystkie teksty jakby z TV.

 

Nie mówię tutaj o zrozumieniu mnie czy mojej pracy. Tylko jak sens jest w robieniu wielkiego boom z czegoś co się nie podoba? Chyba tylko zwiększycie mi oglądalność. No można powiedzieć, że jestem dzięki temu na drodze do celu. Ale abstrachując od pracy to tutaj chodzi o to, że tak naprawdę nikt nie musi krytykować jeżeli nie podoba się, nie widzi błędów technicznych (chociaż zapewne zaraz powinien ktoś już mi je ujawnić) Wychodzi na to, że ja nie jestem 50 letnim artystą i ekscentrykiem i nie mogę wystawić takiej pracy, a Wy nie jesteście 50 letnimi znawcami, krytykami by ją oceniać. Niezłe.

 

- łatwo jest krytykować, trudniej jest bronić swoich poglądów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weapon Of Choice osoba która jest pod nickiem Lis ma rację tą pracą nie kupisz nikogo bo prawdę mówiąc jest ona poniżej średniej (mówiąc szczerze ja osobiście bym takiej pracy nie wystawił tylko bym ją zachował do siebie jako tapetę na pulpit) mam nadzieję że przyjmiesz krytykę do siebie i w następnej pracy się postarasz trochę bardziej i nie bedziesz modelował czajników :D:D

 

Pozdro

 

"tą pracą nie kupisz nikogo bo prawdę mówiąc jest ona poniżej średniej"

"osobiście bym takiej pracy nie wystawił"

 

Może jakieś inne argumenty, które by uzasadniły Twoją wypowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tą pracą nie kupisz nikogo bo prawdę mówiąc jest ona poniżej średniej"

"osobiście bym takiej pracy nie wystawił"

 

Może jakieś inne argumenty, które by uzasadniły Twoją wypowiedź?

 

Ok tak ja wcześniej pisałem czjniki każdy może zrobić wystarczy tylko skopiować jako osobne elementy poustawiać i dodać na wybrane czajniki (tzw. modle bardzo trudne do wykonania) pewne modifikatory i po sprawie a z tego co widzę to materiału nie robiłeś sam tylko zosatl sciągnięty z darmowej bazy materiałow. A tak po za tym z jakiej mapy HDRI korzystasz??

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo jest krytykować, trudniej jest bronić swoich poglądów

 

Moim poglądem jest to że należy trzymać klasę. to forum ma klasę. ale traci ją właśnie przet takie prace jak twoja w finished works.

 

Tylko jak sens jest w robieniu wielkiego boom z czegoś co się nie podoba?

 

Jak coś mi się niepodoba to tego nie komętuję. Ale jak coś mnie oburza to staram się przeciwdziałać. Powinieneś się cieszyć że komuś chce się to krytykować.

Bo krytyka rozwija. Pochlebstwa cofają a w najlepszym wypadku nic nie wnoszą.

 

EDIT:

Dobra. Ja kończę tę krucjatę.

 

Weapon Of Choice -> Wspaniała praca. naprawdę. od dziś gości na moim pulpicie. Chciałbym kiedyś osiągnąć taki poziom jak ty.

 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak ja wcześniej pisałem czjniki każdy może zrobić wystarczy tylko skopiować jako osobne elementy poustawiać i dodać na wybrane czajniki (tzw. modle bardzo trudne do wykonania) pewne modifikatory i po sprawie a z tego co widzę to materiału nie robiłeś sam tylko zosatl sciągnięty z darmowej bazy materiałow. A tak po za tym z jakiej mapy HDRI korzystasz??

 

pozdro

 

eureka. zgadnij jeszce HDRI. Podpowiem: ma coś wspólnego z czajnikiem i jak on jest też równie popularne.

 

Nadal nic nie wniosłeś. Chcesz tak bardzo udowodnić, że ta praca jest do niczego? Powinna taka być. O to mi chodziło. I zapamiętaj, że to nie ma nic wspólnego z minimalizmem! (ironia jak poniżej)

 

Moim poglądem jest to że należy trzymać klasę. to forum ma klasę. ale traci ją właśnie przet takie prace jak twoja w finished works.

 

Jak coś mi się niepodoba to tego nie komętuję. Ale jak coś mnie oburza to staram się przeciwdziałać. Powinieneś się cieszyć że komuś chce się to krytykować.

Bo krytyka rozwija. Pochlebstwa cofają a w najlepszym wypadku nic nie wnoszą.

 

EDIT:

Dobra. Ja kończę tę krucjatę.

 

Weapon Of Choice -> Wspaniała praca. naprawdę. od dziś gości na moim pulpicie. Chciałbym kiedyś osiągnąć taki poziom jak ty.

 

Amen.

 

Oburza Cię? Trkatujesz to tak emocjonalnie? Musisz nabrać dystansu bo sądzę, że brak Ci zdrowego podejścia do tego. Zanim skońcysz już IX wielką krucjatę to przespij się i przeczytaj to jak będziesz miał czas jeszcze raz. Cały temat. Do niczego nie przymuszam. Ale wszystko da się rozpatrywać od dwóch stron. Zamykacie w pewnych klamrach wszystko i nie dajecie wyjść poza nie. System zniewalajacy. Hm... 3DTotal ma dobry system by trzymać klasę. To forum jest wolne. Jeżeli Ci się nie podoba zrób stronę gdzie Ty i Tobie podobnie będą decydowali, co się nadaje, a co nie. Ciekawe jakbyś decydował ogólnie o sztuce... co można wystawiać w muzeach... zapewne by niesamowicie świat sztuki wyglądał. Sztuka jest wyrazem wolności. Jeżeli to forum nie jest jakimś miejscem urzeczywistnienia tej zasady to skasuję pracę czym prędzej... ale zostawię temat... tylko powiedz, że nie jest... PROSZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis---> Wyluzuj człowieku, co Cię ostatnio widzę, to jeździsz po wszystkim co Ci się nie spodoba. Powiedz, że nie jest w Twoim guście, że się nie podoba, ale nie obrażaj ludzi i nie jeździj po nich.

 

Mnie akurat pasuje taki lekki styl, trochę w tym zabawy prostą formą, ładnie podane, utrzymane w duchu dzisiejszych reklam, takich nawet poważnych firm jak Philips. Ogólne wrażenie na '+'. Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej chłopaki spokojnie...jak chcecie sobie pogadać o sztuce to zapodajcie na gg, bedzie prawie w realtime :P Pracka moze i niezbyt trudna, ale...ilu z was wie co znaczy ten czajniczek wogóle, hm? Nie oburzać sie od razu tylko, tak pytałem...pracka dzięki tekstowi ma jakiśtam charakter...a ze technicznie nic trudnego...czy to jest jakaś wielka różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to forum jest specyficzne :)

praca nie jest zła ... prosta w wykonaniu.. ale z przesłaniem.

Tutaj czasami o tym jest zapominane ... że liczy się "sztuka" a nie sam mesz i technika wykonania

 

ps. nie podoba mi się czcionka... taka zwykła...

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum i chciałbym wszystkich przywitać, bo jeszcze tego nie zrobiłem. Więc witam wszystkich serdecznie.

Czytam sobie to co napisaliście wyżej i widze dwa spojrzenia: pierwsze - "rzemieślnicze" trochę wyrachowane i drugie bardziej artystyczne trochę uduchowione. Nic dziwnego że jest konflikt bo nie zawsze da się to połączyć. Może powiecie czym jest dla was sztuka?

A co do pracy to jak by to zobaczyli ludzie np 10 lat temu wzbudziło by zachwyt realnością i jakością, a dzisiaj może wrażenia nie robi. Za to przekaz może być ponadczasowy...no i co ważne wolny dla interpretacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, na poczatku tu wszedlem, pomyslalem "ot ktos sobie zrobil tapete" teraz wchodze i widze "oż komuś ta tapeta wlazla na ambicje"...

Nie wiem co jest grane, praca jest jaka jest, co najważniejsze jest skończona i nadaje się całekiem niezle na tapete. Nie jest to robota gdzie trzeba siedziec 3 miesiące, ale ma swoj urok. A odnosnie krytyki, to konstruktywna krytyka nie polega na wyzywaniu sie na autorze i udowadnianiu mu jakim burakiem jest, tylko raczej na pokazaniu gdzie są bledy i moze jak je poprawić.

 

pozdrawiam

Marudny Zapracowany Mirach :)

 

Edit: Tomuś, jest co oceniać, no sampling na tych cajnikach mogl by byc wiekszy, i napis ciekawszym fontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie: prosze o odrobinę kultury! bez żadnych docinek czy porównywania prac do tych "gorszych" czy "lepszych". opinia powinna być wyrażona w sposób konstruktywny. bez żadnych docinków i obrażalstwa. usuwam cały ten galimatias i proszę o wyrażanie swoich opinii w sposób jaki nie będzie obrażał autora!

 

uwaga moja tyczy się głównie postów pana Lis'a i artura728. obydwaj panowie przyjeliście dziwną i brzydką formę komentowania pracy. nie twierdzę, że praca mi się podoba ale porównywanie ich do innych prac jest nie na miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzyłem na tą prackę i stwierdzam, że mimo tego, iż nie wniosłeś w nią wiele trudu, to jednak coś chciałeś przekazać :) i to się liczy. Mnie się podoba ;)

 

PS. nie ma się co kłócić ;) A Ty musisz przyjmować krytykę, bo jeżeli wystawiłeś tu pracę, to znaczy, że chcesz, aby ludzie ją ocenili. :D

 

Pozdrowienia,

Solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj czasami o tym jest zapominane ... że liczy się "sztuka" a nie sam mesz i technika wykonania

 

Słowo art (sztuka) pochodzi od łacińskiego ars, oznaczającego biegłość, kunszt, warsztat. Sztuka nie musi w sobie nieść specjalnego przesłania. Mylisz pojęcia po prostu.

 

Co do samej pracy... Czy to jest coś trudnego zrobić kulke, kilka circlesów i napisać coś w stylu "W jakich sferach się obracasz"? Na plus można zaliczyć przyjemny, czysty wygląd. Na minus to co wcześniej napisałem i to że scena jest przepalona i HDRKa wychodzi co najmniej dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie pracka nie podoba, zgadzam sie z wharpem ze nie musi byc zaawansowana technicznie by sie podobac, jednak nie widze tutaj zadnego trudu, wysilku jaki wlozyl uator w powstawanie tego renderu. Sam pomysl i sposob prezentacji jest spoko, no ale..wlasnie te "ale" powoduje ze pracka mi nie pasuje.

Powodzenia w przyszlych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz być komentowany i poddawany słowom krytyki to po co umieszczasz swoja prace na forum?? hmmm...Jeśli robisz to dla siebie to trzymaj na dysku hehe

 

Witam. Jestem nowy na forum i chciałbym wszystkich przywitać, bo jeszcze tego nie zrobiłem. Więc witam wszystkich serdecznie.

Czytam sobie to co napisaliście wyżej i widze dwa spojrzenia: pierwsze - "rzemieślnicze" trochę wyrachowane i drugie bardziej artystyczne trochę uduchowione. Nic dziwnego że jest konflikt bo nie zawsze da się to połączyć. Może powiecie czym jest dla was sztuka?

A co do pracy to jak by to zobaczyli ludzie np 10 lat temu wzbudziło by zachwyt realnością i jakością, a dzisiaj może wrażenia nie robi. Za to przekaz może być ponadczasowy...no i co ważne wolny dla interpretacji

 

No i dodając od strony artystycznej jest to jakiś pomysł tylko czcionka taka FUJ !!!

 

 

//

kostek1888: proszę edytować posty a nie stawiać post pod postem!

//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku krytyce. Czy wiecie że czajniczek był pierwszym bardziej złożonym obiektem jaki został zrobiony w 3d? Może być więc swobodnie obrany za jej symbol. A dlaczego kolega Weapon Of Choice nie miałby go w ładny sposób przedstawić? Mamy się wstydzić naszych symboli? Czy praca nie wymagająca wielkiego wysiłku musi być z góry skazana na porażkę? Górnolotnie porównując - Salvador Dali też miał rysunki które nie wymagały od niego specjalnego wysiłku (np. Syrenka Warszawska) a mimo to nikt po nim nie jeździł że się nie wysilił. Tu się ocenia efekt końcowy, a nie środki za pomocą których ten efekt się osiągneło. Już chyba nie macie innych problemów niż się tak podniecać;) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapeta z pingwinami się broni, bo pingwiny mają jakiś charakter. To coś co tutaj pokazałeś charakteru niestety nie ma ;)

 

http://www.deviantart.com/view/5743103/

 

 

ablo Ty tego charakteru nie widzisz ;) dla jednych jest... dla innych nie. Mimo to jest to jakiś symbol programu 3DS jak historia na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności