Skocz do zawartości

Teczka 2D: Mr Pank's sketchbook -31.03.2008- (19)


Mr Pank

Rekomendowane odpowiedzi

Janko1987-dzięki

 

Fidiasz- Komiks? nawet to dobry pomysł :) znaleźć kogoś kto stworzy jakąś zawikłaną historyjkę

opracować bohaterów i wydawać chociaż jeden komiks do roku,:D taki MEGA MARVEL 132 stronicowy

ehh,dobrze jest pomarzyć

dzięki

 

Jeszcze to i już nie będę sie narzucał

 

mffws46fh2.jpg

 

mffws45nm9.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

facjaty piękne - świetny styl - ale jak ktoś wcześniej wspomniał troszkę razi fakt, ze przy niektórych pracach aż domaga się zmniejszenia ciała lub powiększenia głów, np.w tej pracy:

 

http://img231.imageshack.us/img231/6369/mffws44a3cs8.jpg

 

kobitka strasznie wygląda z tak mała głową (no chyba ze to ma być bardziej komiksowo-karykaturalnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

zdecydowanie na TAK! baardzo mi sie podoba! teraz tylko poprosze te szkice wykonczone i pokolorowane i stary ryjesz beret na całego! pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no glupio wyjdzie,bo wszyscy chwala a ja z krytyka wyskakuje;/ no ale dla mnie jest to pseudo marvel;] anatomia,proporcje, perspektywa,uzyskanie poprawnego kadru- to wszystko wymaga poprawy ! ratuje cie kreska,ktora niestety jest xerem ;/ nawet kolory sa niemalze takie same jak w komixach marvela;/ Chcesz to sie obrazaj, chcesz to nie sluchaj,ale moim skromnym zdaniem daleko tak nie zajedziesz.... Cwicz anatomie i proporcje, bo to najbardziej kuleje;/ no i powodzenia zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jedyna uwaga (do ostatniej pracy) która mi się teraz nasuwa, a o której pisałem Tobie wcześniej to taka że upitoliłeś im nóżki i tak szczerze mówiąc nie wiem czemu duży kadr a nie mają na czym stać ;) ...

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysteryofalbesila- dzięki stary

QbisieQ- myślałem już o ty ale przydałaby sie jakaś fajna historyjka bo dla byle czego nie warto łamać ołówka,dzięki

dekiel -dzięki

nicponim -dzięki

misiekhc - thanx

miriam - nie zawsze wszystko musi być tak oczywiste miriam,gdyby był to concept to wtedy dodałbym nogi, ale z nogami myślę że ten obraz wyglądałby za bardzo prostacko,

wole ten duży kawał cegły na górze niż nogi na dole :D, dzięki

mrkrzysiek- thanx

 

a to na taki tam,ten tego... konkurs

mffw88wi6.jpg

 

mffw88kolorda3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy szkic, lubię takie motywy ale... ale kilka pytań: czego uczepiona jest peleryna ?? bo nie widać żeby miał coś na szyi, poza tym peleryna powiewa tak jakby ów stwór biegł sprintem, a tymczasem jego postawa wygląda raczej jakby się skradał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o spawn`a, zostawiłeś tą biel specjalnie ? czy jest to nie dokończone ? mam mieszane uczucia co do niego, spawn zawsze był mroczny, a tutaj taka biel, mam mieszane uczucia co do tego, podoba mi się, ale jednocześnie ponarzekałbym na to jak go maznąłeś, pewnie za dużo się naczytałem/naoglądałem komiksów z nim... cała reszta bardzo fajna... może jakiś komiks byś stworzył ~?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreskę masz świetną, jestem cichym fanem:)

 

Taka drobna uwaga jeśli chodzi o te kolorowe.

Patrząc komiksowo, jest spoko (chyba jak na moje oko).

Ale biorąc pracę od strony konceptowej, powinieneś bardziej pokazywać fakturę poszczególnych materiałów, modeler może mieć problem z "dogadaniem się" z Twoim rysunkiem, z czego dany materiał jest zrobiony.

 

Np, takie pytanie "dżins czy nie dżins" o babkę w niebieskiej spódnicy i czymś dookoła szyi, kołnierzem lub golfem.

 

Nie traktuj tego jako złośliwe czepianie się, raczej jako takie przemyślenie luźne, może Ci się przyda niegdyś?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosikowski -jego mroczność już jest dość wyeksploatowana, chciałem coś nowego zobaczyć,

tak, chciałbym w końcu zacząć rysować jakiś komiks, trza znaleźć dobrego scenarzystę ;)

 

Levus - tu masz racie, powinienem popracować na tym

 

dzieki za komentarze

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrasznie podobaja mi sie Twoje prace.

Komiks jak najbardziej. Fajnie jak bys zrobil cos w stylu Lobo ale w klimacie falloutowskim i w dodatku w polsce. no niesamowite... ale jak komiks to chetnie bym go obejzal albo w konturach albo jak kolor to tylko zlamane barwy, szare, takie jak w Kaznodziei.

 

u mnie Wielki '+' za szkice!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy autor świadomie wprowadza zniekształcone proporcje czy też chce zrobić je poprawne ale mu się nie udaje. Czasami ciężko rozróżnić w pracy który to jest z tych dwóch przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba wiekszosc potrafi rozronic kiedy jest swiadomie zmieniana proporcja,a kiedy wynika ona z brakow pewnych umiejetnosci...I nie chodzi tylko o znieksztalcenia proporcji ale rowniez anatomi...

kreska tez osobiscie mnie nie rusza,moze dlatego ze jestem fanem spawnow i innych marveli i dla mnie smierdzi to troche 'cudzym' stylem...

 

co do uwag-wydaje mi sie ze za bardzo zwracasz uwage na szczegoly-szczegolnie 'wredny wyraz' twarzy, taki typowo 'marvelowski', z szyderczym usmieszkiem itp...rowniez kreska wyglada tak jakby byla poprawiana i gumkowana tysiac razy zanim sie pojawila...

 

wychodze na starego opieprzacza,ale dziwi mnie dlaczego nikt tego nie widzi?

 

ps. proponuje cwiczyc anatomie i troche popchnac w bok ten styl by nie razil tak marvelem to bedzie naprawde swietnie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla równowagi proponuje większą dbałość o szczegóły. Poza tym jest jakiś błąd to polecam gumkować i poprawiać tak długo aż będzie dobrze, a potem najwyżej przekalkować.

 

Również więcej klimatów marvela bo lubie marvela :).

 

Pozdrawiam i tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio twoja kreska idzie coraz bardziej w stronę obozu Marvel/Todd McFarlane ;) Ale jeżeli dobrze czujesz się w tym klimacie to niby czemu nie?

 

Po ostatnich szkicach widać, że idziesz do przodu - a to chyba najważniejsze. Dla oddechu poleciłbym popróbować z innymi stylistykami - wbrew pozorom może to wzbogacić twój ulubiony styl.

 

no chyba wiekszosc potrafi rozronic kiedy jest swiadomie zmieniana proporcja

 

Niekoniecznie większość potrafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreska tez osobiscie mnie nie rusza,moze dlatego ze jestem fanem spawnow i innych marveli i dla mnie smierdzi to troche 'cudzym' stylem...

 

Nicponim - w zasadzie masz rację, ale przy tego typu argumentach zawsze zadaję sobie pytanie - po co właściwie mieć "własny styl"... ?

Dla artysty, twórcy przez duże "t" - takie pytanie jest właściwie zbędne.

 

 

Ale dla człowieka który przykładowo para się tym pod kątem stricte zarobkowym - czy aby rzeczywiście jest to aż tak ważne ? Własny styl ? Ba. Powiem szczerze, że widziałem całkiem sporo ilustracji, przy których mógłbym bez złośliwości powiedzieć, że są niemal zupełnie BEZ stylu. Mają rzecz jasna autora, ale mogłyby być zrobione przez kogokolwiek innego z branży i też wszyscy by uwierzyli. I - o dziwo (albo i nie) - zbierały one bardzo pochlebne recenzje od większości widzów, bo były najzwyczajniej w świecie porządnie wykonane.

 

Ludzie w swojej masie lubią to co już znają. Stąd tworzą się style - czy to w muzyce, czy malarstwie - jednak gros społeczeństwa to konserwatyści jeśli chodzi o przedstawianą formę dzieła. Oczywiście zdarzają się w sztuce pionierzy... A za tymi pionerami - naturalną koleją rzeczy - tłumy naśladowców. Gdy rzecz chwyta większą część publiki - czasem można mówić wręcz mówić o narodzeniu się jakiegoś nowego nurtu, kierunku.

 

Na pytanie czy próbować być na szpicy, iść ścieżką indywidualisty i próbować narzucić innym swój odbiór rzeczywistości, czy jednak może pozostać w kręgu naśladowców, czeladników i dzięki temu zarabiać na życie idąc relatywnie "bezpiecznym nurtem" - chyba każdy twórca musi odpowiedzieć sobie sam.

Także autor tej teczki...

 

Co do samych prac - taka kreska ogólnie mi odpowiada. Muszę natomiast powiedzieć, że nie zawsze odpowiada mi treść przedstawionych prac - kilka z nich jest dość odstręczających prawdę mówiąc - ale to już kwestia mojej subiektywnego odbioru.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem styl ma każdy własny idzie tam jak go też po części uczą ale każdy ma niepowtarzalny styl co fakt to fakt myślę że możemy wyróżnić kilka podstawowych stylów i jakiś zazwyczaj naśladujemy ale każdy rysuje indywidualnie. imo masz swój styl który ciężko powtórzyć a jeżeli jeszcze na tym zarabiasz to chłopie graty! A co do gumki wyrzuć ją faktycznie są okropne ślady ;) jak się przypatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie czy próbować być na szpicy, iść ścieżką indywidualisty i próbować narzucić innym swój odbiór rzeczywistości, czy jednak może pozostać w kręgu naśladowców, czeladników i dzięki temu zarabiać na życie idąc relatywnie "bezpiecznym nurtem" - chyba każdy twórca musi odpowiedzieć sobie sam.

Także autor tej teczki...

 

To jest tylko pozornie bezpieczny nurt, bo na każdy styl jest moda - która lubi mijać. Jeżeli większość życia poświęci się na naśladownictwo cudzego stylu, to może się to okazać zgubne (brak umiejętności adaptacyjnych wynikający z narzuconych sobie ograniczeń). Bezpieczniej jest tak naprawdę umieć poruszać się w możliwie wielu stylistykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiks ma swoje prawa i swój styl swoich fanów i wrogów ale nie znam ludzi którzy nie lubili by którejś z postaci MARVELA lub DC. Osobiście mógł bym się wpatrywać w niektóre komiksy przez cały dzień i ciągle by mnie zaskakiwały jakieś szczegóły. Do komiksów trzeba mieć serce.

 

Jak dla mnie te prace są na poziomie mają to czego szukał bym w komiksie.

 

A propo stylów w komiksie porównajmy mange typowo japoński wytwór w którym zniekształcenia też są dużo a na np komiksy MARVELA gdzie zawsze się znajdą ludzie co będą narzekać że on ma za duży biceps albo jego łydki są nieziemskie a to sie nazywa zazdrość :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to forum to czasami przypominają mi się dwa powiedzenia:

"Gdzie dwóch polaków tam trzy zdania" oraz "Krowa, która dużo muczy, mało mleka daje.". No ale przynajmniej niektórzy ciekawe rzeczy opowiadają :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności