Skocz do zawartości

Scena 3D: Grób niemieckiego SS-mana


DonJakub

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ss-man to dla mnie oficer a nei zwykły piechór, napisałem że nie wiem więc w czm problem? a znaczek można sobie umieścić dowolny ale to tylko polemika.

 

nie moja działka więc nic nie mówie :) tylko jak już pisałem dla mnei jest różnica między ssmanem a żołnierzem ss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za zamieszanie nie to miałem na mysli :) sprawdzilem to juz wczoraj, i nie dokonca ss-mann to żolnierz :) ss-mann to najnizszy stopniem.. bo i wyzsi ranga to takze przeciez żołnierze czy general czy kapral itp. co do chelmu itp to nie wiem czemu mi tak utkwilo ze ss-mann byl dla mnei oficerem. przyznaje sie do bledu biorac pod uwage to co napisalem. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to ja jakoś nie jestem przekonany. O ile wiem, oddziały SS miały inne zadania i umundurowanie niż zwykłe oddziały Wehrmachtu, czyli piechoty.

Taki hełm, jak na zdjęciu to jest hełm zołnierza Wehrmachtu i jakos nie pasuje mi do skórzanego płaszcza i czapki SS- manna...

Może poczekajmy na pojawienie się Klimenta... On powinien mieć o tym większe pojęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS przed wojną i we wczesnych latach wojny było dostępne tylko dla najczystrzych rasowo niemców. Najbardziej idealnie wyglądających i najbardziej oddanych propagandzie nazistów. W trakcie wojny kiedy rezerwy niemieckie malały, rozpoczęto zaciągi w całej Europie. W skład oddziałów SS weszły wtedy oddziały Francuzów, Belgów, Holendrów, Duńczyków, Austryiaków oraz tworzono oddziały SS z Kozaków, ROsjan, CHorwatów, a nawet chyba Litwinów i Estończyków. Generalnie tam gdzie pojawili się Niemcy tam tworzono lokalne oddziały SS. W całej Europie jedynie Polacy nie wystawili swoich żołnierzy do walki w tych najbardziej zbrodniczych formacjach.

Mundurki pokazane przez was na tych stronach mają raczej brzydki krój. Są to zwyczajne szmaciaki w których walczył także Werhmacht- nie mówię tu o strojach paradnych, które też się przewinęły przez te strony. Również chełm w sumie niczym nie będzie się wyróżniał od reszty chełmów niemieckich- poza tym znaczkiem- ale takie znaczki na chełmach to nie tylko SS miało.

Ja bym proponował chełm, który wyróżniał te oddziały od reszty armii niemieckiej. CHełm, który świadczył o tym, że takie oddziały jak Dywizja LAH,Hitlerjugend, Wiking, Tottenkopff, Das Reich były szczególnymi pupilkami w oczach hitlera- dostawały zawsze najlepsze zaopatrzeni, zawsze miały wszystkiego więcej mimo, że wyszkolenie w tych dywizjach kulało, i głupi SSman w przeciwieństwie do Werhmachtu nie był często w stanie pojąć, że o dany próg domu nie opłaca się walczyć bo jest strategicznie nie podtrzebny. O jaki chełm mi chodzi? O taki obszyty maskującym moro. Coś na wzór dzisiejszych chełmów Marines. SSmani na takie zwykłe mundurki przeważnie zakładali jeszcze specjalne poły maskujące- o bardzo charatkerystycznych plamkach- nawet dziś choć mnie to szokuje paradują w takich barwach młodzi chłopcy pochodzenia słowiańskiego... Co do broni. MOze zrezygnował bym z tego zwykłego karabinu i dał mu coś lepszego. Jakiś karabin maszynowy. Nie pamiętam jego nazwy- ale był podobny do kałasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DON napisz "chełm niemieckiego żolnierza ktory umarl z przyczyn klotni czy był ssmannem czy innym ssdziadem!:) Ale Wojpajek dobrze prawi i nalezy mu sie browar za to!:)

ale z tego co wiem to karabin nei bedize inny bo DOn ma juz Mausera chyba !:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu chce miec zwykly grób zwyklego szarego SSmana. Jeśli skzoncze ta scene zamierzam zrobic postac ssmana.

 

Teraz rozpisze małe drzewo armii niemieckiej (A.Hitlera)

Wermacht -> całosc sił zbrojnych III Rzeszy dzieli się na:

-wojska lądowe

-lotnicze

-morskie

 

bez:

-wojsk SS

-Waffen SS

 

Gestapo - tajna policja polityczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi to spamerstwem zjeżdża, 3 posty pod sobą jak mozna by jednego edytować i zaczynanie nowego tematu bo w poprzednim nie wyszedł hełm;/(chyba od tego jest forum żeby sie poprawić).

A modele na razie są bardzo fajne tylko na tych screenach nie widać prawdziwej rozdziałki tekstur, może jakiś render?

 

W każdym razie będę kibicował boi temat fajny i wykonanie również.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

granat jest ok. przeczytałem cały wątek i troszke mnie ubawiły niektóre stereotypy myslowe..."esesman to oficer a nie zwykły zołnierz"...to tak jakby druha w druzynie żeglarskiej z tytułem sternika nazywać sternikiem tylko- a co przestał być harcerzem? dlatego tez kazdy członek SS czy też Waffen-SS był esesmanem. ja jestem kpt. Państwowej Strazy Pozarnej co powoduje ze mówie o sobie ze jestem strazakiem. Co do innych ciekawych wypowiedzi...zwyczaje mundurowe w waffen-SS były rózne, podlegały wielu zmianom i wątpiących zapewniam ze skórzany płaszcz nie był wyłącznym atrybutem gestapowców- co zdaje sie niektórzy chcieli powiedzieć. Funkcjonariusze GESTAPO jako jednego z wydziałów Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy ( który był równocześnie jednym z 12 gł. urzędów SS) byli więc takze esesmanami. W zasadzie to członkowie wszystkich policji rzeszy byli esesmanami zgodnie z ustawą ministra spraw wewnętrznych rzeszy Himmlera, ( który byl nomen omen równoczesnie szefem całej SS- w stopniu reichsfuhrera SS),na mocy której wszystkie podległe mu Policje zostały podporządkowane SS. Troche to zawiłe, słuze refkami na temat SS czy mundurów:) Ten karabin "podobny do kałacha" to stg 43. lub sturmgewehr 44- naprawde pierwowzór karabinka kałasznikowa. bede zaglądał jak sie to rozwinie.

Pozdrawiam!

Kliment Woroszyłow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie zastanawia to to, dlaczego akurat grób ss'mana, można by odnieść wrażenie że należy sie draniom pamięć. Zachęcam do zmiany na grób... naprzykład polskiego partyzanta, oni też nosili niemieckie chełmy, jeśli to podstawa twojej scenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLADE - napisalem "wiekszosc ludzi" wiec to nie dotyczy tylko Ciebie i w zasadzie to juz zostawmy ten watek bo wszytko jest wytłumaczone :D

 

Valery - wydaje mi sie ze zrobilem go dobrze gdyz robilem zgodnie z planami i faktycznie jak pisze Wojpajek ten twoj jest zbyt wydłuzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, chodzi o tego buga

helmsiatkikopiaij6.jpg

 

poza tym, rozmiary mojego hełmu są prawidłowe :) robiłem go opierając się o foty mojego własnego. różnica może jednak wynikać z tego że twój to najprawdopodobniej m42 a mój to m35

aha, twój ma zbyt mocno zarysowaną linię między daszkiem i osłoną karku, a resztą hełmu, w rzeczywistości była ona łagodniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no walsnie moj to M42 on troszeczke byl inny ksztaltem chodz zdaje sobie sprawe ze ten daszek jest roche za mocno zarysowany i jakos tak to zostawilem, co do tej krawędzi z bugiem to wiem ze on stam siedzi ;] ale niestety bym musiał robic helmik od nowa i w zasadzie zostawiam go tak jak juz jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem juz swoje :D nie wiem jak wyglada to oswietlenie bo w sumie to z działu "swiatło i cien" jestem samoukiem

Modele - 3Dsmax8

Textury - photoshop

Render - mentalray

 

http://img370.imageshack.us/my.php?image=grob4iq3.jpg -

ten render chyba jest najlepszy

 

http://img65.imageshack.us/my.php?image=grobos3.jpg

http://img370.imageshack.us/my.php?image=grob5lb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE ! To musi byc szary zwykly niemicki helm :D tak ze jak ktos spojzy to bedzie wiedzial ze to niemiecki

 

Obszyte materiałem maskującym dalej miały ten sam kształt. Szczególnie jak na to jeszcze mieli wsadzoną siatke do kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że karabin za płytko wbity w ziemię. Wygląda jakby był wbity tylko pare centymetrów, a wtedy to by się przewrócił nawet pod własnym ciężarem, nie mówiąc o wietrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności