Skocz do zawartości

Bitwa 3D: "Istota piękna"/"Essence Of Beauty" (KONIEC)


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, jeszcze dojdą źrenice (czyt. serduszka:p) oraz jasne światełko bijące spod celownika mikroskopu, więc powinno to dać pożądany w historyjce efekt...

 

Ustawiłem im rękawy, jeszcze do końca nie zdecydowałem co chłopaki po lewej i po prawej zrobią z rękami ale niech będzie tak na razie. Wymodeluje dłoń to będę kombinował...

render23cr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nareszcie jestem z powrotem:D

Musiałem na trochę odpuścić z powodu nawałnicy różnych takich...

ale będę darł powoli do przodu, bez walki się nie poddam:D:D:D

 

Update skromny, wymodelowałem dłoń:D

Jeszcze nie jest skończona, wymaga trochę szlifu w zbrushu i oczywiście pozowania pod scene oraz nieco stylizacji...

render24sn5.jpg

 

A tutaj sobie trochę pomaziałem na renderze, żeby się zorientować w terenie:

render25sc9.jpg

 

Mile widziana krytyka, szczególnie jeśli chodzi o kompozycję... jak na to patrzy cudze oko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

pierwszo planowa kompozycja mi pasuje, na drugiej natomiast dodałbym więcej szczegółów typu gabloty z próbkami i tablicę mendelejewa

coś nie pasuje mi ta cieknąca ślina na to coś, przecież oni są wzruszeni miłością a nie z powodu głodu! ja bym sobie odpuścił z tym ślinotokiem

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Raffaello, jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach, a jak widze to jesteś w tym dobry.

 

Gabloty szafki ale moim zdaniem zdezelowane takie ala 3 nieudaczników w garazu zrobiło coś. No i wtedy ten ślinotok bedzie miał uzasadnienie:) ze wkoncu coś im wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, trochę się ociągam, zacząłem się bawić światłem i kolorem ociupinkę ale czasu znowu brak.. znajdę chwilę to pokażę screeny.

 

Rafaello, Chris_3d-> ślinotok pewnie odpuszczę... jeszcze zobaczę jak to będzie wyglądać... w tle będzie raczej stół z tym co widać na skeczu.

 

tadzio -> Stół będzie na pewno mniej zaśmiecony...

 

Fidiasz, ChrisA. -> miło, thx chłopaki:)

 

jaras -> I co ja mam napisać jak już zaczynasz zamiatać?:D W każdym bądź razie będę walczył do końca:P Powodzonka również!

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super- zwłaszcza serduszka i ślina. Jeśli coś jest nie tak to IMO usta- trochę sprawiają wrażenie jakbyś stracił kontrolę nad pędzlem i dał za dużo fałdek ale klimat scenki zabija. Nie wiem czy potrzebne to wszystko w tle- trochę odciąga uwagę od głównych postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o - wczesniej przegapilem ten topic.

popracowalbym nad kompozycja - ten dolny margines w postaci stolu troche drazni

no i zamykanie sceny w kompozycji trojkatnej bylo dobre... ale w reneseansie ;), wiec pokombinowalbym cos z ustawieniem profesorkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booyaka:p

 

bojar, JmTm00 -> thx!:)

kru -> nie wiem jak to będzie z kompozycją ostateczną, ale będę oscylował przy tym co widać... bez stołu ani rusz.. postaram się jakoś tak zrobić aby oko cieszyło. thx!

RK->mam nadzieję, że usta wyjdą jak należy jak tex namaluję. Bez jakiegoś tła raczej ani rusz... ale będzie raczej coś w stylu jak widać..thx za koment!

 

Męczę dalej, może zdążę, a jak nie to trudno...

Póki co bawię się światłem, sss i podobnymi duperelami.

Średnio mi idzie ale chyba jestem na dobrej drodze:)

W międzyczasie leci sculpt główek, to co widzicie to powielony z pierwszego dziadka tex i bump, pozostałe dwie główki w produkcji...

Pozdro!

7565a7b6382492ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shi -> popracuję na tym, robię co mogę:/

barton_fink -> nad szejderem skóry też ciągle ślęczę... mikroskop puknę wreszcie:)

 

Czas umyka więc następny screen, sorki że taki mały ale fotony wykańczają mój złom:/

66221b42f591ed43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

duuuuuzo dobre:) bardziej jednak podchodzi mi poprzedni render, co z tego ze niewiel szajdery skóre przypominaja jak charakterek pracy nadaja:) i swiatlo fajniejsze bylo. podoba mi sie bardzo ta pracka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

Na tym renderze z zielonym swiatlem to takie troche ala zombie wyszly moim zdaniem, na tym drugim lepiej ale znow sprawiaja wrazenie takich zwyklych dziadziow. Troche brakuje mi wariata w ich twarzach takiego jak na naukowcow przystalo. Na pewno ogladales powrot do przyszlosci. Tam wlasnie doktorek mial tego wariata ktorego mi brakuje w tych dziadziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ant-3d -> Dzięki za dobry koment! Będę pracował jeszcze nad wyglądem mord to na pewno wezmę to pod uwagę! (plus gratis 4U!)

 

A tymczasem kolejny gniot:

mental zmiksowany z warstwami ao na różne dziwne sposoby...

...i na życzenie bartona_finka i ku swej niezmiernej uciesze (bo nawet wyszedł) pyknąłem mikroskopik...

1223c60b3415351c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy próbowałeś zrobić coś pośredniego pomiędzy objema wersjami oświetlenia?

 

plusem zielonej wersji jest że jest więcej kolorów przez co wygląda ciekawiej, natomiast minusem jest że oba kolory mają mniej więcej to samo natężenie i przez to wygląda odrobinę płasko, i nie widać że z mikroskokpu się świeci.

 

plusem drógiej wersji jest właśnie to światło z mikroskopu, i background o wiele lepszy, natomiast nie wygląda najlepiej że obrys tych panów jest prawie całkiem czarny.

 

spróbowałabym jakoś wymieszać oba, albo spróbuj do dolnej wersji dodać niebieskawą poświatę od tyłu na obrysie dziadków.

  • Piękne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETA -> thx:)

RK -> pracuję nad tym, fartuchy ruszyłem już:P thx!

BizU -> już ktoś takie coś proponował:) ćwiartkę bodajże:p

Ania -> Dzięki za konstruktywną krytykę:) Pracuję nad oświetleniem cały czas, puściłem światło z góry, tak żeby padało na dziadków, imo wygląda lepiej. Za sugestię należy się rep:)

 

I ciąg dalszy, fakturka na ścianie, zmienione oświtlenie...

 

tu pure mental:

92bea612d9e2ca1e.jpg

 

a tu wersja mixed-layers z mniej niż 5% podmalówki:)

10e550b2b2965c23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fiolety zupelnie ale to zupelnie do mnie nie przemawiaja.

 

Tak denaturatowo wyszlo :)

 

Mikroskop i cale szklo takie wypasne i nowe - co robi ogromny kontrast z postaciami :) moze warto zaszalec i zrobic jakies rozklekotane graty wszedzie, wszystko klejone , przybijane itp itd.

 

 

No i stary co jak co ale portret Einstaina w tle na scianie musi byc - to wogule nie ma o czym gadac. /tylko tak wiesz dyskretnie , taki smaczek.

 

Kartki wykazuja zbytnia regularnosc.

 

Pozatym fajnie by bylo widziec na stole porozkladane notatki - jakies super extra wzory itp ;) No mozesz wyprowadzenie rownania Shroddingera puknac (fizyk wylapie taki smaczek - a smaczki dla mnnie to podstawa)

 

 

Jakis myszol mogl by nadgryzac papiery, rozlane probowki itp.

 

Jednemu dziadowi mogl bys walnac okularki :) ale nie takie zwykle, takie google chroniace oczy przed zbyt mocnym swiatlem,

 

Maziaki w kieszonkach.

.

 

 

No jest mnustwo mnustwo drobnych rzeczy ktore mogly by bardzo wzbogacic ta naprawde dobra scenke :) Ale to ty glowkuj

 

PiP

Powodzenia i Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocne te fiolety czy dość dyskretne? Bo ja nie wiem, może mam monit jakiś przykry:/

Ze światłem experymentuję cały czas.

 

Ze smaczkami też coś na pewno poradzę, pomyślę nad tym portretem bo nie wiedziałem co dać na te ścianę w tle, ktoś tam proponował tablice Mendelejewa:)

 

Okularki zsunięte na nosie będzie miał ten łysol z prawej, gogle odpadają bo zasłonią serduszka, które muszą zostać..

 

W planach jest też napełnienie tego szkła z tyłu różnymi kolorowymi cudami..

 

Eh, masz rację barton z tymi smaczkami, nie wiem ile zdołam wyrobić:/

 

Pozdrawiam, dzięx za koment!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. koncept... jak najbardziej fajny.. mi osobiście podoba się http://images21.fotosik.pl/235/66221b42f591ed43.jpg -

jeśli mogę dać Ci jakąś radę to: (:])

- ściana z tyłu jest tandetna, zainwestowałbym w jakieś poodłupywane kafelki...(wizyta na wydziale Chemii pobliskiej uczelnii konieczna)

- mniej niebieskiego światła w tle... może lampa "jażeniówka" na ścianie...

- no i myślę że serduszka w oczach to przesada... jeśli uda Ci się pokazać za pomocą "normalnych" oczu wyraz Miłości, to jestem pewien że będzie to kwintesencja tej pracy, i miejsce na podium... hi hi..

trzymam kciuki...

pozdrawiam, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi plan musisz konieecznie urozmaicic .np.białe myszki na półkach z ksiazkami,menzurki pełne plynów,szkielet kota :) itd.

na pierwszym planie na stole moze troche bałaganu kilka drobnych elem.

naukowcy nie wygladaja na pedantów:) raczej na roztargnionych romantykow wtedy bedzie naprawde super ,osobiscie zgadzam sie ze "Sly" w sprawie serduszek

z ciekawoscia bym zobaczył co tak ich rozczuliło:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

widze ze praca nabiera barw!

może faktycznie zrezygnuj z tych serduszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, niniejszym zrzucam z serca swój ciężar:D

 

Dzięki wszystkim za komentarze i wsparcie, walczącym dzięki za współzawodnictwo!

 

Pozdrawiam!

 

Oto obrazek finalny (znajduje się też w pierwszym poście oczywiście):

f96e97ac4c11ea2e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

no można było dopracować drugi plan ale i tak świetnie wyszło! wyrazy radości staruszków są ekstra!

gratuluje ukończenia pracki!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khmm... nie chce byc wredna suka, ale postacie sa okropne jak na moj gust ;)

 

Wygladaja jednakowo, jak roztapiajace sie tofi.

Ten po prawej wyglada jakby sie onanizowal, a ten w srodku, jakby wlasnie skonczyl ;)

 

 

Maja byc ludzmi, a material na nich wyglada, jakby byli odlani... z tofi ;>

 

Na pewno sie przy tym napracowales, ale nad efektem koncowym chyba trzebaby jeszcze posiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator, ja lubię na ostro!:D

Każdemu się zdarza pisać co go w oczy kłuje, ale to chyba dobrze? Za krytykę wypada mi tylko podziękować.

 

Cóż powiedzieć, więcej wycisnąc po prostu, khm..., nie zdążyłem..

Rendering też nie jest naszą (moją i mojego PC) mocną stroną.

 

Cieszy mnie jednak, że pomimo największego dotychczas speed modelingu w mojej karierze udało mi się wycisnąć coś, co się podoba choć kilku osobom i podrasować warsztat co nieco, co jest dla mnie najważniejsze. Na nagrody nie liczę.

Choć na łapu-capu, skończyłem coś nareszcie, to jest dla mnie cool nagroda:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba sam pomysł nawet (wykonanie też - klimatyczne) bo jako jedyny nie pokazałeś piękna tylko coś na wzór baranka Małego Księcia :D czyli coś pięknego dla każdego ! Za to szacun bo zrobiłeś to na moje oko świetnie!

 

Jak już pisałem wcześniej warsztat to warsztat - zawsze może być lepszy! Trzeba go udoskonalać ale też robić wszystko na jednakowym (jak najwyższym) poziomie :D

 

Pozdrawiam i życzę innych tak świetnych Speedmodelingów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności