Skocz do zawartości

Fotografia: tweety w Warszawie i czasami gdzieś dalej


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

cieplej się robi, czas odkurzyć sprzęt.

impreza jaką miałem okazję obsługiwać dla redakcji mmwarszawa.pl

 

http://www.mmwarszawa.pl/557/2008/4/17/solidarni-z-bialorusia-w-obiekcie-znalezionym--fotorelacja?category=pics

 

było ziomalsko, elo ale pomimo tego, że nie lubię tego typu muzyki to jednak nieźle się ubawiłem z ich tekstów. rymowali na żywo, bez żadnych wcześniejszych przygotować, czysty spontan i mnóstwo dobrej zabawy :)

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

sprzęt: C350D + KIT + SIGMA FL

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masakra. Takie zdjecia (z parady) tylko pokazuja wyraznie, jaka krzywde wyrzadzaja wszystkim takie przemarsze kolorowe, rozesmiane. To jest skandal, ze spoleczenstwo naraza sie na takie widoki. Toz do nie do pomyslenia! Przeciez te usmiechniete dziewczyny, tego pana w peruce, ich wszystkich powinni pozamykac! Przeciez to nie przystoi!!!

 

Mlodziezy Zewszechmiarpolska, dziekuje w imieniu CALEGO Narodu, ze bronicie nas przed ludzmi szczesliwymi, ktorzy nie boja sie przyszlosci i tego, czego jeszcze nie znaja. Dziekuje, ze reprezentujecie Narod swoimi brudnymi mundurkami legii warszawa, swoimi odswietnymi dresami z tesco i lysymi glowami.

 

Dziekuje!

 

 

P.S. Fajne foty, Tweeety. Fajnie, ze pokazales najpierw tych burakow z MW. Dantejskie sceny sugeruja jakies niezwykle wydarzenia na skale Narodowa. Szczegolnie na pierwszym zdjeciu ten mlody, tlusty paczek, ktory ledwo od cycka sie oderwal...

 

A pozniej kolorowe jarmarki, jakiestam zegarki i ogolna zabawa. Nikt nikomu nie wadzi...

 

Masakra. Chyba nastepnym razem przejde sia na te parade i pomaszeruje w peruce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Parada Studentów to coroczny przemarsz mas studenckich przez miasto skutecznie blokujących ruch uliczny. Kupa kolorowo ubranych ludzi, głośna muzyka i wszechobecna policja ;] fajne było :]

 

niestety obrabiane na laptopie stąd mogą być zdeka za ciemne lub przekoloryzowane. matryce laptopach są totalnie do kitu :/

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

ciąg dalszy post niżej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo, ale to bardzo fajne zdjecie kolego, tak trzymaj!

 

edit: to jeszcze raz ja :D patrzac na niektore fotki zapominam przez chwile ze ktos tam byl z aparatem, po prostu sam tam 'jestem' jesli wiesz o co mi chodzi, gratki jeszcze raz,

 

 

pozdrawiam,

pionier

Edytowane przez Pionier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zrzut ;) Podpisuję się pod tym co napisał Pionier.

 

Ubolewam jedynie nad brakiem EXIF-ów, w niektórych zdjęciach chciałoby się zobaczyć ustawienia.

 

17-40 - nowa zabawka? ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier! kurcze... naprawdę wielkie dzięki za taki komentarz. naprawdę rzadko mam okazję usłyszeć coś równie budującego :) dzięki wielkie raz jeszcze :)

 

chvet, makak: staram się jak mogę ;)

 

kliment woroszyłow: a było ich (studentek) jeszcze więcej, ale o tym Ciiii... bo moja lepsza połowa przegląda czasami forum ;)

 

latarnik: postaram się podać bardziej szczegółowe dane. a co do szkiełka to racja. na godzinę przed paradą kupiłem to szkiełko. i powiem, że jest warte wydania każdej złotówki. tak ostrych zdjęć jeszcze nie robiłem.

 

dzięki panowie za komentarze. dzisiaj dojdzie jeszcze paczka z marszu Wolne Konopie a potem może z kilku koncertów na jakich miałem okazję być zaakredytowany. tylko ostrzegam tego jest naprawdę sporo ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehehehe. nic mu nie ukradłem ;) ja jechałem na lawecie ze studentami a biedny Krzysiu dreptał pieszo :D

 

btw ta Twoja jest ostra na pełnej dziurze?

powiedziałbym, że nie tylko ostra: wręcz drapieżna ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrz się temu facetowi, na obrys ciała, wyglada odrobinę sztucznie

coś kombinowałeś, był maskowany i zmieniałeś albo jego albo tło.

Mam monitor na którym widać niektóre modyfikacje z szopa jakich nie widziałem na Acerze czy Iiyamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. jak niewiele potrzeba żeby zwrócić czyjąś uwagę :) z ręką na sercu pisze, że nie było tutaj żadnego fotomontażu. żadnych wycinanek czy kompozycyjnych rzeczy. jedyne czego używam to crop tool, levels, hue/sat, i maski (dużo masek). czasami maskuję tym samym obrazkiem ale w BW. no i winiety i overlayowe jasne punkty.

 

tutaj dokonałem najpierw korekty jasności i kontrastu na skórze człowieka (multiply), potem to samo tylko w mniejszym stopniu na ubraniu. potem to samo tylko na tle. na koniec wokół człowieka wrzuciłem jaśniejsze tełko na overlay (ok 15%).

 

i to wszystko. szczerze mówiąc możliwe, że tutaj przesadziłem z kolorkami ale robię tak w każdym zdjęciu i nie jest to nic nowego.

 

dla poprawy samopoczucia oryginał w skali 1:1

 

http://www.octavo.webd.pl/max3d/tweety/parada_studentow_2008/IMG551.jpg

 

 

ale podkreslam raz jeszcze. zero fotomontażu. to nieetyczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby wygodniej, gdybyś Ty to opisał widocznie na pierwszy rzut oka.

 

imo trzynastka jest odlot, ta laska cały czas tam tańczy, zdjęcie żyje, jest szalone.

I plastyczne w taki ciekawy, tajemniczy dla mnie sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekG: dzięki :) 16 to strzał zupełnie nieplanowany, ot tak położony aparat przy ziemi i strzelony w górę w stronę dziewczyny. co ciekawe potem robiłem już ustawiane zdjęcie bardzo podobne ale z kilkoma dziewczynami naraz. i nie wyszły tak samo fajnie. wyszło zwyczajnie :]

 

co do małej GO to niestety ale szkła to F4 a tutaj w większości przymykane do 8-11...

nie lubię mieć maciupkich czasów. wolę mieć żyletę obraz niż freezowany ruch.

 

colgatte: dzięki :) to jedna z moich ulubionych fotografii. dziewczyna ruszała się wprost fenomenalnie ale cholernie ciężko uchwycić taki żywioł w ruchu nie psując całości :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do małej GO to niestety ale szkła to F4 a tutaj w większości przymykane do 8-11...

nie lubię mieć maciupkich czasów. wolę mieć żyletę obraz niż freezowany ruch.

 

znam ten bol...ja najczesciej robie na jeszcze wiekszych otworach (ISO 100:) )...ale generalnie mała GO czesto pomaga bo uplastycznia zdjecie i separuje plany..tutaj po prostu wazna wydaje mi sie zarowno twarz jak i dlon..ale wiem jak to jest jak sie pstryka to nie zawsze sie o tym pamieta i ma czas uzyc podgladu glebi..

czekam na wiecej

 

pzdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno i kolorowo (dla mnie az za, ale ja lubie inaczej). Jedyne, co mnie boli, to to, ze w sumie zdjecia poprawne, akcja jest, momenty sa, ale prawie wszystko na jedno kopyto. Po drugim przegladaniu robi sie nudno.

Ostatnio podszkalalam sie z reportazu u czlowieka z Agencji Gazeta. Za takie cos dostalabym zjebki, serio. I dostalam za cos podobnego ;).

Nie masz ludzi "ogolem", w sumie od razu pokazujesz uczestnikow parady. Bardzo malo zblizen, na twarze z emocjami, za duzo polpostaci. Jednak dobrze wykadrowana twarz z okrzykiem robi swoje.

Niektore kadry powtarzaja sie w nieskonczonoc, wystarczy po jednym dobrym ujeciu np. z tancow.

Na niektorych zdjeciach straszny balagan, ale to wina braku jasniejszego szkla.

I brak odkrywczych kadrow. Wszystko takie typowe, procz moze 1-2 ujec. Troche malo szukales, imo. Wyglada to tak, jabys wpadl w parade i zaczal pstrykac jak najwiecej.

Nie sa to zle zdjecia. Czesc mi sie podoba, ale jako pojedyncze migawki. Jako calos - jest po prostu nudne.

Jak dla mnie, potrzebna jest po prostu wieksza selekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i takie komentarze lubię! dzięki, w sumie masz rację. jest trochę nudno, ale w sumie inaczej nigdy nie starałem się robić fotek.

 

nie lubię robić ludzi ogółem. owszem wdrapuję się na śmietniki i strzelam z wysoka panoramę tłumu, ale jak dla mnie nie jest to ani ciekawe ani interesujące. może się mylę. nie wiem.

 

co do tego, że mało szukałem... kurcze sam już nie wiem gdzie szukać i jak robić. możliwe, że nie trafiam tam gdzie dzieje się coś nietypowego, może po prostu za bardzo staram się podejść blisko i chwycić konkretny obraz... wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną ale w sumie i tak robię to tylko hobbystycznie :]

 

dzięki za konstruktywny komentarz. postaram się to zastosować w praktyce :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage forme gramatyczna komentarza, nie ma za co dziekowac ;) ale spieszylo mi sie.

zdjecie tlumu da sie zrobic ciekawie, kwestia praktyki oraz mocnego puntku danej sceny.

a propos szukania, to chyba najfajniejszy element reportazu. wyszukane kadry maja moc, ktora w sumie przekonala mnie do tej dziedziny fotografii (jeszcze niedawno bylam jego przeciwnikiem ^^"). ba, czasem jedno zdjecia jest tak mocne, ze reszta wydaje sie srednia. dlatego warto szukac.

na poczatku mialam problem, zeby podejsc do ludzi, naklonic do zdjecia, zagadac. Tobie to wychodzi i to sie chwali.

 

co do konstruktywnosci - napisalam, czego sama sie nauczylam w teorii, a co tez staram sie wykorzystac w praktyce. czy Ty tak powienines? nie wiem :P dla paru osob w ogole nie jestem autorytetem na tym forum jezeli chodzi o fotografie ;) nie zapominaj, ze robie nikonem :D

Edytowane przez kamilsien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. po zapoznaniu się z pewnym blogiem stwierdzam, że nawet moja komórka robi lepsze jpg niż (tfu) Nikon ;]

 

co do autorytetu w fotografii... może nie jesteś autorytetem dla wielu osób ale warto czasami z Tobą pogadać. no i nie robisz tylko oh i ah ;]

 

kolejna okazja się nadarzyła. Procesja Bożego Ciała sfotografowana dla redakcji mmwarszawa.pl

Starałem się podejść do tematu niestandardowo. Owszem jest kilka standardów typu ludzie, ksiądz etc, ale starałem się też znaleźć jakieś ciekawe momenty. starałem się poszukać ;]

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

 

21.jpg

 

22.jpg

 

23.jpg

 

24.jpg

 

 

całość jak zwykle: C350D + 17-40 F4 ;]

 

ISO 100

Shutter: 1/200 - 1/500

F:4

 

Pozdrawiam i jak zwykle liczę na konstruktywne komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta seria chyba najlepsza. Mam tylko wrazenie, ze za czesto ludzie patrza w aparat. Chyba troche za malo szary jestes jako fotograf. W efekcie powstaja czasem ciekawe napiecia miedzy Toba a nieco zmieszanymi/zdenerwowanymi bohaterami zdjec, ale chyba nie o ta relacje i nie te emocje chodzi w reportazu z wydarzenia, chwili.

 

Ksiadz na 11 dziwnie palca wystawil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. po zapoznaniu się z pewnym blogiem stwierdzam, że nawet moja komórka robi lepsze jpg niż (tfu) Nikon ;]

 

oj, na ten tekst mam copyright ;) wymysl cos orginalnego ^^ osobiscie uwazam, ze canon nadaje sie do jednego i ze powinnismy juz z tym skonczyc ;) przeciez to ja cierpie uzywajac nikona :D

 

co do autorytetu w fotografii... może nie jesteś autorytetem dla wielu osób ale warto czasami z Tobą pogadać. no i nie robisz tylko oh i ah ;]

oj, bo ja "aham i oham" tylko w jednym miejscu.

z tym autorytetem, to byl zart. generalnie sie za takowego nie uwazam, w zadnej dziedzinie. mam za duze kompleksy :P po prostu napisalam, co mi na watrobie lezy.

 

kolejna okazja się nadarzyła. Procesja Bożego Ciała sfotografowana dla redakcji mmwarszawa.pl

Starałem się podejść do tematu niestandardowo. Owszem jest kilka standardów typu ludzie, ksiądz etc, ale starałem się też znaleźć jakieś ciekawe momenty. starałem się poszukać ;]

 

i Ci wyszlo. wieksza roznorodnosc plusuje. podzielam zdanie leandera.

szkoda tylko tych przepalow na niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, duży post ;D

 

Bardzo sympatyczne zdjęcia. W większości mi się podobają ale w skrócie wygląda to tak:

 

Jedynka - dookoła jest czarno i beżowo, w środku kręci się czerwony, wesoły berbeć. Zwichrowana perspektywa nadaje zdjęciu dodatkowego dynamiznmu. No i jest fajnie, mi się podoba ;)

 

Moim zdaniem nr 2 jest spalony przez użycie zbyt małej głębi ostrości. Fakt, wyszczególniłeś chłopca, ale przez to, że jest zwrócony on do oglądającego plecami to mój wzrok, jako oglądającego, wędruje tam gdzie prawdopodobnie wzrok dziecka, i napotyka tam nieostrość. I oczy biegają po zdjęciu zagubione.

 

Kolejne zdjęcie w sumie też mnie nie urzeka. Przystąpienie do komunii jest w jakiś sposób przeżyciem intymnym i indywidualnym. Kadr ukazujący plecy przystępujących, nie objął tego co moim zdaniem na zdjęciu tego typu byłoby najważniejsze.

 

Czwórka i piątka są w porządku. Nie ma się do czego, ani po co, przyczepić. ;)

 

Na szóstce widać to o czym pisał leander. Jest też w tym troche winy prymasa, że zamiast zajmować się celebracją Bożego Ciała zerka po obiektywach ;) No i ten ksiądz z tyłu, z miną jakby miał zaraz eksplodować ze złości.

 

7. Nic nadzwyczajnego. Imo mogłoby go spokojnie nie być, a reportaż niewiele by na tym stracił.

 

Ósemka mi bardzo się podoba, bo jest na niej ruch, jakieś emocje i jakiś kontkat z oglądającym.

 

Dziewczynka z poprzedniego zdjęcia chciała ratować następne, ale nie dała rady. No fajnie złapane, że dziewczątko sypie kwiaty.. Ale jest do mnie zwrócona plecami... Z prawej jakiś inny fotoziutek, też zwrócony tyłem... I ja z tego zdjęcia nic dla siebie nie wynoszę.

 

10. jest super. Trafiłeś panolków z interesującą aparycją, z fajnym obrazem. Wydaje mi się, że robiłeś na szerokim kącie i to mi tutaj pasuje. Jeden z moich faworytów.

 

11., 12., i 13. po prostu dają rade. Na jedenastce ksiądz ma na twarzy wypisaną jakąś misję, na dwunastce szaty fajnie współgrają z pasami na ulicy, a na trzynastce panowie ładnie układają się w lewą stronę.

 

Natomiast 14 jest słaba. Wiadomo, że chodziło o to, że mają nietypowe stroje i w ogóle... Ale jest takie, jak cyknięte komórką przez przechodnia, na zasadzie: 'O, koleś z metalową kurą na szyi!'.

 

15. jest okej, ale to nic przy 16., które jest jak dla mnie kapitalne, również kolorystycznie - szczególnie z tym białym niebem. Fajna perspektywa.

 

17. i 18. są w porządku.

 

Drugie podejście do Glempa zdecydowanie lepsze niż pierwsze, ale myślę, że w ogóle lepiej by było, jakbyś podniósł wyżej kadr, tj. mniej szaty, więcej monstrancji ;)

 

20. - wszystko jest na tak, ale trochę się wali kadr w którąś stronę, chyba nieznacznie w lewo. Dosłownie parę stopni i będzie super.

 

21. - jest świetne. Naprawdę, dla mnie jest po prostu świetne.

 

22. jest okej. Bez fajerwerków, ale one przecież nie zawsze są i nie ma co ich szukać na siłę.

 

Przedostatnie jest zwyczajnie słabe. Ani kadr jakiś szczególny, ani wydarzenie. Jestem z prowincji ;), nie wiem czy to jakaś osobistość ważna jest czy co, ale zdjęcie do mnie po prostu nie przemawia.

 

No i ostatnie.. Prymas daje radę, ale może troche mniejsza głębia ostrości by mu pomogła ;p

 

 

No cóż, trochę się rozpisałem, mimo, że nie jestem żadnym autorytetem w tej dziedzinie,ale myślę, że i tak warto wyrazić swoje zdanie, bo ogólnie zrobiłeś bardzo dobry reportaż. Lepszy jeszcze niż poprzednie, a już te uważałem, za wcale niezłe ;)

 

Ogólnie bardzo duży plus za kolorystykę, uważam, że jest super. Białe niebo o którym wspominała kamilsien, mi jak najbardziej nie przeszkadza, a nawet się podoba. Może niektóre ujęcia widziałbym nawet w b&w, ale to już jest kwestia gustu i osobistych preferencji ;p

 

Ponadto zazdroszczę obietywu, na ogół zdjęcia naprawdę żyleta. No i do tego to 17 na szerszym końcu... Moja szklarnia zaczyna się od 24mm i cierpię, oj, cierpię ;)

 

Czekam na kolejne zdjęcia, bo się przyjemnie ogląda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz: mega lol :D

 

leander: dziękuję ;] co do patrzenia w obiektyw... no patrzą się. ale to może też moja wina: wybieram najczęściej te właśnie zdjęcia na których ktoś mi ciekawie zerka w szkło. ale postaram się być bardziej invisible ;]

 

kamilsien: przepały niestety są winą kiepskiej pogody. owszem mogłem robić w RAWach ale wątpię, żeby nawet z tego dało się coś wycisnąć.

 

latarnik: hehe. dzięki za dogłębną analizę :)

 

kilka odpowiedzi:

2. może i tak, ale niestety nie pomyślałem żeby odwrócić punty ostrości i rozmyć chłopca.

 

zdjęcie z komunią to w sumie tak for fun strzelone. nic tam szczególnego się nie działo a warto było mieć cokolwiek trzaśnięte. owszem mam kilka ujęć z profilu ale nie były ani ciekawe ani jakoś miłe dla oka.

 

7. ale jest a wydawca online był zadowolony ze zdjęcia ;)

 

heh co do odwróconej dziewczynki z operatorem TVP w tle to się zgodzę. kicha niestety :]

 

14: nie bronię... pokornie biję się gripem w czoło i lampą błyskam po oczach na znak skruchy

 

z Glempem była masakra. generalnie jakbym miał 1DMarkIII może by dało radę coś fajniejszego ustrzelić. prymas szedł dość raźnym krokiem, dookoła szpaler księzy i biskupów, dookoła nich szpaler proooo fotografów i waznych panów z TV. po prostu wsunąłem aparat w wolną szparę i waliłem na slepo.

 

Przedostatnie to zwyczajny koleś na szybko przeciskający się z baldachimem. nie wyszło tak jak chciałem i masz rację trochę kiepawe

 

ostatnie z prymasem też nie dało rady. szkiełka to F4, dodatkowo robione na szerszym kącie i przykadrowane. nie byo czasu na zmianę szkła ani na cofnięcie się żeby użyć jakiegoś tele. zwyczajnie szybki shot. i tak się ciesze, że znalazłem miejsce wśród masy massmediów ;)

 

dzięki za komentarze. na pewno się przydadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności