Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nieźle.

A ja sobie chodze do Powiatowy Zespół Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

Kierunek: Technik Informatyk

W poniedziałki mamy 3h Grafiki Komputerowej :D

A łacznie 11h przedmiotów informatycznych :P

kl. I

POzdrawiam

Sadowski25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wybraniak

Witam, chce isc na grafike komputerowa (tylko Warszawa).

 

Czy studiuje ktos w:

Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych,

Politechnice Warszawskiej,

Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania

 

I need some advice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się czy w Katowicach, Tychach, Mysłowicach, Gliwicach lub w tym obrębie znajduje się szkoła średnia, (najlepjej technikum) informatyczna z zajęciami z grafiki. Chodzi mi o to czy ktoś uczęszczał do takiej szkoły, jeżeli nie to chociaż opinia. Nie chce się pakować w ciemno. Narazie znalazłem tylko dwie takie szkoły, jedna znajduje się w Oświęcimiu a druga w Woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus:)

nauka 3D w polsce jest bardzo ,ale to bardzo droga. Moze wreszcie ludzie zaczna to rozumiec. Nawet jak ktos siedzi w domu i sie uczy, to takiecos tez kosztuje . I to duzo, - i zawsze ktos za to placi. Najczesicej rodzice, lub sam zainteresowany. Trzeba kupic jedzenie, net, materialy, upgrade sprzetu co pol roku, ubezpieczenie, kawe, pepsi, kawe, kawe .

I jesli ktos siedzi i sie uczy kilka lat w domu , to nie zarabia. Bo jesli zarabia, to zwykle nie przy 3D. Bo do fajnej firmy 3d Go nie przyjma bez umiejetnosci. I tu sie kółko zamyka - albo sie człowiek uc zy w domu ( nie zarabiając w firmie ) - i skądś ta kasa musi być - albo sie pracuje ( w najlepszym wypadku) przy dtp itp - a naika jest po pracy . Ale takie rozwiazanie mozna włozyć miedzy baji jako długotrwałe i nieefektywne. (praca z 10 godzin, potem powrot do domu - i człowiek nie ma siły na 3D).

Nie ma zmiłuj sie . I biorąc to wszystko pod uwage , opłaty za kierunki zwiazane z 3D na poziomie 1000, czy nawet 3000 za miesiąc nie są niczym niestosownym. Oczywiście mam świadomość , że to poza zasięgiem finansowym wiekszości rodzin :(. Lamborgini tez jest poza zasiegiem wiekszosci ludzi.

I jak sie pojawią szkoły 3D z prawdziwego zdarzenia w polszy, to nie zdziwiłbym sie , gdyby takie czesne własnei było. - a jak sie komus nie podoba, lub nie kalkuluje , to zawsze mozna skorzystac z rad typu : " po co kursy, przecierz jest help w maxie" .

Taki lajf :(.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David14: W oświęcimiu Technikum informatyczne jest bardzo dobre, właśnei do niego chodze czyli klasa 1 T inf. Mamy zajęcia z grafiki juz w pierwszej klasie a w drugiej można wybrać specjalizancje m.in. Grafika komputerowa i dopiero na specjalizacji mamy 3d :)

Więc zapraszam do Oświęcimia :D

Ps: Na każdym kompie dziwnym trafem jest Blender i Corel 12.... i GIMP :P

Pozdrawiam

Sadowski25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hem no narazie sa podstawy HTML'a {zieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeef} i podstawy grafiki rastrowej/wektorowej {zieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeef} ;]

 

Ogolnie mowiac, to sie cholernie nudze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy był już poruszany temat tej szkoły, bo troszke szukałem i nie znalazłem żadnego posta na ten temat. Prosze o wypowiedzi ludzi studiujących na wsz w gdańsku na kierunku grafika komputerowa. Czy to dobra skzoła bo włąsnie do niej się wybieram ;] Posdrawiam i z góry dziękuje za swoje opinie o tej uczelni.

 

Edti: A moze ktos sie wybiera, po tegorocznej maturce do tej szkoly na kierunek grafika komputerowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie ,czy ktoś w tym roku wybiera sie na studia w krakowie?:D i gdzie;> na asp sie pewnie nie dostane [historia sztuki -ta jasne..]..

a może za granicą? angielski jakoś umiem ,w tym roku maturka no i schody..co dalej:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 2kl liCeum...

Nie jestem przykładnym uczniem, troche olewam szkołe delikatnie mowiąc, ale jednoczesnie zajmuje sie animacja, grafika 3d, rysunkiem, + efekty specjalne no i krecenie filmow troszkęęe :]

Jedyną, szkołą do ktorej się nadaje to FILMÓWKA, interesuje mnie wydział FILM ANIMOWANY i EFEKTY SPECJALNE.

1. Czy jezeli przyniose portfolio składające się z 50szkiców, Płytke z DEMOREELEM [Jakies naparzanki mieczami świetlnymi :)] + pare zdjęć "artystycznych" mam jakies szanse ?

2.Czy do tej szkoły idą sami zawodowcy znający sie na żeczy juz na pocztku, czy raczej nieuzdolnione kujonki z dobrych szkoł ?

3. Jest tam troche panienek ? :)

4. Który egzamin jest 'najtrudniejszy' ?

5. Czy jeżeli spodobają im sie 'bardzo' moje pracki, efekty to przymkną oko na niedociągniecia np. 'analiza wybranego filmu krótkometrarzowego' :/

 

Wiem ze pytania sa nieprecyzyjne troszke, ale powiedzcie cos na temat tej szkołki, chociaz tak ogólnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no stary jako student tejze powiem Ci co i jak:

 

1. Zapomnij o mieczach świetlnych i wszelkiego rodzaju niepotrzebnym efekciarstwie. To ze umiesz takie rzeczy działa na Twój plus, ale to jest głównie szkoła filmowa więc nacisk jest połozony na tzw. wrażliwość artystyczną.

2.nie

3.hyhy...a i owszem, ale nie lubią 3d (co skutecznie zwalczam :)

4.Storyboard...w tym roku również rozmowa kwalifikacyjna zachaczająca o tematy histori filmu i tzw. testu z wiedzy ogólnej

5. Bedziesz musiał być naprawde dobry zeby przymkneli na to oko (i nie mówie tu o dobry w sensie- o jak ładnie umiem zrobić samochód czy inny rener....chodzi przedewszystkm o wrazliwość i klimat)

 

próbuj próbuj, kto nie ryzykuje ten nie ma ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej szkoly nie wiem jaki tam jest dokladnie poziom i czego wymagają podczas rekrutacji , natomiast moge Ci powiedziec ze jak chodzilem na rysunek to byla w mojej grupie dziewczyna ktora wlasnie studiuje na tej uczelni..i z tego co wiem jest tam okolo 3/4 osoby na jedno miejsce (czyli tak jak na asp w wawie)...

aaaaa zapomnialem dodac ze ta dziewczyna byla najlepsza w grupie zarowno pod wzgledem rysunku jak i malarstwa :) co moze poswiadczyc fakt ze dostala sie w tym samym czasie tez na asp (grafika) w wawie :)

wiec powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez kitu, ale czy zdolności plastyczne są aż "tak" wazne ? Ja mysle ze zobacza ze nie jestem jakims idiotą, zrobie przez te 1,5roku pozostałe mi pare fimow, scenariuszy, rysunków...

Najlepsze jest to ze mature moge olać w sumie, ale nie dokonca jednak.............

Wkoncu to efekty spec.

JmTm00 sluchaj , a na jakim wydziale TY jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja skonczylem liceum plastyczne, a teraz jestem na wydziale operatorskim-animacjia & fx. Ludzi moze i duzo ale zaufaj mi połowa z nich to ludzie którym sie wydaje ze jak umieja zrobić ładna kostke lodu w maxie to juz sie nadają, wiec na starcie połowa odpada :) Na egzaminie będą patrzyli na "wrażliwość" zarówno plastyczną jak i "pomysłową"...niby jest to dział animacji ale uczymy sie wszystkiego, fotografi, operatorki i pisania zawiłych i czytelnych scenariuszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi wogle :]

Troche mnie pocieszyłeś :) Postaram sie przez ten rok z hakiem zrobić pare[dziesiąt] fajniejszych pracek 2d & 3d... + Jakies filmy z machaniem mieczami swietlnymi :]

Na qturym roku jestes jeszcze pytanko...

A i powiedz co im przyniosłeś (prace własne) na wstepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Nie wiem jak tam dokładnie jest (jeżeli chodzi o grafike). W sumie miałem tam pójść jednak odrzuciła mnie wysokość czesnego (bodaj 550 zł).

Wybrałem SWSPiZ (Społeczna Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania) . Jestem na informatyce (dzienne) i płace 340 zł. Po 5 semestrach wybiera się specjalizacje, m. in. grafikę (przy czesnym 360 zł). Zresztą nie chodze tam sam, jeżeli chodzi o userów max3d.pl ;) , razem ze mną na roku chodzi też Szymeq ( może i wiecej wiary się znajdzie... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze slayer musisz dodac...ze uczysz sie informatyki fizyki i innych bzdurnych przemiotow! to tak samo mogłes isc na infoormatyke w WSINfie!:P

 

Kurt....chcesz wiecej Info to pisz na gg!

 

 

A co do Galerii....sa ludzie ktorzy stycznosc z niektorymi programami mieli dopiero zaczynajac ta szkole! pozatym wiadomo....jak to jest na studiach! nei zawsze sie robi to co sie chce! Ale galeria jest przestazala i trust me...sa ludzie ktorzy naprawde wymiatają!BTW...z tego co wiem to Loozack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DDD ok koniec z podroba grafiki na studiach informatycznych.... poszedlem na infe. do pjwstk... na 3cim roku czy kiedys tam miala sie grafa zaczac ale do tego czasu bym chyba zszedl z tego swiata....powod? : MATMA , JAVA, C++ AŁA....- mase pracy trzeba wlozyc, a dla grafika efekt jest zaden! > nie uczysz sie niczego przydatnego... ale trzeba przyznac, ze ucza dobrze. powaznie, programistom szkole polecam.

zmieniam szkole na ta w lodzi : http://info.wsinf.edu.pl/pages/905/69/150.pdf

1) nie narobie sie

2) zamiast c++ bede miec przemioty typu : rysunek, rzezba, animacja komputerowa.....

OOOOŁLŁ YEEEEEE

plz. jesli jestem w bledzie to prosze, niech ktos mnie z niego wyprowadzi...nie chodzi mi o strikte nauke...3d juz umiem, prace mam....chce raz na 2 tygodnie pjsc do szkoly i nauczyc sie rysowac...dowiedziec sie o barwach ect. na dzien dzisiejszy na 99% tam ide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności