Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Super Oko ma rację. Miałem w rodzinie dwóch doswiadczonych architektów, jeden juz nie zyje. Całe zycie przepracowali w zawodzie. Z tego, co od nich wiem, to młody architekt moze się ewentuialnie załapać na projekt altanki śmietnikowej, a duze projekty, za grubą kasę to robią biura i to nie każde, tylko te, które wygrają konkurs. Z czasem jak juz nawygrywają ileś konkursów i wyrobią sobie markę, to już mają stałe zlecenia na całe domy, osiedla, kompleksy zabudowań.

A co do nauki: w naszej branży jak masz portfolio które wgniata w ziemię, to nikt nie patrzy na papiery.

był kiedyś taki znany na zachodzie polski malarz, Marian Bogusz. Stary przyjaciel naszej rodziny. Życie spędził artystycznie: poszedł na ASP, po czym ją skończył poprzez trzaśnięcie za sobą drzwiami tej uczelni i pojechał do USA. Tam zrobił zawrotną karierę, koszmarne pieniądze, po czym wrócił do Polski, wszystko przepił i umarł.po co to pizę? po to, żeby nadac kontekst temu, co on sam mówił o ASP: jak ktoś ma talent i chęć do pracy, to jej nie potrzebuje, a jak nie ma - to ona nie pomoże.

To samo jest z nauką softu 3D, tak, jak pisał Kurt: to jest ciężka harówa, której wcale nie należy przerywać tylko po to, żeby się zameldować na zajęciach, opłacić je i czekac z utęsknieniem na ich koniec, by móc wrócić do domu, do kompa i przerwanej nauki.

Hough, powiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

super_oko, ale na co innego pojde? na ASP? Mowiac o robieniu domkow jedno rodzinnych mialem namysli miasto w ktorym teraz mieszkam i mam zamiar mieskzac po studiach a tutaj nic wiekszego sie nie robi ;) A moze jest ktos poinformowany o studiach panstwowych we Francji(jak tam sie dostac i czy maja publiczne kierunki zwiazane z grafika ) albo cos w UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eax:

Bogatynia? Miasto gornikow i "elektrykow" kolo Zgorzelca? Naprawde chcesz tam mieszkac? Naprawde? :)

 

Granica poszla, kopalnia sie skonczy i nie bedzie dla kogo budowac tych domkow jednorodzinnych;)

 

edit (juz taki normalny :( ):

 

Najlatwiej dostac sie na "ASP" w Niemczech. Tam nie ma czegos takiego jak licea plastyczne. ASP to poczatek nauki. Idziesz i jestes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szogun no niestety ale musze sie z toba zgodzic. 3D to jest pasja i trzeba w tym trwac aby sie samo doskonalic. Nie ma w polsce uczelni ktora ci da taka wiedze z 3d jaka sobie wypracowalismy sami, dlatego polscy graficy sa wszechstronni. A co do talentu to rzeczywiscie jak ktos jest zlotym dzieckiem urodzonym artysta to nie potrzebna mu ASP np. i to mu powiedza wlasnie na egzaminach wstepnych. Ale takich zlotych dzieci jest naprawde nie wiele, a studia "srebnemu dziecku" hehe moga napewno pomoc zablysnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e no spoko :) ja tam lubie to miasto gornikow i elektrykow, a pracy tutaj bedzie do 2050. Super_oko ja tez wychodze z zalozenia ze sam lub przebywajac z ludzmi z forum sie wiecej naucze, ale cos trzeba skonczyc zeby mnie pozniej ewentualnie gdzies przyjeli... a moj niemiecki lezy ;) Francuski OK Angielski OK a niemiecki ?? ee iś ferszteje niśt... swoja droga moge tutaj mieszkac i robic o czym wczesniej pisalem FULL_TIME freelance job ;)tylko musze miec jakis staly kontrakt z firma jakas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać swoje kilka groszy i o grosik poprosić :). Według mnie grafika jest to owszem zawód w który trzeba wejść całym ciałem. Wstajesz myślisz o pracy, kłądziesz się spać myślisz o pracy, dostaniesz w łeb widzisz vertexy ;). Jest to stres, niedawno się przekonałem. Jednak to ma w sobie coś wspaniałego :). (żechyba robisz nudne vizki domków jednorodzinnych ;)). Jeśli to lubisz to jest jeden z powodów dla którego warto żyć :). Co do pracy w domu to raczej odradzam to. Według mnie było by wiele współczynników rozpraszających uwage (dziewczyna, żona, kochanka, dziecko itp).

 

 

A co do szkoły. Obecnie chodze do pierwszej klasy liceum. Poszedłem na mat - inf - fiz. Już przed rozpoczęciem edukacji na tym kierunku wiedziałem że nic się tam nie naucze. Lecz zbytniego wyboru nie miałem. Do szkoły plastycznej się nie nadaje :\. Natomiast po liceum chciałbym się wybrać do Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Nie licze, że naucze się tam czegoś twórczego. Wiem co chce robić. Chce być grafikiem komputerowym pracującym na wysokim poziomie a tego nie uczą nigdzie w Polsce. Zapewne nauczyciele w porównaniu z tymi z liceum co potrafią obsługiwać worda i excela, posiadają bonusy w postaci painta :D. Ale liczą się kontakty jakie można zdobyć podczas uczęszczania do takiej szkoły, np. niedawno powstałą jakaś szkoła filmowa w warszawie gdzie (o ile pamiętam) wykłada Tomek Bagiński a jak wiadomo on nie pracuje byle gdzie, więc jeśli przykładowy user by tak tam chodził i w znacznym stopniu (czyt. gigantycznym) wyróżniał się spośród uczniów i tworzył pracki na poziomie "5* in cgtalk" to myśle że może liczyć na oferte pracy od paru osób :).

 

 

PS: ktoś chodzi do jakiejś z wyżej wymienionej szkoły? może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szogun tu sie z toba nie zgodze bo juz poznalem ze 20 profesorkow od rysunku i kazdy mial cos wartosciowego do przekazania, sa tacy ktorzy probuja wcisnac swoj punkt i maniere rysowania (to sa ci zli) wtedy w tyl zwrot i alocha sie mowi, ale takich jest naprawde nie wiele, a jak komus ewidentnie cos nie wychodzi to w takim wypadku jest najlepszy sposob aby sie nauczyc cos wyskrobac. A co do rysunku i malarstwa na arch i asp to nie wszyscy sa orlami raczej wrobelkami, ale tylko wprawny grafik moze dostrzec dobre strony takiego cudo-gowna(dobry prowadzacy). Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wartościowy wkład, to nawet wkład do długopisu ma wartość, choć niewielką. Profesorowie zatem rówenież. Natomiast jak któryś profesor twierdzi, ze coś jest złe i nie potrafi tego racjonalnie uzasadnić, a bywają i tacy, to wtedy... patrz mój poprzedni post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie w tych sprawach nie znam

ale mi sie wydaje ze najwazniejsze to sie ukierunkowacco sie konkretnie chce robic, wybrac sobie specjalizacje czy np. chce zostac modellerem (czy jak to sie wymawia) czy robic textury aniomwac itp. jest tego masa (wiadomo ze najlepiej miec jakies pojecie we wszystkim wymienionym...)

bo jak mi sie wydaje to w branzy (hehe jak to brzmi) gier (np) sa zatrudniani ludzie od modelingu textur animacji itp. czyli kazdy do czegos konkretnego a tylko jak sie pracuje jako (nie zawsze) freelancer to wtedy potrzebne sa wszystkie umiejetnosci

ja bym najbardziej chcial pracowac w filmach(animowanych shrek itp) jako modeller(kurde jak to sie odmienia)

wiem ze to nie ma nic wspolnego z tematem ale musialem sie wygadac :D

aha jak gadam (to wyzej) bzdury to m,nie naprostujcie ;)

ramzess--> moze tu http://www.max3d.pl/forum/search.php :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

mam problemy ze znalezeniem sobie kierunku na ktory bym poszedl :) ale to nie o to chodzi, wiec pytam sie was czy sa jakies studia na ktorych jest photoshop, flash itp. bo ja slyszalem ze sa i nazwyaja sie "media" ??

ps. mam nadzieje ze pomozecie....

ps2. jak sie dowiem wszystkiego to usune watek nie chcialo mi sie szukac pokrewnych tematow :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informatyka :)

 

jest tam www, gdzieniegdzie nawet troche grafiki :)

 

znajomy pokazywal prace jakas o bipedach i bonesach, ale nic nie pamietam oprocz tego ze studiowal na pwsz w legnicy (wyzsza uczelnia z nizszej półki), nawet nie pamietam kto to był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMFG. Takie dziwne uczelnie powstają tylko i wyłącznie w celu zmniejszenia bezrobocia wśród kadry pedagogicznej i wyciagania kasy z budżetu państwa przez kiepskie uczelnie. Na dodatek pogłębiają trend w którym młodzi ludzie uciekają od bezrobocia na kiepskie studia. W takiej szkole stracisz tylko czas i pieniądze. Dopiero później dojdziesz do wniosku że operatorów softu firmy "xyz" na poziomie podstawowym poszukują wyłącznie dystrybutorzy tego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informatyka :)

 

jest tam www, gdzieniegdzie nawet troche grafiki :)

 

Ja wlasnie koncze studia informatyczne - fakt jest troche o www i nieco grafiki. O ile podstawy www zazwyczaj sa traktowane powiedzmy na powaznie o tyle grafike traktuje sie czesto jak plastyke w podstawowce:/ Mysle ze przecietny user maxa badz kazdego innego softu do grafy po przerobieniu kilku tutkow moze smialo wykladac grafe na uczelniach informatycznych;] Uwazam ze pojscie na informatyke w celu nauczenia sie czegos ponad podstawy html, uslyszeniu ze jest cos takiego jak flash oraz budowania boxa i cylindra w 3d to jedna wielka pomylka:/ Naprawde szkoda czasu i przedewszystkim kasy (ja niestety place za moje studia:()

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :)

to sa takie studia (o tej grafice photo... flash itp) czy nie ma i zeby nie bylo programowania :) ??

marcin--> z jezykiem to masz 100%racji tylko ze na filologie angielska nie chce isc a kursy to przyokazji

sa czy nie bo szukam szukam i nie znalazlem :(

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ja juz niemoge przeszukalem chyba z 30 uczelni i zygam juz , oglnie to tak mam 20 lata wyrzucili mnie z uczleni(am_gdynia), szkola o ktorej tu wspominacie pol-jap 1tys za miesiac i to jeszcze dzienna to masakra seene mazenie ,stazy musieli by byc milonerami :D a na asp i i tej szkole w lodzi na kierunku grafiki zajecia sa sboty i niedziel czyli przewalone bo jaKmam pracowac jesli w piatek musze jechac do szkoly masakra ,chcem studia zaoczne co 2 tydzien w soboty i niedziele ktore wiem ze cos mi dadz i rozwina a nie cofna i zabiora piniadze T_T_T_T boze ratuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia co dwa tygodnie nie dadzą tyle co dzienne, nie ma się co łudzić. Przeważnie robi się je dla papieru.

wiadomo ze nie dadza tyle co dzienne ale reszte doucze sie sam(pozatym nieche mi sie chodzic juz to ojca po kazde 10 zl :P) tylko chodzi by chociaz czegos porzadnego uczyli a nie palili se fajke na zapleczu zamiast uczyc , i pozatym czemu nigdzie niem lightwava tylko wszedzie ucza tego smierdzacego 3dmaxa :D xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jak maxa albo lightwave'a, u nas na wydziale uczyli maxa ale jak kontrol wpadla i zobaczyli pirackie programy to kompy zaplombowali i pol roku nie bylo w ogole zajec z komputerow, w domu kazdy robil. A jak odplombowali to zainstalowali gratisową cinema 4 d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jedne z lepszych opcji jakie znalazlem i uslyszalem od innych a co wy o tym myslicie moze ktos tam byl

1-- http://www.wshe.lodz.pl

2-- http://www.atk.poznan.pl

3-- http://galeria.szkolareklamy.pl/

 

najbardizej odpowiada mi 1 ale coz zajecia w piatki to mi nie pasuja , a pozostale 2 sa tylko dla papierku :D jak cos, no bo niektorych zdaniem powino robic sie szybki kurs miec jakis tam papierek ,dobre portfolio i odrazu szukac pracy no ale z 2 strony taka szkola ja ,,1'' daje ci duze podstawy jesli chodzi o o tworczosc i colory itp .... no jescze zobacze ile to kosztuje bo nigdzie ceny niemoge znalesc i wtedy ja cos do pabu albo do myjni samochodowej i moze dam rade :D trzeb byc optymista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem większość stron tego wątku, ale nadal nie mam pojęcia gdzie pójść na studia..Czy mógłby wypowiedzieć się ktoś kto studiuje/studiował na pjwstk na nowych mediach, warszawskiej/lódzkiej filmówce na animacji lub zna kogoś takiego? Z tego co patrze to na pjwstk jest duży nacisk na rysunek i malarstwo, a to bardzo mi nie pasuje.. Z kolei jestem sceptycznie nastawiony do poziomu nauczania (chodzi mi konkretnie o animacje/modeling 3d i efekty specjalne) na filmówkach, wie ktoś gdzie moge zobaczyć prace absolwentów tego kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

chodzi ktos moze do Wyższej Szkoły humanistyczno- ekonomicznej w Łodzi

mam zamiar sie tam wybrac

mozecie mi powiedziec o tamtejszych sposobie nauczania itp?

jak przeprowadzana jest tam rozmowa wstępna itd

z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

z racji tego, że za niedługo wybieram się na studia, a nie chcę żeby były to „jakieś” studia to proszę Was o pomoc! Konkretnie wybrałem sobie łódzką Filmówkę, kierunek „FILM ANIMOWANY i EFEKTY SPECJALNE”. I teraz pytanie do państwa: czy ktoś ma jakieś istotne sugestie, co trzeba zrobić, czego trzeba się nauczyć by zwiększyć prawdopodobieństwo dostania się na tą uczelnię? Może znajdują się tu ludzie z odpowiednim doświadczeniem. W gruncie rzeczy mój dorobek funkcjonuje jedynie w cyfrowej postaci, wystarczy? Czy może najwyższa pora by wymienić mysz na ołówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etam.. juz za pozno! cyfrowe to sobie mozesz o kant d u p y połamać. bierz PĘDZEL taki z drewnianą rączką i świńskimi włosami, bez kabla i bateryjek, karton minimom a2, i bazgraj do momentu az ze zgromadzonych prac uzbierasz teczkę której nie odrzuci komisja na egzaminach wstępnych na ASP... a potem.. a potem wio na egzaminy do filmowki! pozdrawiam Damian 3rok animacja - PWSFTViT"filmowka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maturka tuż tuż, trzeba się zainteresować studiami :) Zna ktoś jakieś dobre szkoły za granicą ? Tylko prosze pisać konkretnie, że w USA są fajne szkoły, to już wiem :P Interesują mnie kraje gdzie językiem wykładowym jest angielski albo niemiecki. Słyszałem o bardzo dobrej szkole w Niemczech, niestety niepamiętam nazwy :) Jest ona ponoć uznawana za jedną z przodujących w Europie. Wie ktoś o którą chodzi ?

 

Czy wie ktoś jak wygląda sprawa opłat, stypendiów itd gdy chce studiować za granicą ?

 

P.S Wiem że był już temat o studiowaniu grafiki, fx, ale mało było o studiach za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności