Jump to content

Recommended Posts

z tego co wiem TB chyba nie kończył Studiów więc.. : ) nie trzeba być znowu prymusem i wsunie nawet chodzic do szkoły : P to nie od tego zależy czy bedziesz dobrym grafikiem i dużo zarabiał : ) trzeba jednak mieć i wtyki czasami : /

Jak ktos zan uczelnie uczace maxa to piszcie

Nie wiem czy dobrze trafilem ale mam pytanie gdzie mozna nauczyc sie tworzenia w maxie nie od podstaw ale zeby pozadnie tworzyc. moze sa jakies kursy nauki cos gdzie mozna sie nauczyc. drugie pytanie to gdzie sie nauczyliscie tworzyc takie dziela czy sami czy ktos jestem poprostu ciekaw:D

W necie jest pełno tutoriali, video tutoriali...co tylko chcesz, wystaczy tylko poszukac...

a \"takie\" (domyslam sie dobre) dzieła przychodzą z czasem...

Trenuj, a bedziesz robił \"takie dzieła\"...

Pozdr

Chodzi ci o uczelnie ?? Jeśli zabawa z Max\'em jest dla ciebie czymś w rodzaju Hobby, zabawy itp. to w zupełności ci wystaczę treningi, które znajdziesz w sieci...

Jeśli chodzi ci o \"zawodostwo\" to jest parę uczelni (w Polsce)gdzie uczą Max\'a, ale z tego co słyszałem to taich banałów jak: \"jak stwozyć sferę\", czy \"jak ustawić światło\"...:|

Po za tym w necie jest też pełno (płatnych kursów Max\'a, na DVD, czy VHS)

Pozdr

Nie ma sprawy ;)

Poponuję, aby każdy który za jakieś uczelnie gdzie studiuje się obsługę Max\'a zamieszczał tu jakieś INFO...oczywiście ja się zgodzisz nielot007...;D

Pozdr

w Poznanskim ASP ucza na Maxie 3 od samiutkich podstaw a profesorowie nie wiele potrafia. w Polsce chyba nikt panstwowo dobrze maxa nie nauczy. Trza samemu sie starac.

Witam!

W warszawie na ulicy Newelskiej jest uczelnia co sie nazywa Wyzsza Szkola Informatyki Stosowanej i Zarzadzania, na wydziale informatyki jest specjalnosc inz. grafika komputerowa. Ja tam uczeszczam i nie narzekam. Jest MAX, CAD, Geometria i Kompozycja obrazu, Quark, Photoshop, Corel, poligrafia i inne fajne rzeczy... ...i jest jedno ale! Specjalnosc wybiera sie po 2 roku i trzeba sie przebic przez takie rzeczy jak Matematyka Dyskretna, Rachunek Prawdopodobienstwa i Statystyka, Matematyka Modalna i inne duperele. Jak chcesz byc grafikiem to zdecydowanie odradzam ta uczelnie...

Jest szkola w Lodzi, nazywa sie chyba Wyzsza Szkola Kupiecka, tam tez ucza MAX\'a i sa chyba bardziej artystyczni niz techniczni. Gdzies w Wrszawie, chyba gdzies na Ursynowie, ale tu juz strzelam, jest szkola reklamy i na kierunku reklamy wizualnej tez jest MAX, Photoshop i inne fajne rzeczy. Jednak wszystkim o aspiracjach GK radze bardziej uczelnie w stylu ASP. Lepsze efekty daje uczenie artysty komputerow niz informatyka sztuki! Wiem na wlasnym przykladzie!

[lol2]

Pozdrawiam!

ja ze swojej strony polecam ci isc na rzezbe

nigdzie sie tak nie nauczysz modelowac. na rzezbie jednak inaczej musisz podchodzic do tematow niz na malarstwie czy grafice. jest to sposob o wiele bardziej zblizony do grafiki 3d.

a pozniej to juz bedzie tylko i wylacznie kwestia opanowania funkcji dowolnego programu...

no wiec ja sie ucze na politechnice łódzkiej www.ftims.p.lodz.pl jeszcze nie dotarlem do etapu grafika komputerowa ale z tego co slyszalem od innych to jest na dobrym poziomie tylko ze podobnie jak u lewandowskiego trzeba przebrnac przez 2,5 roku matematyki fizyki i czystej informatyki (no byl AutoCad ale to tyle) i dopiero potem, W wyzszej szkole kupieckiej to jest grafika tylko ze nie za bardzo ucza (to jest szkola kupiecka w koncu :) ) z tego co slyszalem od kilku osob. A na politechnice łodzkiej mozna sobie jeszcze walnac certyfikaty 3ds i autocada.

A no i jak cos to zawsze masz blisko do łódzkiej asp. Mozesz sie zakradac do nich na wyklady czy cos w tym stylu :D

Na politechnice gdańskiej ! ale cieniasy sa tam ,po roku z

neta umiem wiecej niz oni.

hehe Enzno20 ja jestem z PG wydz. Elektrotechnika :) uczyli nas 1 semestr max\'a, podstawy: modelowania, świateł, renderingu (proste efekty specjalne) + podstawy animacji; no i max script - na takim poziomie, żeby bez problemu napisać skrypt modelujący wybrany przez prowadzącego podzespół; ja dostałem bezpiecznik EET, inni mieli diody, przekaźniki etc. zaliczeniem było zrobienie 30 sek. animacji, potem prowadzący zebrał wszystkie animki do kupy i poszło to na jakieś targi jako reklama firmy rozprowadzającej cały ten bałagan .... może i mało tego było, ale jako pobudzenie ciekawości jak najbardziej spoko :)

co do poziomu hmm mój bezpiecznik jest tu: http://www.dzudzu.netglob.com.pl/100jar0100.jpg

Na WEiTi Politechniki Warszawskiej mozna sie tez czegos nauczyc. Teraz mam grafike komputerowa i jesli chodzi o 3ds max to mozna tam podstawy zdobyc. Tworzenie prostych scen, podstawy animowania i teksturowania. Dochodzi jeszcze OpenGL i pare innych razeczy.

Miałeś już coś z maxa? Jak tak napisz czy to kompletne podstawy czy coś więcej.

label.jpg

Jest jeszcze na Politechnice Warszawskiej na wydziale Elektrycznym na specjalizacji Technia Świetlna (jedyny instytut w Polsce zajmujacy sie iluminacja obiektow)

http://www.ee.pw.edu.pl/TS

IV i V rok z MAXem VIZ (wizualizacja fasad budynkow oraz wizualizacja pomieszczen)

Projekty mozna zobaczyc tutaj

PMaxa sam nie mialem ale odwiedzilem raz laboratoria i patrzylem co robia. W sumie to same prdstawy. modelowanie geometrczne tekstury swiatlo i podstawy animacji. Wlasnie sie staram zeby mi z goory wszystkie zaliczyli.

khrkh

Temat wraca jak bumerang. Byl poruszany juz z dziesiec razy. Szkoly dla grafikow ( i to nie tylko w Polsce ) poza bardzo nielicznymi wyjatkami sluza tylko wyssaniu kasy z leni, ktorym samym sie nie chce uczyc. Konkretow daja niewiele.

Jesli ktos chce byc grafikiem-informatykiem to jeszcze nie jest tak zle. Faktycznie jest pare miejsc w Polsce ktore tego ucza na poziomie. Przy politechnikach i uniwerkach.

Ale jesli ktos mysli o grafice pod katem artystycznym to sorry. Jak juz koniecznie do jakiejs szkoly to ASP lub ostatecznie architektura. No, jest jeszcze filmowka, ale to pare osob na rok sie zalapie tylko. Wszedzie indziej bedzie to strata czasu i pieniedzy - kosztowna przykrywka wlasnej dupowatosci i lenistwa.

Z tego co wiem krakowska ASP nawet powaznie calkiem mysli o takiej pracowni. Stamtad jest znany np. z mistrzostwa w LW Pazur. Chca wspolpracowac z firmami ktore robia grafike, maja sporo sprzetu i w miare kumatych profesorow... zdaje sie ze jeden to byl ten juror starszy z animastera, khrrshk

tkkktt

wracam do trumny

khrr

salutt

Dziadek Stal

Dziadzek to co mówisz to prawda i myślę że większość zdaje sobie z tego sprawę.

pewnie że lepsza jest nauka przy jakimś fachowcu np. kursik w gdańsku kosztuje 450 zł ale kumpel mówił że nauczą tam tylko tego co masz na pierwszej stronie w każdej maxowej książce ,ja np. uwielbiam video-tutoriale bo prowadzą ciebie po nitce do kłębka no i po za tym zakupiłem 7 książek oraz staram się kupować czasopisma gdzie też są lekcje.To pomaga :) a jak się jeszcze napatrzysz na cudeńka obecne na forum to aż w duszy tańczy aby coś takiego zrobić samemu:)