Jump to content

Recommended Posts

Londyn, Los Angeles, NY, tam napewno bo sprawdzalem! i to profesjonalnie ale nie sadze zeby duzo osob bylo stac na te studia. mnie nawet nie stac na myslenie o tej szkole:) a co mowic pujscie tam:( pozdrawiam

szczerze? nie ma, wiem ze jest na asp we wroclawiu grafika komputerowa, ale zeby sie dostac trzeba zdac rysunek , pokazac kilka szkicow i kilka obrazow, malowanych recznie + jakies potrfolio zwiazane z kierunkiem, a wszedzie indziej grafika komputerowa jest traktowana od strony programowania..

odkopywqanka

Ktos byl z userow dzisiaj na rozpoczeciu roku w tej szkole ?

Nie odp. na pytanie rowr'a tylko napisze swoje zdanie na temat szkół - Ja tam jestem zdania, że dobrze jest iść na ASP :P nie mówie o kierunku typy ceramika, szkło, czy malarstwo, ale np. architektura wnętrz czy wzornictwo, mimo, że nie uczą tam progr. graficznych - ale może to i lepiej ;) Przynajmniej watsztat będziesz miał dobry a z miłości do grafiki komputerowej sam się ich nauczysz ;)

grafikiem komputerowym nazywa siebie kazdy *** ktory ma karte graficzna.

co robisz? co chcialbys robic? komp to tylko narzedzie.

interesujesz sie drukiem czy netem, ilustracje a moze animacje, moze gry?

Interesuję się animacją ,również lubie tworzyć modele postaci, broni itp.Robiłem niedawno

w gmax'a modele broni(3sztuki) dla kumpla który pisał grę fpp.

grafikiem komputerowym nazywa siebie kazdy *** ktory ma karte graficzna.

co robisz? co chcialbys robic? komp to tylko narzedzie.

interesujesz sie drukiem czy netem, ilustracje a moze animacje, moze gry?

Lubie tworzyć animacje.Niedawno tworzyłem modele broni dla kumpla który tworzy grę fpp.

Ja poszedłem w kierunku plastycznym (ogólnie). Rysunek, malarstwo itp. Grafiki komputerowej to ja się sam nauczę i papierka na to nie potrzebuję (przynajmniej tak mi się wydaje). Myślę że dobre portfolio i jakieś doświadczenie zawodowe w zupełności wystarczy.

Po ukończeniu średniej postanowiłem że kończę z durną nauką na pałę, dla samego świska którym i tak będę mógł się podetrzeć. Uczę się dla siebie.

uncle: mam nadzieje ze sie mylisz ;p bo z tego co patrzylem program moich studiow to programowania jest akurat najmniej.

Zreszta mozna sobie zobaczyc http://www.ftims.p.lodz.pl/html_files/plany/informatyka6_10gk.html

oczywiscie jest to tylko specjalizacja, wiec zagadnienia z czystej informatyki caly czas sie przewijaja, ale mam nadzieje ze jakos wytrzymam ;p bede twardy :D

Tam jest sporo programowania, tylko bardziej specjalistycznego z tego co widze :)

Nie chcialbym Cie martwic ale wiekszasc przedmiotow ktore tam masz moze w ogole nie miec nic wspolnego z grafika w takim sensie w jakim ty jestes zainteresowany.

Ja tam bym proponowal studia na jakims ASP, informatyka zdecydowanie nie uczy grafiki w podejsciu artystycznym.

Pozdrawiam

Rasputin, nie powiedzialbym, zdaje mi sie ze zasugerowales sie przedmiotami fakultatywnymi, ktore pochodza z innych specjalizacji. Zreszta, jak do tej pory studiuje i nie mam nic przeciw programowaniu :) zawsze to lepiej moc sobie samemu jakis plugin napisac heh, czy tez silniczek, jezeli nie ma gotowca za friko np.

moim zdaniem isc na jakies studia poboczne a grafiki uczyc sie samemu bo tego co cie naucza w tej szkole to moglbys sam przerobic w 6 miesiecy w domku. Najlepszym rozwiazaniem jest studiowanie na Asp, ale zwykla informatyka tez jest dobra.

Ja chcę iśc na studia, ale tylko na takie, które będą mnie interesować, bo mam już dość uczenia się rzeczy, mało ciekawych.

A jak wygląda z sytuacja z architekturą ? Czy można tam się dostać bez egzaminu z rysunku?

@ greg - nie i nie chodzi o taki zwykly rysunek tylko o specyficzny architektoniczny. przejdz sie na wydzial w uczelni ktorej chialbys studiowac architekture i popytaj sie o kursy rysunku.

W moim mieście nie ma uczelni architektonicznej :(

Kto z forumowiczów uczy się na wydziale architektonicznym?

@ greg - ja studiowalem na dwoch ;)

bez wycieczki i kursow sie nie obejdzie. zazwyczaj na kazdym wydziale sa organizowane kursy w weekendy. nie sa tanie ale studia na archi tez sa drogie.

o mamo przeciez juz ludzie powiedzieli nie raz ze soft to pryszcz. softu i tak zawsze uczysz sie w domu. w ogole na studiach WSZYSTKIEGO uczysz sie sam w domu. na uczelni przychodzisz tylko po zestaw zadan domowych, korekty, zaliczenia i egzaminy. na archutekturze w zaleznosci od uczelni ucza autocada, archicada, allplana, 3dsmax. w warszawie sa zajecia fakultatywne z nowych mediow - animacja i film.

ale to co najwazniejsze, studia na architekturze po za sama architektura zmuszaja bardzo efektywnie do wlasnego rozwijania umiejetnosci rysunkowych, malarskich i graficznych. jesli nie zalapiesz sie po studiach na budowe to zawsze mozesz pozniej pracowac w reklamie czy innych pokrewnych dziedzinach.

jesli ktos naiwnie mysli ze na normalnej uczeli nauczylby sie obslugi softu to takie studia musialyby trwac ze 20 lat ;). uczys sie musisz sam. dzis w jednej robicie bedzie max a zaraz do innej bedziesz musial sie przestawic na maya.

Hmm kto wie czy ja sie tam nie znajde. Moze i nie sa to zajecia na wysokim poziomie ale wole nudzic sie przy maxie niz sluchac jakiegos nudnego wykladu. Pracowie sa, sprzet jest wiec chyba nie jest zle?. No i jak pojdzie jeszcze pare osob z forum to powinno byc fajnie. A na czesne moze przez ten rok uzbieram :) - przynajmniej zeby miec na pare miesiecy.

hehe Pionier ze Słupska :) nic blizej nie masz

no i sie pytam ponownie ktos tam dzis byl bo mam sprawe :D

Pionier: przy Maxie bedziesz spedzal jakies 2-4 godziny w tygodniu, reszta to masa innych zajec. Osobiscie uwazam, ze wypad do takiej szkoly, z tak daleka jest zlym posunieciem. Szkoda kasy, tym bardziej, ze dochodza inne koszty - wynajem mieszkania/pokoju/stancji i utrzymanie.

Wiem co mowie.

nie wiem jak dla innych, ale dla mnie bardzo cenne wskazowki ;)... ja bym jeszcze sie popytal czy ktos na jakas szkole filmowa poszedl i jak to mniej wiecej wygladalo[jakies egzaminy etc]... jeszcze poszukam, za rada senseja, w starszych watkach... tymczasem jakby ktos mial czas to goraco zachecam do podzielenia sie wrazeniami :P.

hm ale na pomorzu chyba czegos takiego nie ma chociaz... cos tam jest niby u mnie w miescie ale. : /