Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Leru : watek przeczytalem od A-Z, uzywalem searcha. Jakos nic sie nie dowiedzialem :) Wszyscy mowia tylko ze w USA jest sporo dobrych szkol itd. ;) Robia niezle offtopy (tak jak ja teraz ;) ), albo koncentruja sie glownie na PL.

 

Nalezy do tych osob ktore zapoznaja sie wpierw z trescia podobnych topicow, tutaj nie znalazlem zadnych konkretow. wsio !

 

Bylbym wdzieczny gdyby zostal utworzony osobny topic. Podporzadkuje sie jednak modom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synuś: juz to kiedyś pisałem, ale powtórzę: słowa, jakie niegdyś wypowiedział pewien świetny malarz Marian Bogusz o ASP: jak ktos ma talent, to nie potrzebuje, a jak nie ma talentu, to nie pomoże. Mozesz je przełożyc na CG.

 

A tak reasumując cały ten wątek: ludziska: żyjecie w fenomenalnych czasach internetu, który odebrał wszelkim uczelniom monopol na wiedzę. Na kija iść do szkoly, gdzie każą Ci się za pieniądze nauczyć tego samego, czego możesz się nauczyć sam w domu, i to znacznie szybciej? Obecnie JEDYNYM ograniczeniem dla człowieka w zakresie nauki jest jego własna zdolnośc pojmowania i nauki, bo dostep do źródel już jest.

 

Wyższa uczelnia może najwyżej pomóc ukierunkować, ale nie zastąpi nauki, zwłaszcza w naszej branży.

 

Hough - napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak reasumując cały ten wątek: ludziska: żyjecie w fenomenalnych czasach internetu, który odebrał wszelkim uczelniom monopol na wiedzę. Na kija iść do szkoly, gdzie każą Ci się za pieniądze nauczyć tego samego, czego możesz się nauczyć sam w domu, i to znacznie szybciej? Obecnie JEDYNYM ograniczeniem dla człowieka w zakresie nauki jest jego własna zdolnośc pojmowania i nauki, bo dostep do źródel już jest.

zapomniałóeś o jednym... o wojsku :) jestem ciekaw ile osób idzie na studia głównie z tego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest coś takiego (śmieszne moim zdaniem) jak wymagania pracodawcy. często taki idiota żąda papierka z uczelni/szkoły, że jest się tym grafikiem komputerowym. nie wiem czy ludzie z papierkiem czymś się róznią czy nie, ale takie są niektórych wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja panowie altego najlepiej odoscic sobie taka szkole (graficzna) lepiej isc na taki kierunek ktory przyda sie w przyszlosci, gdzie paierek potrzebny....

np. ja sie wybieram w pazdzierniku na ekonomie napewno sie przyda jest masa kierunkow....

zrezygnowalem z grafiki gdyz na co mi papierek i tak wiekszosc firm (najlepsze??) patrza na portfolio a nie na wyksztalcenie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja panowie altego najlepiej odoscic sobie taka szkole (graficzna) lepiej isc na taki kierunek ktory przyda sie w przyszlosci, gdzie paierek potrzebny....

np. ja sie wybieram w pazdzierniku na ekonomie napewno sie przyda jest masa kierunkow....

zrezygnowalem z grafiki gdyz na co mi papierek i tak wiekszosc firm (najlepsze??) patrza na portfolio a nie na wyksztalcenie

pozdro

 

hhehe tez bylem na ekonomi ale mi sie znudzila :) bo mi sie do niczego by nie przydlala i nie wiem co bym po niej robil...a co do papierka niestety sie przydaje bo duzo osob wlasnie na niego patrzy bez papierka o wiele mniej sie zarabia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dobry papierek? Zrób sobie dobre portfolio i je wydrukuj. Najlepszych nie pytaja o papierki, bo wiedzą, że w tej branży papierków powyżej pewnego poziomu nie da się zdobyć nigdzie. Przynajmniej nigdzie w Polsce.

Ja bardzo doceniam ekonomię, ona jest baaardzo przydatna w wielu dziedzinach zycia, ale nie mam do niej głowy i wole się nie rozdrabniać

EDIT: Ledyr: masz rację. Ja mam D, więc o woju nie myślę już programowo... mam je w D... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...jeszcze gdzieś trzeba iśc. Grafika to chyba jedyne co umiem (lubie) i czym chce sie zajmowac. Jagbym poszedł na psychologie to bym musiał na tym kierunku niestety cierpieć kilka lat. Ciężko wybrac sobie dobry kierunek. Nawet tu na Forum zdania są podzielone.

Rowr a ty na czym teraz jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowr--> hmm czy papierek tak bardzo jest potrzbny?? watpie zeby wybrali (pracodawca) kandydata ktory ma gorsze portfolio a skonczyl szkole o kierunku grafik niz grafika ktory ma zajebi*** portfolio a nie ma "tyulu grafika" :)

a jesli chodzi o ekonomie to wiem ze moze to trzeba lubic bo jak sie nie lubi to sie szybko znudzi :) a napewno to sie przyda chocby np. jak sie chce firme zalozyc :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowr--> hmm czy papierek tak bardzo jest potrzbny?? watpie zeby wybrali (pracodawca) kandydata ktory ma gorsze portfolio a skonczyl szkole o kierunku grafik niz grafika ktory ma zajebi*** portfolio a nie ma "tyulu grafika" :)

a jesli chodzi o ekonomie to wiem ze moze to trzeba lubic bo jak sie nie lubi to sie szybko znudzi :) a napewno to sie przyda chocby np. jak sie chce firme zalozyc :)

pozdro

hehe nielot007 eee no tak jak napisales tak powinno byc ale niestety nie jest :) nawet jakjak masz zarabiste portfolio pracodawcy czesto mowia "no niby tak prace ladne ale niestety jest pan amatorem i nie mozemy tyle zaplacic co profesjonaliscie :)"dlatego warto miec papierek...

co do ekonomi...hemmm studiowanie dla studiow mnie nie kreci...ja chce to studiowac co mnie interesuje i w czym bede mial szanse pracowac...inaczej sie nie oplaca bo to stracone lata...

 

 

CzAk1 heh bylem na ekonomicznej nie podobalo mi sie i poszedlem do "Promocji " na grafike...jesli chcesz tylko papierek polecam jesli sie czegos nauczyc odradzam chociaz jak bys mial zajecia z Pania Renata to sie idzie naprawde duzo nauczyc z Photoshopa,Corela i takich tam hemmm grafika 3d jest jak dla mnie tam porazka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

mama ptakie pytanie troche nie zwiazane z tematem(ale tylko troche... :P)

musze znalesc sobie praktyki pytalem sie nauczyciela czy moga to byc praktyki w firmie zwiazanej z grafika (np. reklama itp.) :)

i teraz pytanie do was jesli macie jakies znajomosci albo pracujecie w takiej firmie to czy nie przygarnelibyscie mnie na praktyki :D

wiadomo ze wy nie decydujecie ale chociaz moglibycie podac nazwy firm mieszczace sie oczywiscie we wroclawiu

ps. dlatego was sie pytam bo nie moge sobie wyobrazic zebym byl na praktykach jako administratos sieci albo programista (pasca c++ bazydanych linux) :D

z gory dzieki za pomoc

licze ze choc jedna firma sie znajdzie :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatel ma duzo racji, dlatego warto isc na jakies studia zwiazane z zainteresowaniami. A w szczegolnosci za granica..tam i sporo sie nauczysz i bedziesz miec boski papierek :D Wiec jak, ZNA ktos jakas dobra szkole poza granicami naszego kraju traktujaca o VFX ? Z czesnym powiedzmy do paru k miesiecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu kiedyś taki topik z szkołami ale zniknął. A więc tak chodzi mi o to gdzie jest jakieś liceum/technikum po którym mógł bym być grafikiem. Głównie o to chodzi że musze się zoriętować gdzie złożyć za rok papiery bo z trzech możliwych szkół jedną mam już wybraną, OLL w Dęblinie. Wiem że potem jeszcze studia czekają mnie itd. ale gdzie wy chodzicie, chodziliście do liceum i jakie polecacie?? Szukałem na googlach ale tam odpowiedzi jednoznacznej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wybrał jakieś DOBRE liceum, niekoniecznie plastyczne.. a grafy możesz uczyć się poza zajęciami! Rozwijaj wiedzę w kierunku języków, albo czegoś,c o może Ci się przydać przy pracy z grafiką, a jeśli masz talent to przy odrobinie szczęścia dostaniesz się gdzieś na grafikę/pochodne grafy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu... WF?? ni! nie ide :D :D

 

a na serio: przez pierwszy semestr:

Filozofia (buehehe)

Encyklopedia prawa

Wstęp do nauki o komunikowaniu

Historia prasy i mediów w Polsce i na świecie

Webdesign – struktura i administracja (ble ble html.... ble ble.... flash.... ble ble... php)

Webdesign – grafika (ble ble... Fireworks... ble ble... gradienty.... ble ble... ramki)

Dziennikarstwo on-line

Socjologia

Logika z semiotyką

Podstawy politologii

Język angielski

Język obcy do wyboru

WF (shit!)

drugi:

Filozofia

Retoryka i erystyka (kojarzy mi się z egzorcyzmami - coś dla Ciebie rowr :D )

Stylistyka i kultura języka

Webdesign – struktura

i administracja

Webdesign – grafika

Współczesne media w Polsce i na świecie

Historia prasy i mediów w Polsce i na świecie

Język angielski

Język obcy do wyboru

Problemy cyberkultury (wtf?)

Praktyka ciągła i śródroczna (staż... bezpłatny... nie ide...)

WF

 

trzeci (tu jest już ciekawiej):

Podstawy montażu cyfrowego (Premiere, może AfterEffects...)

Dźwięk w mediach cyfrowych

Fotografia analogowa i cyfrowa (nareszcie)

Podstawy pracy z kamerą

Problemy fabuły interaktywnej i hipertekstu

Społeczne i kulturowe oddziaływanie mediów

Język w komunikacji elektronicznej

Zajęcia opcyjne: Produkcja multimediów – portal internetowy, centrum sprzedaży on-line (oscommerce-bedka)

Problemy cyberkultury

Język angielski

Język obcy do wyboru

 

i tak upływa pierwsze 1,5 roku w tej szkole....

 

sieczka...

i to wszystko za jedyne ok 500zł/mc :]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... jakbyśmy zebrali Żelazną Zlotową Ekipę (ja, ty i Vorek) to było by imo łatwiej. zawsze jest szansa, że któryś z nas nie przyśnie na wykładzie, albo odrobi homeworka :D

w sumie to kiedy chcesz tam iść?? bo ja dopiero w styczniu mam dyplom i zakończę obecną szkołę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys o tym czytalem i pamietam tylko tyle ze jak ukonczysz ten kierunek to masz prace zapewniona i kupe kasy :), ale to trzeba naprawde lubic, ja bym chyba nie wytrzymal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... jakbyśmy zebrali Żelazną Zlotową Ekipę (ja, ty i Vorek) to było by imo łatwiej. zawsze jest szansa, że któryś z nas nie przyśnie na wykładzie, albo odrobi homeworka :D

w sumie to kiedy chcesz tam iść?? bo ja dopiero w styczniu mam dyplom i zakończę obecną szkołę. :(

noo ja od pazdziernika :) dyplom mam za miesiac ale i tak kicha bo nie mam go nawet kiedy zaczac taki mam nawal pracy ...wiec pewnie we wrzesniu zrobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha: szczerze to jest to jedyna jakaś sensowana szkoła wyższa w której uczą grafiki komputerowej, bez wtajemniczania słuchacza w pierdoły z zakresu programowania, matematyki stosowanej etc.

ta uczelnia wydaje się być idealnym rozwiazaniem dla kogoś kto chce ze spokojem przejść przez zagadnienia związane z obsługą programów a przy tym nauczyć się pojęć związanych z rozwojem myśli ludzkiej, filozofii, socjologii i wplywów mediów na świadomość człowieka i projektowania plastycznego. słowem uzupełnienie dla wiedzy którą teraz posiadamy.

osobiście to tam skieruję swoje kroki jak skończę to bagno w którym teraz siedzę (mowa o mojej szkole).

BTW: kiedy chcesz tam składać papiery?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mowisz? No wlasnie ona jako jedyna (w pozostalych jest wrecz przeciwnie) nie meczy matma, fizyka itp., co mi pasuje ;]. Nie jestem znowu az taki orzel z matmy i fizyki, ale mialbym trudnosci na 'normalnej' uczelni.

 

Kiedy zamierzam skladac? Wlasnie musze przedzwonic i sie spytac, co nalezy skladac, jakie sa kryteria przyjecia itp. :)

 

Wiesz cos na ten temat? Co wymagaja? Jakies badania, zaswiadczenia lekarskie, dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... świadectwo zdanego egzaminu dojrzałości + komplet zdjęć + zaświadczenie z WKU + podanie

przynajmniej tak się to robi w większości szkół.

jak się czegoś dowiesz (po tym telefonie) to napisz więcej. pytaj o to czego uczą, jakie mają przedmioty (czy na pewno nie ma matmy :D) i ile wynosi czesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha: szczerze to jest to jedyna jakaś sensowana szkoła wyższa w której uczą grafiki komputerowej, bez wtajemniczania słuchacza w pierdoły z zakresu programowania, matematyki stosowanej etc.

ta uczelnia wydaje się być idealnym rozwiazaniem dla kogoś kto chce ze spokojem przejść przez zagadnienia związane z obsługą programów a przy tym nauczyć się pojęć związanych z rozwojem myśli ludzkiej, filozofii, socjologii i wplywów mediów na świadomość człowieka i projektowania plastycznego. słowem uzupełnienie dla wiedzy którą teraz posiadamy.

osobiście to tam skieruję swoje kroki jak skończę to bagno w którym teraz siedzę (mowa o mojej szkole).

BTW: kiedy chcesz tam składać papiery?

 

Pozdrawiam

 

A w jakim systemie wolelibyście się tam uczyć? Zaoka czy Dzienne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dzienne ;]

Dzwonilem dzisiaj do dziekanatu, sprawa wyglada tak:

- papiery mozna skladac od 15 maja,

- nalezy zlozyc: swiadectwo dojrzalosci, 4 zdjecia, zaswiadczenie lekarskie i bodajze pokwitowanie wplacenia wpisowego (450zl) i jestes przyjety :].

 

Papierki z pewnoscia tam skladam i tam prawdopodobnie wyladuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha: zastanów się. studiując dziennie zamykasz sobie drogę do podjęcia jakiejkowliek pracy (nawet dorywczej). jesli już płacić za naukę to lepiej zaocznie. poza tym po wyjściu ze studiów pracodawcy od studenta żądają jakiegoś doświadczenia, chcą robić okresy stażowe etc. ty nie będziesz musiał ich przechodzić bo w trakcie studiów udało ci się już pracować. wobec czego masz ułatwiony start zaraz po zakończeniu nauki.

 

ja tak planuję i widzę, że pracodawcy stawiają doświadczenie nad umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się tam ten kierunek nawet spodobał...zawsze to jakaś alternatywa niż na ASP. Wie ktoś czy jest coś takiego ale magistrackie?

 

[+]A co myślicie o tym... http://www.wshe.lodz.pl/_kierunek.php?j=pol&id=7 ?

 

Jeżeli chodzi o profil to udało im się zrobić szoł, bo wygląda to interesująco. Jednak sama opłata rekrutacyjna wygląda niemniej interesująco – 900zł za wjazd, ciekawe ile czesne? Obawiam się, że dużo. Ale nie mogłem się doszukać tego na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zakladam ten watek bochcialbym sie czegos dowiedziec na temat studiow w zakresie grafiki komputerowej i temu podobnych. Piszcie tutaj gdzie sie znajdujecie oraz jaka sa wymagania na dane studia mile sa widziane linki do uczelni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190
Mam pytanko są jakieś szkoły wyższe o podobnych jak knysha zapodał "przedmiotach" w Warszawie :), cos takiego żeby sie nienarobić a ukończyć i mieć pewną instytucje z glowy :)

 

Jak masz możliwoś i kasę to tylko PJWSTK w Wawie :)

Problem w tym, ze tam się narobisz.. ale przynajmniej coś będziesz umiał :P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności