Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

mCh: mowie o tym zeby wszystkie szkoly byly prywatne! gdybym powiedzial w mojej szkole (panstwowej) ze czegos wymagam (bo płacę) bylbym wysmiany...

to jak wyglda obecnie szkolnictwo prywatne to efekt płacenia podwojnego - raz przez podatki, a raz noramlanie... malo kogo (normalnego) stac na takie rozwiazanie... wiec placi sie za papierki, oceny, a nie za wiedze...

Ja wybieram opcje drugą - zmienaic, wierze w jednostke... mowia ze jestem "głupi" - moze maja racje...

ktos zapyta: jak chcesz zmieniac? - zaczynam od budowania swiadomosci politycznej w moim otoczeniu szkolnym, wbrew pozorom malo ludzi wie ze szkolnictwo, sluzba zdrowia itp. jest platna. malo kto zdaje sobie sprawe na co ida podatki, jakie sa wysokie, i malo kto WIE ze mozna inaczej... mysle ze trzeba zaczynac od siebie, ruszyc czasami pod prad... niepozostac obojetnym...

inna sprawa ze mimo wszystko ciezko mi sobie wyobrazic ze ucieczke z lekcji fizyki bedziemy kiedys traktowac jak ucieczke z kina z oplaconym biletem... moze kiedys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zacznijmy od podstawy: Na kij komu ta nauka? Jesli ktoś dobrą robi grafikę niech niem zostanie jak to lubi. JAk ktoś zna sie na samochodach, mechanikiem. Jak ktoś w domowym zaciszu pisze wirusy to niech zacznie pracować u Microsoftu, a nie ze lekarz jest tłumaczemz łaciny, mechanik sprzątaczem, rolnik w sejmie itp.

Po mi ta nauka toi ja niewie, kogo obchodzi co jest na wyspie riki-iki ja ludszie siemartwią o to gdzie są, albo po co wiersze głyupie, albo jakaś kosmiczna matematyka, jak w sklepiemówie czystą poproszę to wiedzą o co chodzi;)

 

Nic praktyczengo ne uczą, zamist to co sie przydaje np: na biologii o dzieciach, na matmie o rachunkach, bankowości, vat itp,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulfer: życzę udanych dyskusji na poziomie w gronie przyjaciół ;)

wbrew pozorom wiedza ogolna BARDZO sie przydaje... ale owszem, wydaje mi sie ze uczenie 18 letniego pełnoprawnego "obywatela", przyszłego np. malarza jakiejs mejozy, mitozy czy innych cudów jest troszke smieszne... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mch co ty gadasz?

typowo polskie kompleksy i przekonanie ze gdzies tam daleko jest lepiej. cgtalk podbijaja azjaci, w chinach sa takie dobre szkoly graficzne?

siuski male jestescie. to juz nawet nie jest smieszne ze szukacie uczelni wyzszej ktora nauczy was maxa. softu uczy sie chwile, workflow wypracowuje sie latami a z talentem trzeba sie urodzic :P

no i folio trzeba sobie samemu zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif : Masz po części rację. Tylko że po co samemu do czegoś dochodzić skoro ktoś już przed nami opanował temat i może nam to 3 * szybciej wytłumaczyć. Oszczędzasz czas.

 

Szkolnictwo prywatne odpada - typowy orangutan znad wisły podrapie się po głowie i powie "A na co mam płacic jak mi sie nalezy

I dobrze. Po co się przejmować takimi ludźmi? Moim zdaniem jest ich mniej niż się wydaje.

 

Co do prywatnych szkół... Tutaj zupełnie inna historia. Reputacja tych szkółek jest znana - "rodzice płacą, więc dzieci mają dobre oceny"... Niestety, tylko oceny.

W państwowych jest tak samo. Nauczyciele mało zarabiają to i mają mniej wyrzutów sumienia. Nawet jak przyłapią takiego na przyjmowaniu łapówki to szkoda go wyrzucić ... trudno znaleźć kogoś na zastępstwo. Poza tym po co? Nie warto dbać o reputację skoro nie ma konkurencji.

Dobra szkoła prywatna w miarę normalnym kraju dba o prestiż. Łapówki może się i zdarzają ale rzadziej. Nauczyciele zarabiają więcej, i wiedzą że jak się ich przyłapie na dorabianiu to z hukiem wylatują. Szkoła ze złą opinią szybko upada... prawa wolnego rynku. Dużo by tu mówić (każdy wie o co chodzi).

Nieprawdą jest że ludzie nie mieli by pieniędzy na szkoły prywatne czy też prywatnego lekarza (osobny temat). Jak pojawiały się w Polsce masowo prywatne sklepy ludzie krzyczeli "Panie!! A gdzie ja kupię bułki!! Teraz w sklepach to tylko wideło i roleksa będzie można dostać!"

 

Kończę... tylko się denerwuję a to nie temat na takie dyskusje. Wkurza mnie tylko uszczęśliwianie ludzi na siłę. Wkurza mnie jak mi jakiś opasły grubas w tv mówi co jest dla mnie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie opieram na tym co slysze od ludzi mieszkajacych, studiujacy i pracujacych zagranica. We francji jest jedna bardzo dobra szkola(supinfocom) o czym juz pisalem, ale co ci po tym :/ wiem ze osoby nawet po tak renomowanej szkole moga nie znalesc pracy u siebie, a dlaczego? bo nie maja umiejetnosci, dajesz przyszlemu pracodawcy CV i co? Zaraz papierek wyladuje w niszczarce, pierwsza rzecza na jaka zwwracaja uwage to twoj "book" dla kogo robiles co robiles itd.... a zreszta z tego co wiem to nawet we Francji graficy nie maja latwo ze znalezieniem pracy z tym ze jak znajda to zarabiaja od 12 000 e rocznie, a ci lepsi to w okolicach 40-50 tys.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, znowu niespokojna i gniewna mlodziez wypowiada sie na tematy, ktorych chyba do konca nie rozumie (no offence)....

 

Zaczalem pisac maly eleborat na tematy poruszane tutaj, ale uznalem, ze szkoda czasu na takie durne dyskusje.

Powiem tylko tyle... uczcie sie czegos co was w miare interesuje, idzcie na studia, korzystajcie z zycia, a w wolnych chwilach ostro robcie grafe. Nie stawiajcie wszystkiego na jedna karte (CG), znajdzcie rozsadna robote. No i przede wszystkim zdajcie sobie sprawe z tego , ze nie kazdy znajdzie prace w pixarze, weta digital czy innym ilm... mozecie sie w pewnym momencie gorzko rozczarowac... aha, no i nie zabierajcie sie w pojedynke za kolejne final fantasy.

 

Co do ‘szkoly prywatne vs. panstwowe...’ Nie ma to reguly. I tu i tam sa szkoly dobre i beznadziejne. Nie liczcie na to, ze po dostaniu sie na renomowane cuda typu UJ/UW bedzie rozowo i kolorowo. Polskie panstwowe szkolnictwo wyzsze to w duzej czesci padaka absolutna wymagajaca natychmiastowej reanimacji. Sam jeszcze sobie studiuje i wiem co mowie.

 

A tak w ogole to robcie co chcecie... ain’t my business anyway.

 

Dobra, koncze bo znowu zaczynam bredzic jak wujek dobra rada (ktos pamieta?), narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru, nasz moralizatorze, cenzura się skonczyła 15 lat temu (ponoć).

 

SansSerif: Mówiąc o tym, ze w polsce jest nie najlepiej, nie mówiłem, że gdzie indziej jesyt lepiej. Owszem, jest, ale nie wszędzie. I niekoniecznie tak daleko. Blisko też.

 

Moge jedynie powiedzieć, że ponoć mamy jedne z najlepszych (sic!) szkół licealnych w europie. Mówił to ktos, kto się uczył zarówno w polsce, jak i anglii i austrii. Imho wrócił do polski (jego rodzice są stąd) tylko po to, by pójść do liceum.

 

... Pozostaje tylko sobie wyobrazić, jak tragicznie musi być gdzieś indziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, znowu niespokojna i gniewna mlodziez wypowiada sie....

Ja jestem bardzo spokojny i w niczym nie przypominam dzisiejszej gniewnej młodzieży :)

...uznalem, ze szkoda czasu na takie durne dyskusje.

czemu durne?

No i przede wszystkim zdajcie sobie sprawe z tego , ze nie kazdy znajdzie prace w pixarze, weta digital czy innym ilm...

Z tego co wiem ;) grafik 3d w Polsce (taka specjalizacja to samobójstwo moim zdaniem) ma raczej mało atrakcyjna robotę... praca przy reklamie podpasek to wielki zaszczyt.

 

ps. Wiadomo że są różne szkoły prywatne... państwowe, szczególnie podstawówka, licea, technika to praktycznie w całości dno. Po co to "reanimować" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey Batou, widze ze mnie nie zrozumiales. napisalbym cos wiecej, ale za bardzo sie mi nie chce, poza tym ciagne ostatnio przez modem [stalke bede miec z powrotem gdzies pod koniec roku :/ ] wiec nie moge sobie pozwolic na pogaduszki egzystencjalno-filozoficzne po sieci...

 

co do podpasek to masz swieta racje :)

 

co do szkol to nie wiem o co ci chodzi. pisalem , ze przydaloby sie zreformowac panstwowe szkolnictwo wyzsze.

 

pogadamy przy piwku moze w przyszlym roku na zlocie w krynicy (heh), jak Orion cos w koncu zalatwi ;)

nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tak jak mówisz niema sensu kontynuować dyskusji w tym wątku (czy też w ogóle na forum).

Polityka to strasznie ciężki temat... staram się go unikać go jak ognia (mój problem polega na tym że nie potrafię się powstrzymać).

Kończy się albo kłótnią gdzie wiadomo że nie przekonasz drugiej strony, albo, co gorsza, jeśli wszyscy są zgodni zaczyna się jechać na władze (wrzask i machanie łapami jest w tym wypadku obowiązkowe).

eot

 

Ps. Taki ze mnie "gniewny" że piwa nie piję (tylko denaturat ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jednak zna takich, co by sie wrócili i chieli zwrot swojej kopii, gdyżten osobnik powinien zachować tą kopię w archiwum kandydatów. Jeden gość, znajomy znajomego, widział na włąsne oczy wychodzą z pokoju, jak gość wyzrucił jego Cv, gosc postawny z wyglądy ale się nie wrócił...dziwie mu się.

Niektóre prawa chcociaż nie przestrzegane masowo, powinno się samemu chcociaż przestrzegać, ja to robię bo czujęsię częściowo za to odpowiedzialny.Gdyby każdy tak robił to było wszytko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vilaprod

Cze! Mam taki problem. Chciałbym się wybrać na Akademię Sztuk Pięknych na wydział Grafiki typu Intermedia tyle, że nie mam pojęcia jakie przedmioty powiniem zdawać na maturze. Czy mógłby mi ktoś pomóc rozwiązać ten problem?? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ile razy trza to powtarzac? w zadnej szkole w polszy sie nie nauczycie 3d oprocz stawiania boxa i animowania kulki... idzcie na studia ktore was w miare interesuja a 3d uczcie sie na wlasna reke. it's that simple.

 

myslalem ze informatyka mnie interesuje dopuki na nia nie poszedlem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze informatyka mnie interesuje dopuki na nia nie poszedlem :o

 

 

nie przejmuj sie, tak jest z doslownie kazdymi studiami. chodzi o to, zeby trafic na takie, na ktorych jak najmniej bedzie syfu a chociaz mala czesc przedmiotow w miare interesujaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szkoły to ciezka sprawa, jedni twierdza ze nie potrzebe, inni ze potrzebne. Ja sam mysle ze dla wiekszosci sa potrzebne, z jedenej prostej przyczyny: zeby zobaczyc czy sie nadajesz i chcesz 'to' robic dalej.

Ja chodzilem 2 lata do collegu w Toronto ( Seneca College ) i wiele mi to pomoglo, z kogos to dlubal sobie w 3D stalem sie kims kto sie na powaznie tym teraz interesuje i to robi ( ale jeszcze przedemna spora droga.. ). Z kolei wiekszosc klasy (70 ludzi) juz po pierwszym roku odpadla..a z tych co zostali to jakies 5-8 osob robi w 3D, reszta zmienila kariery/uczy sie dalej. (no .. sporo bylo chinczykow co do Chin wrocilo to kto ich tam wie co oni robia)

 

W Toronto bylem z racji emigorwania do Kanady, jak bylem dzieckiem jeszcze, dlatego poszedlem do takiej szkoły (po przygodach na uniwerku na Antropologi...nie wiem co sobie myslalem jak ja wybralem...). Ogolnie jest tam kilka szkol wyspecjalizowanych w 3D, ucza zazwyczaj w Maya (wkoncu Alias jest z Toroto), poziomy maja rozne, najlepszy to Sheridian College, najgorzy pewnie OCAD. Tyle ze jezeli niema sie stalego pobytu to koszt takiego kursu to min 10tys $CAD. Podejzewam ze w Europie sa rownie dobre jak nie lepsze szkoly. Ale jak juz wiesz czego chcesz...to w sumie warto zainwestowac w DVD pozadne i z nich sie uczyc (albo darmowe, jest kilka dobrych).. wyjdzie taniej a jak masz dyscypline to sie nauczysz, na papier nikt nie zwraca uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wawie na polibudzie na architekturze ucza maxa, na pierwszym semestrze robi sie model skoczni :), autocada i szopa takze, ale co wazniejsze sa tez zajecia z rysunku, malarstwa, rzezby.., no i projektowe od faktycznie budowli po formy przemyslowe

 

ps. zapomnialbym niejaki baginski tu 4 lata siedzial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ile razy trza to powtarzac? w zadnej szkole w polszy sie nie nauczycie 3d oprocz stawiania boxa i animowania kulki... idzcie na studia ktore was w miare interesuja a 3d uczcie sie na wlasna reke. it's that simple.

 

oh dirty;)

wiadomo ze cie zadna szkola nie nauczy bo nawet popatrz zeby sie dostac na studia to trzeba miec jakies prae wiec juz trzeba umiec grafike:P:P

ale tak naprawde to ja chce isc na grafike bo na nic inne go nie chce i przyda sie papier do pracy:) (kiedys chcialem isc na infe ale programowania nie lubie:D:D)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh dirty;)

wiadomo ze cie zadna szkola nie nauczy bo nawet popatrz zeby sie dostac na studia to trzeba miec jakies prae wiec juz trzeba umiec grafike:P:P

ale tak naprawde to ja chce isc na grafike bo na nic inne go nie chce i przyda sie papier do pracy:) (kiedys chcialem isc na infe ale programowania nie lubie:D:D)

pozdro

 

 

idz idz, nikt ci nie broni. no, a papierek przyda ci sie zeby sobie dupsko podetrzec.

 

btw do jakiej szkoly chcesz isc (konkretnie) ?

 

edit: a tak poza tym po jaka cholere chcesz isc do szkoly gdzie ucza grafiki, skoro z gory zakladasz, ze sie niczego tam nie nauczysz? jak dla mnie czysty bezsens. myslalem, ze do szkoly, na studia idzie sie po to, zeby sie czegos nowego nauczyc. jesli chcesz isc tam tylko po to, zeby zamknac usta rodzicom, zeby sie nie rzucali, ze sie obijasz i nie jestes na studiach, to daruj sobie bo bedzie to strata twojego czasu a ich pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem jakiś studiów z 3D, ale że nic nie znalazłem to będę starał się dostać na Architekturę :). W sumie w pewnym stopniu się to trochę wiąże z grafiką a papierek dostane i nawet jeśli nie w branży grafiki, to pracę raczej bym po architekturze znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ludzi, ktorzy zdawali egzamin z fizyki na Politechnice Łódzkiej zamiast na maturze. Chce sie dowiedziec czegos na ten temat, jak to wyglada, jaki jest poziom takiego egzaminu i czy ma to jakis wplyw podczas rekrutacji.

Bylbym wdzieczny za jakis odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś szkoły średnie/wyższe specjalizujące się w 3d? Co w takich szkołach się liczy (przy dostaniu się) oceny czy doświadczenie w 3d? I czy trudno się do nich dostać :)

 

edit: Do modelatorów: Jak przenosicie tematy to przydałoby się coś napisać :) A poza tym nie zauwarzyłem że jest jakiś inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha dobre troche po fakcie ale dopiero przypadkiem wpadlem na tego linka

co do promocji to hmm mnie sie bardzo podobalo (swietni ludzie i wykladowcy dyrektor tez luzak) :D

ale jak w kazdej szkole sa + i - sy

owszem w moim przynajmniej roczniku 2001-03 bylo duzo ludzi ktorzy chyba rzypadkiem lub tez znudow albo i nawet uciekajac prze wojskiem tam trafili ale

co do wykladow to naprawde idzie sie czegos nauczyc oczywiscie duzo zalezy od walsnych inwencji

zawiodlem sie tylko na 3D :[ (wykladowca z ASP a poziom w szkole hmm niski i podobno na ASP jest to samo :[ ) to taka moja uwaga

obecnie zajmuje sie DTP i szczeze przyznam ze sama szkola nie wystarczy ale jak by nie bylo sie przydaje :]

no to kilka slow odemnie moze troche po fakcie ale zawsze cos

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak panowie? Jaka szkole mozecie doradzic we Wroclawiu, bo chyba tam bede studiowal filologie angielska [jak sie uda], albo cos zwiazane z grafika. Na kazdy przedmiot zwiazany z grafika [grafik, architekt etc] wymagana jest matematyka na maturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie polecam ta szkole ale nie wiem jak jest teraz a doszly mnie sluchy ze status szkoly sie troche skopal :(

musisz sie przejsc osobiscie i zobaczyc jak to tam wyglada

stronke znasz gdzies tam wczesniej jest (robiona przez mojego kumpla z roku)

sam szukam jeszcze jakiejs szkoly ale najlepiej z mozliwoscia podniesienia wiedzy na temat 3D hmm :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat juz byl wiele razy walkowany ale teraz od innej strony. Chcialbym sie was zapytac jak sobie wyobrazacie taka szkole. Ile jestescie/bylibyscie sklonni zaplacic, jakie macie oczekiwania, kogo byscie chcieli widziec jako wykladowcow"", czego i w jakich godzinach sie uczyc. Prosze raczej o konkretne odpowiedzi gdyz zapytanie moje jest swego rodzaju sonda dla pewnych (nazwijmy to tak narazie) ludzi. Od razu mowie ze sa na to fundusze i checi. Przedsiewziecie raczej skierowane by bylo dla poczatkujacych i srednio zaawansowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie prawda jest taka, że nie ma w Polsce szkoły, która uczy max'a dobrze :) Bo tak naprawdę, nie jest ważne to, że się wie jaki guzik i do czego służy, tylko istotne jest rozumienie tego, że na jakiś efekt najczęściej składa się wiele dziedzin i umiejętne połączenie tych dziedzin. Poza tym, zależy wszystko od tego kim się chce być. Idziesz na Politechnikę i jarzysz to wszystko, ale jako technik, a artysta z ciebie żaden. Idziesz na ASP, z reguły umiesz robić fajne rzeczy, ale nie dowiesz się co to są macierze w matematyce i jak wygląda generowanie grafiki od strony programistycznej. Trzeba sobie samemu odpowiedzieć na pytanie po co Ci 3ds max.

 

Czego innego wymaga się od osoby, która potrafi napisać skrypt animujący wyginanie obiektu po jakichś dziwnych krzywych w przestrzeni, a czego innego od grafika projektanta, który potrafi wytrzaskać z pamięci dobry concept postaci i stworzyć model 3D.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest takie liceum w krakowie (profil grafika komputerowa+informatyka). jednak sie tam nie wybrałem, bo za mało punktów wymagali ;-). uczę sie w mat-fiz-inf i jestem szczególnie zadowolony z informatyki(c++ & dazy danych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość orgorgorg

Witam! czy wiecie moze czego ucza ( i na jakich programach) w szkolach policealnych na informatyce specjalnosc grafika komputerowa? photoshop, max czy moze paint ;P z gory dzienx za odpowiedz

 

-pozdro, orgorgorg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 14 lat ichodze do 1kl gimnazjum, myśle już o przyszłości, chciał bym zostać grafikiem komputerowym. Interesuje mie fotografia, grafika komputerowa, animacja i filmowanie. Mam do was pytanie do jakiej szkoły powinienem pójść aby zrealizować moje mażenie. Myślałem juz o dwóch szkołach, informatycznej i fotograficznej co wy na to?? Czy są jakies szkoły w tym kierunku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności