Skocz do zawartości

Postać 3D: Ragetti


ledyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem już założyć wątek bo mam pytanko do was :D

Texturka spodni ma jakieś 130x230 pixeli i zastanawiam sie jak polepszyć jej jakość bo IMO nie jest ona zadowalająca, może to przez lipne fałdki?i co o tym myślicie??

notewtb9.jpg

model ma jakby co 2526 trisów ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

postać ma dużo gładsze spodnie. Aby był ładny efekt dodaj normalki, jednolity dosyć kolor(przetarcia lipne teraz są), i selfshadowy między nogami. Normalnie wyglądają jak z zamszu, to pewnie wina małej rozdziałki tekstury.

Bez porównania lepsze od poprzednich modeli.

Super popiersie.główa. gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie idzie ci naprawdę zarąbiście!

 

Dawaj dalej, to będzie świetna postać!

 

ja bym przy takiej ręcznie rysowanej i dość jednak low resowej teksturze olał normalki zupełnie i pojechał old schoolowo samym diffusem i alphą...

 

Imo spodnie są ok, jak ty nie jesteś do końca zadowolony to na twoim miejscu zrobiłbym najpierw resztę ubrań a do spodni ewentualnie wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o normalkach, tylko zrypiesz model. Co prawda mozesz zaryzykowac i zrobic, tak jak w Titan quest, czy age of empires, ale naprawde musialbys zylety zrobic wiec nie wiem czy jest sens. Co prawda zawsze mozesz wywalic jak sie nie bede podobac, ale czy nie lepiej pozniej strzelic jakas 8-10ktri postac a ta zostawic jak jest? zrobisz jak uwazasz jak sie zdecydujesz na normalki zerknij na strone DH i Bobo ( http://www.horribledeath.com, http://www.bobotheseal.com ( jakby ktos nie znal tych stron)).

Co do samych spodni. Maja mniej detalu niz twarz wiec troche odstaja i zgadza sie, niepasuja ;) Jak te spodnie byly szyte? Daj jakies szwy bo matka natura az taka zdolna nie jest chyba ze to latex ( hadzia w pupcie :D). On czasem nie mial kieszeni ? Chyba w kieszeni mial to pudelko na oko. Daj jakis brud na nogawkach, kolanach. Dziury na spodniach jak w worku po ziemniakach (pamietasz jak wyglada worek od ziemniakow co sie kiedys od lepperow kupowalo? czy mam ci szukac refek??:P) OOO widze ze koles ma rozporek z guzikow -> http://www.cine-collector.com/catalog/images/PiratesSerie2Ragetti.jpg , dalej uloz inaszej pasek -> http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/26/Pintel_and_Ragetti.jpg ( mozesz go dac na alpha tescie, tylko usun ze spodni i daj obok na texturze). Chyba ma czerwona szmate wystajaca z jakies kieszeni, chyba z tylu, do tego koszula, to wszystko detal ktory sporo daje. Spodnie z reszta na moje oko sa szaro oliwkowe , nie szare. Tutaj masz z "at world's end" -> http://www.imdb.com/gallery/ss/0449088/Ss/0449088/002Ragetti.jpg.html?path=pgallery&path_key=Crook,%20Mackenzie troche bardziej kontrastowe kolory. I troche bardziej brudne :) Musisz jednak dodac troche od siebie bo jednak model bedzie nudny jeszeli zrobisz go jak w oryginale -> https://www.silversnail.com/images/gold/full/action0005533.jpg

Tyle ode mnie, mam nadzieje ze sie przyda ;)

Ide zobaczyc moze jakis nowy spawn bedzie w sklepie ;D

 

Do posta nizej -> sorki Cruzh3r ale nie czytam twoich postow, sa ... zbyt madre na moj maly mozdzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

Ledyr świetna postac przede wszystkim głowa, teraz to co najwazniejsze: osrac udeptać i wywalić do szamba normale, te bajery nie musza być w kazdym modelu, to co tutaj prezentuje Ledyr jest tradycyjnym game artem i w zadnym wypadku nie mozna tego popsuć normalami, ja na Twoim miejscu zwiekszyłbym rozdzialke moze 2x lub 2,5 bo autetnytcznie postać jest tego warta i szkoda by bylo gdyby reszta ciala milala pixeloze choc takie modele tez maja urok, ale nie w tym przypadku, co do samych spodni według mnie są dobre jesli dodasz troche detali typu szycia, rozporek jakis , strzepy nitek ( tak aby przyanjamniej bylo takie wraznie) u dołu nogawek bedzie gut, mozesz tez zlikwidowac tą fałde na udach z przodu poniewaz jest zby symetryczna patrzac na obie nogi, i tak coś nie bardzo pasuje, lepiej po prostu leciutko rozjasnic same okolice ud w tym miejescu i wsjo

 

to 2 lub 2,5 x tyczy sie rozdzialki samych spodni bo nie wiem jak tam reszta wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komenty co do normali to nie zamierzam ich robić sam diff i alpha

Porach poprawienie tego wszystkiego co mi napisales zajelo mi kilka godzin a i tak nie dalem rady zrobic wszystkiego :D

kurcze nie wiem czy powiekszac te mape, pomysle jeszcze nad tym

tymczasem zrobilem spodnie i koszule, ten rozporek mi troszke nie pasuje i nad paskiem jeszcze bede musial potem popracowac chyba, nie wim czy dorobie taki jak Poraszek pokazales bo juz mam i tak za duzy burdel na tej uvałce

ragetti01qj8.jpg

pzdr i dobranoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jest. Kolorek narazie taki zostaw, nie baw sie z nim wiecej, co prawda wydaje mi sie ze bardziej zielonkawy by pasowal, ale to na samym koncu najwyzej zmienisz jak bedziesz mial calosc, nie zapomnij o bialej koszuli. Rozporek jest chyba krzywo o_O:D A te szwy myslalem ze zrobisz nie proste a tak jakby zemieniem , myslalem o czyms takim -> http://qbranch.cottages.polycount.com/tutorials/cloth/part1.shtml

Znasz to ale pewnie zapomniales ;)

Keep it up.

 

Edit -> on nie mial wlosow na klacie? Hmm daj mu jakies bo troche gejowo wyglada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda. Aczkolwiek jeśli ma to być odwzorowanie postaci z filmu, mógłbyś mu mu zmienić wyraz twarzy (teraz wygląda bardzo poważnie) choćby przez zzezowanie sztucznego oka :)

Spodnie wyglądają dość symetrycznie, więc jeśli nogawki nie są zmirrorowane, dodaj jakąś fajną plamę na jednym z ud.

PS.Mógłbyś następnym razem pokazać go centralnie od przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

według mnie nie zmieniałbym twarzy bo jest świetna niemalze idealna, spodnie teraz mają za duzą i zbyt intensywaną fakturę poprzednia wersja byla o tyle lepsza ze byla jakby bardziej "pastelowa", rozporek wyglada teraz jakby byl osobnym elemntem zby odcina się od portek, guziki są albo za duze albo wogle nie pasuja, moze jakies sznurowanie w tym miejscu ewntulanie delikaty szew co by tylko zanzaczyc ze w tym miejscu jest cos takiego jak rozporek, pasek moim zdaniem jest finito i jest bardzo dobry, to co bym poprawił w tej postaci to nogi od kolan w dół bo są takie jakies "ixswoate", oglnie jesli pociagniesz calosc tej postaci tak jak głowę to bedzie to postac na najlepszym poziomie takim jaki sie widuje na zachodnich forach, czyli pierwsz liga tradycyjnego game artu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komenty! hmm Mario podłamałes mnie troche tym postem :D głównie cześcią ze spodniami bo końcówka była ok heh a tak na serio to zastanawiam sie teraz jak te spodnie zrobić bo w sumie mam duzo czasu , nigdzie mi sie nie spieszy wiec moge nad tym modelem posiedziec dlużej i pozastanawiac sie ale do rzeczy, to są spodnie z filmu:

thuk4.jpg

a takie mniej wiecej spodnie chcialem zeby byly pokazując obrazek w poprzednim poście:

otks1.jpg

widać od razu ze oryginalne spodnie są zupelnie inne od wszelkich rodzajów jeansów czy innych powszechnie malowanych spodni, wystarczy popatrzeć na fałdy. zastanawiam sie wiec które z nich wybrać bo jak zrobie te oryginalne to ktos sie pewnie doczepi ze sa zle fałdy pozatym malo detali na nich bedzie itp itd a robiąc te drugie nie wygladałby jak pirat i ogólnie zalatywało by standartem ale detali byloby wiecej na nich do dołozenia, chocby faktura materiału, chyba ze spróbowałbym zrobic cos takiego wtedy byloby chyba ok:

werwrwlj7.jpg

co o tym myslicie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda. Włosy wyszły bardzo fajnie. Jedynie stopy coś mi nie pasują. Może trochę za małe? Może zbyt płaskie? Może spróbuj też przyciągnąć je do osi, bo teraz wyszedł odrobinę bumerang ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś mu te zawiniete rekawy bardzej odchylic? tak pytam bo to moze wygladac fajniej :)

 

jesli chodzi o spodnie to wygladaja ok ale jesli chodzi o wumar obrazka to zaden engine tego nie przetrawi tzn. to powinna byc krotnosc 8 np. 16*8=128 itd. jak tego nie bedziesz wrzucal do zadnej gierki to nawet tego nie zmieniaj :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no i wygląda super! ja bym mu dodal tylko jakies szwy, w formnie przyciemnienia jakiejs kreseczki , w miejscu łaczenia rękawu z resztą tej kapoty byloby juz tip top, poza tym nic wiecj nie widze co by jeszcze mozna bylo podpicowac cokolwiek by to bylo będzie juz na siłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za pomoc, udalo mi sie dobrnąć do końca :

sorry za szerokośśc :D

ragettifinqc4.jpg

nie poprawilem wszystkiego bo zabraklo czasu(czyt. nie chcialo mi sie :d)

2864 tris i mapki 512x512 i 256x256

thxi pzdr,

ledyrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi nie wiem czy to eurocomu, ale mialem przyjemnosc ostatnio w to grac i mnie odrzucilo :> bo kiedys pamietam jak patrzylem sobie na video na grach wp to ladne postacie byly i motion capture, a to co tutaj na tym screenie to pozal sie :) chyba nie ta gra :)

 

pirates-of-the-caribbean-at-worlds-end-20070420070040496-000.jpg (miejsza ze screen z wii :p)

 

Szkoda ze Ledyr swoj model skonczyl jak juz pewnie wszystkie gry z serii na ukonczeniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten pirat, model bez zarzutów, do symetrycznych włosów też nic niemam, jednie te pasek którym jest przepasany tak jakoś luźno wisi, gdyby był ciaśniej spięty i wpływał troche na kurtke (fałdy itp) może było by troszke lepiej (chyba że tak miało być).

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki jeszcze raz, fajnie ze sie wam podoba

tu jeszcze za radą Poraszka wersja ze swiatłami:

http://img179.imageshack.us/img179/2082/ragettifinim8.jpg

 

Kuba_ - ze niby co !? sugerujesz ze modeli nie kończe? :D zobaczysz, jeszcze skończe wszystkie ktore zaczołem, no moze poza L. diablo :d

Gotham - w sumie faktycznie moglem zrobic jakiegos planea z grzywką ale juz za pózno :)

Lewus - to przez taki kąt na screenie :p

Por@szek- no wstalem juz przeciez :P

Konras - no widzisz co za pech! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednie te pasek którym jest przepasany tak jakoś luźno wisi, gdyby był ciaśniej spięty i wpływał troche na kurtke (fałdy itp) może było by troszke lepiej (chyba że tak miało być).

ten pas nie służył do tego aby go spinać mocno :P na nim nosiło się różne rzeczy, zazwyczaj ładownicę do pistoletu czy muszkietu

swoją drogą Ledyr mogłeś mu coś tam na nim zawiesić bo po co mu ten pas jak nic na nim nie ma? dla ozdoby? ;)

poza tym super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności