Skocz do zawartości

Scena 3D: wrocławski ratusz


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

potem bedzie widok na całość, jeszcze musze to jakos poskładać.

na razie fragmentu małego wykuszu, jakos ciezko mi to szło a juz totalnie sie podłamałem przy pinaklach - stwierdzilem ze są biednie i je wyrzucilem, dlatego ich w ogole nie ma na tym renderze

 

na razie 1500 poly

 

ratuszr12wj9.jpg

 

wire12fr0.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentem konserwacji rzeźby kamiennej, pełen podziwu dla takich modelunków, od kilku miesięcy ostro uczę się 3d modelunku chce robić wizualizacje zabytków zupełnie nie wiem jak do tego podejść bo jest dużo tutoriali jak zrobić potwora albo kosmiczny pojazd :)

 

przymierzam się do zrobienia ambony tureckiej z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie, pewnie niedługo zacznę nowy wątek na WIP ale Ciężko idzie co zaczynam modelować to dochodzę, że można to inaczej łatwiej a texturowanie skomplikowanych elementów to już masakra

 

może ktoś podsunie jakiś tutorek albo stronkę żebym nie musiał zaczynać 10 razy od początku

 

sorry jeśli wchodzę z swoimi problemami w czyjś wątek

-------------------------------------

a tu moje wcześniejsze prace zupełenie artystyczne, zabawa w zbrushu i maya - pies nie istnieje

rzeźba w przestrzeni -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle Ci idzie ukladanie tych polygonikow. Ale ratusz jest duzy, wiec kupa roboty przed Toba. Tylko sie nie zniechec i nie zatrzymaj tylko na modelowaniu! Bo Ci nie wybaczymy! Za fajny temat!

Powodzenia - ja trzymam za Ciebie kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wypas! kawał dobrej roboty...

(lecz ponawiam moją prośbę o rendery lepszej jakości... daj im się porenderzyć troszkę, te 26,9 sekundy to naprawdę za mało do uzyskania przyjemnego dla oka efektu, plizzz :) Wszyscy chcieliby zobaczyć te detale nad którymi tak pracowałeś !!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę mieszkańcem Wrocławia i jakiś tydzień temu gdy byłem tam to specialnie poszedłem zobaczyc co jest w tym ratuszu, musze napisać, że jest ładny, ma dużo takich pierdółek które własnie robisz, a tak poza tym jakoś nic w nim takiego nie zauważyłem (Wrocławianie nie bijcie:P ).

Odnośnie modelu - no pamiętaj, że modeling to dopiero kawałek sporego ciasta do zjedzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch - przynajmniej Ty mnie bronisz ;) daje taką jakosc, bo to wlasnie rendery testowe i na nie nie oplaca sie czekac jako sstrasznie długo. ustawienia renderingu mogę pozniej zarzucic, na razie tylko wspomne, ze oczywiscie wyłaczam AA co znacząca skraca rendertime (komp to athlon 64bit 3000+ oraz 512ddram) - robie w maxie 5 i vrayu 1.42

 

ponadto prawie ukończony budynek koło ratusza, polycountu nie pamiętam, napiszę pozniej, siateczka też później.

 

ratuszr14gb6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkk3a - nie wiem, czy zauważyłeś, ale wszystkim podoba się Twoja praca i niezaprzeczalnie sprawiłbyś wszystkim przyjemność wrzucając rendery o lepszej jakości... nio ale dobra, nie czepiam się już!

...Kolejna porcja dobrej roboty - keep workin' (!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, no dobra, nastepny rendery juz bedą w lepszej jakosci, to znaczy z AA :) - w końcu trzeba postępować zgodnie z wolą ludu :P

póki co, dwie siateczki

część lampki robiona przy pomocy splajnów

 

 

3800 poly

 

ratuszw14je6.jpg

 

 

ratuszw14aro5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziw!!!

 

Ja w sumie też dbam o detal ale po paru dniach tracę cierpliwość. Jeszcze mój grat z 1ghz, 256ram,geforce2... przy troszke większej ilości poly zaczyna klatkować co naprawde wkurza przy robieniu detali ;]

 

Nie dostajesz nerwicy przy tych rureczkach, bajerach ;]

 

Powodzenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :) nie ma się do czego przyczepić, idealnie

wczoraj utknąłem we wrocławiu pomiedzy 3 w nocy a 6 rano, nie miałem co robić to całe trzy godziny spędziłem na rynku, podziwiając ratusz nocą, o wschodzie słońca i wczesnym rankiem. według mnie powinieneś zrobić finalnie 2 rendery, własnie nocny i dzienny,

pozatym może spróbujesz zrobić cały rynek nie tylko ratusz? bo po tym co tutaj widzę to myślę że dałbyś rade ;)

 

PS. jak skończysz rynek, to proponuje nastepnie most grunwaldzki :) potem wystarczy dorobić resztę i bedzie wizka całego wrocławia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz tam pod ratuszem na ławce że masz dostęp do takich detali czy Sobie kilkadziesiąt gigabajtów fotek narobiłeś? Bardzo fajnie że dbasz o szczegóły jednocześnie nie marnujac trójkątów na niepotrzebne meshsmoothy. (chodzi o te lampke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardeni - mieszkam całkiem daleko od ratusza i jest mi dosyc nie po drodze do niego, jak jade na politechnike, albo do pracy, wiec nieczesto robiłem fotki. w sumie jakies 3 razy, łącznie zrobiło sie 80 fotek i z nich spokojnie moglbym wywalic parenascie, jesli nie wiecej, bo nie przydały mi sie przy modelowaniu.

 

powoli juz modeling zmierza ku końcowi, nareszcie :)

 

ratuszw15am5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje z Włatców móch: "o ja pierdziuuu" :D. Na moje oko szykuje się coś wielkiego, ostatni render robi na mnie spore wrażenie, a co będzie się działo na finiszu... wole nie myśleć ;>. Mój komentarz nie wniesie nic nowego do tej sceny --> nie widzę niczego co wymaga poprawy. Trzymam kciuki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności