Skocz do zawartości

Pojazd 3D: HC9 Concept Car [WIP closed: 11.01.2008]


Homa

Wasze zdanie na temat tego pojazdu :)  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wasze zdanie na temat tego pojazdu :)

    • Eee tam... nic nowego, ble :-P
      3
    • Ujdzie w tłoku, ciężko, ale ujdzie :)
      12
    • Ciekawy, podoba mi się ;-)
      59
    • Nio rewelacja, he he :-D
      28


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

slajver - Wszystkie napisy z boku (czyli tzw. sidewall) to, tak jak piszesz, displacement (vrayowski :-)), żeby wyło śmiesznie to mapę też tworzę w maxie - jakoś tak mi wygodnie. Układam napisy i inne, potem szybki render w scanlinie (4000x4000 pix) i gotowe - efekt jak dla mnie zadowalający ;-)

pecet - Bez przesady. Siatę i tak zoptymalizowałem i widać kanty gdzieniegdzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to wyglądało na konkrętny sport car i że to co pokazywałeś to oponki połówka, ale też i tak może byc móżliwe. Ico że włożył stare zaciski, ale zresztą co tu wymyśleć z zaciskami ?? nie wiem.. ogólnie podobny do mondeo, ale wypas i tak. Nie robi mi to iż jakaś tam fura jest podobna minimalnie do tej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...uuuuu - no ladny koncept - czekam na render z tymi pieknymi kooleczkami :) -ktos juz to pisal ale tez sie czepne - pupka za wysoko sie wywinela- wiem ze to koncept ale nawet w tym wypadku coraz mniej potrzebna staje sie tylna szyba-w sumie mozna by to zalatwic takim mykiem jak masz na przedniej masce ale zamiast wypuklosci wtloczyc czesc srodkowa bagaznika by nie straic ladnej linii na bocznym ujeciu- ofkoz to luzny pomysl - nie zamierzam wplywac na ksztalt twojego konceptu bo widac ze byl przemyslanie zrobiony :) -tak trzymac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze panowie. Bardzo cieszy fakt, że furka Wam się podoba ;-)

Mam nadzieję, że znajdę czas na dłubaninę przy światłach i że będą wyglądać równie zadowalająco jak koła :-]

Jeśli chodzi o tarczę to faktycznie nie wygląda na to, żebym lansował nowy, futurystyczny model... cóż załóżmy, że na to jeszcze przyjdzie czas :-P

A co do śrób Wiktor - masz rację, powinienem je zmniejszyć - tak zrobię!

THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dłubaninę w maxie mam czas dopiero teraz :-)

ale wcześniej walnąłem szkic:

19rk8.jpg

w tym kierunku idę... zobaczymy jak wyjdzie...

zapewne będę miał problemy z dobrymi proporcjami i to światełko będę przerabiał ze 100 razy... więc kolejny up za 2 miechy, he he...

a tak poważnie to trzymać kciuki i dzięki za zainteresowanie eco ;-)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio i jakoś się udało :) Nie przerabiałem 100 razy - tylko 4 (!!!)

Ciekaw jestem opini... a więc rypcie, zapraszam ;-)

20wl6.jpg

 

21pk5.jpg

 

22cn8.jpg

 

23vk3.jpg

 

(Zmiejszyłem też śruby w kołach - tak jak sugerował Wiktor, i powiększyłem nieco lusterka, bo wydawały mi się nienaturalnie małe...)

pozdr 4 everybody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki za model , ale przyczepie sie do opon. Wyglądają jak napompowane do granic, mają zbyt idealny kształt, a tam gdzie opona styka się z podłożem powinna lekko osiadać od ciężaru samochodu. Wiem że jeszcze będą materiały i cały render i wogóle ale teraz wyglądają jak odlane z plastiku. Reszta świetna. Keep working...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eco, pitekkk - dzięki :)

Freedom Fighter - dzięki, a co do linii to... :-P

Zartor - a mi się właśie wydaje, że pasują, ale to już chyba kwestia gustu ;-)

Kedzior - nio co ty?! przecież wiadomo, że takie "cocept tyre" nie wymagają pompowania; są bezdentkowo, bezpowietrznym cudem techniki... A tak poważnie to nie będę już tego zmieniał, bo musiałbym przekombiować całą siatkę :-)

pecet - bo to wojownik jest ;-)

 

to co, przednie światła mogą być rozumiem?! w takim razie zabieram się za tyle...

dzięki za komenty. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio i przez klimenta złapałem gumę :-D

Świetny ten modyfikator... efekty 30 sekund pracy poniżej:

24dp5.jpg

Ile człowiek się jeszcze musi nauczyć... Teraz moja znajomość maxa powiększyła się o kolejny modyfikatr (to już czwarty... buahaha!!!)

Kedzior - powietrze zostanie popuszczone z opon :-)

Kliment - Wielkie Dzięki (!) Podejrzewam, że Twoja wiedza jeszcze nie raz okaże się dla mnie nieoceniona - z góry dziękuję :-) Pozdrawiam!

Robertus - Fajnie, że się podoba ) Dzięki...

hkropinski - Dzieki za sugestie - tak zrobię! Thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio pewnie eco... już "nie chce mi się z Tobą gadać"... dobrze, że przynajmniej mówisz mi per pan!!!

(hahahahahahahahahahahahahahah :-P :-P :-P :-P)

[qrcze, nie nabijaj się z biednego Homy!]

thunder - dobiję, dobiję... :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wena twórcza chyba mnie opuściła, bo wymęczyłem tylne światło, ale teraz jak patrzę na efekt to mam odruch wymiotny... a Wy?!

 

25ea7.jpg

 

26xk5.jpg

 

27cb3.jpg

 

Może z bumpem na kloszu będzie wyglądać lepiej, jeśli nie to remodeling mnie czeka :-(

Poprawiłem też opoki... i czas na wnętrze chyba :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że tyłu już nie opuścisz? Troche szkoda bo wydaje sie być za wysoko (w sensie prześwit za duży). Światła chyba moga być, i tak ich nie będzie pewnie widać:)

Post nie wygląda pozytywnie ale to nie zmienia faktu że podziwiam twoja prace a szczególnie wyobraźnie i inwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do swiateł to mam ambiwalentne odczucia:) ale chciałem o czyms innym... wysokosc kupra jest niepokojąca istotnie....wiem ze to concept itd ale mam nieodparte wrazenie ze kierowca tego auta we wstecznym lusterku bedzie widział tylko klape bagaznika.... pitole troche? no wiem.... kontynuuj nie przejmuj sie:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację z tym zadem - jest za wysoko. Wiem o tym, ale jak już pisałem - raz juz go obniżałem i jak sobie pomyślę, że miałbym robić to znów to szlag mnie trafia :-[

... hmm, w lusterkach jest okay (wszystko widać), bo tył mocno zachodzi do środka, więc z tym nie ma problemu.

Ale faktycznie, skoro kolejny raz piszecie o tym to chyba odpocznę sobie od tego modelu zanim zabiorę sie za wnętrze. Może jeśli po jakimś czasie (dłuższym w sensie) spojrzę na niego znów to nabiorę sił na tego typu przeróbkę. Poza tym te światła... bleee :)

Przerwa zatem.

 

Dziękuję za kreatywną krytykę panowie!

Pozdrawiam serdecznie!

Homa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment nie pitolisz... po prostu przychodzi taki moment, że już za długo wpatruje się człowiek w swój model i nie dostrzega już pewnych rzeczy. Nie chcę sytuacji, gdy skończę wnętrze i stwierdzę, że "cholera mieliście rację" dupa za wysoko! Za dużo osób już mi o tym pisało - od tego jest wip w końcu :-)

Nie poddaję się - po prostu reset jakiś jest mi potrzebny, żeby z dystansu spojrzeć na model i jeśli faktycznie stwierdzę, że tył jest za wysoko - będę go obniżał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze.. mi sie podoba... nie dość że zaj*****e wykonanie to jeszcze jaki pomysł... dla mnie tylne lampy są świetne przypominają mi sportowe megane o którym kiedyś marzyłem ale są przeniesione w nasze czasy.. rewelka puszczenie ich przez podział lamp... Jedyne zastrzeżenie to kant na drzwiach różni się od tego z blach (za delikatny)... gubi się ciągłość tej linii pod lusterkiem...

 

poza tym świetny renderek ... chyba długo idzie bo na duży sampling i ładne ustawienia wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio jednak panowie... mimo tego, że się podoba - tył będzie zmieniany :-)

Już mam pewną wizję: światła będą podobne, tył zdecydowanie obniżony, w tylny, dolny spojler wmontuję wlot (a raczej wylot powietrza - do lepszego chłodzenia hamulców), zmienię delikatnie proporcję przodu (nieznacznie do góry - żeby był mniej "spychaczowaty"), potnę karosę na elementy tzn. dodam szparkę wzdłóż bocznego przetłoczenia, zastanawiam się jeszcze nad przerobieniem tylnej szyby i klapy bagażnika...

 

...i to chyba tyle przemyśleń po pierwszym zerknięciu na model od 3 dni :-)

zbieram więc siły, bo dużo pracy mnie czeka...

trzymajcie kciuki i życzcie powodzenia ;-)

Pozdrawiam wszystkich!

 

edit:

PS. D3SIGN w rozdziałce 1000x600 renderuje mi się w 10min, AA subdiv. ustawiony na min0, max8 - dlatego tak ładnie - lubię jak wszystko dokładnie widać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) widze ze jestes juz zawodowcem (...)

 

a to dobre!!! :-D [co się pośmiałem to moje...]

jestem 100% amatorem! to co zawodowcy robią w 2 dni - mi zajmuje 2 miesiące i w dodatku wszystko metodą prób i błędów :)

 

a siatke zrób tak jak ReflectVision pisze: materiał vrayedgetex.

 

kurde, Ty pracujesz na tak gestej siatce???

 

chyba nie jest aż tak gęsta?!? nad nadkolami jest gęsto, bo nie wiedziałem jak z tego wybrnąć - nie będę na siłę pchał trójkątów i ścinał tej siaty skoro jest prosto na renderach! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności