Skocz do zawartości

WIP 2D: Dark future train


Morbid Karbid

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

mam ciągle chęć porobić coś w klasycznych klimatach sf. Wyobraziłem sobie scenę, ale niezbyt dokładnie - nie wiem więc gdzie dojdę w tym obrazku. Pomyślałem, że WIP byłby dobrym sposobem, żeby pobawić się tematem.

 

W scenie chcę pokazać awarię pociągu na surowym - ekstremalnie nieprzyjaznym pustkowiu i ludziki próbujące naprawić to ustrojstwo.

 

Na pierwszy ogień projekt pociągu. Nie wiem czy takie ujęcie zostanie. Wydaje mi się, że kamera będzie jednak umieszczona dużo niżej.

pociag01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mant-raz: Nie czytałem "Storma". Szkicuje we Flashu.

zeet: filmu nie widziałem, chociaż bardzo mnie zaciekawiły informacje na jego temat. Wątpię czy w sposób zamierzony nawiążę do niego, a już na pewno go nie "przeskoczę". To chyba inny klimat będzie.

 

chwila zastanowienia nad ujęciem.

 

pociag02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ostatnie , "wzmacnia" ogrom maszyny. Jako że ja bardziej fotograf niż rysownik , wydaję mi się , że ciekawy efekt uzyskałbyś , uwypuklając środek zdjęcia , coś na kształt rybiego oka , szerokokątnego obiektywu.

 

Pozdrawiam !

Nevermind

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie podoba 1 ujęcie, mimo wszsytko : ), ostatnie jest chyba takie zbyt oczywiste no i przez swoje "efkeciarsto" oklepane, poza tym kojazy mi sie z bilalem moze daltego ze nie czuc tu jeszcze totalnej takiej zimnej futurstycznej lokomotywy a właśnie taki misz masz starego z nowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 jest b fajny, tylko bym usunal to swiatlo z prawej zielone bo rozprasza imo troche, zamiast tego bym dal np rozbluysk blyskawicy odbijajacy sie u gory* (nie po boku ani na dole) od powierzchni lokomotywy.Jak juz bys usunal to zielone cos(zamiast dal tak jak na 3 obrazku ciemnosc ktroa sie rozchodzi mocniej w strone dalszego planu), dal swiatlo z gory od rozbluyskow blyskawic i zostawil prawa strone taik jak jest to było by swietnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi podoba się czwarty pomysł klimatyczny ;) Niby to i może oklepane, ale jakoś najbardziej do mnie przemawia taka zawierucha :)

 

A druga wersja fajnie wygląda ze względu na swoje kolorki. No i w sumie też troche pasuje do tego "future" co jest nazwą wątku. Hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4! >> syberyjski klimat bardzo mnie rajcuje (zgadzam sie 100% z nicponim)

pozatym jaka dynamika? przecież morbid napisal ze pociąg zepsuty i na pustkowiu. Z tego co wiedzę chodzi mu raczej o monumentalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej hej

dzięki za posty, sugestie i podpowiedzi.

Za długo stoję z tematem (masa fajnych odciągających rzeczy, więc nie będę tradycyjnie narzekał na brak czasu) i trochę zaczyna mi się zmieniać koncepcja.

Teraz wymyśliłem dark fjuczer stejszyn czyli Warszawa Centralna w 2012r.

No zobaczymy. Na pewno stacja jest bardziej spektakularna i daje mi więcej możliwości żeby się popisać. Ciekawi mnie co Wy o tym sądzicie.

pociag05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że zmieniłeś koncepcje. Stacja faktycznie daje więcej możliwości.

Mi również pierwsza wersja się najbardziej podoba. Lubię jak się dużo dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj oj

się zakurzyło.

Na wstępie tego posta porada: podobno trzeba czasem zostawić na jakiś czas swoją pracę, żeby nabrać dystansu i spojrzeć świeżym okiem. Niestety, równie łatwo jak dystansu można nabrać niechęci do kontynuowania "dzieła". Zdecydowanie wolę iść na żywioł i siedzieć po nocach, żeby skończyć prackę najszybciej jak się da.

Tak więc z dużym ociąganiem wracam i mam nadzieję, że się nie zatkam więcej. Co więcej. Zamierzam z tego wątku zrobić coś w stylu tutoriala.

 

Pora na wykreślenie (trochę za dużo powiedziane) perspektywy. Używam photoshopa 7.0 dlatego moje kombinacje z perspektywą mogą się bardziej updateowanym użytkownikom wydać nieco archaiczne.

 

Powiększyłem miniaturkę do szerokości 3500px i używam jako podkładki.

Następnie rysuję sobie siatkę na nowej warstwie i duplikuję 2 razy.

Pierwszą siatkę przekształcam perspektywicznie [edit>transform>perspective] do tego momentu - aż mniej więcej będzie się zgadzać z liniami pionowymi na szkicu. Uzyskuję w ten sposób linie, które wykreślają mi punkt zbiegu linii pionowych. Czym kamera bardziej zadarta tym linie mocniej się zbiegają. Gdyby horyzont biegł przez środek obrazka te linie byłyby pionowe.

pociag06.jpg

 

 

Teraz druga siatka posłuży do wykreślenia linii wzdłuż pociągu i ściany za nim. Kombinacja ctrl+t służy do przekształceń geometrycznych warstwy. Przytrzymując ctrl przesuwam rogi siatki i dopasowuję ją do bryły pociągu (jego lewego boku), dbając o to, żeby pionowe linie pokrywały się z pionowymi liniami siatki przekształconej przed chwilą. Przesuwając środkowe punkty na siatce przekształceń skalujemy siatkę (nie skaluj ciągając za rogi, bo stracisz wypracowaną perspektywę). Jak już mam taki przekształcony czworobok rozciągam go na cały obrazek.

pociag07.jpg

 

 

Trzecia siatka posłuży do wykreślenia płaszczyzny czoła pociągu. Robi się tak samo jak bok.

Można skasować pierwszą siatkę i zostawić tylko te dwie. Horyzont zaznaczyłem na czerwono

pociag08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalbym wiecej pary, wiecej poziomych rys na poszyciu (kontynuacja tej miejscami zdartej farby) i jakos sugeruje zarysowac ze tam maszyneria pod spodem niezla chodzi, moze jakies otwory wentylacyjne przez ktore bedzie jakas posiwata czy cos. Miejscami luki na przodzie uciekaja z perspektywy ale za to genialnie zrobiles material poszycia (to zielonkawe swiatlo!) i wilgotne podloze

 

Tylko ze znowu maszyna do szycia :P

 

edit: dopiero po chwili zauwazylem ze to ma byc przerosniety pociag... to wiecej elementow porownawczych by sie przydalo o mniej miekkie cienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociąg z grubsza skończony. Pojawi się tylko jeszcze jakaś zdarta farba miejscami, jakieś napisy itd.

Otoczenie też prawie gotowe. Próbowałem z gęstszą parą ale jakoś nic ciekawego mi nie wychodzi. Takie sztuczne zaczyna się robić. Pewnie nie umiem wystarczająco dobrze jej odwzorować.

no i jeszcze ludzie do namalowania.

pociag12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności