Skocz do zawartości

Problem: Co sądzisz o muzyce na stronach www?


duck

Muzyka na stronach  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Muzyka na stronach

    • Tak, jest ok
      16
    • Nie, to głupi pomysł
      46


Rekomendowane odpowiedzi

pytanie bardziej brzmi, czy uważasz, ze jest ona potrzebna?

muzyka każdego rodzaju, od piosenek zespołu na stronach fanów, po brzdęko-kliki zupełnie z treścią nie związane.

wydaje mi sie, ze temat ten jest rzadko tu poruszany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli już jest, powinna się rozpoczynać crescendo, a nie od razu uderzenie, od którego ogłuchnąć można, jeśli głośniki są włączone.

Przycisk do zatrzymania koniecznie wyeksponowany.

 

Jednak w zdecydowanej większości lepiej bez muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to strona jakiegos zespołu muzycznego czy dj'a to muzyka na stronie jest uzasadniona i popieram to.

ale na zwyklych stronach - jak siwy, nie cierpie tego i odrazu szukam przycisku do wyłączenia i muzyke wyłączam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, muza na stronkach jest nie potrzebna, nigdy nie odpalam netu bez uprzedniego wlaczenia winampa(mp3)/bestplayera(koncerty), muza na stronie zmusza mnie do wysilku szukania stopu, badz (o zgrozo!) zpauzowania winampa.. tak nie moze byc. muzyce na stronkach mowimy stanowcze NIE!

ps. oddawac shouta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od docelowego targetu, do ktorego kierowana jest strona. Muzyka jest wskazana na stronach np. dla dzieci, dla ktorych bedzie ona dodatkowa atrakcja, ale juz raczej nie dasz muzyki na strone np. szpitala chirurgicznego.

 

Target, target i jeszcze raz target :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie ciesze, ze nie jestem sam :D

podoba mi sie jednak opcja, jak jest na np. stronie madonna.com, gdzie mozna sluchac kilku piosenek do wyboru.

jednak jestem tego typu uzytkownikiem komputera, ktory od razu po włączeniu pc odpala winampa, no i te dwie rzeczy dobrze razem nie brzmią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam ;) Wygląda to jak pochód mający na celu ukrzyżowanie wszystkich www z muzyką i dźwiękami.

 

Może po prostu trafialiście na takie? Sam nie lubię jak jest jakiś marny mid którego nie można wyłączyć, ale dźwięk na stronach jest bardzo fajny szczególnie jak strona ma bardzo ciekawą oprawę graficzną. Skoro istnieje przycisk to włączania i wyłączania muzyki/dźwieków to po co się denerwować?

 

Widzieliście stronę nokii la'mour? Przykład strony, która bez dźwięku nie byłaby tak super klimatyczna i niepowtarzalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie NIE, może w jakiś wyjątkowych przypadkach można iść na ustępstwa co do cichutkiej muzyki w tle i ogromnego przycisku do wyłączenia, ale rzadnych takich kliknięć/pstryknięc/pierdnięć przy przyciskach nie toleruje i od razu zamykam stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor strony nie jednoktronie wkłada dużo pracy w to aby ona wyglądała dobrze i brzmiała dobrze. Skoro daje możliwość wyłączenia muzyki/dźwięków to po co się ekscytować mówiąc "od razu zamykam"? Trochę bez poszanowania cudzej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro daje możliwość wyłączenia muzyki/dźwięków to po co się ekscytować mówiąc "od razu zamykam"?

 

czesto z powodów "siedze w biurze i szef sie dziwnie patrzy jak nagle moj komputer zaczyna wygrywac dziwne melodyjki" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto z powodów "siedze w biurze i szef sie dziwnie patrzy jak nagle moj komputer zaczyna wygrywac dziwne melodyjki" :D

 

No tak, bo w pracy się pracuje i herbatę pije, a nie po stronach buszuje :] ech mirach, masz szczęście, że nie znam Twojego szefa, już byś na dywaniku lądował :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo słuchawki zakłada ;)

 

ja mam różne podejście co do muzyki na stronach www, jeżeli idealnie pasuje do strony, jest delikatna i wyważona, a co najważniejsze, łatwo i szybko da się ją wyłącz to jest ok. Gorzej jak słucham własnej muzyki a coś mi nagle ryknie w ucho i zapętla się niemiłosiernie co 5 sek. ;)

 

Co do dźwiękowych bannerków reklamowych, może ich nie dotyczy ta dyskusja ale karał bym za to porządną chłostą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiej muzyki nie lubie, zwłaszcza że często otwieram w operze 20 okienek naraz, i wtedy jak mi któreś zacznie tutać to musze szukać gdzie to.

Oczywiście co innego jeśli jest strona o muzyce, albo strona która sama w sobie jest dziełem sztuki, wtedy jest to jakoś uzasadnione.

Ale strony jakichś firm albo strony tematyczne nie powinny mieć muzyki. Tym bardziej że się wtedy dłużej ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker -> u mnie foobar też zawsze działa, ale to nie problem dla mnie wcisnąć Alt+tab, potem C (dla pauzy) i znowu do firefoxa się przenieść. Jeśli muzyka jest fajna to na chwilę zatrzymuję się kontemplując nad geniuszem tych kilku nut, jeśli nie to wyłączam ;)

 

Nigdy wszystkim nie dogodzisz, a i tak muzyka to fajny ficzer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie moim zdaniem to lipa jak muzyka gra na stronie...

Może być jeszcze jako tako jeśli strona jest o tematyce muzycznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to jestem zdecydowanie przeciwny kiczowatemu mid na stronach... ale nie mam NIC przeciwko muzyce na stronach do których ta muzyka pasuje. Nierzadko zdarza się że muzyka całkowicie nadaje charakter stronie. Spójrzcie na tę stronę http://www.24-7media.de/. Design strony urodą nie grzeszy ale muzyka/efekty dźwiękowe nadają jej niesamowitego charakteru (przynajmniej na mnie to mocno oddziaływuje).

 

Zatem wydaje mi się że muzyka dobrana do tematyki/właśnie tego swoistego charakteru strony jest jak najbardziej na miejscu. Tu kilka przykładów które moim skromnym zdaniem zdecydowanie sprawiają odbiór strony wiele przyjemniejszym.

http://www.flashlevel.com/v3.html

http://www.odeon.com.pl/

http://www.billybussey.com/main.html

to tak na szybko przykłady ale wydaje mi się że troszkę obrazują o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie muzyka na stronach to jedna wielka pomyłka, nie cierpię tego... jeżeli chce ktoś sobie posluchać mzuyki to sam sobie włączy na komputerze, najgorsze jest to gdy masz glośniki podkręcone i nagle muzyka pójdzie, to jest dobijające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności