Skocz do zawartości

Teczka Lo-poly: Ex3


Ex3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marioza

w sumie mialem nie pisać ale co tam, Twoje główki są zeszpecone przez texture oczu i sposob jej wyswietlania oraz przez budowe powiek, wygląd textury na ustach jest tez taki se a poza tym luzik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak już mówiłem modele są z facegena i nie mam za bardzo możliwości edytowania samego modelu. Jak zmienię kształt oczu to zaraz przy np. mruganiu, będą się robić jakieś babole. A nie chce mi się poprawiać 46 morphów wymaganych przez endżin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no programik nie jest zły jeśli ktoś chce szybko mieć odwzorowaną w 3D twarz ze zdjęć, bo jednak automatyka przyśpiesza pewne rzeczy ;) Wychodzą całkiem nieźle te twarze z rzutów, chociaż zależy dużo od zdjęć jakie posiadasz. Testowałem jeszcze LOOXIS Faceworx, ale to lipa jest raczej. Manualnie ustawiasz krawędzie i charakterystyczne punkty, na gotowym modelu. Dużo zabawy a efekt słaby, ale jest darmowy także możesz wypróbować :) Ma export do OBJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono normal mapa na tej kurtęcji wyszła ci świetnie, mogłeś jedynie dodać więcej poly i zrobić podobnie łączenia rękawów jak na HP a tak to dużo to miejsce straaciło ( może byś pokazała inne kadry i siatkę ;]) a co do tych twoich twarzyczek to ciągle proporcje wydają się być jakby karykaturalne trochę, może porównuj części twarzy względem siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale ja w sprawie formalnej ;)

To juz ktores z rzedu pytanie o firme (o ta bylo juz w dzial "szukasz pracy", ale chodzi i tez o inne), a zamiast odpowiedzi sa usmieszki i podteksciki.

 

Jesli macie jakies informacje i doswiadczenie to sie dzielcie. Brakuje konkretnych informacji o firmach, ile placa, czy placa, formy zatudnienia, jaka atmosfera, warunki itp. Nie chodzi o "czarna liste", wiec jak sa pozytywy to tez warto pochwalic swojego pracodawce. To nie sa rzeczy poufne i warto by sie nimi dzielic. Chocby po to, zeby trudniej "im" bylo robic ludzi w bambuko.

 

Jesli zas nie macie takich informacji, to smichy chichy na nic sie nikomu nie przydadza.

 

I nie, nic nie pilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, no to i ja wtrace swoje dwa grosze...

 

Ex3: model ladny a animacja gdzie? :)

 

no to wiem ze Frontline jest zly(z tego co wlasnie przeczytalem), ba! wiem nawet ze jest bardzo zly bo wyglada jakby sie ludzie bali konsekwencji pisania o nim! paranoja! zgadzam sie z plutko jak najbardziej - jezeli jest to firma ktora jest do d... to napiszcie ze jest do d. a nie robicie jakias parodje utajniania...

 

...i jak najbardziej pozdrawiam :)

 

P.S. prezydent pracuje we Frontlinie ze tak bardzo sie boicie o nim pisac?

Edytowane przez DiO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie o bylych firmach nie powinno pisac sie zle!Dlaczego? dlatego ze nie mozemy porozmawiac z drugą stroną! a jacy sa ludzei to wiadomo! Ja nikogo zniechecac do mojej bylej firmy nie bede, neich idą i sie tak samo męczą jak ja:P nie no, zart:) ale na forach publicznych nie powinno sie takich rzeczy robic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mocapie ofkors sprawdzałem i rig to wytrzymuje ale animkę wolałem swoją zrobić.

thx. DiO, ale jak się człowiek napatrzy na te mocapy to później widać jaka ta animacja jest sztywna, szczególnie na kręgosłupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiO - nie pracuje tam prezydent, ale nie oczernia i nie mowi sie o firmach zle, chyba ze ma sie w dupie ta branze :) ja tam nie pracowalem, ale z kilkoma ludzmi pracouje badz pracowalem wczesniej co robili we frontsach. nei byl to jeden przypadek wiec cos na rzeczy jest. btw -

 

tam buciki nie przenikaja przez siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ofca i bruneq - macie racje, nie oczernia sie itp. I dobry argument, ze druga strona nie ma sie jak bronic, a frustratow nie brakuje. Nie myslalem o tym w ten sposob.

Mialem na mysli rzetelna, pozbawiona emocji informacje. Ale jedno idzie z drugim w parze, wiec pewnie bylby syf.

 

Aczkolwiek... nie wiem jakie lojalki podpisywaliscie, ale nikt mi nie wmowi, ze np. fakt iz firma nie placi w terminie lub oszukuje na ZUSie, bedzie tym "rzeczywiscie" objety. Bo w takim wypadku nie moglbys zglosic tego policji... ;)

 

A dwa: informacje o tym jaka jest w firmie atmosfera, ogolno pojete warunki pracy, wysokosc twojej pensji nie sa objete standardowa lojalka. Podpisywalem moze 3 w zyciu, nic takiego nie bylo. Po drugie musisz swoja paplanina spowodowac straty i pracodawca musi to udowodnic.

 

A trzy -> ofca: piszesz ze nie powinno sie oczerniac itp., ale cos tam jednak sugerujesz. Wiec, wiesz wolalbym uslyszec takie rzeczy z pierwszej reki. Bo tu ten "oczerniony" pracodawca w ogole nie ma sie jak bronic.

 

 

Co do ludka, chyba na polycouncie ci napisali, ze wielkie stopy to bedzie problem w animacji. I, ze gdyby skakal jakos to by sie dalo to ominac. i mieli racje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pozdrawiam wszystkich - szczególnie znajomych. Poraszek - jeśli masz jakieś obiekcje co do jakiegokolwiek aspektu naszej współpracy to wal śmiało: przecież od czasu jak u nas nie pracujesz wielokrotnie sie widzieliśmy na piwie i jakoś nigdy nic nie mówiłeś, że coś jest nie halo... Nie pracujesz u nas już od 5 zdaje sie lat i obawiam sie że twoje informacje już są nieco nieaktualne... To tak jakbym ja teraz mówił o tobie że modelujesz słabe skutery :) ... Sławny skuter (Bro pamiętasz? :) ) to był twój pierwszy w życiu model w pierwszej w życiu pracy (czyli u nas), ale sadzę, że od dnia kiedy dostałeś szanse doskonale ją wykorzystałeś i dziś już takich potworków nie modelujesz...

 

Właśnie - skoro o potworkach mowa... :) zadanie testowe w postaci tego śmiesznego ludka nie stanowi zadania do realizacji żadnego z naszych projektów. To po prostu koncept, który powstał specjalnie po to, aby być zadaniem testowym. Za zadanie testowe, za CV i możliwość zapoznania sie z portfolio nie płacimy.... ale to chyba nie jest, aż takie dziwne. Dlaczego zadanie testowe? 1) bo wiele osób nie ma portfolio, a ubiega sie o prace, 2) bo portfolio czasem okazuje sie zaskakująco podobne w przypadku więcej niż jednej osoby (sic!) 3) bo za dużo mamy roboty, żeby był czas a uczenie człowieka całkiem od zera lub 4) przekwalifikowywanie architekta na grafika low poly...

 

Bro, Eric i na pewno jeszcze kilka osób to również nasi starzy pracownicy - oni również (chyba sie nie pomylę jeśli tak stwierdzę) u nas zaczynali i nie pracują od bardzo dawna, rozwijając swoje talenty częstokroć w o wiele większych od nas firmach... Nie wiem czy mają do nas jakieś pretensje, ale chyba niekoniecznie skoro wszyscy znajdują po latach regularnie czas, żeby odwiedzić swoją dawną firmę i napić sie kawy, kiedy wpadają na wakacje z Anglii.

 

Cóż przyznaje, że nie zawsze było w terminie, ale zawsze było 100% - choćby z opóźnieniem. Takie były czasy i takie były możliwości, ale nigdy nie robiliśmy wałków na ZUSie czy też pracownikach (z tym zusem to aż czasem żałuję jak widzę te ich marmury...:) ). Zarząd spółki nie woził sie hammerami, nie miał pałaców, bo na pierwszym miejscu stawiamy rozwój firmy i zespół, dzięki czemu dziś możemy powiedzieć:

czasy sie zmieniły, firma urosła, opóźnienia zniknęły, ale nadal staramy się utrzymywać taką atmosferę, żeby nawet nasi byli pracownicy chcieli do nas wpadać na kawę lub firmową imprezę... nawet po kilku latach od rozstania... to chyba o czymś świadczy.

 

Podsumowując: jeśli ktoś chciałby zasięgnąć informacji z pierwszej ręki to zapraszam do kontaktu z firmą i ze mną personalnie: cały czas poszukujemy nowych pracowników. Co prawda na razie nam sie skończyło miejsce w firmie, ale najpóźniej od 1 lutego przenosimy sie do nowej większej lokacji wyposażonej w mnóstwo miejsca, mocap i sale kinowo/grową.

 

Korzystając z okazji chciałem zaprosić również byłych pracowników, którzy siedzą w Angli do rozważenia powrotu na stare śmieci na dłużej niż tylko kawę. Dzięki kryzysowi dolar szybuje w górę i nasze stawki stają sie coraz bardziej "Angielskie"... ;)

 

Jakie konkretnie te zarobki nawiązując do dyskusji na forum? Lojalką to to nie jest objęte (szczególnie że żadnej lojalki nie wymagamy), ale jest objęte zwykłą tajemnicą wynikającą z kodeksu pracy i ustalane jest całkowicie indywidualnie: to że ktoś ma x to nie znaczy, że kto inny nie może mieć 3*x. Jedyny dokument jaki podpisujemy z ludźmi poza umową o pracę (czy też inną umową jeśli sobie człowiek życzy bo na przykład ma firmę) to umowa o dochowaniu tajemnicy (NDA), która z grubsza mówi, że to nad czym pracujemy objęte jest tajemnicą handlową ; zresztą najczęściej jedynie do zakończenia projektu.

 

Pozdrawiam i przepraszam za przydługiego maila.... znaczy posta :)

Edytowane przez QBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho, ale się zrobiła dyskusja.

Może dzięki temu szybciej dostanę zleconka ;)

 

Ale wracając do tematu.

Macie może jakieś sposoby na zrigowanie takiej stopy z wielkim butem ?

Bo mając kości ze standardowego bipeda pivot palcy jest bardzo nisko i się górna część buta kurczy a jak przestawię pivota kości to mi wyłażą problemy później z mocapami i z przenoszeniem modelu na innego Bipka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci loopów za mało w danym miejscu w tym bucie i nie ma się jak zginać?

 

EDIT:

no właśnie jak spojrzałem na siatkę to pewnie by pomogło cięcie przy palcach wspomagające zginanie.

 

A sam ludek dość wesoły, trochę płaski łeb z tyłu, ale nie wiem jak koncept.

kolorystycznie okej, trochę cieniowanie płaskie miejscami, brak cieniowania pod włoskami, na nóżkach, pod rękawami, przy szyi. Ale to też można uznać za kwestię koncepcyjną chyba.

 

pozdro!

PS: i powodzenia!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Podsumowując: jeśli ktoś chciałby zasięgnąć informacji z pierwszej ręki to zapraszam do kontaktu z firmą i ze mną personalnie: cały czas poszukujemy nowych pracowników. Co prawda na razie nam sie skończyło miejsce w firmie, ale najpóźniej od 1 lutego przenosimy sie do nowej większej lokacji wyposażonej w mnóstwo miejsca, mocap i sale kinowo/grową.

 

 

 

tia tia tia....a jak wam 2 razy wysylalem folio to nawet nie napisaliscie "Kiss Our Asses" :P

 

sry Ex3:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracujesz u nas już od 5 zdaje sie lat i obawiam sie że twoje informacje już są nieco nieaktualne...

 

Nie wiem czy aktualne czy nie ale sam wiesz Qba jak było niecały rok temu. Trzeba Wam jednak oddać rację, że atmosfera w firmie była całkiem OK (to zresztą była bardziej zasługa zespołu)...

 

... do czasu gdy zbliżał się termin zapłaty ...

 

Pozdrawiam,

Wiesław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności