Jump to content
Sign in to follow this  
adek

Otwarcie na świat ...

Recommended Posts

Propozycja:

Czy jesteście za tym ,aby umożliwić ludziom nie tylko z Polski postowanie na forum?

Wymagałoby to ustawienia domyślnego języka na forum na angielski.

Oczywiście - polski język jak najbardziej byłoby w opcjach osobistych i po zarejestrowaniu zawsze można się na niego przełączyć.

Prosze napiszcie co sądzicie o tym pomyśle.

NO ja jestem na TAK...tylko jedno ale...czy tym ludziom z poza Świata (czyli Polski , bo to pempek świata :D ) nie bedzie przeszkadzać nasz jezyk? bo watpie aby ktoś znal go na tyle aby go zrozumiec :D...wiec?

pozdr

jesli ktos z innego kraju rozpocznie watek kto bedzie w stanie bedzie pisal (gdzies juz tak widzialem) po pol i ang :)

A ja po namysle jestem na nie. Przeciez jest tyle forów zagranicznych!

Nie mozemy zapanowac nad polskimi userami, a co dopiero nad ekipa zza granicy.

Ani nie skorzystaja z archiwum, ani nie bedzie ich na tyle duzo, zeby stworzyc porzadne \"dla siebie\". Pytania beda sie powtarzaly, nie mowiac o poziomie znajomosci angielskiego polakow.

Wszyscy sa na tak, ale to ja bede po nich kupy sprzatal.

Ja zagłosowałem... TAK Ale nie mam najmniejszej ochoty kaleczyć angielszczyzny czy na takową patrzeć. Angielski intarface owszem, ale apeluję o litość, jeśli ktoś nie umie świetnie tego języka to niech mi oszczędzi takowego widoku.

Zdecydowanie tak, FAQ i regulamin bedzie trzeba oczywiście przetłumaczyc, zobaczymy jak to sie potoczy :)

moim zdaniem zagraniczni userzy duuzo pisza postwo-smieci. Wystarczy spojrzec na forum evermotion. niedawno powstalo a juz ma miliony postow typu \"Thx\"

A po za tym to niech zagranica sie uczy polskiego bo wiekszosc nawet nie wie gdzie ten kraj sie znajduje :P

Nie chodzi tutaj moze o opanowanie swiatka na zachodzie a o pewne ulatwienia dla ludzi nie znajacych polskiego.

Ostatnio jak wiecie o max3d duzo pisaly serwisy zachodnie - glownie o videotutorialach. Chcialbym dac wtedy ludziom z zachodu mozliwosc ich komentowania. :)

A nie lepiej dodac komentarze do tutoriali, jak przy newsach? Czy musza sie ludzie rejestowac na forum, zeby skomentowac tutka? Znowu bedzie pelno martwych kont z jednym postem.

To jest fakt. Dlatego chcialem sie narazie Was spytac. Nie wierze natomiast ,ze byloby przy tym wiecej pracy. Chodziloby oczywiscie glownie o rozne komentarze - video-tutoriali czy prac bo przeciez mamy co pokazac i czym sie pochwalic.

Cieszy mnie np. fakt ,ze zachodnie serwisy tak chetnie ze mna wspolpracuja piszac newsy o tutorialach podkreslajac przy tym ,ze sa one z Polski. Zawsze to jakas promocja naszego kraju. Chce pokazac ,ze Polacy swoje potrafia ... moze kraj maly ,ale jaki potencjal :D

Heh, nie bedzie wiecej pracy? To ciekawe kto przetlumaczy regulaminy i faq ;)

Promocja tutorialami? Super! Tylko nadal nie jestem przekonany, jaki ma to zwiazek z dostosowywaniem calego forum dla zagranicznikow. Tlumaczenie wszystkiego tylko po to, zeby sobie skomentowali tutorial, dzieki czemu jego autor nakarmi proznosc? ;)

Zdecydowanie jestem za wprowadzeniem komentarzy na max3d, a forum niech pozostanie dla naszych userow.

Poza tym chetnie wyslucham argumentow tych, ktorzy sa \"za\", bo krzyczec TAK ja tez potrafie. Moze mnie przekonaja, dlaczego warto sie nastawiac na zagranicznych lamerkow, ktorzy nie potrafia znalezc odpowiedzi na swoje pytanie w olbrzymich zasobach sieci, co Wam to da? Poziom naszego forum na pewno nie wzrosnie, bo jakos nie wierze w to, ze przybeda zagraniczne gwiazdy CG (chyba, ze ich Goth nagoni;) ).

Z wydajnością nie byłoby problemów. W tym co mówi DruG faktycznie jest dużo prawdy.

Ale chętnie wysłucham Waszych konkretnych opiń jeśli chodzi o TAK.

Faktem jest natomiast i moge to już powiedzieć ,że wkrótce (zobaczymy kiedy na to czas pozwoli, tutaj niestety potrzebuje pomocy bo jest tego troche) zostanie stworzona ZŁOTA GALERIA w której będziemy chceli prezentować najlepsze prace z forum. M.in. będzie to też tworzone z myślą o promocji Waszych prac zarówno w Polsce jak i na zachodzie. Do oglądania galerii znajomość ang. nie jest potrzebna przecież :)) A naprawdę jest co pokazać! Najlepsze prace z bitew, prace z galerii WIP, Finished Works ...

Dlatego to jest taka propozycja do spokojnego przemyślenia.

DruG masz oczywiście trochę racji, ale zawsze można dorzucić 1 lub 2 order moderatorów. Założe się, że znajdą się chętni do przetłumaczenia regulaminu i faq (ja np. mogę pomóc).

Zakładasz że wszystkie zagraniczniaki to od razu lamerzy - pewnie chodzi ci o begginerów (ja przecież też do nich należe ;P). Jeżeli chciałbyś robić forum dla osób zaawansowanych to byś musiał stad wywalic ponad polowe ludzi, a oprocz przetlumaczenia faq i regulaminu wiecej pracy nie przybedzie. Po porstu bedzie wiecej userow - co za roznica czy z polski czy z zagranicy - bedzie odpowiadal ten kto zna jezyk (i tu zgadzam sie w 100% z Gothamem).

Moim zdaniem nie ma sie po co izolowac, pomagamy sobie (Polakom), to czemu nie mozemy pomagac tez innym, ktorzy maja jakis problem.

Powtarzalnosc watkow, no coz racja, jest to pewien problem, ale gdy watek sie powtorzy mozna go wrzucic do faq juz w wersji angielskiej. Jezeli Cie to denerwuje ciagle mowienie ze watek juz byl, to nic nie pisz, ktos inny odpisze i tak juz duzo robisz na tym forum :)

PS. Chcialbym jescze zauwazyc, ze z pewnoscia na forum nie zwali sie od razu setka obcokrajowcow, wiec sam poczatek stworzy jakis probny obraz tego jak by to wygladalo. Dorzuci sie jakiegos moderatora dla english version i bedzie dobrze :)

A dlaczego tak?? Zgadzam się z argumentami Adka, czemu to my mamy zamieszczać pracki na zagranmicznym forum, a nie u siebie i tu dostawać komentarze zcalego swiata. Ten kto bedzie chcial (z Polski) zacznie prace w englishu i bedzie dostawal komenatrze zarowno po polsku i po angielsku. Mysle ze dobre pracki ( a takich ci u nas dosatek :)) sa w stanie przyciagnac nie tylko lamerow czy beginnerow blagajacych o pomoc ale takze ludzi znajacych sie na rzeczy :)

Tyle ode mnie :)

nie sądziłem ,że będzie tyle odpowiedzi w ciągu 2 godzin :)

Kłobuc napisał również mądrze.

Nie chodzi tylko o komentowanie. Zmiana już samego interfejsu umożliwi obcokrajowcom łatwe poruszanie się po forum i niekoniecznie muszą brać udział w dyskusjach ,ale bezproblemowo będą mogli przeglądać forum i pracki. Pamiętajmy ,że w jury bitwy mamy bardzo wiele osób z zagranicy.

Napisało do mnie kilka obcokrajowców gratulując serwisu, prac które widzieli z bitwe ,ale napisali również ,że gdy chcieli obejrzeć etapy tworzenia tych prac (bo przy wynikach podawałem kiedyś linki do forum) to nie wiedzieli dokładnie co jest co.

\"Jaka szkoda ,że interfejsu forum nie można przestawić na angielski\" - ja napisałem ,że można ale dopiero po zarejestrowaniu się ,a przecież defaultowy język to Polish i nie wiedzą ,że Zarejestruj się = Register :)

Nie powiedzialem, ze wszyscy zagranicznicy to lamerzy. Chodzilo mi o to, ze profi nie maja potrzeby zagladac na \"jakis polski max3d\", bo \"jedynym wlasciwym forum jest owiany legenda cgtalk\", gdzie siedzi chyba jeszcze wiecej lamerkow bez odrobiny gustu, ktory potrafia przez caly czas pisac tylko WOOW, impressive work dude!;) Mamy swoich, z ktorymi czesto sa jakies zgrzyty, wiec po co nam z calego swiata? ;)

Rozbawil mnie szczerze fragment o tym, ze powinni do nas przychodzic, zeby ogladac nasze prace :D Idac tym tropem dojdziemy do wniosku, ze nie nalezy wystawiac sie w galeriach, bo ludzie powinni przychodzic do mojego pokoju, w koncu jestem wielka primadonna. Wlasnie to jest zamykanie sie przed swiatem.

Adek: zmienisz na angielski to zaraz sie okaze, ze biedni, mlodzi, nieznajacy zycia i jezykow userzy nie beda wiedzieli gdzie kliknac, zeby sie zarejestrowac i jak wypelnic formularz;)

Angielski interfejs? Czemu nie, niech sobie komentuja prace. Jestem natomiast przeciwny tworzeniu im sprzyjajacych warunkow do tego, zeby sie wprowadzili;)

Uwielbiam inne narody, wzbogacaja kulture, nienawidze LPR i rasizmu, ale w tym przypadku krzycze \"polskie forum dla polakow\" ;)

Przeplatajace sie watki polskie i angielskie? Brrrr.....

POJAZD 3D: audi

CHARACTER 3D: my first work please comment, why no one comments?

CAR 3D: cool mercedes

postac 3d: moja pierwsza glowa

Drug zdziwił byś się z kim przeglądałem forum i co z tego wynikało. Ogólnie to by w końcu otworzyło drzwi do powiększenia składu moderatorów (wtajemniczeni wiedzą o czym mówię).

Hmm.... hehe... DruG chyba nie zrozumiałeś do końca. Nie napisałem niegdzie ,że ktoś powinien do nas przychodzić!

Nie lubie jak ktoś przekręca to co powiedziałem ...

\"fragment o tym, ze powinni do nas przychodzic, zeby ogladac nasze prace Idac tym tropem dojdziemy do wniosku, ze nie nalezy wystawiac sie w galeriach, bo ludzie powinni przychodzic do mojego pokoju, w koncu jestem wielka primadonna. Wlasnie to jest zamykanie sie przed swiatem. \" pod tym w ogóle się nie podpisuje!

DruG: wlasnie tego sie boje ,ze ustawiajac defaultowy jezyk na ang. Polacy nieznajacy ang. moga miec problem z zarejestrowaniem sie. Hmm...chyba ,ze zrobi sie opis gdzies ...

jak widac temat rzeka ...

mysle ,ze mozna spokojnie zaczekac z tym do stworzenia naszej Zlotej Galerii.

Adku: ja odpowiadalem Klobucowi, nie powiedzialem, ze to Ty napisales. Po prostu \"wciales sie\" miedzy watki, gdy odpowiadalem;)

Goth: to moze mnie tez wtajemniczysz i sie zamkne?