Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkice z Nintendo i inne blokowe prace były wyśmienite - baaardzo mi się podobały. Ale potem wkroczyły, za moim przeproszeniem, monstra zwane postaciami, które były potwornie wymęczone i ewidentnie wskazywały na próbę rysowania z głowy - proporcje były off. Rada numero uno na tym forum - anatomia :) Zrób linearnie szkice, bez cieniowania - wtedy zrobisz kilka razy szybciej szkice z naciskiem na strukturę i proporcje człowieka. Kwestia ekonomii czasu - jak w zeszłym roku zabrałem się za rysowanie portretów, wiele razy musiałem poprawiać schemat nauki na początku - zauważyłem, że jeśli portret z słabym światłocieniem zajmuje mi 40-60 minut, a sam linearny podrys 10-20 minut, to na dłuższą metę bardziej się opłaca zrobić 2-3 linearne prace niż z światłocieniem - szybciej szlifowałem proporcje i po miesiącu światłocień i kreski stawały się szybko mniejszym problemem. Zresztą po co ja to mówię, sam mi podsunąłeś tę radę, ale może potrzebowałeś przypomnienia.. :-)

 

Teraz postacie nie są tak wymęczone - widać postęp, ale dalej myślę, że więcej dadzą Ci zwykłe szkice anatomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rothbart thx co do tej ręki strzał w dziesiątke dobrze że to zauważyłeś bo faktycznie skrót mi padł

leszek_lenia thx! postaram sie

Szkice z Nintendo i inne blokowe prace były wyśmienite - baaardzo mi się podobały.

eeee nie kumam :P

co do reszty... miej więcej mój workflow wygląda tak

steps.jpg

1.szkic

2.sylweta określenie waloru

3.wstępny światłocień

4.kolor(głownie jakieś nakładki i potem czyszczenie tego)

 

może ktoś wyłapie w którym momencie coś nie bangla

Co do ćwiczeń anatomii jestem świadomy(chyba) moich niedoróbek. Strasznym problemem jest dla mnie wymyślić mi pozę z głowy zawsze posiłkuję się refką która niestety jest wyznacznikiem pozy tak było i w tym przypadku.

 

pozdrawiam i zachecam do dalszego dialogu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiają jak zwalisz coś na początku to potem tego nie odratujesz. Kwestia doświadczenia oczywiście, bo najlepsi poprawią prackę na każdym etapie kosztem większego nakładu pracy. Ja Ci powiem że u mnie malowanie postaci plamą przeważnie jeszcze kończy się kalectwem i dysproporcjami po prostu na to jeszcze za wcześnie. Jak wiem że się chcę przyłożyć to po prostu zaczynam od lineartu. Ten szkic nie jest jakimś tam zarysem, jest raczej dokładny. Tutaj na nim planuje też jakiś design, raczej ogólny bo detale dodaję później. Zaobserwowałem też że nawet jak lineart wydaje mi się ok, to potem w miarę nakładania plam coś się rozjeżdża i i tak wchodzą poprawki :). pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, juz na samym szkicu jaki jest dziwny stosunek przedramienia lewej reki do jej reszty. Ktos ci kiedys dobrze powiedzial, ze z ciebie jest raczej malarz niz rysownik, ale pamietaj slowa Wici trzeba przejsc przez rysunek i tego negowac nie mozna. Wal w olowek ja tez niebawem wracam do "korzeni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem też że nawet jak lineart wydaje mi się ok, to potem w miarę nakładania plam coś się rozjeżdża i i tak wchodzą poprawki :). pzdr

 

też to zauwazyłem jest moment roztargnienia i nieogarnięcia tego wszystkiego naraz. Zawsze coś po drodze sie wywali... ;/

 

Wal w olowek ja tez niebawem wracam do "korzeni".

 

wole te fajne kredki Slawkowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wkońcu się doczekałem jakiegoś upa, martwe akrylem super bardzo mi się podobają ;)

W pierwszej martwej ta czerwień z tyłu strasznie pcha się w oczy, jakieś zaburzenie poczucia przestrzeni, bo przedmioty jak najbardziej ok ale tło miesza się z tym pierwszym planem przez tą czerwień właśnie.

W przedostatnim zielona butelka płynie.

Nieźle że rzucasz sobie taki bałagan, fajnie skomponowany,w sumie to i ja powinienem na egzaminy coś czuje też taki bałagan wysypać, dzięki za inspirację.

Pozdrawiam i czekam na więcej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieży W brew pozorom układałem te martwe i miałem jakiś zamysł (dokładnie to pierwszą układałem bo chciałem tradycyjnie poćwiczyć elipsy a drugą martwą układała mi moja dziewczyna)

telthona :D

Rothbart portret robiony na dwa posiedzenia przy zmiennym oświetleniu ;/

co do koła zgadzam się ale farbami na 50x70 trochę mi zeszło żeby to jakoś wyglądało ;)

 

w pon. egzamin na asp wro trzymajcie kciuki :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebiscie wyszly te martwe Coyocie, to co widzialem na komorce, a to w wiekszym wydaniu jest bez porownania. Cina niestety niezbyt podobna z twarzy ale warsztatowo i tak zacnie. Ja to anwet nie umial bym kulki porzadnie namalowac akrylami wiec i tak sie nie czepiam.

 

@ Świezy jak poszukasz w starszych postach to znajdziesz teczke Ciny ( dziewwczyny Kojota) nawet ttaj na max'ie.

 

 

No i powodzenia na egzaminach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Świezy jak poszukasz w starszych postach to znajdziesz teczke Ciny ( dziewwczyny Kojota) nawet ttaj na max'ie.

 

 

A to Ci historia ;d to ja żem nie wiedział, no zobaczę moja to ze mną bryłki dotąd rysowała i raz pajacyka z książki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ice dzięki. Cina jak Cina raz na 100 lat mi wychodzi podobna już sie z tym pogodziłem :P. Na pokazywaniu teczek i tak nikt nie będzie patrzył czy wyszła podobna tylko czy obraz jest dobry/zły.

telthona raczej bez spinki tam idę. Startuje żebym potem nie żałował ze nie spróbowałem. Jak przez pół roku mi się nie będzie podobało to zrezygnuje nie mam parcia. :)

 

lukasz_lkz tyko wro sztuka mediów ;)

 

 

edit.

 

aaa zapomniałem tip of the day!

 

jak chcecie szybkiego smudge toola to odptaszczcie spacing w brush mode!

 

edit 2

 

polecam obejrzenie bloga naszego kolegi Suabka który sie wstydzi załozyć teczke na max3d :P

http://hungrychameleon.blogspot.com/

 

edit 3 ale mam dziś skleroze xD

 

mega inspirujący jak dla mnie krótki wykład Bobbyego Chui Edytowane przez Coyote
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm jakoś dziwnie tak rysunek stracił na czytelności, ten młotek nie ma szkicu, w ogóle nie wiadomo co to jest ;/

ciało ma dziwnie strasznie jasny walor wszędzie,poza ręką najbliższą to reszta jest tak sama jasna.

Głównie to walor i fuzja plam i lineartu siadła.

Chociaż koncepcja całkiem niezła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emillius strzał w dziesiątkę :) ja ostatnio tez bardzo go lubię ciosałem nim orki i teraz el doga i naprawdę fajnie się nimi robi bryłkę.

 

 

Pytanie do licznie zgromadzonych. Macie jakiś sposoby tricki żeby wiedzieć w którym momęcie zastosować hard/soft shadow. Gdy robię z refek to wiadomo jest łatwo bo widzie co jak się rozkłada, ale przypuśćmy chce zmienić oświetlenie i pojawia się problem.

Jest jeszcze we mnie wiele ułomności jeśli chodzi o bryłkę i walor, także miło by mi było jak ktoś by zarzucił jakimiś radami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne kolorki. Ciekawy styl sobie wyrabiasz :) Niestety dla mnie, mimo wszystko trochę za płasko, co szczególnie widać na sowie. Może dodaćby jakieś światło rysujące?

 

Bardzo malarsko wyglądają liście te liście na ziemi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chodzi o tę korekcję kolorów (niebieski gradient na overlay'u czy coś, albo po prostu nałożony pędzlem głęboki niebieski), który nałożyłeś na całość, taki jak na vintage'owych fotografiach. Jednym to pasuje innym nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sowa na drzewie juz znacznie lepiej wyglada, mi tam jedynie brakuje jakiejs wyrwy w ksztalcie tego drzewa w miejscu lezacym rownloegle do sowy. Rzuciles tez odbite swiatlo, ale zostala tam warstwa kilku ciemnych pikseli, ktora dezorientuje.

 

A ten szaman fajnie sie zapowiada, pisze juz z Gdańskiego akademika, jest spoko jutro drugi dzien pracy, mamy neta 150 mb/s lol...

 

Pozdro Man.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogien rewelacja. Prawa dłoń a właściwie kciuk mocno nie naturalny. Reka lewa, przedramię jakby za długie. Tło mogłoby być ciemniejsze, szczególnie nad głową z prawej strony. Tło za postacią przy nodze prawej za mocno odcina się od calej reszty

Kolory ptaszka świetne. Tło też fajne kolorystycznie ale odstaje dość mocno przez krawędzie na ptaszku chyba.

 

Pozdro ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności