Skocz do zawartości

Teczka 2D: WiLL DrAw for food


leander

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 280
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Karykatura świetna. Odnośnie postępowania zleceniodawców to tak niestety mamy w tym naszym kraju:/ Za każdym razem jak coś dostawałem/dostaje (głównie 3D rzadziej 2D) i nie znałem klienta to miałem obawy czy kasę dostane. A nie zawsze się dostało. Podobna sytuacja u informatyków. Zero poszanowania dla wiedzy i talentu, bo przecież na dupie siedzisz i coś tam na kompie pykasz - a nie tyrasz jak wół. Ech szkoda gadać:(.

A robiłeś jakieś inne gęby? Chętnie bym zobaczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ciesze sie, ze sie podoba. Zauwazylem przy tym zleceniu, ze jak zalezy mi na szybkim czasie wykonania, to nie koniecznie idzie to w parze z utrata jakosci czy swiezosci, a moze wrecz przeciwnie. Wiec mimo wszystko jest jakis pozytek z tej pracki.

 

emmilius: no racja, ale przy 2D mam na razie najgorsze doswiadczenia. Jako koles od www, dtp czy wlasnie programista nie mam wielu niemilych niespodzianek. A w 2D za kazdym raziem ktos chce ode mnie zlecen testowych, a po ich ew przejsciu oferuje smieszna kase, ktora kaze mi zalowac, ze w ogole sobie robilem nadzieje na prace w tej branzy. Te zlecenia testowe to chyba żerowanie na ogolnym trendzie, pasji mlodych ludzi, bo teraz kazdy chce byc koncept artysta, kazdy bedzie machal tabletem za pół darmo byle nim machac i realizowac swoje marzenie...

 

Ech, troche od rzeczy gadam. Trzeba cos porysowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie od rzeczy. Zwłaszcza że mamy takie czasy i możliwości że każdy w domowym zaciszu ma warunki(niekoniecznie zdolności) zrobienia czegoś czego nie powstydziło by się profesjonalne studio/firma/grafik, dlatego wszyscy próbują a co za tym idzie zleceniodawcy mają duży wybór na rynku. Wiadomo są lepsi i gorsi, szkoda tylko że ci co mają nam dać pieniążki za wykonaną pracę tego nie doceniają, bo przecież "Heniek w zeszłym tygodniu namalował takie samo coś(ich "komercyjnym" okiem) za 5 dych...

 

P.S.sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karykatura lekka i zabawna - jak większość prac w tej galerii !

2 godziny ? Kto by pomyślał :D Trzeba było klientowi powiedzieć, że to zajmuje dużo więcej czasu i poświęcenia - ja bym uwierzył :D

 

bo przecież "Heniek w zeszłym tygodniu namalował takie samo coś(ich "komercyjnym" okiem) za 5 dych...

 

khem... no nie wiem, ale te 5 dych...

Za 2 h pracy 50 złotych to chyba dobra cena ? Zlecenie miało być na 60 karykatur, to daje 3000 PLN do ręki za całe zlecenie... Jak popracujesz 4h w ciągu dnia to zrobisz to w miesiąc i masz jeszcze czas w na inne drobniejsze zlecenia w międzyczasie (o ile są)... I dobrze zarobisz robiąc to co lubisz... :D Tu musiało o co innego pójść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB ale TY szczegółowy jesteś=]. Hehe... Podszedłem nieco metaforycznie do tego zwrotu i nie miałem konkretnie tego przykładu na myśli. Twój przelicznik naturalnie, brzmi bardzo obiecująco ale mi bardziej chodziło o sytuację na rynku. Sam się z resztą z takim podpuszczaniem spotkałem, bo zleceniodawca chciał wynegocjować jak najniższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej leander, ja tak tutaj zaglądając na forum max3d, i oglądając prace w wątkach, to widziałam Twoje niektóre prace, i tak sobie myślałam, ze po prostu masz fajny warsztat i ciekawe pomysły; ale jak tutaj zajrzałam do tego wątku, to stary, serio szacunek. widać że masz potencjał. i taką super ambitną chęć eksperymentowania. zazdroszczę i podziwiam :)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się podpisuje pod słowami telthona. Bardzo fajnie że odświerzyłaś ten wątek bo uwarzam że takie teczki na stałe powinny mieć miejsce w topicu.

 

jak już kiedyś wspominałem Leander, ogromny szacunek i podziw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corka moja Kalina, wczoraj urodzona, szkic ze szpitala:

 

kalina-rysunek.jpg

 

Nie mam teczki, a chcialem to wrzucic do bardziej osobistego watku. Poza tym nie oszukujmy sie, za pare lat bedzie musiala karmic niedoleznego ojca.

 

Ogolnie ostatnio maly ruch u mnie, szczegolnie w digital paintingu, bo mialem operacje na oczy i cos srednio poszla i na razie widze podwojnie, szczegolnie w kontakcie z monitorem. Moze zaczne jakies synchroniczne dyptyki tworzyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie :) Córka na razie na szmer olowka po papierze od razu zasypia. Mam nadzieje, ze jej tak na przyszlosc nie zostanie ;)

 

Odnosnie oczu to znajomy wyslal mi link dowodzacy, ze da sie zyc z podwojnym widzeniem, nawet ekspedycje na oba szczyty kilimandżaro da sie organizwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszne maleństwo! Gratuluję! powrotu do zdrowia cobyś mógł bez problemów otworzyć "nowy rozdział" w swej twórczości... tak sobie tylko gdybam bo narodziny dziecka to taki właściwie nowy rozdział w życiu a dla artysty może być rozpoczęciem nowej serii prac inspirowanymi swym maleństwem... pozdrawiam i zdrowiej mistrzu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander bez względu na to czy będziesz rysował podwójnie czy wogóle, zawsze będziesz dla mnie ogromnym autorytetem. Nieczęsto zaskakujesz mnie swoją twórczością i jest ona bardzo inspirująca. Życze najlepszego w dalszej rechabilitacji wzroku i gratuluje córeczki.

Napewno jest śliczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek_lenia:Dzieki :) A co do speedpaintingu, to patrzylem na statystyki i mam ciegle przewage nad Toba w liczbie postow (1. leander 522, 2. leszek_lenia 334) wiec chwilowo odsapne, zebys mogl podgonic ;)

 

Rotcore: masz racje z tym rozdzialem, generalnie mysle, ze taki nowy etap opieki nad dzieckiem i ew tworzenie jej wizerunków mnie troche stonuje, bo teraz troche agresja zalatuje od moich prac, nie ma zatrzymania, refleksji glebszej. Chociaz moze wrecz przeciwnie, mała doprowadzi mnie do szału ;)

 

nikodem. Dzieki :) Fajnie ze kogos zaskakuje, bo daje to kopa do szukania nowych drog, zeby nie zawiesc oczekiwan:)

 

icecold: heh, dzieki :) Drzewo niedawno zasadzilem, ale kolejnosc chyba tu nie ma znaczenia :)

 

prrrszalony: Podowojne widzenie, to niestety efekt uboczny operacji, ale ogolnie nie ma tragedii, bo nawet jesli mi to nie zejdzie w trakcie rehabilitacji, to za 6 tygodni bede mogl sobie zrobic okulary, ktore to skoryguja. Chwilowo musze sie obyc bez szkiel korekcyjnych.

 

M@Ti: Dzieki :) No, ze mnie to taki mruk troche w kwestiach zasadniczych ;)

 

Odnosnie córki to sie o jej zdrowie chwilowo nie martwie, szpital chyba niezle dokarmia tam dzieci.

Zrobilem zdjecie z jednej ze scian szpitala.

oddzial-noworodkow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Wybrałeś już imię? Jak córa trochę podnośnie to od razu musisz zabierać do pracowni - grafika zyska nową maskotkę, a córa może pasję od najmłodszych lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Aj, przegapiłem imię w nagłym przypływie emocji :)

Samo imię ładne, ale ktoś mi tu podpowiada, że Karolinka byłoby ładniejsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności