Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Convair B-58 Hustler


mrys

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

litości.... śpisz od czasu do czasu? W takim tempie i z takim efektem to chyba Ty jesteś naddźwiękowy :-)

 

A na poważnie - jak zwykle ładnie. Te profile na górze skrzydła nie wiem czy nie są zbyt kańciate (na pierwszym obrazku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód do złudzenia przypomina B-1b. Bardzo ładnie, czysto no i tempo naddźwiękowe iście. czekam na upy bo zawsze dobrze ogląda się Twoje wątki Marku.:)

@ Goran - nie śpi, myśli z zamkniętymi oczami o tym czy jest jakiś szybszy sposób na zrobienie gwintu na śrubach mocujących podwozie samolotu lub czy umieszcznie oznaczenia śruby na jej łbie wystarczy czy należy także oddać hołd producentowi poprzecz umieszczenie tam także loga firmy :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrys, dlatego napisałem że to chyba jasne, bo znając Ciebie to pięknie ją pomalujesz :-)

Mam prośbę - możesz pokazać siatke kadłuba przed wygładzeniem? Chcę porównać z moim Karasiem i ewentualnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny apdejt. Udało mi się dobrnąć do końca modelowania kabin załogi, czyli pilota, nawigatora i operatora systemów uzbrojenia. W sumie to nawet fajna robota, chociaż trochę mi dała w kość. A na koniec kompletny fotal/kapsuła z pasami, przewodem tlenowym itd. Klient zażyczył sobie osobnych wskazówek na zegarach kontrolnych tablic przyrządów, ale przewodów elektrycznych już mi się nie chciało robić ;)

 

042fb109d1c1dcc2.jpg

 

a05f062459bb495c.jpg

 

ee01170c969a4143.jpg

 

07171bbd33ef03dd.jpg

 

5a6799575ccc2dd1.jpg

 

3bfd7ce6379d8fc3.jpg

 

2c0adf081288bff1.jpg

 

cf3078aed7bd5b25.jpg

 

f62058fb2d62fc59.jpg

 

d8b81f40b62e3e9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziarniste, bo testowałem Kerkytheę z Metropolis Light Transport i nie chciało mi sie czekać przy roboczych renderach więcej niż 60 przejść. A co do referek, to czasem nie ma wyboru i trzeba dowyobrazić sobie czego na nich nie widać. Mam oryginalna instrukcję dla pilota B-58, gdzie opisany jest prawie każdy panel, ale rysunki są w rzutach perspektywicznych i niekoniecznie z zachowaniem dobrych proporcji, toteż trzeba to potem spasować ze sobą. A i tak ostatecznym wzorcem są dla mnie zdjęcia. Bywają bezlitosne dla najlepszych nawet rysunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Model mnie wgniótł w fotel aż żem wszedł w siatkę :P Ale co do przedstawienia modelu nie podoba mi się materiał pewnie masz te zdjęcia ale to i tak pokaże społeczeństwu ... http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/75/Convair_B-58_Hustler_USAF.jpg oraz http://lh3.ggpht.com/_FPVElHwx0qo/RnaDsRaDNPI/AAAAAAAAB_g/fLmzuamVUf0/200706150166.JPG - ja bym postarał się zrobić materiał bardziej przypominający któryś z tych co jest na tych zdjęciach bo ten Twój jest chyba jakiś taki inny, no nie wiem tak mnie się wydaje. Kurde do modelu nie mam pytań ile to robiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre opinie :)

 

Do czego to będzie ? I skąd masz takie dokładne referencje ?

 

Do czego, to wie klient - ja niestety nie. A co do materiałów to kilka książek dobre plany, instrukcja obsługi dla pilota i masa fotografii. Książki zbierane od lat, instrukcja (do kupienia w sieci) od klienta, fotografie w 90% z netu.

 

Ale co do przedstawienia modelu nie podoba mi się materiał [...] Kurde do modelu nie mam pytań ile to robiłeś ?

 

Bo to materiał roboczy. Poniżej masz bardziej zaawansowana formę. A co do ile to robiłem, to spójrz na datę pierwszego posta :)

 

A tu kilka renderów testowych z prac nad shaderami i mapami specular i bump.

 

2444f50dbf579da8.jpg

 

53e0ce52e45a60a8.jpg

 

3dc8accf4120b67f.jpg

 

4469b8e0f027d40f.jpg

 

0a2b104b542136dcm.jpg 0143b02f7906deebm.jpg 14f3ea4cfb7f9067m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecajcie się tak.

 

4lata temu ludki tu były bardzo przychylne i na wsyzstko wołały wow, super, extra, po jakis 3 latach forumowicze stali się bardziej wyrafinowani, wybredni, a teraz znów stwierdzma, ze wróciliście do korzeni.

 

 

Model na 6, ale materiały kuleją. Nawet na tych ostatnich renderach - da się lepiej. Są poprostu nieproporcjonalnie gorsze do modelu. Kwestia renderingu też leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na 6, ale materiały kuleją. Nawet na tych ostatnich renderach - da się lepiej. Są poprostu nieproporcjonalnie gorsze do modelu. Kwestia renderingu też leży.

 

Spokojnie, to przecież ciągle WIP. Rendery miały na celu sprawdzenie w działaniu map specular i bump i trudno je (rendery) traktować, jako docelowe. W zasadzie nie stosowałem żadnych wyrafinowanych ustawień, tym bardziej, że Kerkythea nie jest docelowym rendererem. Stosuję ją do "preview".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model swietny -sporo pracy to kosztowalo - mam nadzieje ze klient sowicie cie wnagradza za taka prace :) -w sumie to w filmach widzialem slabiej odwzorowane modele

 

...ahha -wspomniales ze masz nieco ksiazek itp w temacie lotnictwa :) hyhy - masz moze jakies detale do kokpitu Blackbird'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności