Skocz do zawartości

NodeJoe 1.0 [plug-in]


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

NodeJoe to dodatek dla aplikacji Autodesk 3ds Max zastępujący Edytor Materiałów na jego schematyczny odpowiednik. Dzięki intuicyjnemu interface'owi pozwala na szybkie tworzenie i edycję materiałów.

 

Producent wraz z pojawieniem się wersji 1.0, udostępnił demo produktu

 

[ LINK ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

super plug, ale mowiac szczerze, nie daje wiekszych mozliwosci, ot taki aby przykozaczyc ze ma sie nody w maxie ;)

 

a jakie ma dawać jeszcze możliwości!?

Na tym to chyba polega, żeby wizualizował, upraszczal i przyspieszał to, co do tej pory robiło się przekopując przez metarial editor.

Podobno w wersji 2.0 ma oprócz nodów robić jeszcze lody, jeśli o to ci chodziło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor: nie broniąc maxa, dorzucę tylko spostrzeżenie, iż na maxa je..[o przepraszam, znowu wulgarymzm]..jadą najbardziej ci, którzy po prostu nie potrafią wykorzystywać tego softu i żyją mitami z przed 5-10 lat. Odnośnie NodeJoe to chyba można się spodziewać go w maxie 2010, który pewnie wyjdzie jeszcze w 2008 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie rozumiem tego psioczenia ma Maxa, szczególnie z ust ludzi, którzy go używają ;)

 

Żeby to zrozumieć musiałbyś zacząć w nim pracować :D, ciągłe przerabianie do stanu używalności każdej kolejnej wersji (bez skryptów się nie obejdzie) dla kompatybilności z "obowiązującymi" wersjami, oraz obcowanie z coraz to nowymi kwiatkami to cudowna rzecz :). Ale żeby nie było- max jest cool, co prawda ten związek ociera się o SM, ale nieprzerwanie współpracujemy od pierwszej wersji ;P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to zrozumieć musiałbyś zacząć w nim pracować :D, ciągłe przerabianie do stanu używalności każdej kolejnej wersji (bez skryptów się nie obejdzie) dla kompatybilności z "obowiązującymi" wersjami, oraz obcowanie z coraz to nowymi kwiatkami to cudowna rzecz :). Ale żeby nie było- max jest cool, co prawda ten związek ociera się o SM, ale nieprzerwanie współpracujemy od pierwszej wersji ;P.

 

 

Każdy program wnosi swój rodzaj bólu. Tego się nie ominie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja foundation chyba nie ma....

 

Swoją drogą, każdy pakiet ma jakieś niedociągnięcia i braki.

 

Niektóre mają same braki ;)

 

 

xsi pracuje w całości na nodach podobnie jak ma to miejsce w houdinim. foundation też ma nody oczywiście, bo ten system stanowi serce całego programu.
Może powinniśmy uściślić, o jakich nodach rozmawiamy. Uwaga, zdaje się, Klicka, że ten plug niewiele wnosi, miała swój sens, bo nie wszystkie nody wiele zmieniają. Nody to nie tylko wygodna, graficzna reprezentacja funkcjonalności.

 

Nie chcę się rozwodzić, ale nie wszystkie nody są nodami krótko mówiąc. Przecież nie chodzi o to, żeby zamienić suwaki na węzełki, tylko o to, żeby mieć architekturą obiektów o standardowych wejściach i wyjściach, dzięki którym możemy manipulować danymi w sposób dowolny a nie taki, jak zakłada architektura.

 

W tym sensie nie ma wielu programów opartych na "nodach". Maya w całości ma taką budowę, ale czy materiały w XSI są nodami w tym sensie, to szczerze mówiąc już nie jestem pewien (choć mogę po prostu czegoś nie wiedzieć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma robic lody ;) podoba mi sie argument z przebijaniem sie przez material editor, chyba jak ktos ma autyzm to ma z tym problem ;) generalnie te nody nadaja sie do tego zeby pokazac kolezance na 5 min przed sexem, ze ma sie nody w maxie ;) innego wytlumaczenia na to nie ma. Jezeli chodzi o inne mozliwosci to chodzilo mi o wieksza dowolnosc w laczeniu map materialow itp, teraz po prostu nadal pracuje sie jak w maxie bez nodow mimo ze z nodami DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ?!

 

Co ty bredzisz?

Albo nie stworzyłeś nigdy materiału bardziej skoplikowanego niż standard + mapka na diffuse, albo jest masochistą...

Choć najpewniej po prostu nie potrafisz tego pluga wykorzystać do wydajniejszej pracy, więc prymitywny mechanizm samouwielbienia każe ci odrzucić sensowność tego narzędzia.

a tak mniej poważniej, to prosiłbym o przykład połaczenia materiałów, którego nie można teraz uzyskać w maxie. Nie o możliwości w architekturze chodzi, tylko własnie o formę.

Zdradzasz swoją wypowiedzią, że np. nigdy nie zabrakło ci slotów w ME (!?), co sugerowaloby, że faktycznie nie budowałeś nigdy bardziej skoplikowanego materiału.

.. a Hendrix tak dobrze wróżył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może powinniśmy uściślić, o jakich nodach rozmawiamy. Uwaga, zdaje się, Klicka, że ten plug niewiele wnosi, miała swój sens, bo nie wszystkie nody wiele zmieniają. Nody to nie tylko wygodna, graficzna reprezentacja funkcjonalności.

 

 

Podstawową klasą w SDK maxa jest INode. INode tworzy powiązania, referencje i wymienia dane z resztą nodów w scenie. To nie o architekturę tego softu tu chodzi, bo jest o niebo lepsza niz wielu mogłoby się wydawać.

(Nie jest chyba z nią tak źle skoro po tylu latach ciągle z powodzeniem można się wpiąć w maxa niemal z każdej strony.)

Chodzi jedynie o bardziej wygodne i elastyczne manipulowanie powiązaniami w scenie. A to oferuje właśnie dyskutowane narzędzie.

 

ps. w żadnym wypadku nie próbuję sugerować, że dzięki NodeJoe max stanie się nagle liderem w zarządzaniu materiałami. Ale sprowadzanie tego pluga do roli 'bajerów' jest tyleż amatorskie co niemądre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzasz swoją wypowiedzią, że np. nigdy nie zabrakło ci slotów w ME (!?), co sugerowaloby, że faktycznie nie budowałeś nigdy bardziej skoplikowanego materiału.

 

Tak za to ty zbudowałeś jeden wykorzystujący wszystkie sloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową klasą w SDK maxa jest INode. INode tworzy powiązania, referencje i wymienia dane z resztą nodów w scenie. To nie o architekturę tego softu tu chodzi, bo jest o niebo lepsza niz wielu mogłoby się wydawać.

 

To mniej więcej tyle jakby powiedzieć, że Max jest napisany za pomocą klas. No pewnie jest. Co z tego? Czy użytkownik ma dzięki temu możliwość tworzenia dowolnych referencji miedzy elementami sceny? Wspaniałości dla programistów to jest inny temat.

 

Zauważam tylko, że istnieje zasadnicza różnica między tym, czym jest np. batch we Flamie a budową Shake'a czy Nuke'a, które od podstaw do wierzchołka ma właśnie budowę nodalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagalopowałeś się troche przyjacielu ale nie chce mi się nawet wdawać w dyskusję.

 

Broniąc nodów a potem pisząc że wogóle się tym nie zajmujesz zaprzeczasz sam sobie.

Jak dla mnie możesz odpalić sobie to 15 razy i nie zmieni to faktu że to kolejna forma przyciągnięcia klienta - nic więcej.

 

A ty wyskakujesz tu z ominięciem liczby slotów w me - wiesz? to problem dla noobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty wyskakujesz tu z ominięciem liczby slotów w me - wiesz? to problem dla noobów.

 

Niezależnie czyj to problem, jest wysoce irytujący przy tworzeniu materiałów. I gdy trzeba się przeklikać przez kilkunastokrotne zagnieżdżenie map człowiek ma ochotę roztrzaskać myszkę na moniotrze.

 

W tym momencie ten plug jest wart każdej ceny, nawet jeśli nie robi lodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisany za pomocą klas, tylko zorientowany obiektowo (co faktycznie nie wiele jeszcze zmienia ;) )

ale bardzo dużo się mówi o potędze MELa w kontekście możliwości Mayi, a podstawowa znajmość maxScripta (nie mówie o programowaniu) pozwala właśnie na tworzenie połączeń, zależności i wymianę danych miedzy obiektami w scenie.

Tą dygresją odnośnie architektury chcialem zwrócić uwagę na fakt, że NodeJoe wcale nie musi robić więcej nic wizualizacja i za pomocą nodów. Wystarczy, że pozwala na szybkie tworzenie połaczeń, filtrowanie slotów itd. bez konieczność klikania po 5 razy w przypadku głębszych struktów materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagalopowałeś się troche przyjacielu ale nie chce mi się nawet wdawać w dyskusję.

 

Broniąc nodów a potem pisząc że wogóle się tym nie zajmujesz zaprzeczasz sam sobie.

Jak dla mnie możesz odpalić sobie to 15 razy i nie zmieni to faktu że to kolejna forma przyciągnięcia klienta - nic więcej.

 

A ty wyskakujesz tu z ominięciem liczby slotów w me - wiesz? to problem dla noobów.

 

Nie jestem na szczęście twoim przyjacielem, nerwowy człowieczku.

 

Myślalem, że jasno wynika z mojej wypowiedzi, że nie zajmuję się tworzeniem materiałów. Znam natomiast potrzeby ludzi, którzy to robią i potrafię docenić narzedzie, które przyspiesza pracę.

hehe, ale skądś znam to typowe zachowanie... Koleś napisał plugin, nie dość że nie usprawnił core'a maxa, to jeszcze chce za to pieniądze!!! komercha!!! polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisany za pomocą klas, tylko zorientowany obiektowo (co faktycznie nie wiele jeszcze zmienia ;) )

 

Miałem na myśli to, że istnienie Nodów w SDK ma się mniej więcej tak do omawianego problemu jak istnienie klas w C++. To znaczy ma się nijak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię tylko, że nie chcę przedstawiać maxa jako super-zaawansowanego softu z doskonała architekturą...

..ale istnienie takiego typu w SDK ma bardzo duże znaczenie. Myśle, że kluczowe. Jeśli coś istnieje w SDK to istnieje w sofcie.. chyba, i nie chodzi tylko o nazwę :) Reszta to tylko tłumaczenie wszystkiego na humanistyczny ograniczony mózg artysty ;) ;)

Tak czy owak, masz rację, że dla problemu użytkowania, nie ma to żadnego znaczenia. Ja tylko cały czas próbuję powiedzieć, że max bardziej potrzebuje sensownych rozwiązań w interfejsie, takich jak NodeJoe, niż jakichś poważnych zmian architektury, która ma w dalszym ciągu niezły potencjał.

Np. w bardzo podobny sposób możnaby, bez większych lub żadnych zmian rdzenia, usprawnić ten beznadziejny schmatic view. I stworzyć możliwości - interfejs - do tego, co na razie trzeba klepać w maxscripcie, czy tworzyć szarpiąc się po scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeech... ja testowałem tego Node Joe i muszę przyznać, ze nie widzę dużej różnicy. Potrafię stworzyć skomplikowany materiał bez konieczności używania takich bajerów nie gubiąc się i działając sprawnie... Ale co kto lubi...

 

Hindus, świetny tekst o jednym materiale z wykorzystaniem wszystkich slotów. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie tworzysz materiałow i nie siedzisz w grafice 2d to prawde powiedziawszy mało wiesz o potrzebach wspołczesnych grafików.

 

Myślę, że jestem jednym z najzdolniejszych TD na świecie, więc nie potrzebuję opini innych.

You are - I have absolutely no doubt, a thoroughly evil and dangerous man.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę w grafice, to prawda. Znam natomiast nawet najskrytsze pragnienia współczesnych grafików. I na pewno wszyscy powinni używać maxowego material Editora. Jest najlepszy... Właściwie to twórca NodeJoe powinien napisać material editor do Mayi, XSI i Hudego. To by było coś... tyle, że komercha, więc może lepiej, że tak się nie stało.

Z przeprosinami wiersz napisalem:

 

Poszedł Hindus do lekarza,

Co się dosyć często zdarza.

Myszka, myszka, myszka, myszka!

Lekarz na to: ślepa kyszka.

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już bez przesady :] z tego co wiem to np. maykowcy nie lubią maxowego ME. ja tam nie mam nic przeciwko ME maxowemu ale czasami widać ograniczenia np w niemożności rozciągnięcia okienka ME w poziomie. niby pierdółka a jednak czasami wkurza zwłaszcza przy większej ilości materiałów czy dłuższych nazwach bitmap w slotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam natomiast nawet najskrytsze pragnienia współczesnych grafików
Opowiedz o tym prosze xD

 

Wiesz podchodzenie do czegoś w taki sposób że jest 'najlepsze' to szczyt głupoty. Nie ma w grafice i oprogramowaniu czegos takiego jak 'najlepsze' ale pewnie o tym wiesz.

 

Poszedł Hindus do lekarza,

Co się dosyć często zdarza.

Myszka, myszka, myszka, myszka!

Lekarz na to: ślepa kyszka.

Sfrustrowany programista.

 

--------------------------

zapomniałeś się podpisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie :)

O co chodzi z tymi nodami ? Czy tworzenie materialow z pomoca tego pluginu jest przyjemniejsze od ME z maxa ? Bo jak widze te polaczenia, drzewka itp to troszke pro to wyglada :/ jak to z tym jest? Czy to nie plugin dla tych ktorzy przechodza albo musza przejsc z np majki czy xsi na maxa ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności