Skocz do zawartości

Teczka 2d: Waldek!


oDD

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 331
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Silvanus: jol man dziek, na tego typu pytania już odpowiadałem troche tutaj: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=36984

 

Już pare dobrych lat w tym siedze ale napewno do takiego poziomu można o wiele szybciej dojść bo miesiącami a może i latami robie jakieś inne rzeczy - zarówno w pracy (np duzo teksturuje) jaki i po pracy. Nie ma sekretu, który by sprawił, że w ciągu jednego dnia będziesz o niebo lepszy - po pierwsze liczy sie praca, wszystkie takie bazgroły które powstaja w domu numeruje, ten był nr 837 więc sobie policz ile ci brakuje ;P

 

Co do techniki to najprościej jak sie da, jeden podstawowy pędzel i nie bać sie coś narysować, zamiast chowac przesadnie w cieniu albo pod fakturą (też tak lubie i nawet w tej pracy tego troche jest ale trzeba próbować nowych rzeczy i tych które sprawiają problemy bo tylko wtedy jest progress :))

 

Zrobiłem tutorialik bo sie fajnie męczyłem przy tym ostatnim, mam nadzieje że masz lepsze rozeznanie:

 

tutorialj.jpg

Edytowane przez oDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tutorialik bo sie fajnie męczyłem przy tym ostatnim, mam nadzieje że masz lepsze rozeznanie:

 

Ło, to ja podobnie zacząłem pracować już od jakiegoś czasu, tylko ja jeszcze czasem obracam o jakiś losowy kąt, bawię się kryciem warstw i często wrzucam jakieś losowe stocki z netu na różnych kryciach. Jakoś nie umiem pracować od białej płaszczyzny, to mnie przytłacza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i często wrzucam jakieś losowe stocki z netu na różnych kryciach. Jakoś nie umiem pracować od białej płaszczyzny, to mnie przytłacza :P

 

A ja muszę właśnie tak spróbować. Zawsze doje z wyobraźni w 100% z białej karty. Może odkryję jakąś dark side of mind.

 

btw Odd fajnie że się pokusiłeś o step by step.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne, ale najbardziej podobaja mi sie koncepcje tych grafik. są oryginalne. malo koncepciarzy jest naprawde kreatywna lub chocby trochę. big up.

 

To nie wiem na jakie podworka zagladasz, ale jest mnostwo swietnych i kreatywnych CA ;)

 

 

Waldek, dziekuje za proces pracki. Ciebie podziwiam za smiale dzialanie kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh przepraszam chłopaki zapomniałem że ironia bez emotikony nie przejdzie... ;]

zgadzam się w 100% ja też kocham lekkie niedopowiedziane speedy

chciałem tylko zobaczyć więcej szkicy bo są mocne i inspirujące, postaram się na przyszłość nie rozpisywać... yyy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam porównania bo nie widziałem rysunów modela z przed tych dobrych paru lat, ale jak na powrót po jakiejś tam przerwie (co tez doświadczyłem) to prezentuje się fajnie, nie przekonuja mnie proporcje nóg i zbyt mocne linie/obrys/kontur w niektórych miejscach (nieprzemyślane), dloń i stopa słabiutko, ale twarz z charakterem... dobrze budujesz postać :P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięk

 

zastanawiam sie nad przerobieniem portfolio i dorobieniem pare bardziej klasycznych prac - bardziej zarysowane lokacje, fajerwerki photoshopowe, fakturki teksturki itp.

 

pierwsze próby, zgubiłem sie i znudziłem ale mam pare fajnych pomysłów na przyszłość

0838robohangar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzeta rewelacyjne! Co do studium postaci widac, ze Ci sie reka rozgrzewa, ta ostatnia pani bardzo fajnie zlapana. Szczegolnie lewy gorny rog ma charakter. Te dysproporcje kojarza mi sie z pracami Michaela Mattesi.

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzeta rewelacyjne! Co do studium postaci widac, ze Ci sie reka rozgrzewa, ta ostatnia pani bardzo fajnie zlapana. Szczegolnie prawy gorny rog ma charakter. Te dysproporcje kojarza mi sie z pracami Michaela Mattesi.

 

Dokładnie z tąd je wziołem, przeczytałem dwie strony z ksiązki może, ale chciałem sprubować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku czy dwoch probuje usiasc nad jego ksiazka, ale ciagle odwlekam. Ale to chyba trzeba tak jak Ty, bez zbednego zglebiania sie, od razu w praktyce te teorie sprawdzac.

 

Aha, w poprzednim poscie rogi mi sie pomyliły. Napisalem, ze prawy dla mnie najlepszy. Mialem na mysli lewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności