Jump to content
farelek

[SSAT]: Ancient Scrap Yard / Starożytne Złomowisko

Recommended Posts

ja bym włorzył jakieś światełka w te przepaście, między batonikami. Miałbyś w tedy takie fajne oświetlenie od dołu (tak jakby lawa tam płynęła, lub coś w tym stylu). No i oczywiście coś do rozświetlenia sceny, ale na to, nie mam już pomysłu

mocne, świetny materiał na grafikę. Co do oświetlenia to zachód słońca/prawie zmierzch byłby niezły, ale raczej z boku, nie od tyłu.

Dzięki za komenty. Po krótkiej przerwie postaram się coś wrzucić do poniedziałku. Mam nowy pomysł na trzeci plan. Na dole będą widoczne chudy telewizorów wchodzące w morze. Generalnie piękny krajobraz gdyby były to naturalne skały... Pogoda już mniej sielska - taka zaraz po burzy. ciemne chmury tylko gdzieniegdzie po przebijane jasnymi plamami słońca.

No to zabieram się za modelowanie "skał". Chyba tak juz zostanie chociaż nigdy nic nie wiadomo ;)

Może ktoś z was wie jak zrobić volume light w vrayu? Będę też potrzebował jakiś fajny patent na chmury i na bump map wody.

calkiem fajnie narazie, juz nie moge doczekac sie tych milionow telewizorow siagajacych az po horyzont :)

Ja bym volume light dodała w postprodukcji, będziesz miał więcej swobody.

Na razie fajnie wygląda, może dodasz jakieś antenki wystające w niektórych miejscach? Takie niby krzaczki.

strasznie tu ciasno. nie przesunąłbyś lekko w prawo tych wszystkich TV? wygląda, jakbyś na siłę w kadr wsadził, a przecież szeroki jest

volume... hm, plane + alpha powinny styknąć. i potem ładnie je dopasować w post-pro, kolorystykę zróżnicować

Mo efekt z after burn bomba. Wolał bym co prawda na samym 3ds max to robić... Więc puki co myślę o czymś takim

http://www.3dtotal.com/team/Tutorials_3/jussing_clouds/creating_clouds_3dsmax01.asp

Volume light może rzeczywiście dołożę w post produkcji. Krzaczki i antenki oczywiście będą, może na dalekich planach pojawią się też wielkie nadajniki telewizyjne.

Mateusz ja też nie mogę się już doczekać :)

muody - gdzie jest za ciasno? możesz sprecyzować. Może rzeczywiście brakuje oddechu temu ujęciu.

Dzięki za komenty.

Dzięki za sugestię. Jeszcze nad tym pomyślę ale chyba prędzej rozciągnę kadr w drugim kierunku. Pokażę więcej dalekich planów, tak żeby można było poczuć tą przestrzeń. Zastanawiam się też czy horyzont nie powinien się znajdować wyżej - tak w 1/3 kadru od góry... Coś jak na tym zdjęciu 41515_1188903397_ae6b_p.jpeg

Edited by farelek

Coś nie mogę się zdecydować na ostateczny kadr. Wrzucam to co mi chodzi po głowie. Liczę na Waszą pomoc :)

A może jeszcze bardziej panoramiczne ujęcie? Na razie jest 1:2

Edited by farelek

ten ostatni wydaje sie byc najlepszy, chociaz mam wrazenie ze troche za niski masz ten kadr

samo złmowisko jak dla mnie staje się trochę nudnym widokiem, może pomyśl czy nie lepiej by było dodać wrażenia że jest ono przez "coś" zamieszkałe dorobić jakieś drabinki, jakiś most, z telewizorów zbudować coś w stylu miejsc mieszkalnych

Ciekawy pomysł z tymi drabinkami i mostem. Dotychczas myślałem o tym jak o pustkowiu odwiedzonym przez samotnego kosmicznego podróżnika, miał stać na urwisku i rozkoszować się widokiem.

Może wrzucę w to jakieś ruiny, może jakiś stateczek i zabudowania...

Pomyślę

Dzięki za pomysł

Telewizory łączcie się! ;]

Obiecane miliony telewizorów. Na razie za pomocą displacment map.

Jak lepiej nałożyć tą tekturkę? Nie podoba m się że tak się rozciąga w niektórych miejscach i telewizorki tracą geometrię. Poza tym chciałbym dodać troszkę trawki na płaskich wierzchołkach. Jeśli ktoś z Was zna jakiś tutorial który mógł y mi się do tego przydać to bardzo proszę o link :]

:cool:

Tą disp-mapą mnie rozjechałeś :] Nic tylko gratulować ...

Robi się ciekawie , pozdrO

efekt ok, tylko że te telewizory są nienaturalnie "usypane" w niektórych miejscach, niewiem jak to dokładnie opisać, ale poprostu takie "telegóry" nie mogłyby powstać, chyba że byś przyklejał jeden odbiornik do drugiego :p

Nom... pecet ma racje, ale w końcu to nie wizka, trochę fantazji może być, co kropelka skleić sklei, żadna siła nie rozklei ;)

Hmmm... i tak myślę ze te telewizory by nie były usypywane, a układane, bo usypywane góry by wyglądały nieco inaczej. Jest ok, jedynie po przyglądnięciu się dokładniejszym myślę ,że na szczytach za równo te rządki wyglądają. Jeśli jeszcze nie widziałeś ,to polecam Ci Wall-E, warto obejrzeć choćby dlatego żeby zobaczyć opuszczoną, zaśmieconą ziemię i rosnące wśród wieżowców góry ubitych kostek śmieci. Zobaczysz jak to rozwiązali inni, bo to podobny temat i może coś podpatrzysz ciekawego ;)

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy