Skocz do zawartości

Teczka 2D: RaVirr


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

A próbowałeś te pęcherzyki powietrza wypchnąć czymś płaskim? Timestamp 7:30:

 

Wystarczy drobinka kurzu i robi się bombel. Myśle, że to trzeba kilka razy odkurzyć siebie i tablet, bo nawet jak będziemy walczyć z tymi drobinkami "lepem" to z nas będzie zlatywało cholerstwo. 

Jakieś laboratoryjne sterylne warunki potrzeba. Box z pleksy z otworami z gumowych rękawic 

 

Takie coś :

Wuhan lab coronavirus intelligence - The Washington Post

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

A próbowałeś te pęcherzyki powietrza wypchnąć czymś płaskim? Timestamp 7:30:

 

Tak, ale nie zadbałem o dobrą jakość powietrza w pokoju, syf w postaci drobinek kurzu, jakiś mikrowłosków itd. utknął między ekranem, a folią i te pęcherzyki nie chcą się nawet ruszyć w miejscu występowania ciał obcych xD Przykład o tutaj:
IMG_20220119_104348.jpg

One nawet za bardzo nie odstają- po prostu są i denerwują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RaVirr napisał:


One nawet za bardzo nie odstają- po prostu są i denerwują.

WIdać je właściwie tylko jak jest wyłączony ekran i nie powinny przeszkadzać w niczym, co? Ja tak mam. 

Ja tylko raz zmieniałem folię i z giga masakry udało mi się wypychać te pęcherzyki lub je zminimalizować - a już miałem taką depresję.. bo ten screen protector to 100 kosztuje 😕  Ciągnę na tym już kilka miechów i jest ok, małe pęcherzyki z kurzu są.. ale nie przeszkadzają. 

No ale nie wygląda to zbyt profesjonalnie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem jak patrze na youtuberów i ich setupy - tu monitor, tam monitor, tablet, jakies trzymaki chwytaki, ledy, lampki, figurki wszystko jak z obrazka a u mnie tablet a spod niego wystaje klawiatura bo inaczej sie nie miesci, monitor na kilku książkach zeby byl wyzej, fotel juz pęka, głośniki na krawędzi biurka, a lampka klinuje się między biurkiem a ścianą że nie spadnie ale też nie zajmuje dużo miejsca 😉 

 

Edytowane przez michalo
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie u youtuberow priorytetem jest, zeby to biurko ladnie wygladalo, a u Ciebie ergonomia i komfort pracy sie liczy i stad te roznice w setupie. Jakbys pokazywal biurko tysiacom ludzi i czytal ich opinie na temat Twojego porządku lub jego braku, to byś się przejął i pozmieniał. Biurko youtubera jest jak życie instagramowego influencera - perfekcyjne w kadrze, a poza kadrem to pewnie różnie bywa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, EthicallyChallenged napisał:

Pewnie u youtuberow priorytetem jest, zeby to biurko ladnie wygladalo, a u Ciebie ergonomia i komfort pracy sie liczy i stad te roznice w setupie. Jakbys pokazywal biurko tysiacom ludzi i czytal ich opinie na temat Twojego porządku lub jego braku, to byś się przejął i pozmieniał. Biurko youtubera jest jak życie instagramowego influencera - perfekcyjne w kadrze, a poza kadrem to pewnie różnie bywa.

właśnie nie wierzcie we wszystko co widzicie w internecie XD 😂 jest jak na planie filmowym . 

 

Titanic i góra lodowa - Joe Monster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnoscia patrze na te wasze setupy zakurzone. W koncu czuje, ze nie jestem sam 😄 . Ten spinacz co trzyma kabelek tez uzywam ale troche inaczej. Przypinasz na krawedzi stolu, kombinerkami gorna czesc odginasz troche do gory i masz zajebisty wieszak na sluchawki 😄

Co do babelkow powietrza - osobiscie wole zwykly tablet, nie zaslaniam sobie lapa. No, ale co do babelkow - kiedys pracowalem w sign shopie i oblepialismy auta winylem miedzy innymi. Po pierwsze robilo sie to na mokro - najpierw woda z mydlinami zeby dalo sie winyl przesuwac. Tutaj pewnie to odpada bo raczej nie chcemy moczyc tabletu... Ale pozniej babelki likwidowalismy tak, ze robilo sie mala dziurke szpilka i karta kredytowa (po prawdzie to mielismy specjalne narzedzie do tego ale pozniej wyczailem ze karta kredytowa tak samo sie nadaje)wypychalo sie powietrze w kierunku tej dziurki. Idealnie plaska powierzchnia. Wiem, ze na aucie to inna sprawa i skala calosci no i nie znam materialu tej folii na tablet ale mozna sprobowac zanim zerwiecie zeby nowa polozyc. Jak zadziala to macie kolejny lajfhak 😉

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wjechało setupów ❤️ 

13 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Ten patent @Nezumi ze szpilka u mnie podzialal jak naklejalem te folie na Ipada, wiec z tabletem tez powinno pojsc ok.

Dzisiaj popracowałem i już naprawiłem
IMG_20220119_185750.jpg

Pewnie chcielibyście poznać mój sekret, ale nie powiem Wam co się stało 🙂 
@michalo Jeszcze ledy, normalny internet i mogę streamować \o/

IMG_20220119_185730.jpg

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Ja bym wiecej figurek postawil przed monitorem, zeby mi go zaslanialy. 🤭 No i brakuje lampek choinkowych na scianach, kwiatka sztucznego i kubka z kawa... Amatorka!

A tak na serio to ci zazdroszcze ze tak czysto hahaha

ALE JEST ŁYŻECZKA 😄 I spokojnie, cały syf jest po prawej stronie 😄 
IMG_20220119_195034.jpg

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Niee no panie i panowie - mnie juz wystarczy ze mi zona kazala podlogi pozmywac i kibelki wyczyscic. Nie bede jeszcze biurka czyscil zeby zdjecia mu robic 😄

@michalo o tyle to zabawne ze robisz MINIATURKI 😄

ale to chyba o to chodzi by nie czyścić 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nezumi napisał:

Sam poczysciles to Ci teraz latwo sie gada 😉

Uwierz, że w świetle dziennym zobaczyłbyś bardzo dużo szkodników, które dostały się między folię, a ekran 😄 Jak przypomnisz to jutro jeszcze raz cyknę i wrzucę 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Destroyer napisał:

Bardzo optymistycznie, myślę że wystarczy metr krawiecki czy nawet pół metr, większy nie urośnie co by producenci supli nie mówili 🙂

To tylko kwestia psychologii. poł metr jest mało ambitny i jak ci z tego przyjdzie 1% albo 0,1%? 

Dla tego 5 metrów jest lepszym wyjściem.  Apropo był taki kawał, "Patrzy gośc w lustro i mówi do żony - centymetr więcej i bym był królem!     a żona - centymetr mniej a był byś królową"

Także ten,.. o czym my piszemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, michalo said:

To tylko kwestia psychologii. poł metr jest mało ambitny i jak ci z tego przyjdzie 1% albo 0,1%? 

Dla tego 5 metrów jest lepszym wyjściem.  Apropo był taki kawał, "Patrzy gośc w lustro i mówi do żony - centymetr więcej i bym był królem!     a żona - centymetr mniej a był byś królową"

Także ten,.. o czym my piszemy? 

Ja myślałem o obwodzie bicepsa 😄 powyżej 50 cm bez teścia czy metanabolu się nie zrobi, nie ma opcji 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KLICEK napisał:

sluchaj moj kumpel zrobil 50 cm w bicku 😄 160cm zwrotostu 120 kg wagi XDD

Przy takim wzroście i wadze to nic nie musiał robić 😁

A szczerze to musi niezle wygladac. Jest taki niski kulturysta Lee Priest, i wygląda monstrualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, KLICEK said:

sluchaj moj kumpel zrobil 50 cm w bicku 😄 160cm zwrotostu 120 kg wagi XDD

Haha czyli wygrał życie i już nie ma do czego dążyć 🙂 

wsuRSx1.jpg

 

14 minutes ago, RaVirr said:

50 w łapie to 50 w łapie 😐 

Prawda 50tka w łapie to 50tka a najlepiej kilka 🙂

hEAqmBd.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 14:53, Blaza napisał:

Mam taki sam tablet 😃 i tez mam bąbelki pod folią😐 Najwięcej po bokach to tragedii nie ma. Jeśli o mnie chodzi to dużo lepiej mi się rysuje po tej ochronnej foli niż jak miałem bez. 

A ja już nie mam...ani folii ani bąbelków (jakkolwiek by to nie brzmiało) 😄 
Taki szybciutki koncept fantasy młota w kilku wersjach dla kolegi:

Zestaw2.jpg

Edytowane przez RaVirr
  • Like 4
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nezumi napisał:

pikne to- troche przycmione kolory i kontrast ale calos zacna!

Dzięki! Dopiero dzisiaj widzę, że kolory trochę brudnawe, ale co do kontrastu to miałem wrażenie, że jest wręcz za mocny 😄 

Edytowane przez RaVirr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Destroyer napisał:

Bardzo klimatyczne, to 3d z proceduralną teksturą i overpaint czy coś innego? 

Dzieki, jeszcze traktuje to jako wip bo chcialbym to bardziej dokoksac 😄

To jest 3d z kilkoma teksturami na maskach i overpaint. Do proceduralnych rzeczy jeszcze nie doszedlem 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie i na chłopski rozum, to "proceduralne" od "ręcznie" różni się tym, że zamiast pokazywać komputerowi jaki piksel ma być gdzie, np malując, używa się procedur, na przykład tekstur które są powtarzającymi się w nieskończoność wzorami. Mieszając te procedury na różne sposoby, sprawiając, że jedne wpływają na drugie, można zbudować sobie tekstury czy tam modele. Te tekstury i modele, w odróżnieniu od tych robionych ręcznie, można potem w prosty sposób modyfikować, używać przy różnych okazjach i tak dalej. Na przykład jak masz popękaną ziemię zrobioną ręcznie i chcesz poszerzyć pęknięcia, to musisz się męczyć z każdym pęknięciem osobno, a ta sama ziemia zrobiona proceduralnie będzie mieć pęknięcie które można poszerzyć na całej powierzchni jednym suwakiem. Nie wiem czy jasno mówię, czy to brzmi jak bełkot, ale ja to tak rozumiem 🙂

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności