Skocz do zawartości

Yarosh


yarosh

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma zaco ;] o razu widac co ci po głowie chodzi xD,

no cóż też mi te chmurki nie do końca pasują, ale nie mogę na razie dopasować ich do tego co mam w głowie,

jeszcze inny kolor tła mi pogłowie chodził ale ciężki do sprecyzowania coś bardziej ciepło-brunatnego, ale to ciężki temat do połączenia z zielenią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flower_4_by_yarosh-d4rwi04.jpg

flower_3_by_yarosh-d4rwhu2.jpg

flower_2_by_yarosh-d4rwht7.jpgflower_1_by_yarosh-d4rwhs1.jpgplane_1_by_yarosh-d4rwhni.jpg

rat_soldier_by_yarosh-d4rwhjs.jpg

micheles___free_sketch_by_yarosh-d4rw5ol.jpg

 

takie tam pitu pitu których pełno w mych szkicownikach (pomijając insze nudne ćwiczenia) zazwyczaj w wolnych chwilach dla wyciszenia mózgu od papierków i pisemek, tudzież walka ze zmęczeniem po kolejnej nocce z dwugodzinnym snem kiedy trzeba się na papierologii skupiać przez 8 godzin

wrzucam coby wątek nie poszedł w zupełne zapomnienie, innymi rzeczami chwalić mi się nie wolno (choć myślę, że i tak przeszłyby bez echa ;])

no cóż wątek bardziej szkicownikowy mi się zrobił ale myślę, że jakoś mi wybaczycie

Jarek

 

Ps, wiem że ostatni bolesny szczególnie ale raz że to nie mój wymysł a dwa nie umiem kobietek rysować, więc w ramach ćwiczeń czemu nie ;] (no i twarz skoszona okrutnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speed_2_by_yarosh-d4s5qjf.jpg

 

próbuję się wziąć za siebie zarówno pod kątem fizycznym jak i mentalnym, więc będę starał się jakieś spidy codziennie robić, zapewne nie zawsze coś wrzucę, ale jakby się chciało komuś skomentować to proszę bardzo

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steampunk_speed_by_yarosh-d4svqig.jpg

na bitwe niech i tu zalega ;]

 

aha zapomniałbym wszelkie dobre rady mile widziane ;]

Jarek

 

edit kolejne półgodzinki omen mnie jeszcze zmotywował, a raczej jego wrzutka ;]

steampunk_speed_1_by_yarosh-d4syhtd.png

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doodle4_by_yarosh-d4t0bn1.jpg

 

doodle13_by_yarosh-d4t0bww.jpg

 

doodle12_by_yarosh-d4t0bvq.jpg

 

doodle11_by_yarosh-d4t0bv1.jpg

 

doodle10_by_yarosh-d4t0bu9.jpg

 

doodle8_by_yarosh-d4t0br3.jpg

 

doodle7_by_yarosh-d4t0bqf.jpg

 

doodle6_by_yarosh-d4t0bpt.jpg

 

doodle5_by_yarosh-d4t0bob.jpg

 

doodle4_by_yarosh-d4t0blz.jpg

 

doodle3_by_yarosh-d4t0bkd.jpg

 

doodle2_by_yarosh-d4t0bji.jpg

 

doodle1_by_yarosh-d4t0bhx.jpg

 

Takie tam ćwiczonka w wolnej chwili, ofc wszystkiego nie wrzucam, niedługo będzie trzeba bardziej skomplikowane rzeczy zacząć rozbić

Pozdrawiam Was wszystkich moi milczący obserwatorzy (moze kiedyś uda mi się przełamać ten mur xD)

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ola-f im dłużej ćwiczę rysuję itp. tym więcej swych braków dostrzegam

bryłke starałem się ćwiczyć i wcześniej, jednak teraz bardziej systematycznie, chyba musiałem dojrzeć do pewnych rzeczy, a może muszę bardziej szanować swój czas

moja aktualna praca (związana z grafiką, bo normalnym etacie tu nie rozmawiamy ;]) wymaga ode mnie głównie pracy z kolorem i w sumie widzę delikatną poprawę (może jeszcze nie jest do końca fajnie, ale grunt to zauważać to i owo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona, pinokio dzięki :)

polecam pobawić sie tak dużo to daje dla zrozumienia formy w przstrzeni

 

flower_5_by_yarosh-d4u6pa7.jpg

próba piórka i tuszu, jeszcze kilka mam ale bez sensu je wrzucać, nie mam czasu na więcej

 

na razie skupiam się na ołówku

jak nizej

 

doodle14_by_yarosh-d4u6pvl.jpg

 

doodle15_by_yarosh-d4u6pxc.jpg

 

doodle16_by_yarosh-d4u6py9.jpg

 

doodle17_by_yarosh-d4u6pzn.jpg

 

doodle18_by_yarosh-d4u6q2q.jpg

 

doodle19_by_yarosh-d4u6q3h.jpg

 

doodle20_by_yarosh-d4u6q5x.jpg

 

doodle21_by_yarosh-d4u6q6q.jpg

 

doodle22_by_yarosh-d4u6q7f.jpg

 

doodle22_by_yarosh-d4u6q88.jpg

 

doodle22_by_yarosh-d4u6q9a.jpg

 

doodle23_by_yarosh-d4u6qb8.jpg

 

doodle24_by_yarosh-d4u6qde.jpg

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dobre słowo, no z tym czasem to naprawdę krucho u mnie ostatnio ;], ale coś tam będę się starał, ciągle wrzucać ćwiczeniowego

swoją drogą zerkam na forum i patrzę cóż to za nowy użytkownik się pojawił, a to Rothbart ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki pinokio, to taki szybki szkic żeby odreagować troche problemów w pracy i poza nią + uwielbiam szkicowac sobie, a za mało czasu mam żeby poszukać trochę referencji

 

my_son_marcel_by_yarosh-d4zrda1.jpg

może nie miejsce na to tutaj, ale chciałbym sie pochwalić moją najlepszą kreacją

mój synek marcelek w trakcie tworzenia, ciężko go oderwać od tabletu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki, no cóż mój też kredki zjada(a bardziej łamie), bardziej mu się chce na tablecie rysować, bo widzi tatę często przy kompie w nocy i w dzień i sam tez chciałby pomóc ;], no i kojarzy już część obrazków które jak kolorowałem on też miał okazję i jak ogląda moje wersje to coś mu nie pasuje i mówi, że tutaj inaczej powinno być, inne kolory - pamięta jak sam tez malował po tym samym linearcie ;].

 

co do rośnięcia to mam nadzieję ze uda i się go pozytywnie motywować i zapewniać możliwości do samorealizacji i rozwoju w jakimkolwiek kierunku by chciał podążać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie chodzi o offtop tylko o trochę nieeleganckie omawianie spraw które powinny zostac pomiedzy dżentelmenami ;D,

raczej nikomu to nie zaszkodzi, ale nastepnym razem chyba bedzie trzeba na priva lepiej takie rzeczy omawiac ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękować, aczkolwiek z tym super by, nie przesadzał ;], bryły praktycznie brak, ręka zlamana że szkoda gadać, i chmurkami przykryte wszystko, ogólnie jak na mnie nie jest najgorzej, ale nie ma z czego się cieszyć, jak się ma jakiś tam cel okreslony, a ze na razie jeszcze w czasie sie nie mieszczę to już inna sprawa + dla mnei że żadnych teksturek nie użyłem ;]

 

niżej garść spidóów na rozluźnienie i poćwiczenie ofc (musze później znów wrocić do tuszy i bryłek ;])

speed_10_by_yarosh-d51fkwv.jpg

speed_11_by_yarosh-d51fkzw.jpg

speed_8_by_yarosh-d512p8n.jpg

speed8_by_yarosh-d512zbz.jpg

speed7_by_yarosh-d512a1f.jpg

speed4_by_yarosh-d50d98i.jpg

speed6_by_yarosh-d50k8w9.jpg

speed5_by_yarosh-d50k8v0.jpg

większość ok. 30 min, także czasem nie do końca oddane jest wszystko co powinna, w kazdym bądź razie staram się ćwiczyć odnajdywanie kształtów i przede wszystkim kolor

jakby komus jakieś sugestie odnośnie usprawnień przychdziły doo głowy to chętnie skorzystam

pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Ice już któryś raz słyszę tą radę ;] czasem staram się stosować do niej, ale tez chciałbym lepiej wyrobić rękę na tablecie,

odnośnie lassa to najpierw blokować plamy koloru a potem "docinać" kształt, czy np lecieć jednolite tło a twarz czy co innego zazanaczyć lassem i dopiero na tym sobie mazać spokojnie

staram się nadrabiać czas i odpoczywając od pracy coś tam ćwiczyć, chociaż lepiej byłoby gdybym na monitor nie patrzył i kilka pompek zrobił (przynajmniej dla zdrowia xD), tym razem bez obrazka wybaczcie ;3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fc00.deviantart.net/fs70/i/2012/145/1/8/speed_8_by_yarosh-d512p8n.jpg powinieneś blokować te paseczki w większe kształty bo takie mazanie odciaga wzrok od tego co jest ważne na obrazku.

odnośnie lassa to najpierw blokować plamy koloru a potem "docinać" kształt, czy np lecieć jednolite tło a twarz czy co innego zazanaczyć lassem i dopiero na tym sobie mazać spokojnie

obie metody są spoko stosuj naprzemiennie i zobacz ktory workflow ci bardziej odpowiada ;)

"There are no rules, just tools"

staram się nadrabiać czas i odpoczywając od pracy coś tam ćwiczyć, chociaż lepiej byłoby gdybym na monitor nie patrzył i kilka pompek zrobił (przynajmniej dla zdrowia xD), tym razem bez obrazka wybaczcie ;3

 

ja ostatnio zacząłem wstawać troszke wczesniej i robie takie sppedy przed pracą mam jakoś więcej energii niz po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam jak ;] synek mi nie da rano, wiesz walka o tablet

speeduję po pracy to między 24 a 3 w nocy (tzn. zaczynam pracować po pracy ok. 21 jak już młody śpi),

a wstaję średnio o 6, żeby zdążyc do pracy i przedszkola po drodze

oki poróbuję pollassować więcej, brakuje mi trochę lassa z gimpa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj yarosh.

 

czemu to spidowanie musi być tak trudne xD

 

Też zadawałem sobie jakiś czas temu to pytanie. Wniosek do jakiego doszedłem to "ciężko jest biegać, gdy ma się problemy z chodzeniem".

 

Speed to tak jak taka ekstremalnie szybka gra na gitarze dla przykładu. Cieżko jest zagrać dobrze kawałek, gdy grając w wolniejszym tempie nie trafia się w odpowiednie struny. Gdy coś świetnie (nie mylić z zadowalająco) wychodzi robiąc to powoli i skrupulatnie, wprawiona ręka sama domaga się szybszego malowania/grania. Myślę, że właśnie o to chodzi w speedowaniu. Powinno to być stopniowe skracanie sobie czasu na malowanie, nie zaś przeskok z malowania obrazków po 4h na 20 min, bo znowu wyjdzie kakofonia/nieczytelne bazgroły.

 

pzdr i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano masz rację ZIN, też do tego samego wniosku doszedłem, i choć z ołówkiem radzę sobie nienajgorzej, to percepcja barw i konkretne decyzje trochę kuleją, dlatego w tych ćwiczeniach najbardziej chodzi mi o poprawienie widzenia barw, szczególnie że monitor to nie płótno i paleta, od czasu do czasu staram się dłuższe speedy robić,

tak czy siak powoli więcej rzeczy widzę,

komentujcie jak macie ochotę zawsze czytam, wyciągam wnioski i choć wydaje się, że nic z waszych rad sobie nie robię, to czasem po prostu musi się w głowie przetrawić, czasem wracam do poprzednich komentarzy które zapadły mi w głowę i dopiero pukam się w głowę jak mogłem tego wtedy nie zrozumiec ;D,

sorki jeszcze raz za mój bełkot

Pozdrawiam

i piszcie więcej nie tylko u mnie, ale tam gdzie jest to potrzebne

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki jeden i drugi ma rację,

tylko ten co nic nie robi niczego się nie nauczy,

jedno i drugie podejście jest dobre, a często rozsądny miks bywa jeszcze lepszy,

ze swego małego doświadczenia powiem tylko prostą prawdę, nie liczy się ładny czy bezbłędny obrazek tylko taki który pomaga zrozumieć ci istotne rzeczy,

więc czasem z 5 min można wyciągnąć więcej niż z 40 godzin, ale warto tez od czasu do czasu namalować coś skomplikowanego by przetestować siebie czy na pewno wszystko dobrze się zrozumiało i czy koncepcje te mają sens,

bez ćwiczeń idealne koło cyrklem narysować to też żadna sztuka, ale trzeba trochę poćwiczyć żeby od ręki wychodziło idealnie (no chyba, że jest się kataryniarzem) i w każdej perspektywie, choć samo rysowanie trwa tylko chwilę

ale nie przeszkadzajcie sobie możecie podyskutować , chętnie poczytam i wyciągnę swoje wnioski ;], każdy komentarz coś wnosi dla nas wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote, wiadomo, że proces uczenia się u każdego jest inny. Więc będę wypowiadał się tylko jak jest w moim przypadku, nikomu niczego nie narzucając. Otóż wolę starannie mozolnie przestudiować jakąś rzecz, malując ją wiele godzin, powoli, dokładnie ją poznać. Aby w mojej głowie powstał poprawny obraz tej rzeczy. Np. jak zachowuje się światło. Potem można speedować do woli, gdy w głowie są utarte dobre wzorce. Wtedy siłą rzeczy się speeduje, bo ma się ogarnięte podstawy, czyt. nie ma nad czym się rozwodzić[1].

 

Wydaje mi się, że analizowanie jak coś wygląda dla początkującego*, (powiedzmy sobie szczerze z niezbyt rozwiniętą percepcją do różnicowania np. faktur, kolorów, etc.), poprzez speed nie jest wyjściem najlepszym, gdyż mózg też potrzebuje czasu aby przekonwertować sobie napływające informacje[2]. Wielogodzinne studiowanie, ba! wielodniowe jest całkiem dobre - codziennie na świeżo, patrzysz na ten sam rysunek i wyniku aktualizacji danych w mózgu widzisz więcej błędów, ważny jest tu odstęp czasowy, a zwłaszcza sen gdzie to wtedy informacje w głowie się układają w coś sensownego[3].

 

Speedy to już gratka dla pro, których ostatnio jest wielu na necie, to się już po prostu wylewa z ekranu. Tylko na bank ci kozacy lata temu dokładnie przestudiowali materię rysunkową popełniając masę błędów i ucząc się poprawności, nie jest tego już na necie tak dużo, bo może nikt nie chce się tym chwalić, ale nie oznacza to, że jak ktoś się na świeżo pojawia w necie i od razu wymiata to znaczy że tej ciężkiej drogi nie przeszedł. Ja uważam że za każdym speedem, gesture drawingiem stoi kolosalny warsztat (zbudowany na skrupulatnym studiowaniu), wtedy sobie można walić takie speedy na lewo i prawo i mówić ludziom, że powstało to "od niechcenia" - bo zapewne powstało jak mózg już żyga poprawnością, to się szuka innych dróg wypowiedzi i skrótów myślowych zawartych w gestach (wyraża własnie już samą esencję obrazka, gdzie dopełnienie mamy w głowach, a na płótnie jest tylko sygnalizacja, która mówi nam, że tam coś jest i odwołuje się do naszych skojarzeń/doświadczeń[4]), ręka wyrabia się sama, uczyć tego specjalnie się nie trzeba, tak mi się wydaję, tu naprawdę każdy może sądzić co innego. Widzę Coyote, że obrałeś zupełnie inną drogę rozwoju, jak z pewnością wiele innych osób, więc nie bedę się komuś wtryniał w jego proces edukacji. To, że się nie zgadzamy wynika z zupełnie innego podejścia do materii rysunku. Ważne jest aby osiągnąć wyznaczony przez siebie cel, gdy dróg jest wiele.

 

* nie ten, który dopiero sięga po rysik, ale ten, który podejmuje się stworzenia czegoś nowego, dla siebie jeszcze nieznanego.

1. R. Arnheim - Sztuka i percepcja wzrokowa

2. P. G. Zimbardo - Psychologia i życie

3. A. Mączyńska-Frydryszek, M. Jaskólska-Klaus, T. Maruszewski - Psychofizologia widzenia

4. R. L. Gregory - Oko i mózg: psychologia widzenia

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki fajnie swoje podejście umiecie wyłuszczyć, dzięki

brakuje mi trochę takich dysput

 

ZIN fajne książki, może masz je w wersji bardziej mobilnej ? ;]

 

doodle29_by_yarosh-d52tu7g.jpg

doodle28_by_yarosh-d52tu5l.jpg

doodle27_by_yarosh-d52tu2q.jpg

doodle26_by_yarosh-d52tu12.jpg

trochę szkiców żeby nie było że nic nie robie xD, może za jakiś czas coś konkretniejszego uda mi się wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, w kończu musze zrobic ten kroczek do przodu z dynamiką i ekspresją, a że odrobinke zaowocowały ćwiczenia to tak szkicuję na kolanie,

staram, się powoli przymierzać do portfolio i bardzo bym chcial pokazać coś konkretniejszego, ale komercha zjada sporo czasu

w kazdym bądź razie coś tam planuję zddziałać konkretniejszego, żeby zobaczyć czego udało mi się nauczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności