Skocz do zawartości

Rzut okiem na Photoshopa CS4


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a x64 jeszcze nie będzie?

kiedyś był news, że x64 w pierwszej kolejności będzie pod windę ale chyba jeszcze nie teraz:( wie ktoś coś?

 

wczoraj musiałem na troszkę większym ponad półgigowym pliku poprawcować, photoshop zrzarł całe wolne miejsce z C: prawie 6 GB i zaczął się dławić, nie mógł nawet pliku zapisać więc wpadłem w program files x86 i radośnie zacząłem robić wolne miejsce :D i jakoś się udało ale prez cały ten czas PS wraz z windowsem nie zużywał nawet połowy Ramu a dysk chrzęścił niemiłosiernie

 

przy każden operacji trzebabyło czekać nawet po kilka minut ale 4 rdzenie procesora wyraźnie się nudziły :/ multithreadingu też nie będzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC - ale nawet to nie pomaga jak masz projekt rozdęty jak vista (bez lekka pare pareset albo pare tysięcy warstw) ;) przesunięcie kilku z nich wymaga nie lada cierpliwości. Trzeba edytowany fragment skopiować sobie do nowego pliku i tam pracować, potem z gotowym wracać do głównego projektu.

 

A wogóle to pieprzenie z tą 'największą premierą' w historii, tym bardziej, że mamy ją drugi rok z rzędu - o 64bit nie wspomnieli, na stronie też nie widziałem... a afterze ciągle brak porządnych masek (każdy punkt kluczowany osobno), porządnego multithreadingu (ten obecny to o kant pewnej części ciała się tylko nadaje), brak multithreadingu w ps'ie, brak narzędzi do digital paintingu w ps'ie (wiem, że to nie konkretnie ten target dokładnie, ale wielu ludzi właśnie do tego go używa), ciągle nie pomyśleli o porządnym flowcharcie w ae (nie tylko tym prymitywnym podglądowym) - i tak można by jeszcze chwilę wymieniać...

 

Jest pare fajnych rzeczy, ale jeszcze więcej nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC penie masz racje, nigdy specjalnie nie dłubałem w opcjach PS-a bo nie potrzebowałem choć performance na default też nie było ustawione ;) ale nadal PS może użyć max 3255 mb ramu z 8GB Ramu i przy filtrach czy innych operacjach rdzenie się nudzą a ja czekam, a nie lubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy może i 4 rdzenie ale to nie ma znaczenia i tak nic nie robią :) mogło by być i 12 i tak nic to nie zmieni, to tak jakby był jeden :/

nie zazdroszczę Ci roboty :) czyli co jeden klik i spacer dookoła miasta żeby zabić czas w którym PS to przemyśli czy od razu idzesz do domu i wracasz następnego dnia sprawdzić czy może już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę wszystkie udogodnienia ida w strone poprawy interface'u, udogodnień dla uzytkownika zwłaszcza odnośnie nieinwazyjnej edycji warstw. W sumie nic rewolucyjnego nei nalezy się spodziewac...bo niby co to miało by być. Chyba najbardziej oczekiwane zmian to własnie wersja na Linuxa i zapowiadane kozystanie z mocy GPU. Jak narazie Adobe serwuje tylko kosmetyczne zmiany...ale przynajmniej wiadomo, że cos robią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zlosliwosc, no przeciez zawsze czytam wypowiedzi pingwinkow o tym jaki to GIMP jest ekstra i ma mega mozliwosci... Poza tym zawsze zostaje dynamicznie rozwijajace sie WINE na ktorym "juz" smiga CS2. ;)

 

A na powaznie to jest to czysta teoria i BARDZO bym sie zdziwil gdyby Adobe to zrobilo. To wszystko biznes i nie ma sentymentow - nie oplaca sie to nie wydaja. Jakby sie mialo oplacic to zareczam ci ze bys taka wersje zobaczyl - na 100% Adobe przebadalo rynek pod tym katem. Forumowi "fachowcy" dowodza czesto ze natychmiast pol swiata by sie przenioslo na linuksa jakby wyszedl Photoshop, ale to niekoniecznie jest prawda i Adobe dostosowuje swoja polityke do realiow a nie do zachcianek fanow jakiegos systemu.

Nie spodziewalbym sie tez linuksowego 3ds maxa, Zbrusha i... calego ogromu innych programow, co nie znaczy ze nigdy nie wyjda. Ale osobiscie jestem pewien, ze nie mam zamiaru tracic czasu na czekanie. Bo zapowiada sie na dluuuugie.

 

PS.

Co do czasu - u mnie jest 7 godzin wczesniej niz w Polsce ;) A humor mi sie nie poprawi do czasu az nie kupie nowego procka i plyty, ktore zmarly tragicznie minionego tygodnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jednak dało się zaimplementować free canvas rotate - a ile to ja się naczytałem tłumaczeń na forach że się nie da, że PS jest inaczej napisany, że engine nie umożliwia itd. Od jakiegoś czasu do digital paintingu lepszy wydaje mi się open canvas - szybki, mały, tani, i ma to co jest mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalbym sie tez linuksowego 3ds maxa...

Jakoś Maya, XSI, Houdini mają wersje pod Linuksa, a to dość podobne softy do 3dsmax...

I klientów też raczej ich producenci mają, bo, rozwijając Twoją myśl, gdyby się nie opłaciło, nie rozwijaliby tego.

 

EOOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max od samego poczateczku byl pisany pod winde (nie mowie o 3ds, tylko 3ds Max) i jest tak wrosniety ze trzeba bylo by go pisac od poczatku. Co wg mnie nie bylo by takie zle, ponaprawiali by mase rzeczy ktore w maxie sa skopane od paru wersji (chociaz pewnie popsuli by i troche nowych :D )

Co do PSa i Linuxa, to samo Google wspiera finansowo projekt WINE zeby odpalalo bez problemu PSa na Linuxie

A co do GIMPa, tak wiem, to taki smieszny maly software. Gdyby tylko PS nie byl tak latwo crackowalny to by sie okazalo ze nagle masa ludzi popatrzy na gimpa zupelnie inaczej. No i brak rozpowszechnionych tutkow do niego. Poczekamy zobaczymy. Jak narazie jak mialem do wyboru w pracy pracowac w Corelu a w Gimpie to wybralem gimpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek - ale nie rozmawiamy ani o XSI, ani o Mayi ani o Hudym ;) Photoshopa nie ma i nie jest zapowiadany na najblizsza a nawet nieco dalsza przyszlosc. Podobnie jak cala masa innych programow. Year of linux on desktop nigdy nie nadszedl, linux rozbity na dziesiatki dystrybucji borykal sie i wciaz sie boryka z problemami i tkwi w niszy. Ociupinke wiekszej, ale wciaz niszy. Takie sa fakty i nie ma to nic wspolnego z tym czy ja lubie linuksa czy nie (pisze to, bo zwykle fani natychmiast odbieraja to jako osobisty atak :D).

Pod Maye Autodesk poleca kilka konkretnych distro, XSI mialo (wciaz ma?) problemy z jedna z najpopularniejszych dystrybucji - ubuntu. Niby linuks to linuks niezaleznie od distra ale nie dziala to tak pieknie jak chcieliby fani. Nie dziwie sie ze Adobe nie chce sie bawic w port na system, ktorego otwartosc zaowocowala dziesiatkami bardziej lub mniej uzytecznych klonow, ktorych fani zaczeliby zasypywac Adobe mailami pt. "ale dlaczego to u nas nie dziala! Zrobcie cos!". Linuks wciaz stanowi margines na tyle niewielki ze mozna go pominac jesli sie ma - jak w przypadku Adobe - w kieszeni rynek windowsa i maka. Czy to sie zmieni? Osobiscie szczerze watpie ale fanom nie brak ani optymizmu ani cierpliwosci wiec mooooze, kieeeedys...

 

@mirach - WINE moze jedynie poglebic niechec Adobe do porzadnego przeportowania szopka a co do kwesti "gdyby nie dalo sie crackowac" - pomijajac juz fakt, ze jest to czysta fantazja pt. "gdyby ciocia miala wasy..." to przeciez nie uczynilby GIMPa lepszym fakt, ze wszyscy photoshopowi piraci ZMUSZENI by zostali do przesiadki ;) Jakby ci zabrac ulubiona potrawe a zamiast tego dac do wyboru glod albo cos co ci wczesniej nie smakowalo - zaczalbys nagle lubic to cos?..

 

Mr Pank - Gdyby dodali obracanie pedzelka zamiast obslugi GPU to byloby duzo slabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności