Skocz do zawartości

Rzezba: Twarz


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

postanowilem porzezbic, wszelkie wskazowki mile widziane :) wiec pokazuje od poczatku, prosze wytykajcie jak najwiecej bledow, od podstawy chodzi mi o rusztowanie, przygotowanie i sam model, ktory pozostawia wiele do zyczenia :)

 

dzieki

 

skulpt1.jpg

skulpt2.jpg

skulpt3.jpg

skulpt4.jpg

skulpt5.jpg

skulpt6.jpg

skulpt7.jpg

dzieki i pozdro

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Od ogółu do szczegółu szkoda że w realu nie ma subdivision gdzie wiadomo na jakim poziomie szczegółu się pracuje. Trzymam kciuki, na razie nie dorównuje pracom z zbrusha. Konstrukcja ok, ale najlepiej na początku ustawić duże płaszczyzny, podziały formy, ciężary a później wchodzić w detal oka.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) no zgadzam sie z tym detalem, problemem moim jest ilosc gliny, ktora mam na stanie :)

 

postaram sie wrzucac upiki z postepu

 

Brakuje Ci gliny, to co masz na fotkach wygląda jak plastelina. Mam sporo plasteliny i raczej już nie będę rzeźbił w realu więc jak chcesz to mogę ci ją oddać, pamiętam że prawie całą głowę realniej wielkości mogłem tą plasteliną wyrzeźbić!

 

Plastelina już chyb od roku stoi na strychu więc dobrze będzie jak ktoś z niej skorzysta. Jedna jej wada jest że jest trochę tłusta i nie tak łatwo ręce umyć po niej. Najlepiej rzeźbić jakimś nożem to się mniej upaćkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyglada jak plastelina, w sumie to jest cos pomiedzy modelina, a glina fimo sie nazywa, super sie w tym rzezbi i co wazne nie zasycha, ale jest cholernie drogie :) dlatego mam taki plan ze na tym modeliku sie naucze jak mniej wiecej sie rzezbi, a pozniej dokupie wiecej gliny i obloze ryjek jeszcze raz robiac juz mniej wiecej normalne proporcje zuchwy i calej twarzo czaszki hehe ;)

 

A ta Plastelinke z checia przytule :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy modelowanie 3d ci pomaga w takim realnym...... jak to jest?

 

hmm mowilem to do Leru :) ze identycznie wychodze z rzeczami w glinie, np. jezeli chodzi o ucho, wydaje mi sie ze strasznie pomaga :) glina jest fajna bo 2woma pociagnieciami zaznaczasz sobie ksztalt jaki chcesz, nos w 3 sekundy itp ;) calkiem przyjemna sprawa no i pozatym czujesz wszystko co robisz :) pozatym dziala to w 2 strony, glina pomaga tez w 3d, lepsze czucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło :) Kiedyś też troszke rzeźbiłem no i znalazłem ekonomiczne wyjście :). Można kupić zwykłą gline która nie zaschnie jeśli ... obłoży się ją folią :) za 20 zł będziesz miał kilka kg materiału, który wcale nie lepi się gorzej niż fimo (którą miałem) a wręcz lepiej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko to wyglada. Aczkolwiek szkoda ze zaraz pod czubkiem glowy jest ta folia, tak to mozna bylo by sciac troche glowe i wymodelowac mozg :D jak u kolesia w Hanibalu pod koniec filmu :) ...no ale, trudno, co robic? dokoncz szyje, do piekarnika i pomaluj :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki :) do konca jeszcze daleko, musze doinwestowac w ten skulpczer, ale dopiero jak mi sie pojawi pieniadz ;) chce dorobic tyl glowy no i wreszcie musze sie rozejzec za jakimis refkami, mysle ze jeszcze bardzo duzo sie zmieni, jak nie calosc :) chcialbym zmierzyc sie z wloskami, moze z jakims beretem, nie wiem zastanawiam sie ciagle :D

 

jak ktos ma jakies refki/concepty w podobnym klimacie to z checia je przytule :))

 

Max - kurcze boje sie troche zwyklej gliny, niechce uwalic w tym calej chaty ;) ale pewnie to dobre rozwiazanie, chociaz z 2giej strony mozna sciagnac z zagranicy super sculpey, jest tania jak barszcz w duzych ilosciach :)

 

Bruneq - bede bede, wrzuce w piekarnik, mam nadzieje ;) a jak nie, to nie wiem :P wyrzuce najwyzej :D

 

Johny - jak wpadniesz na % to pomalujesz ;D

 

Mrkrzysiek - dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bys chcial sie w to pobawic tak na serio to moge polecic ci zebys zrobie zrobic kształt głowy z gliny odlal to w gipsie i zostawil negatyw, potem polecisz z fimo w detal i koszt mniejszy troche! pozatym jak chcesz to poszukaj tutka Making Leon, tam facet ciekawe rzeczy w tym robi, odezwij sie na gg to dam ci namiary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruneq jeszcze bedzie duzo bardzo duzo figurek, twarzy itp :) tak szybko sie nie znudzi :) chodzi o to ze chcialem zrobic cos naprawde duzego na poczatek, zeby nauczyc sie, obczaic klimat, wiedziec jak co sie robi, okazalo sie ze nie taki diabel straszny :) wiem ze ta rzezba nie jest czyms WOW i duzo jej do tego brakuje, widze ze propsy sa takie srednie, ale generalnie duzo sie na niej nauczylem :) nastepne po prostu bede robil o wiele mniejsze, moze 1/2 tego co jest teraz albo mniejsze :) wiec spokojnie na figurke starczy mi okolo 10 paczek fimo = 60 zeta ;) na ta rzezbe poszlo mi okolo 300 zl i jeszcze bede musial doiwestowac, ale absolutnie nie zaluje :)

 

Dzieki za rade, pewnie kiedys ja wykorzystam :) wszystkiego chce sprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max - kurcze boje sie troche zwyklej gliny, niechce uwalic w tym calej chaty ;) ale pewnie to dobre rozwiazanie, chociaz z 2giej strony mozna sciagnac z zagranicy super sculpey, jest tania jak barszcz w duzych ilosciach :)
Z gliną jest trochę problemów zwłaszcza przy braku doświadczenia z tym materiałem ,potrafi paskudnie popękać podczas wysychania zwłaszcza jak się pracuje z nią w suchym i ogrzewanym pomieszczeniu-czyli warunki domowe.

Te syntetyczne materiały do sculpta są o wiele wygodniejsze w użyciu w warunkach domowych .

 

Rzeźbienie na "żywo" bardziej rozwija wyobraźnię przestrzenną niż 3d na kompie.

 

Klicek ta morda jest paskudna :) ale masz rękę i oko do rzeźby czekam na następne robótki.

Edytowane przez zeet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo, kupuj tańsze fajki to ci na glinę więcej zostanie :)

Zaczynając od początku to nie ma co załatwiać kształtu tak dużym stelarzem. To robi się raczej tak, że potrzebujesz kawałek drewnianej żerdzi trochę krótszej niż modelowana głowa. Przytwierdzasz do podłoża, na jej końcu robisz kulkę folii aluminiowej opartej na takim drucie jak użyłeś. w zsensie że ta kulka na wierzchu ma druty które zaczepione są do drewna. teraz potrzeba bardo dużo materiału ( np. glina - najlepiej glina bo jest tania lub czerwona glinka w tym się dobrze robi). Nakłada się płatami. robisz ogolny zarys głowy ale tylko przeczesując palcami z góry na dół.Potem kształtujesz charakterystyczne miejsca- uszy oczodoły , broda , nos - tam zostawiasz płaskie miejsce na później, ogólny zarys ust. Pamiętaj żeby rzeźbić symetrycnie, tzn. robisz czoło rób całe, robisz oczodoły i brwi rób ogólby zarys obydwu naraz i obadaj z daleka jak to wygląda mając w wyobraźni ostateczny wygląd. nawet jak twarz ma tak być podzielona jak u ciebie to do pwenego momentu trzeba robić symetrzynie, potem przecież możesz i młotkiem walić po jednej stronie. a detal tak jak i w zbrushu zostawiasz na koniec :) no ale cóż można mówić ale praktyka i tak powinna nauczyć pokory :) powodzenia

 

PS. na początku zaczyna się od małych główek a potem marnujesz materiał na duże. A najlepiej najpierw zrobić sobie oddzielnie - studium nosa, studium oka , ust itp. Radził bym nie zucać się na dużą głowe odrazu ale nie wiem nie znam sie zarobiony jestem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeet dzieki wielkie :)

 

Axis Mundi - Dzieki stary :)

 

Walnalem nowa szybka, jeszcze nieskonczona, ale juz mysle ze z gorki :), do starej wroce na dniach :)

 

aaaaaa inspiracja, skulptem maddama ;) genialna

 

z.jpg

a.jpg

c.jpg

d.jpg

e.jpg

f.jpg

h.jpg

i.jpg

j.jpg

k.jpg

l.jpg

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co w tym rzeźbieniu jest najgorsze ?? A to, że nie można jednej połowy skopiować odbić odbiciem lustrzanym i podstawić jako drugą połowę, tylko trzeba każdą połowę oddzielnie. Ja bym tak nie mógł. Czasami nawet w realu już o tej grafiki 3D i kompów sobie myślę (np jak buduję jakis modelik zdalnie sterowany ze wszystkiego co mam w domu to czemu tego i tamtego się w realu kurde nie da sklonować albo jakoś obrucić żeby dokładnie pasowało ;-p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardeni - spoko lajt, jak cos to wbijaj w przyszlosci tez :) dzieki :D

 

Claud - dzieki :) postaram sie to jeszcze wygladzic, ale musze jeszcze troche nad tym popracowac

 

Misiek - wiadomo :) dzieki :) bedzie wojna jak nic

 

Johny - oj bedzie bedzie :)

 

Sly - dzieki, no wlasnie ta czaszka stylu tez mnie srednio siedzi :)

 

Kolin101 - haha, dokladnie tak jak mowisz, ale z 2giej strony masz wieksza swobode ;)

 

Bruneq - bryle wale paluchami, wiekszy detal tez, takie male szity roznie, mam kilka narzedzi do gliny, ale czasem sie nie sprawdzaja i robie nozem, śrubokrętem i wszytkim co jest pod reka :)

 

dzieki chlopaki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko tak jak napisal Reflect, inspiracja skulptem maddama, na poczatku chcialem zrobic kopie, ale brat mnie od tego pomyslu odciagnal, a ze rusztowanie juz stalo, to troszke freestylu, ale i tak bylo pewne ze rzezba bedzie bardzo podobna do oryginalu... ;) jeszcze raz ukloniki w strone Maddama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zaoszczedzić na glinę/poxilinę to przestań palić, troche wtedy grosza wpadnie do kieszeni. Pomyślmy że 1 paczka na dzień więc około 7 zł palisz przez tydzień bez palenia i masz 49 zł jak znalazł ;-p.

 

P.S może następną bitwę wymodeluj w glinie/poxilinie wtedy będziesz mógł to zrobić z łatwością i raczej problemu z oświetleniem "sceny" nie będziesz miał bo wystarczy mieć kilka żarówek i z 2 metry kabla, pozarabiac kable, podłączyć do żarówek wsadzić końce do kontaktu i włala praca gotowa.

Edytowane przez Kolin101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek nie trudno, w sumie wyczucie zostaje, zdziwilem sie troche nawet :) tzn nie jest ono tak dokladne jak w 3d, ale mniej wiecej czujesz to co robisz, wiadomo ze kwestia treningu i dobrych narzedzi, ktore oczywiscie trzeba sprowadzic z uk ;) bo wiadomo jak to wyglada w sklepiach przy asp, 500 % drozej ;) Zajmuje niewiele 2-3 dni po pracy ja wiem po 3 godzinki dziennie, idzie to zdecydowanie szybciej niz zrobienie postaci ;)

 

Kolin - hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności