Skocz do zawartości

Szkoła Animacji i Grafiki 3D - Drimagine (2009)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka suchych faktów z ostatnich dni dla zainteresowanych

 

...

 

 

I nie mozna by tego umieścić w dziale news na drimagine.pl ? :) niedowiarki miały by dowody a kandydaci wiedzieliby o co chodzi w calym projekcie. jeszcze jedno pytanie, na stronie pisze ze rekrutacja następna już wkrótce... czy to znaczy ze nie bedzie ona cyklicznie co roku? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nasza spólna animacja była robiona na tzw. spontanie . W sumie wytyczne były bardzo proste - animacja kulki + special FX ;-) . Wyszło to dość ciekawie w wersji finalnej bo każda z osób robiła to po swojemu i nie było żadnej kopii podobnej animacji. Tym sposobem powstało arcydzieło , którego nikt nie jest w stanie powtórzyć ani skopiować. ;-) Z uwagi na ograniczone możliwości dzielenia się pomysłem tajnej sekty D3 nie będę się rozpisywał więcej na temat tego majsterszyku sztuki filmowej.

 

Ogólnie szkoła startuje niczym Załoga G i pozostaje czekać na więcej faktów z życia 3D Nowy Sącz.

 

Pozdrowionka

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie żartujemy :]

 

Szkoła grafiki i animacji?Nowym Sączu? i co najgorsze, ze za darmo! Kompletna klapa

i z czym do ludzi?

 

np. kawałek pierwszego semestru.

 

SEMESTR 1

* Rysunek - ja chce malunek!

* Rzeźba - po co jak to ma byc 3d?

* Kolor i perspektywa w rysunku - to proste, nie trzeba sie tego uczyc i tracic cennego czasu

* Animacja 2D - no a miala byc animacja 3d :/

* Previsualisation - a nie rozumie, pewnie tak dali dla lansu bo po angielsku.

* Storytelling - to samo co wyzej.

(...)

Czyli nawet nie chce mi się składać podania bo strata czasu :]

 

Calkiem SERIO to super, ze coś takiego jest i mam nadzieje, ze w niedalekiej przyszłości powstanie tego więcej i poziom tejże grafiki i animacji wzrośnie ! :]

 

*Dziękuje za przeczytanie mojego posta !

 

Czyli nawet nic Ci się nie chce :D

Za animacje 3D nie ma co się brać bez rysunku i znajomości animacji 2d. Szkoła ma bardzo dobry program który najwyraźniej nie jest atrakcyjny dla osób które chcą iść na skróty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alul nabazgrał : '...To ja też żartowałem.Szkoła jest lipna...."

 

Skoro szkoła jest lipna to czemu 20-tu paru śmiałków się w niej jeszcze uczy ? czyżby tylko przez sentymenty ? chyba nie... ;-))) ... no tak zapomniałem przecież, jeśli szkoła byłaby płatna to już pewnie by miała status super mega cool w twoim mniemaniu.

 

greetz

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alul nabazgrał : '...To ja też żartowałem.Szkoła jest lipna...."

 

Skoro szkoła jest lipna to czemu 20-tu paru śmiałków się w niej jeszcze uczy ? czyżby tylko przez sentymenty ? chyba nie... ;-))) ... no tak zapomniałem przecież, jeśli szkoła byłaby płatna to już pewnie by miała status super mega cool w twoim mniemaniu.

 

greetz

 

czaps

 

Eee, a aby nie jest tak że w regulaminie tej szkoły, przerwie się naukę, trzeba zapłacić za okres w którym się w niej uczyło? W sumie to pytanie z mojej strony bo gdzieś na poprzednich stronach o tym wspomniano i nie wiem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_zastepczy

aduko, audycji zgranych z radia nie wolno rozpowszechniać, to łamanie praw autorskich. Nawet Trójka nie może na swojej stronie udostępniać archiwalnych audycji.

Uważaj, moderacja w tym wątku jest bezlitosna, podobno nie ma tutaj równych i równiejszych.

 

Chyba że to ja będę miał zmienionego cut`a za chwilę, bo dotknąłem drażliwego tematu :D

Edytowane przez chveti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadanie dwóch kont również jest łamaniem prawa. ale naszego, forumowego.

 

aduko, audycji zgranych z radia nie wolno rozpowszechniać, to łamanie praw autorskich. Nawet Trójka nie może na swojej stronie udostępniać archiwalnych audycji.

Uważaj, moderacja w tym wątku jest bezlitosna, podobno nie ma tutaj równych i równiejszych.

 

Chyba że to ja będę miał zmienionego cut`a za chwilę, bo dotknąłem drażliwego tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze ja coś napisze bo i tak miałem ale notoryczny brak czasu i prokrastynacja jakoś mi nie pozwolily :D

 

Jakieś dwa tygodnie temu, albo i trzy :) wszyscy pojechaliśmy do ATM we Wrocławiu na krótkie acz intensywne szkolenia :) z motion capture, udźwiekowienia, operatorki, oświetlenia i takich tam rzeczy :)

 

Bylismy na planie Kiepskich (widzieliśmy większość aktorów tegoż serialu ;)) na palnie Tancerzy, poznawaliśmy kulisy powstawania seriali, efektów itd.

 

W ramach programu poznawailiśmy zasady obsługi kamery, ustawienia kadów, oswietlenia na planie, kilka osób obsłubiwało kamerę, kilka grało w róznych sceneriach, od dialogu po raperski gangsta teledysk ;) Zajęcia prowdził Tomasz Lewandowski niesamowy człowiek o niemal niewyczerpanej energii do dzialania i pasji :)

 

Daniel Zduńczyk zaprezentował swoje prace i projekty ATM oraz odpowiadał na pytania techniczne jakie mielismy, a tekże poprawadził szkolenie z motioncapture, jenden ze studentow załozył strój do mocapu.

Pozwiedzaliśmy hale, studia, mieliśmy dość rozbudowaną prezentację wypasionego wozu transmisyjnego poprowadzoną przez Mariusza Szulca.

 

Marcin Męczkowski project manager wraz z dźwiękowcem którego nazwiska już nie pamiętam ahr shame on me ;) poprowadził zajęcia z, nigdy nie zgadniecie, udźwiękoweinia! :D

nagrywaliśmy dialogi w 4 grupach do określoenj emocji a potem inna grupa synchronizowła się z odgrywaniem tej scenki :) a póżniej była zabawa z dzwiekiem, dodawanei efektow, synchronizowanie itd. Zobaczylismy jak wygląda udźwiękoweinie w produkcji na przykładzie złotych kropli i dowiedzieliśmy się masy informacji jakie sa standardy przy udźwiękowieniu, jaki workflow, oprogramowanei techniki itd. :)

 

W tym czasie mieszkaliśmy w domu wielkiego brata - ah te wspólne przysznice jakoś tak zbliżają do siebie ludzi haha :D

 

O i byłbym zapomnial :) Marta (jesli dobrze pamiętam), która była naszym "opiekunem" w ATM zorganizowala nam zwiedzanie Wrocławia połączone z odwiedzeniem kilku pabów, barów i klubów no bo jak można inaczej :D

Było super! :P

 

-------

 

Jakiś tydzien temu był u nas Maks Naporowski, jak ktoś nie wie to on zrobił:

The Matrix Revolutions

Superman Returns

Ghost Rider

Beowulf

I Am Legend

i inne...

wszsytko sam i to w dwa tygodnie :D

 

---->>KLIK

 

Jego bardzo ciekawa prezentacja pt." jak to się robi w wielkim świecie" :) (tutuł sam wymyślilem ^^) została zakonczona częścią "pod gradobiciem pytań" :D Wszyscy mieli dużo mniej lub bardziej wyszukanych pytań :)

 

No nie wiem, to na razie tyle z tych ciekawostek, jak coś zapomniałem, niedopowiedziałem lub pomyliłem to mnie poprawcie :)

 

cheers!

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co powiedział kolega z Grupy Dreamgin jest zgodne z prawdą ;-)

 

Oj dzieje się tutaj , dzieje !!! Powoli zaczynamy tworzyc mega Hito - produkcje ale wszystko się jeszcze liczy na renderfarmach i ciężko coś więcej powiedzieć póki co na ten temat. Na wszystko przyjdzie czas i jak będzie można napiszemy coś więcej.

 

Ogólnie jest bardzo spoko zespól kadrowo - uczniowski i wysokiej klasy hajtek.

 

No i tia....

 

greetz

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolgista - chodzi o inwencje tworcza :]

 

prrrszalony - Jezeli Ty nie uzyskales takiej informacji (jako przyszly kandydat) to tymbardziej my tej informacji nie uzyskamy ... jedno jest pewne, ze rok szkolny konczy sie w maju.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czerwony partikel
...... Żenada :/

 

true true :/

 

Jeśli tak traktują swoich potencjalnych studentów to jak to świadczy o całej szkole :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że mało panowie studiowaliście. Zajrzyjcie na Uniwerek Wrocławski czy Akademię Medyczną. Polecam tamtejsze dziekanaty i informację... tylko telefoniczną lub osobistą. I to też często terminy zmieniają się z dnia na dzień, oczywiście bez informowania kogokolwiek o tym fakcie.

 

Narzekacie a świata nie znacie. I co tutaj jest żenadą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam Tweety. Troche to odmienne instytucje i zle przyklady dales. Tutaj jest kilkudziesieciu uczacych sie i zdecydowanie mniej kandydatow. Lepszym porownaniem by byla jakas prywatna mala uczelnia, czy nawet asp. Poza tym Nowy Sacz jest "na uboczu" i ciezko podjechac zeby sie czegos dowiedziec osobiscie. Ale na marginesie "zenada" to faktycznie za duze slowo. Mozna przeciez zadzwonic i zapytac. Tak czy inaczej atakujcie bo chyba fajna szkola, a alternatywy w polsce nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie słowo "żenada" padające w kontekście uczelni która dopiero co się rozwija. Skoro tyle uczelni w Polsce czy to prywatnych czy publicznych ma takie problemy nie powinno nikogo dziwić, że na stronie internetowej (!) uczelni nie ma wymaganych informacji. Tak jak napisałeś wystarczy zadzwonić, wysłać email'a i sprawa załatwiona.

 

Miliony studentów mają z tym problemy, ba sam przez to przeszedłem i to w prywatnej uczelni więc nie wiem skąd to zdziwienie. Chyba, że właśnie jest to pierwszy kierunek studiów i są zieloni w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "ekipa Drimagine" decyduje się na ogłoszenie na max3d to i powinien ktoś z nich tu zaglądać. Jeśli tego nie robi, to to jest żenada. Nikt nie wiąże tu przyszłości ze swoimi bluzgami i z tym, że one coś zmienią. Ot, określenie, które pasuje. Szczególnie do szkoły, która się rozwija i powinna się starać o wizerunek na starcie.

Drimagine zajmuje się nowymi mediami, więc w nich powinni się wyróżniać. Mam tu na myśli także internet. Szczególnie gdy całość powstała w ramach projektu, który ma dumnie w nazwie informatykę i wiedzę ("Uczelnia dla biznesu - wsparcie Informatyki w Małopolsce jako kluczowego kierunku studiów dla budowy gospodarki opartej na wiedzy).

 

Co do innych uczelni, to ja jakoś nie spotkałem się z czymś takim (czyt zero konkretów na stronie i brak oznak jakiegokolwiek rozwoju na niej, bo na maila może i mogą nie odpisać, ale nie trzeba geniusza, aby wpaść na to, że jak wielu o coś pyta to znaczy, że warto umieścić o tym informację na stronie), a już 4 lata studiuję i to nie na jednej uczelni... Jeśli aktualizacja to taki problem, to jak muszą sobie radzić z resztą dziedzin. Do tego jest duża różnica między wszelakimi uczelniami a małą szkółką mającą jeden kierunek i w najlepszym wypadku kilkudziesięciu studentów.

 

Ech... Już wylałem swoje frustracje, dzięki za możliwość :D

Ja dałem sobie spokój, nie wiem jak inni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa nie ma co sie obruszac.. Tweet ma racje. Lepiej zadzwonic albo poczekac na informacje. Moze szkola jest w fazie planowania rekrutacji. Jesli beda potrzebowali nastepnej grupy studentow to napewno gdzies o tym poinformuja :) Rozumiem tez ze niektorzy z was zapewne chcieli by cos juz wiedziec, zeby planowac swoja edukacyjna przyszlosc, ale dla chcacego nic trudnego.

 

na stroni glownej:

Rekrutacja:

Tel.

18 44 99 102

18 44 99 103

18 44 99 104

 

a jak nie to to zapytajcie uzytkownikow z tego tematu, ktorzy juz tam sa w tej szkole.

 

A zmieniajac temat.. Napiszcie chlopaki jak tam? ostatnio chyba duzo pracy macie ze taka cisza.. zrezygnowal ktos? robicie cos fajnego? jak jest z perspektywy tych kilku miesiecy? fajnie, ciezko, ciezko i fajnie, kiepsko... no chwalcie sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie troche dziwi to co piszecie. Troche sie zmieniło. Uogólniacie troche z tymi informacjami na różnych uczelniach. Wierzcie mi, że to się zmienia. Na większości uczelni dużo spraw da się załatwić juz tylko przez internet. Dajcie tylko jeszcze te 2-3 lata, aby to się ustabilizowało i zoptymalizowało. Ale to poza tematem.

 

A apropo tej szkoły, skoro nie ma informacji, nie ma chyba naboru. Z tego co zrozumiałem szkoła dostała dofinansowanie na uruchomienie, ale nie wiem czy projekt przewidywał większą ilośc osób. Nabór nie był we wrześniu (chyba). I z tego co wiem nikt nie pisał, że w tym roku tez będzie nabór. Być może ... ale faktycznie. Warto zadzwonić i się spytać. Bo być może nowy nabór będzie, ale może dopiero za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek Rybczyński mówił, że zostawia szkołę i zakłada studio filmowe poza Nowym Sączem - co na to studenci?

 

Pewnie taki był jego plan od początku. Coś nie wyszło i przyszedł czas na plan B. Szkoda tylko tych młodych ludzi, którzy mu zaufali :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Konferencja "Przyszłość animacji - w gościnie u Zbigniewa Rybczyńskiego". Ubiegły piątek. Źródło: Z. Rybczyński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten koleś to przeszłość animacji. Chyba nie ma się czym ekscytować. Życzę wam ,jak się okazuje, lepszych i bardziej perspektywicznych nauczycieli niż R. Zaproście Bagginsa na gościnny wykład a dowiecie się więcej o współczesnej animacji i technologiach niż byłby wam w stanie przekazać R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nic sie nie zmienilo http://drimagine.com/

 

Szkoła DRIMAGINE rekomendowana i prowadzona przez:

 

Zbigniewa

Rybczyńskiego

(Headmaster of Drimagine School)

 

 

Troche niefajna akcja. Kto tam teraz prowadzi te szkole? Destroyer? :P

W ogole Rybczynski cos was uczyl czy sciemnial? Wkladal w to serce, czy ta szkola to chwilowa zachcianka?

 

edit: a tak na powaznie.. Troche niefajnie ze tak wyszlo. Niech jeszcze prowadzacy tez maja gdzies te szkole.. I zostana uczniowie, ktorzy nie moga nawet zrezygnowac bez konsekwencji finansowych. Ale nie wiem jak jest, bo tam mnie nie ma :P

Oby wszystko bylo OK, a studenci niech cos napisza wiecej. Dla innych, ktorzy by chcieli tam isc w nastepnych naborach.. a moze szkola sie konczy?

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

"Zostawia" było chyba nadużyciem z mojej strony. Powiedział, że nadal będzie ją wspierał, itd., ale że wyjeżdża z Nowego Sącza, stąd mój post. Miło byłoby, gdyby ktoś co nieco na ten temat napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności