Skocz do zawartości

Szkoła Animacji i Grafiki 3D - Drimagine (2009)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 531
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@shogun nie wiem czy ironizowałeś, ale ja gdybym szedł na rozmowe gdzie wiem że będą omawiane moje prace, zabrałbym ze sobą laptopa albo pendriva z materiałami nt jak powstawały; i nie mówie tego dlatego że synusia spotkała taka sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d00b - Wiesz, skoro pierwszy etap przeszedłem bez problemów, nikt nie podważył tych prac, nigdzie nie było napisane by zamieścić do portfolio WIPy, czy też scenki to nie widziałem sensu by przynosić materiały. Pierwszy raz się spotkałem z tego typu oskarżeniem, nigdy jeszcze nikomu nie musiałem udowadniać, że to moje prace.

 

Myślę jednak, że po rozpatrzeniu materiału dowodowego problem zostanie rozwiązany i nie ma co roztrząsać tej sprawy. Stało się jak się stało. Tak jak Shogun napisał - polecam na przyszłość mieć przy sobie dodatkową płytkę, chociażby z WIPami, tak na wszelki wypadek. Nigdy człowiek nie może mieć pewności, że jury/pracodawca nie zarzuci mu, że to nie jego prace.

Edytowane przez imprecis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w życiu. nie będę tachał ze sobą plików źródłowych i udowadniał komuś, że prace są moje. Albo mi ktoś wierzy, albo niech mi udowodni, że to plagiat/podpisywanie się pod cudzym. A zarzut, że stylistycznie niespójne to kpina. Jakby moi klienci byli graficznie spójni ;)

hehehe... obśmiałem się z tym oskarżeniem o przynoszenie nie swoich prac. żałosne trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym to jest chyba SZKOLA a nie praca wiec po kiego wacka brac najlepszych skoro i tak oni znajda prace z papierem (do podcierania) czy bez

 

szkola zaczyna, musi sie upewnic ze wypusci naprawde dobrych ludzi na poczatku zeby zdobyc renome. Najlatwiejszy sposob na cos takiego to upewnic sie ze przyjmuje sie ludzi ktorzy juz sa dobrzy.

 

Co do oskarzen o plagiat. To nie jest przypadkiem tak ze jest sie niewinny dopuki ktos nie udowodni ci winy? Zarzut ze prace sa nie spojne jest ciut idiotyczny, zwlaszcza jak uczysz sie sam i probojesz wiele rzeczy przez dlugi okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto mail jaki dostałem :

 

W wyniku przeprowadzonego procesu rekrutacji do Szkoły Animacji i Grafiki 3D - Drimagine w terminie 19 grudzień 2008 – 27 styczeń 2009 Komisja Rekrutacyjna pragnie poinformować, iż z pośród 108-miu nadesłanych zgłoszeń (Etap pierwszy) do Etapu drugiego zakwalifikowało się 50-ciu kandydatów.

 

Wobec przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej Komisja Rekrutacyjna wybrała 17-stu najzdolniejszych i najbardziej utalentowanych osób, które uzyskały możliwość studiowania pod bacznym okiem Zbigniewa Rybczyńskiego.

 

 

 

Komisja Rekrutacyjna pragnie ogłosić, iż

 

 

 

Pan MICHAŁ DZIEDZIC

 

 

 

uzyskał pozytywną opinie i został przyjęty do Szkole Animacji i Grafiki 3D – Drimagine, spełniając tym samym wszystkie wymogi procesu rekrutacji.

 

 

 

 

 

 

 

Pragniemy poinformować, iż w wyniku braku wymaganej liczby studentów – Komisja Rekrutacyjna – jednogłośnie zadecydowała ogłosić dodatkowy nabór do Szkoły Animacji i Grafiki 3D – Drimagine.

 

W związku z powyższym termin rozpoczęcia zajęć w Szkole Animacji i Grafiki 3D – Drimagine zostanie przesunięty.

 

KONIEC;)

 

Więc jest jeszcze szansa dla tych wszystkich którzy niesprubowali, a mają ochote podjąć wyzwanie

 

PS.Panowie może jakieś piwo integracyjne jeszcze przed rozpoczęciem zajęć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wszystkim. Niestety ja się chyba nie dostałem. Żadnego maila nie dostałem, dzwonić też nikt nie dzwonił, więc raczej wtopa ;/ Mam tylko nadzieję, że nie dlatego, że mi nie uwierzono, że to moje prace ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na stronie nie ma ani informacji o wykładowcach, przykładowych prac ani też żadnych dokładniejszych informacji o programie ;)...

 

Czy ktoś wie cokolwiek na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pozwolą mi startować w 2gim naborze to nie ma ... trzeba będzie się dostać :) Jeśli ktoś tak ucierpiał jak ja to też proponuje iść do 2giego naboru ;) Wie ktoś kiedy jest deadline drugiego naboru ? Pytam, bo wtedy można siąść i ostro pracować, by się tym razem dostać.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ja mając 18 lat, będąc w klasie drugiej liceum nie mam możliwości skorzystać z tego kursu? pytam, żeby sie upewnić, bo widzę że niektóre tutaj osoby mają po 19 lat, czyli zakładam że nie są jeszcze po studiach wyższych, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Również się dostałem. Szukam właśnie tam mieszkania jakiegoś do wynajęcia. Jest ktoś chętny do wynajęcia na spółę??? Gratuluje wszystkim którzy się dostali, a tym co się nie dostali życzę więcej szczęścia w 2 naborze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoby ktore sie dostaly maja moze showreele dostepne online? Ciekawi mnie jaki poziom trzeba bylo miec zeby sie dostac.

 

pozdr,

pionier

Ja się chyba nie dostałem, z tego co pan Rybczyński mi powiedział wynikało ,że szukają grupy osób reprezentujących możliwie jeden poziom ,czyli jak byłeś wymiataczem to musiałeś liczyć na to że znajdzie się takich osób 30, bo inaczej też nie miałeś szans, hehe za cienki jestem ,pozdrawiam i gratuluje osobom które się dostały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fantastyczne podejscie :) podoba mi sie to :) po co brac nowych, jak mozna wziac wyjadaczy posadzic ich przy kompach i wciagu 2ch lat zasuwania 8 godzin dziennie w szkole i po niej sami dojda do swiatowego poziomu, a zawsze bedzie mozna sie nimi chwalic ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do konca tak, ale Rybczynski sie na tym przejedzie ;) Ci ktorzy juz cos umieja, a wydaje mi sie ze tylko tacy sa brani, z jakims doswiadczeniem i dosc mocnym folio, sa zmanierowani, maja swoje nawyki, ktorych tak latwo nie da sie zmienic, poza tym znajac zycie Ci co sie dostali to indywidua przynajmniej rok poltorej minie zanim naucza sie pracowac w zespole :) Jezeli chodzi o studio to fajne posuniecie, ale nie bardzo rozumiem co mieliby tam ludziki robic? nauka obslugi sprzetu testy itp, ok. Ale pozniej trzeba podzielic jakos prace pomiedzy te 30 osob hehe no nie moge sobie tego wyobrazic. Ktos sie orientuje jak to bedzie wygladalo? bedzie jakis podzial na modelerow, oswietlenieowcow itp? czy po prostu kazdy bedzie dostawal wszystko i jedni beda sobie wchodzic w droge,a inni wkurzac sie ze dostaja cos co ich nie jara?. Tak czy inaczej zeby nie bylo ze jestem czubkiem, ktoremu nic nie pasuje dodam tylko ze trzymam kciuki za ta szkolke chyba jak nikt w polsce, fajnie by bylo gdyby wyszedl z tego jakis gobelins ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK-mylisz się, ja nie jestem wyjadaczem z grafiką 3D mam do czynienia około 1,5 roku z przerwami, a mimo to się dostałem myślę, że najwięcej zależało od twojego podejścia i nastawienia do projektu + to co sobą reprezentujesz mimo że mój kontakt z 3D jak widać jest krótki starałem się całe życie rozwijać swoje umiejętności w innych pokrewnych(powiedzmy) dziedzinach: rysunku,malarstwa,rzeźby , a nie mam wykształcenia plastycznego wszystko co wypracowałem wypracowałem samemu w przeciągu ostatnich 20 lat życia, a dzięki samozaparciu miałem przyjemność uczestniczyć w tworzeniu np elementów scenografii dla teatru śląskiego albo dla Romy i najwyraźniej to im wystarczyło i jeszcze rada dla wszystkich którzy spróbują musicie na rozmowie pokazać całym sobą że wam zależy no i niema się co spinać spokojnie można porozmawiać z nimi o bzdurach takich jak helikoptery czy nie wiem fajny film który ostatnio widzieliście wtedy są zadowoleni:)

 

... i żeby z tego co napisałem niewyłaniałsię obraz człowieka pochłoniętego chorą ambicją parcia do przodu za wszelką cenę to oprócz moich zainteresowań kategorii twórczej mam jeszcze inne zainteresowania np picie piwa z kumplami;)

 

Namawiam wszystkich zainteresowanych żeby spróbowali im więcej nas przy piwie i przy wspólnych projektach tym lepiej (no a jak ktoś nie pije piwa to też żaden problem będzie chociaż przy projektach);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e=mc^2
Już nie wspominając o tym, że nie ma przerwy wakacyjnej i "czasami" będzie trzeba i w weekendy pracować :)

hmmmmm w szkole nie ma przerwy wakacyjnej?? i trzeba chodzić w weekedny jeszcze?? ciekawe, ciekawe, za wspaniałej komuny chodziło się do szkoły w soboty, jedna była wolna w miesiącu, żeby nie było ;) ale przerwa wakacyjna była zawsze, heh jak to się czasy zmieniają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3kolorowymix i zarzuć linkiem do jakiejś pracki albo folio żeby można się było obeznać jaki, mniej więcej, poziom jest wymagany w tej szkole.

 

 

 

Już nie wspominając o tym, że nie ma przerwy wakacyjnej i "czasami" będzie trzeba i w weekendy pracować :)

 

Widać z uczniów szkoły polskiego Pixara chcą zmontować ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, chociaz jestem absolutnie, oboma nogami za porzadnymi szkolami CG w kraju, i zawsze bede, i marzyłbym o polskim Gobelins, to sie niepokoje delikatnie po tym tekscie, ze skoro tacy sie fajni zglosili to moze nie bedzie szkola, ale od razu studio. Bo to pod innym katem kaze patrzec na ta darmowosc . Co innego dwa lata szkoly, co innego dwa lata praktyk w studiu. Pod roznym wzgledem. No, ale dmucham na zimne, po prostu chlopaki czytajcie co tam bedziecie podpisywac.

 

salut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema sprawy

 

tutaj wstęp do teczki

http://www.youtube.com/watch?v=YsdGgxfSMSE&feature=channel_page

(tak patrząc na to krytycznym okiem to trochę bawi mnie to jak na sztywno chodzi ten walker ale już się zabrałem za poprawki i może kiedyś skończę;) )

 

a tutaj śmigłowiec który zrobiłem kilka dni przed rozmową i przeczytajcie opis bo na takiej samej zasadzie wprowadziłem obu panów z komisji w ten projekt

 

 

http://www.digart.pl/zoom/3138026/Straszydlo.html

 

myślę że nie bez znaczenia było to, że do każdego modelu mam mnóstwo rysunków które powstały jako koncepcje zanim jeszcze zabrałem się za modelowanie i oczywiście starałem się logicznie uzasadnić każdy element pojawiający się w tych projektach no i tu wychodzi też na wierzch moja słabość do militariów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 17 osób,

to trochę za mało, mogli wziąć tych paru słabeuszy przecież właśnie o to chodzi aby ci ludzie się czegoś nauczyli, może sie okazać że ten ze słabszym portfolio więcej wsiąknie niż ten który już coś dziamie

niech sie uczą, dać im szanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to "pracowac uczac sie i uczyc pracujac" wydaje sie nieco podejrzane.

za kase z UE, pod przykrywka szkoly organizuje sie duze studio. w ktorym 30 osob

po wstepnym przeszkoleniu, bedzie za darmo tyrac dzien w dzien przez okragly rok.

robia tam oboz pracy dla naiwnych mlodych ludzi. (obym sie mylil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Pank - bez urazy, ja się nie dostałem, a nie uważam się za słabeusza ;) Nie mówię, że jestem jakimś wyjadaczem, ale nie dostali się ludzie, którzy coś potrafią np. sanki. Ciężko pojąć mi tą rekrutację, ale cóż...Wystartuje do 2giej rekrutacji z nowymi pracami i może tym razem komisję przekonam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien , że ludzie przy doborze tej 17-tki nie kierowali się tylko i wyłącznie portfolio kandydatów. Wydaje mi się , że jeszcze inne czynniki wchodziły tu w grę. Ja za drugi nabór raczej podziękuje bo dostarczyłem wcześniej całą płytke z materiałami od 1999 roku po 2008. Więc nie zmieni raczej nic jak im dostarczę kilka nowych projektów zrobionych ostatnio. Gratulacje dla wszystkich , którzy się dostali i mam nadzieję , że szkoła bedzie strzałem w 10 - tkę.

 

pozdrawiam

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e=mc^2

e=mc^2 bo tak do końca to nawet nie będzie szkoła tylko kursy, trzebabyło to sprytnie wykombinować żeby obejść przepisy ;) coś mi o tym na rozmowie mówili ale nie załapałem o co im chodziło :D

bez względu czy to jest szkoła czy tylko kursy to przerwa wakacyjna powinna być, weekedny powinny byc wolne, zresztą miałem wrażenie na początku, że to miała być szkoła, no i chyba dlatego właśnie są środki z unii na to, hmmm i tak sobie myślę, że jak zaczynane jest od kombinowania jak tu by obejść prawo to moim skromnym zdaniem jest niedobrze i raczej w ten sposób gobelinsy z tego nie wyjdą a chciałbym bardzo, bardzo, żeby jakiś gobelins w Polsce się pojawił,

nie wiem mam wrażenie teraz, że te teksty o szkole to tylko po to, żeby wyciągnąć kase z unii i ,że ktoś chce po prostu założyć sobie studio filmowe nie wkładając z siebie nic badź niewiele i wyciągając na to kasę z unii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to caly czas zastanawia dlaczego w komisji byl tylko Rybczynski i dlaczego caly czas nie ma podanej listy wykladowcow. Czyzby tylko Rybczynski mial prowadzic ta szkole/studio...? Dlaczego wszystko owijaja tajemnica... nawet program kursu jest niesprecyzowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hehe, jak to dlaczego? Myślisz, że przygotowanie i spięcie tego wszystkiego pod klucz jest takie proste? To nowa szkoła, dopiero powstaje - dajcie jej szansę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak, Rybczyński powiedział jednemu kandydatowi, że 8 godzin dziennie to zdecydowanie za mało :D Już nie wspominając o tym, że nie ma przerwy wakacyjnej i "czasami" będzie trzeba i w weekendy pracować :)

To prawie pewne że Rybczyński buduje sobie studio filmowe, więc logiczne że bierze najlepszych co się napatoczyli :D Jak by nie było aż tak dobrych ludzi to zacząłby od szkoły i ich sobie wyszkolił a tak to jest o jeden krok do przodu :)

 

BTW w czwartek ma być oficjalna informacja o nowych terminach i zasadach Rekrutacji v2 ;)

 

Czyli jednak nie szkoła tylko studio filmowe ;) A wiadomo juz jakie produkcje będą realizowane? Jak wysoko mierzycie? Będzie wasze prace można gdzieś zobaczyć (strona)? Chętnie, też zobaczyłbym prace tych co się dostali. Gratulacje dla szczęśliwców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zdecydowanie za poważnie traktujecie te nieoficjalne doniesienia... Z doświadczenia wiem że osoby w wieku pana Rybczyńskiego stosują teksty w stylu 8h to za mało, żadnych wakacji... Jako metody motywacji młodych osób.

 

A co do kwestii kursów/szkoły/studia to wstrzymał bym się do jakiś oficjalnych ogłoszeń. BTW. Kursy dobrze mi się kojarzą jako źródło wiedzy i doświadczenia... często występują w cv zachodnich grafików ;).

 

A i gratulacje dla osób które się dostały/próbowały, jakbym był młodszy to pewnie też bym przypuścił atak ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kiedys czytalem, do "zalożenia" szkoly potrzeba jest przynajmniej kilku wykladowcow ze stopniem profesorskim. prawdopodobnie stad wzielo sie przemianowanie "szkoly" na "kursy". dla mnie i tak nie ma znaczenia jaka to bedzie nosic nazwe, wazne ze udalo sie wyrwac z uni kase na darmowe ksztalcenie mlodych ludzi. ale znajac polskie realia obawiam sie, ze ci mlodzi ludzie moga byc wykorzystani i zmuszeni do "odpracowania" tej darmowej nauki. z reszta juz ktos wspominal (nie wiem czy to oficjalne stanowisko szkoly, czy moze prywatna opinia piszacego) ze w wypadku przerwania nauki, trzeba bedzie zwracac pieniadze !!? no to chyba jest mocne nieporozumienie, albo szantaż. moim zdaniem ta kwestia musi byc wyjasniona. tak samo jak oddzielenie edukacji (na ktora zostaly przydzielone fundusze) od pracy w ramach "nauki". warunki i kryteria przyjecia tez powinny byc jasne i przejrzyste. z mozliwoscia odwolania sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze cale to "gdybanie" nie ma sensu ... poczekamy > zobaczymy ... po prostu wyjdzie w praniu jak mowila Frania! :D

 

Generalnie jestem dobrej mysli i uwazam caly projekt za rewelacyjny!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności