Skocz do zawartości

Szkoła Animacji i Grafiki 3D - Drimagine (2009)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 531
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość skurvensen

Mir5 dolaczam sie do apelu:)

Jednak widocznie mamy do czynienia z tajemnica poliszynela:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

Może i tajne ale to w moim odczuciu nie świadczy dobrze o szkole jeśli ukrywa swoja kadrę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej no napiszcie coś jeszcze o tej szkole, jak tam jest? czego się uczycie? etc. :)

może za rok ja też spróbuję swoich sił jak będzie fajnie :)

Ke? Myślałem że się tam uczysz :P Chyba że są dwaj Destroyerzy xD

 

 

Też chce wiedzieć czego i jak tam uczą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej no napiszcie coś jeszcze o tej szkole, jak tam jest? czego się uczycie? etc. :)

może za rok ja też spróbuję swoich sił jak będzie fajnie :)

 

SEB uczysz się tam? :D

 

 

[...] powód jest prosty - nie mam czasu :)

W Drimagine od 10 do 20-22 + prace domowe jednak zabierają troszkę czasu a wypadałoby spać te 7-8h na dobę :D

zwyczajnie dzień za szybko mi się kończy :)

[...]

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=58369&page=3

 

Ke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej no napiszcie coś jeszcze o tej szkole, jak tam jest? czego się uczycie? etc. :)

może za rok ja też spróbuję swoich sił jak będzie fajnie :)

 

SEB uczysz się tam? :D

 

Destro nie wiem czy dasz radę, poziom jest wysoki i nie ma czasu na postowanie na max3D, wiec nie wiem czy dasz radę :P.

 

Co do instruktorów to są spoko, ale za dużo ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy ze poziom jest wysoki, co tam robicie? (nic sie dowiedziec nie mozna)

 

mysle ze rysuje, maluja, zezby robia, sluchaja nauczycieli o sprawach, i wiecej rysuja. z tego co narazie widac. nie wyglada nic az tak trodno narazie.

poziom wysoki to tak kazda szkola mowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pracować na poziomie powiedzmy "studia" ale na razie równamy poziom umiejętności, że tak powiem nabieramy obycia jedni z softem inni z sztuką warsztatową + uzupełniamy widzę o historii animacji i filmie w ogóle, poprzez szprycowanie się dziełami z całej historii sztuk audiowizualnych jest to proces mający na celu wprowadzić nas w kolejny etap pracy czyli ten o którym mówiłem na początku mamy zaplecze sprzętowe czas i miejsce w którym możemy pracować całą dobę od pracowni malarskiej/rzeźbiarskiej po pracownie dig-graf ,a każdy z nas specjalizuje się w czymś innym mamy ludzi którzy są świetnymi modelerami i mamy ludzi którzy są np po rzeźbie co w połączeniu daje nam doskonały anatomiczny model postaci, mamy również ludzi zajmujących się konceptami itd. każdy z nas orbituje wokół 3d ale specjalizuje się w czymś innym są oczywiście też tacy którzy jeszcze dokładnie niewiedzą co chcą robić w tej naturze i to właśnie dla nich jest ten pierwszy etap pracy.

 

Podsumowując: szkoła poprzez udostępnianie zaplecza ma działać na zasadzie współpracy miedzy ludźmi (słuchaczami) którzy mają realizować swoje propozycje-projekty filmowe

 

Puki co jeszcze raczkujemy jako szkoła artystyczna,a ponieważ jesteśmy pierwszym rokiem i musimy przecierać szlaki kolejnym pokoleniom drimaginowców nie możemy was odrazu zasypać świetnymi produkcjami więc bądźcie cierpliwi.

 

Mam nadzieje że już wkrótce powstanie nowa strona DRIMAGINE na której będziemy zamieszczać progres naszej pracy od szkiców,konceptów animacyjnych,SB,animaticów na gotowych produkcjach kończąc (a puki co możemy podlinkować kilka rzeczy na maxie ale nie wiem czy jest sens bo to będzie tak na prawdę prywatny dorobek danej osoby a nie dzieło stworzone przez nasz team) .

 

mogę jeszcze dodać że pracy nad samodoskonaleniem jest mnóstwo spędzamy w szkole cały dzień od 10 nieraz nawet do 00

 

Pozdrawiam

 

MiX

 

..i cierpliwości panowie JESTEŚMY TU DOPIERO 3 TYDZIEŃ...:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, sami musimy wyjaśnić kilka rzeczy ,także poczekajcie...

Mir5 tak rysujemy i teoretycznie rzeźbimy, reszta to prowadzone zajęcia z Rybczyńskim o animacji...był przez dwa dni Kuba Gryglicki no ale nie wiem do końca czy będzie dalej czy nie...

o widzę mixu ze tez napisałeś cosik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak TAU dobrze napisał

Mogę jeszcze dodać że jak wszystko już będzie jasne a cała struktura projektu doszlifowana podamy wam rzetelne info o wszystkim ale jak już pisałem wyżej cierpliwości bo tak to będzie bezsensowne skrawkowanie informacji tak jak do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh jedna wielka sciema ;) nikt nie wie co sie dzieje pewnie organizacja jest tak samo slaba jak promocja szkoly jednym nazwiskiem i haslem "ninja" oni sa wszedzie. Napiszcie prosto z mostu czy szkola jest ok, a nie robicie wielkie tajemnice, przez co czlowiek mysli ze to jest jeden wielki niewypal, a ludzie tam uczeszczajacy wstydza sie napisac ze jest tak slabo jak na policealnej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podpisali cyrografy :P jak coś powiedzą to zginą :P

 

no ale tak na poważnie to to naprawde zalatuje wielką ściemą. Nie zrozumcie mnie źle, bardzo się ciesze, że takie rzeczy w Polsce się dzieją. Ale o co chodzi z tą całą tajemnicą?? Nie można nawet się dowiedzieć kto prowadzi tam zajęcia, no chyba, że kadry hmmm nie ma i zbierają ją na bierząco.

 

A co do promocji szkoły to KLICEK ma racje. Się zastanawiam jaki jest procent ludzi, którzy dowiedzieli się o niej nie z tego forum oraz nie są z Nowego Sącza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol - ludzie wrzucicie na luz bo z tego co widze najabardziej marudza ci co w szkole sie nie ucza :P W tym watku juz byla dyskusja ze to jedna wielka sciema wiec tych co szukaja sensacji odsylam kilka stron wstecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że nie piszę nie do końca na temat :

Czy jest ktoś może, albo kojaży rejony Zielonej Góry.?

Za rok stanę przed wyborem szkoły średniej, a chcę się kształcić w kierunku graficznym, mógłby ktoś może coś doradzić.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, sami musimy wyjaśnić kilka rzeczy ,także poczekajcie...

Mir5 tak rysujemy i teoretycznie rzeźbimy, reszta to prowadzone zajęcia z Rybczyńskim o animacji...był przez dwa dni Kuba Gryglicki no ale nie wiem do końca czy będzie dalej czy nie...

o widzę mixu ze tez napisałeś cosik;)

 

dzieki za odpowiedz, ciekawe, kto to jest Kuba Gryglicki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh jedna wielka sciema ;) nikt nie wie co sie dzieje pewnie organizacja jest tak samo slaba jak promocja szkoly jednym nazwiskiem i haslem "ninja" oni sa wszedzie. Napiszcie prosto z mostu czy szkola jest ok, a nie robicie wielkie tajemnice, przez co czlowiek mysli ze to jest jeden wielki niewypal, a ludzie tam uczeszczajacy wstydza sie napisac ze jest tak slabo jak na policealnej ;p

 

tez to zauwarzylem ze urzyli slowo "ninja". na zachodznich szkolach 3D tak reklamuja czesto programy. hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz nie tylko maluje, a dwa "duża sprawa"? pytałeś się kto, to ci napisałem więc o co ci chodzi jeszcze?

 

Napisales mi zeby sprawdzic google, co zrobilem. I troche informacji jest, np ze jest matte painter w Londynie itd. W forum bylo napisane tak jakby byl znana osoba wiec dlatego sie pytalem wiecej informacji o nim. Raczej nic mi nie powiedziales ciekawego, a oto chodzilo. Np, byl i co uczyl? Jaki koles? Itd. O to mi chodzilo, informacje od osoby ktora go spotkala a nie google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli Kuba to jest ten trzymany w tajemnicy Wielki Wykładowca to ja Cię przepraszam, żart? Myślę że tu na forum jest co najmniej kilku lepszych z bardziej imponującym dorobkiem.

A co do Nowego Sącza - to są to dobrze znane mi rejony. Miasto jest ani duże ani małe. Żeby mówić o nim jako o urokliwym miasteczku na prowincji to przesada, na to jest za duże i za bardzo zurbanizowane, mają bloki z wielkiej płyty, kibiców i hipermarkety. Ale też nie jest to miasto duże z dobrodziejstwem usług i rozrywek, kultury. I koszmarnie się do niego dojeżdża. Z Warszawy do Krakowa jedzie się ekspresowo, ale na etapie do Nowego Sącza wszystko zwalnia kilkukrotnie, stare tory, mnóstwo przystanków. Autobusem jeszcze gorzej bo drogi górskie kręte i dziurawe. Także jakby ktoś planował że sobie raz czy dwa w tygodniu wyskoczy tam beztrosko to niech się przygotuję na katorgę. Podobnie z przyrodą - góry są fajne ale kilkadziesiąt kilometrów dalej.

Poruszony już temat tajemniczych wykładowców mnie też niepokoi, bo już rozpoczął się rok szkolny a na stronie ciągle nie ma żadnych informacji, a kadra która cię ma uczyć to bardzo ważna sprawa, ja osobiście wolałbym to wcześniej wiedzieć. Bo co, sam Rybczyński będzie wszystko wykładał? Czy może Szkoła wysługuje się nazwiskiem Rybczyńskiego licząc na to że wszyscy padną z wrażenia jak to usłyszą i nie będą pytać o resztę. A jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach.

Jedyny pozytyw z lokalizacji w Nowym Sączu jest taki, że tam jak się już pojedzie to będzie to trochę takie odcięcie od świata i wtedy bez zawracania sobie głowy dorabianiem, freelancem i innymi tego typu działalnościami rzeczywiście w 2 lata można się czegoś nauczyć. Mało atrakcyjny i trudno dostępny Nowy Sącz będzie raczej sprzyjał temu żeby cały czas spędzać na uczelni i myśleć tylko o zajęciach.

No i podobnie jak większość, czekam na jakieś nowe informacje od studentów i jakieś pierwsze prace. Jeżeli tylko powalą mnie na kolana swoją jakością to z przyjemnością odszczekam wszystkie swoje krytyczne opinie o Nowym Sączu i uwagi na temat szkoły.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj rozwiałeś moją wizję urokliwego, górskiego miasteczka, gdzie są sami mili ludzie i ciągle świeci słońce :) nie wiem czemu ale tak to sobie wyobrażałem :P Co do samej nauki to myśle że jak te 20 osób będzie trzaskać razem sporo projektów i jeden od drugiego będzie się uczył to i tak będzie nieźle, zważywszy, że wzięli najlepszych, czyli takich co chcą się uczyć. No ale też czekam na pierwsze prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko strona "zamula". Wysłałem in maila z zapytanie kiedy rozpoczyna się kolejny rok i czekam już drugi tydzień na odpowiedź. Miało być tak pięknie, ale chyba po drodze ktoś się w tym wszystkim pogubił.

 

mpta imho to właśnie największy urok takiej szkoły. Wiele osób się "zna" z for internetowych i prac tam zamieszczanych, i nawet sami siebie byliby w stanie nieźle poduczyć będąc tak odizolowanymi od reszty świata ;) Ale i wizja wzajemnie wspierającego się kolektywu wydaje się nazbyt utopijna. Nawet jak na tak małą grupę. Mimo wszystko byłbym gotowy skonfrontować swoje romantyczne, młodzieńcze wyobrażenia na temat tego z rzeczywistością... gdyby tylko ktoś raczył mi odpowiedzieć i zrobić coś z tą stroną... :/

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mir5 - a co byś chciał żeby studenci Ci napisali ? Że jest Super duper i hi tech ? Poczekajmy troszke z opiniami bo najłatwiej coś pisać na początku samym. Jak ktoś lubi uprawiać sporty letnie czy zimowe to NS wcale nie jest takim złym miejscem. Co do samego miasta to kwestia gustu : jedni lubią korki a inni klimat bardziej prowincjonalny na przykład.

 

greetz

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mir5 - a co byś chciał żeby studenci Ci napisali ? Że jest Super duper i hi tech ? Poczekajmy troszke z opiniami bo najłatwiej coś pisać na początku samym. Jak ktoś lubi uprawiać sporty letnie czy zimowe to NS wcale nie jest takim złym miejscem. Co do samego miasta to kwestia gustu : jedni lubią korki a inni klimat bardziej prowincjonalny na przykład.

 

greetz

 

czaps

 

czaps - chcialbym zeby studenci napisali wiecej o ich wrazeniach, czego sie ucza, kto uczy, jak wszystko wyglada, jak akademik.

nie koniecznie o nowym saczu, a bardziej jak wszystko wyglada w szkole.

miesiac przeszedl, a zamiast wiecej informacji o wszystkim jest mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mir5:

 

Teoria/film/muzyka/obraz - Zbigniew Rybczyński

Malarstwo - Kamil Witkowski

Rzeźba - Andrzej Szarek

 

W czerwcu przyjeżdza Mariusz Korczak, który przejmie odpowiedzialność za softy 3D (głównie Maye).

Ma również przyjechać Piotr Karwas, ale nie znamy jeszcze dokładnie daty jego przyjazdu.

 

Zadowolony?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Karwas to już konkret, na pewno będzie się czego od niego uczyć. Nie chce mi się jednak wierzyć że rzuci pracę w Digital Domain i przeprowadzi się do Nowego Sącza, więc podejrzewa że będzie pewnie raz na jakiś czas "wpadał" i wtedy robił swoje sesje. Wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty zostały usunięte zgodnie z zasadą, że nie prowadzimy polityki szkalowania firm/osób publicznie, a pojawiły się posty o takim charakterze.

 

Trzymajmy dyskusję na poziomie, nie atakujmy się publicznie.

 

Proszę miejcie na uwadze, że to nie jest żadna cenzura a takie kiedyś ustaliliśmy zasady. Nie ma żadnego związku pomiędzy max3d a szkołą Drimagine. Nie zabraniamy krytykować np. zajęcia nie każdemu mogą się podobać, to jasne, przecież to można łatwo uzasadnić, jednak nie jest fair atakowanie po imieniu i nazwisku konkretnych osób, a posty piszecie anonimowo, to podobna zasada jak w przypadku czarnych list. Czegoś takiego tutaj nie będzie. Nie jesteśmy w stanie tego sprawdzać i weryfikować. Więc nie chcemy aby ten wątek stał się miejscem do publicznych ataków.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkeruj uuuuuu jedziesz ostro po krawędzi uważąj bo bana dostaniesz :D haha ;)

 

 

 

Kilka suchych faktów z ostatnich dni dla zainteresowanych

 

- W tym tygodniu w wsb był nasz kochany prezydent ;) ale musiałem go przeoczyć :P właściwie to nie wiem po co a nie chce mi się sprawdzać :)

ale był i to się liczy ;)

 

- W piątek był Andrzej Wajda i przez prawie dwie godziny był tylko na wyłączność dla Sułtanów Designu D3 ;)

 

- Grupa magnatów 3d dostała też zaproszenia na 49 Krakowski Festiwal Filmowy, ale nie cały :/ i nie wszyscy :/

 

- Kilku Ninja 3D z w/w grupy pod osłoną nocy przeniknęło na bankiet konczący festwal aby poznawać środowsko artysów i twórców filmowych oraz zinfiltrować ich wewnętrzne struktury :)

 

- Ta sam grupa sprytnych chłopaków korzystając z nadarzącej się okazji wykorzystała szansę aby uwiecznić się na zdjęciu z Maciejem Szturem :P

Inni zaczęli kopiować ten genialny pomysł i spłoszyli gwiazdę :P

 

- Godnie reprezentowaliśmy szkołę - nikt nas nie przepił na bankiecie :D

(oczywiście żartuję :P ... była jedna osoba :D haha [to też żart bo jesteśmy poważnymi ludźmi i abstynentami :P])

 

- W czwartek Ci którzy nie byli akurat na Festiwalu mogli myknąć do Małej Galerii gdzie był wernisaż prof. Marka Szymańskiego (bardzo ciekawe prace btw :))

 

- W weekendy zaintersowani wyjeżdżają na plenery malarskie

 

- Rzeźbimy głowy w glinie

 

- W piątki z reguły przez kilka godzin pozuje jakaś śliczna, mniej lub bardziej ubrana modelka, łsz! :D

 

- Studenci już zrobili swoją pierwszą, wspólną, prostą animację, efekt okazał się zaskoczeniem dla wszystkich i to pozytywnym :) Niestety z uwagi na prawa autorskie nie można tego pokazywać (chyba) więc musicie uwierzyć na słowo :D

 

- W weekendy czasem organizujemy seanse filmowe :)

- i czasami (bardzo rzadko ;P) gramy w quake :) raz zająłem nawet drugie miejsce ale to dlatego, że wszyscy wyszli się przewietrzyć a ja nadrabiałem haha :D

 

- Deliaktym problemem jest zostawanie w pracowni po północy bo trzeba dzwonić do ochrony, żeby wyłączyli alarm kiedy się wychodzi, chyba nawet do toalety bo inaczej od razu SWAT wpadnie i jednego studenta mniej :D

 

- poza tym Lucas niestety nie dojechał :D bo lotnisko zasypało czy coś, ale ma nam to wynagrodzić :D

 

a poza tym to było dawno i nieprawda :D

 

jak coś majaczę to mi przerwijcie bo ostatnio śpię mniej niż 4h na dobę :P

 

o! ;)

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności