Skocz do zawartości

Postać 3d: wampirzyca


kozioo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Meg:) Cały czas pracuje, ale robi się coraz cięzej. Teraz pracuje nad shaderem skóry. Jak na razie brazilowski mnie nie powalił, wiec mysle nad zwykłym materiałem z fallof\'ami w odpowiednich slotach... Wracam do testów;)

PS: Eteryczna nimfa... hmmm:) Temat do zastanowienie, bo w zasadzie to jeszcze nie mam konkretnego \"zastosowania\" dla skończonego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update. Wersja beta texturki twarzy... Oczka są zrąbane. Wiem. Ale krzyczą wszyscy ze potwornie wygląda bez źrenic, więc nie bede więcej straszył. A przynajmniej nie wi ten sposób;)

PS: Właśnie robie render z włosami, jak sie skończy to może dorzuce... Tylko nie wiem ile to potrwa:/

 

EDIT

obiecanego rendera nie będzie bo paskudnie wyszedł:/ Lepszego zrobi sie jutro;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Strasznie blyszczaca skora tej panny :) Daj jej troche pudru bo sie babka zdenerwuje :D Troszke szminki tez by nie zaszkodzilo, no nie mowie zeby usta razily ostra czerwienia ale mogly by byc bardziej \"nasycone\" :)

 

Oczka martwe, jakies bliki by sie przydaly, moze wrzuc na nie jakas mapke hdri jezeli nie ma sie w nich co odbijac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze z tą wargą jest dobrze... Sprawdzałem na kilku refkach... Oczywiście nie wszystkie białe kobiety mają tak wydatne wargi, ale też się takie zdarzają:] I to nie koniecznie \"pompowane silikonem\".

Jeszcze jeden render, tym razem ukazujący całą postać. Starałem się poprawić miejsca o których mówił Kris, ale nie wiem czy mi się to do końca udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest perspektywa, tak? :-)

 

Bo kolana wydają się być nisko, ale to pewnie kwestia ujęcia.

 

Biodra to powinieneś poprawić. Hehm... co do twarzy realistycznej to dużo by dała tekstura skóry i jakieś zmarszczki, pieprzyki itp.

 

Usta zawsze moze mieć Angeliny Jolie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołki (połaczenie policzków i tego co od ust odchodzi ) - tam jest coś bardzo nie tak :) -> nie do końca wiem o co biega:/ Mógłbyś mi wytłumaczyć? A najlepiej zazneczyć?

Nad texturką twarzy cały czas pracuje, dodaje zmarszczki, i inne takie:)

Biodra:/ Tu daje się we znaki moja wiedza (a w zasadzie to jej brak) z zakresu szeroko pojmowanej biologii, a dokładniej anatomii (chyba):] Jeśli można, to też prosze o bardziej łopatologiczne wytłumaczenie. A najlepiej o rysuneczek.

 

222.jpg

 

PS: Pussik - to jest perspektywa:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierWsi tez widzialem ladniejsze ;) ale te sa ... ladniusie ... ze sie tak wyraze .... bardzo ladnie pod pierWsimi ... ale twarz ... hmm ... masz moze POSER\'a ? tam sa naprawde niezle zrobione twarze ... moglbys tam zauwazyc wiele wiele waznych grup plaszczyzn wlasnie na twarzy ... sam zmagam sie od lat z naprawde dobrym modelem glowy... wiec nie mam zamiaru cie krytykowac ... ale ... nie da sie ukryc ze do realizmu brakuje jej sporo ... zwlaszcza na ww miejscach ... przez ta zapasc (nos- warga) wyglada troche \"małpio\" napewno wiesz o co mi chodzi ... pozatym brak policzkow ... Twarz to najbardziej umiesniona czesc ciala czlowieka ... setki miesni odpowiadajacych za ksztalt kazdego miejsca na twarzy ... (gdzies zaczytane info:)

 

powodzenia ... popracuj prosze nad tym ... to efekt bedzie lepszy niz u mnie ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update. Troszke posiedziałem i popracowałem nad kształtem głowy. Myślę, że teraz to wyglada troszke lepiej. Sam widze że jeszcze musze nos poprawić i broda też jeszcze mnie nie satysfakcjonuje:)

Porównywanie mojego modelu do tych z posera nie wypali niestety. Już probowałem to robić i widziałem ze \"moja\" twarz reprezentuje inny typ urody, niż te poserowe.

Wymienione błędy dotyczące reszty ciała staram sie poprawiać na bieżąco, ale na razie priorytetem jest ta \"buźka\", więc na razei render głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem, mimo że praca cały czas jest w toku:) Chwilowo wróciłem do samego modelu, dodałem nawet uszy. Wydaje mi się, ze jeszcze małe poprawki i bedzie je mozna zostawić. Czekam na komantarze i krytykę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moj gust, to kolana troche za nisko, stopy za duze, brwi w ogole nie widac i rece chyba za chude albo za dlugie. Poza tym OK, zwlaszcza piersi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja Ci mogę doradzić... Twarz.. kosci policzkow postaraj się uwidocznić. Sama krawędź policzki-szyją strasznie prosta. Spliny czy jak?? Co do reszty...to jeszcze daleka droga do końca prac jak widać więc resztę pozostawię jak skończysz.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne poprawki...

CD - ciałem zajme się jak dopracuje twarz - ale zachowam sobie te uwagi w pamięci:)

Predator - prosze bardzo:) http://members.lycos.co.uk/kozioo/wire.JPG

und3r - splinów uzywam tylko do robienia rzęs. Spróbowałem troszka bardziej zaznaczyć te kości policzkwe, ale nie wiem czy widać jakieś większe zmiany.

 

Zrobiłem nowe rzęsy i pracuje nad materiałem skóry. Zrezygnowałem z shadera brazilowego i będe męczył (najprawdopodobniej) zwykłego oren-nayar-blinn\'a.

rz1.jpg

 

a tutaj pierwsze starcie z texturkami - jeszcze duuuzo roboty:)

http://members.lycos.co.uk/kozioo/rz2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki .. Jak dlamnie to ladnie to wyglada , no z texturkami to bedziesz musial powalczyc ale z wiem ze to nie latwe:/ no coz zostaje mi zyczyc Tobie powodzenia no i dobrych efektow bede tu wpadal ogladac efekty pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej, ale ma zbyt ostre rysy twarzy. Popraw brodę bo jakaś taka płaska jest. Poza tym coś nie gra w okolicach oka. Zbyt wyraźnie zaznaczyłeś tam kość czaszki (nie wiem jak to się nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi się wymyślić rolę dla tej postaci:) Postanowiłem zrobić z niej wampirzycę. Jak na razie tyle charakteryzacji. Z włosami dalej walcze, więc wiem że paskudnie wyglądają:]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatuaże:> Hmmm... Jeśli już to jakieś delikatne wzorki w kącikach oczu, ale jeszcze musze się zastanowić. Zdecydowanie nie chce jej oszpecać - w końcu kobieta, tylko troszke mniej żywa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUŻ WIEM kogo mi ona przypomina.

Kasię Nosowską w mocnym makijazu, jak z teledysku do \"Mrumru\".

Troszke wyglodzona ta wampirzyca :)

Co się tyczy do pomarszczonej twarzy miedzy oczami, odradzam, albo przynajmniej proponuje ZDECYDOWANY umiar - nie podobają mi sie te zmutowane gęby wampirow rodem z Buffy.

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na odpowiedzi:)

koncepcja - sama przyszła... Ciężko powiedzieć skąd ten pomysł, po prostu coś mnie tknęło, żeby zobaczyć, jak będzie to wyglądało.

mimika -to się zmieni, rigowanie zostawiłem sobie na koniec.

rysy twarzy - ja jakoś nie mam utrwalonego wizerunku wampira jako kobiety o jakiejś określonej urodzie... A poprzednia wersja może i przejawiała nieco więcej uroku, ale tylko w niektórych ujęciach. W innych było beznadziejnie (wina modelu), a poza tym była cała masa błędów.

 

Nie daje żadnego rendera, bo praktycznie nic sie nie zmieniło. Walka z włosami trwa dalej... I raczej nie zanosi się na to, żeby chyliła się ku końcowi:(

Wish me luck:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOncepcja fajna. Taxturki fajnie wyglądają i wogóle nadają taki specyficzny klimat postaci. Tylko nie wiem czemu ogólny model wygląda jakby jej ktoś twarz znieczulił. Ogólnie jest za bardzo rozciągnięta (głównie policzki tak jakoś dziwnie zwisają). Ale powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche powalczyłem z włosami i dodałem (tak na próbę) te tatuaże. Głupi pomysł jednak:) Albo źle wykonany, więc wywaliłem. Poza tym szukam rysunków / grafik/ zdjęć stworzeń wampiropodobnych (płci kobiecej oczywiście:]). Jeśli ktoś posiada jakieś ciekawe zbiory to prosze o info:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wszytkie kobiety wampiry, które nawet za zycia były średnie tak zamieniając się w wampiry stają się niczym boginie piękności. Nie wiem jaka jest twoja koncepcja i czy ta skóra jest w odcieniu takim jaki ma byc na koncu, bo powinna byc naturalna, jak ludzka skóra, na dodatek nieskazitelnie czysta. Zmniejsz jej moze troche usta ? Będzie dobrze :) tylko trza popracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacu - przeczytałęm kilka \"wampirzych\" serwisów i nigdzie nie znalazłem infomacji o tym, że skóra powinna mieć naturalny, żywy, kolor. Wszędzie natomiast jako cecha charakterystyczna jest podany blady, niemal biały jej odcień.

Pindar - co byś zmienił konkretnie, aby dodać jej urody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ...

wiesz co ...trudno powiedziec ... rozne sa gusta ... to wiadomo. czasami poprostu kobieta jest ladna a czasami nie ... mimo ze niby kobieta na zywo ... wiec modelowi nie mozna nic zazucic ... to jednak nie ladna :) a z drugiej strony ... tam gdzie dla mnie ladna to dla innego moze nie byc :)

 

rob jak robisz bo bledow nie ma za bardzo ... dodasz jej urody ladnym wdziankiem i moze jakims wyrazem twarzy ... wiesz kobieta najczesciej rozchyla usta jak chce byc sexy ... moze jak troszke nad tym popracujesz to dodasz jej troche sexapilu ...

 

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki niby-update:] Z rzeczy ważniejszych:

-dodane dłonie (na razie bez paznokci, bo nie wiem czy ta pani nie będzie nosiła rękawiczek)

-poprawione texturki spectacular i glossiness. Skóra jest mniej matowa i chyba wygląda lepiej.

 

chyba tyle. komentujcie ile wlezie (bądzcie lepsi niż userzy na evermotion ;) Do bitwy tam chyba nikt nie zagląda ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności