Skocz do zawartości

Koniec darmowego Indigo


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Producent jak dotąd darmowego renderera Indigo ogłosił wlaśnie jego rychłą komercjalizację. Standardowa licencja będzie kosztowała 595€ natomiast za "node licence"

zapłacimy 195€. Jako podziekowanie dla swoich użytkowników

produkt dostępny jest w w cenie 295€.

Pojawi sie wersja darmowa, ale będzie ograniczona (rozdzielczość renderów

800x600 + znak wodny).

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=622

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wśród blenderowców nie TYLU grafików z TAKĄ kasą. graficzek też nie. gdyby oferowali różne wersje z różnymi bajerami... niemniej, decyzja zrozumiała. tak spektakularnie rozwijający się soft, który pisała tylko jedna osoba tak naprawdę... nie mógł pozostać na zawsze free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muody

Nie przesadziłeś trochę? :P

Po za tym autor zapowiadał od początku że nie będzie free na zawsze.

 

Przynajmniej teraz więcej zainteresowania spadnie na Lux rendera :D, w prawie każdym komencie pod newsem o komercjalizacji Indyka aż huczy od zapowiedzi przejścia na Luxa xD, ale ja jestem w tych sprawach zielony. Słyszałem że ponoć Lux ma już więcej funkcji niż Indigo i nie stoi za nim jedna osoba, a po za tym full Open source nie żaden freeware, więc zainteresowanie projektem będzie łatwiej rosło i nie grozi komercjalizacja, bo na GPL. Tak jak już mówiłem w sprawie unbiasowych rendererków jest dość słabo obeznany, wiec jeśli pomyliłem się co do funkcji Luxa proszę o sprostowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pojechali z wózkiem, ciekawe kto wyda tyle szmalu na dopiero co rozwijający się soft, w którym ciągle coś poprawiają. Autorzy musieliby dodać coś extra w wersji komercyjnej aby przyciągnąć klientów, coś na miarę fry render SWAP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pojechali z wózkiem, ciekawe kto wyda tyle szmalu na dopiero co rozwijający się soft, w którym ciągle coś poprawiają. Autorzy musieliby dodać coś extra w wersji komercyjnej aby przyciągnąć klientów, coś na miarę fry render SWAP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co płacz? Jeśli chcecie dożywotnie darmowego rendera, to sobie weźcie coś na licencji GPL. Indigo GPL nie miał, więc autor ma pełne prawo do zarządania opłaty. Autor włożył w to na pewno sporo energii i czasu, więc nazywanie go bastardem jest trochę nie na miejscu. Czy cena za wysoka to inna sprawa, okaże się z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania dobrze gada, polac jej ! dziwne rozpaczanie nad tym ze ktos chce zarobic, a poza tym ten renderer nie jest jakis mega, a ze byl darmowy, to bylo do przewidzenia ze bedzie pozniej platny, Z duza czescia softu tak bylo. Kiedys fry rendera mozna bylo kupic za grosze podobnie jak MW czy vray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Jak ktos zarabial przy pomocy indigo to zaplaci. Jak ktos sie bawil moze nadal to robic wersja nr 1. A na Luxie itp.. tez trzaskaja ludzie fajne renderki wiec problemu nie widze tak naprawde. A Lux chyba dobrze wspolgra z Blenderem o ile sie nie myle.

Show must go on :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze bardzo pozytywnie bo teraz wielu ludzi przesiadzie sie na Luxrender ktoremu brakowalu wielu uzerow wlasnie przez indigo. Ja jestem tego dobrym przykladem. Wlasciwie to mi sie nawet teraz Lux bardziej podoba :)

 

A to ze trzeba teraz placic za Idnigo to bylo zupelnie do przewidzenia. Przeciez gdyby tego nie planowal do by go wypuscil z licencja GPL a nie sam harowal jak wol nad rozwojem softa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Auotor już od samego początku zapowiadał że jak soft się rozwinie to przejdzie na licencje komercyjną. Ma do tego prawo jest autorem :D

Poczytajcie sobie, jeśli ktoś był wcześniej użytkownikiem to ma licencje po promocyjnej cenie, myślę że to uczciwe :P

Ja go nie używałem, ale jestem ciekaw jak urośnie :P

 

Jak się coś komu nie podoba to niech nie kupuje, co za problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiero zaczynałem z indigo. Pobierze się najnowszą darmową wersję i na niej będzie się jechało aż autora wykończy piractwo i przywróci cenę zerową dla swojego programu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

typowa polska(a moze po prostu ludzka) mentalność... nie ma to jak docenić cudzą ciężka pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Temporal

Nie bądźmy pesymistyczni. Moim zdaniem jest raczej tak, po ziemi chodzą ludzie od niedawna stoją taborety, ale na szczęście wchodzi moda na krzesełka z oparciem. xD

 

@Menzo

Skoro rozdawanie softu za darmo go nie wykończyło, to jak piractwo ma to uczynić :D ? Luka w rozumowaniu xD

 

@Morte

Jaka ludzka, mentalność, jaka polska? To raczej mentalność taboretów. Nie przypisuj takich przywar mieszkańcom naszego pięknego kraju i gatunkowi do którego należę, bo się obrażę ;P

Z tego co widziałem, znaczna większość życzy autorowi dobrze i nie była oburzona jego decyzją :)

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności