Skocz do zawartości

Wybór szkoły ... ponadgimnazjalnej...


_Arti_

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle nie wiedziałem, gdzie to dać :>

 

No więc problem dotyczy wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

 

Mam do wyboru:

- technikum informatyczne

- liceum z rozszerzonym programem nauczania matematyki-fizyki i angielskiego ( potocznie mat-fiz x] )

 

Jednak mimo wszystko chciałbym w przyszłości mieć pieniążki z grafiki ^ ^ Co teraz wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 szkoły podałeś, które nie mają związku z grafiką. Z tych dwóch to whatever ;) Nie wiem jakie mają tam plany nauczania co prawda, ale nawet jakby w którejś było kółko 3D, to pewnie na wiele Ci się to nie zda. Jak chcesz być grafikiem to lepiej idź do szkoły plastycznej. Ale też wiele osób (chociażby z tego forum) robi karierę w grafice, a nie mają wykształcenia kierunkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz liceum. Nie znam tego technikum ale mam kilku kumpli z elektronicznego i angielski mają strasznie marny a to dzisiaj podstawa nie tylko w grafice - lepiej mieć rozszerzony. Poza tym mówią że motto techników to "Wiwat Celibat":) Poza tym technikum masz 4 czy 3 letnie? Ogólnie podobno lepszą podstawę dostaje się w liceach a w technikach "byle zdać maturę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Pierwszy tydzień edukacji w liceum mam za sobą, lecz...

 

... jak myślicie, czy ten papierek/tytuł technika pomógłby w przyszłości w poszukiwaniu zleceń, ewentualnie pracy? Czy lepiej wymęczyć te dwa i pół roku w tym liceum, a potem robić studia ? Ciągle mnie to gryzie, no bo jednak to są te 3 - 4 lata życia i to one kierunkują moją przyszłość. W ogóle nie wiem co mam robić ... W technikum, niby jeden rok więcej, ale za to mam ten zawód i wiedzę o pisaniu skryptów ( jakichś tam... ) a po liceum tylko dobrze zdana matura.

 

Co mi ( ponownie ^ ^ ) doradzicie.

 

PS Wybaczcie mi archeologię, ale... konieczna konieczność ^ ^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mając tyle lat chyba za bardzo się przejmujesz, zresztą jak wszyscy. Ja liceum skończyłem teraz i to był naprawdę super czas, poznało się kupę fajnych ludzi i poznało masę fajnych osób. Wydaje mis ie ze jak już jesteś w liceum to nie rezygnuj, większa szansa na ciekawe towarzystwo(jeśli to w miarę dobre liceum).

 

Na grafike masz jeszcze naprawdę sporo czasu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

chcesz się rozwijać w kierunku grafiki 3d/vfx to:

a) informatyka

b) ASP - grafika, intermedia, rzeźba, malarstwo, design

Jedno z dwóch powyższych -w zależności od tego, czy chcesz być tym technicznym, czy tym artystycznym. Może doszła by do tego architektura, gdyby się uprzeć.

 

Jeśli grafika 2d to:

a) ASP - grafika, malarstwo, design, itp.

lepszej drogi nie ma.

 

Liceum to tylko przystanek. Nikt NIGDY nie popatrzy na to jakie liceum skończyłeś. W zwykłym szarym życiu to nie ma żadnego znaczenia. Liczy się tylko to, co studiowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zostać grafikiem to ci studia ani dobre liceum nie jest potrzebne tak sądzę przynajmniej. Matura owszem no bo to podstawa ale jak i gdzie ją zdobyłeś myślę pracodawcy nie będzie zbytnio interesować, zawsze można założyć własną firmę lub robić na zlecenie :) No ale jakby nie patrzeć trzeba być dobrym w tym co się robi. Tak naprawdę to liceum nie pomoże ci w tym kierunku a będzie wręcz ograniczać. Studia owszem pomóc mogą ale na ASP pójdzie ktoś kto potrafi malować / ma przynajmniej jakiś talent. Ja się zastanawiałem nad architekturą ale te rysunki i zaliczenia mnie przerażają. W grafice 3d to jednak brak naszego talentu nadrabia procek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary nie znam 2 osoby która martwi się przyszłą edukacją tak jak ty. Jak będziesz robił swoje to każda szkoła dobra. Trzymaj się tej zasady i wybieraj sobie to co ci się podoba a nie słuchaj obiegowych opinii.

 

Czy to źle o mnie świadczy? ^ ^

 

Żeby zostać grafikiem to ci studia ani dobre liceum nie jest potrzebne tak sądzę przynajmniej.

 

I w sumie masz racje ...

 

(...)będzie wręcz ograniczać.

 

Co masz na myśli?

 

W grafice 3d to jednak brak naszego talentu nadrabia procek :)

 

Bez talentu to i procesor kwantowy nie pomoże :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liceum nie rozwinie cię w tym kierunku a obowiązki z nim związane będą ograniczać twój czas na 3d, o to chodzi. A z tym talentem to metafora taka, że nawet jak nie umiesz malować czy rzeźbić etc. to nie znaczy, że nie zrobisz czegoś wspaniałego w 3d. Talent plastyczny od nabytych umiejętności czy talentu technicznego wyraźnie bym oddzielił linią. Dlatego moc obliczeniowa sprzętu jeśli potrafisz ją wykorzystać, sporo za nas nadrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak zasugeruję uzbieranie kasy na lekcje rysunku - może nie jest to absolutnie konieczne do szczęścia w tym zawodzie, ale umiejętność narysowania czegoś na szybko bardzo się przydaje - łatwiej przekazać swój punkt widzenia. no i samo rysowanie sprawia sporo frajdy (przynajmniej mi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak zasugeruję uzbieranie kasy na lekcje rysunku - może nie jest to absolutnie konieczne do szczęścia w tym zawodzie, ale umiejętność narysowania czegoś na szybko bardzo się przydaje - łatwiej przekazać swój punkt widzenia. no i samo rysowanie sprawia sporo frajdy (przynajmniej mi)

 

 

Nie Tylko tobie rysowanie sprawia frajdę...

 

Co do poszerzania horyzontów rysowania: mam zamiar zakupić sobie tablet, wtedy na pewno lepiej i "kolorwniej" będzie mi rysować ^ ^

 

Ale nadal nie mogę zdecydować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak, idz do liceum plastycznego... grafik musi miec zdolnosci artystyczne i jakies doswiadczenie w tej dziedzienie, umiejetnosci. Baginski skonczyl ASP. Potem latwiej bedzie ci sie dostac np na ASP czy Polsko Japonskiej itp. Wcale ci matma i fiza nie potrzebna na grafika, no moze czasami plugina napiszesz i tyle.

 

*Loki - ja tez z autopsji wiem hehe, do tego moj tablet nie pasuje do mojego monitora xD zle stosunki rozmiarów ma. Ja teraz teczkę robie ale w ołówku i farbami, w formacie nie mniejczym niz 50x70 cm.

 

PS: grafik to artysta, i ten kierunek to czysto artystyczny tyle ze wykorzystuje dobra wspolczesniej mysli technologicznej :) wejdz sobie na strone polsko japonskiej czkoly i zobacz plan zajec wydzialu - sztuka nowych mediow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie tak :

 

- W technikum zdam maturę ( skoro mój brat sobie poradził xD )

- Wiedza o pisaniu skryptów - nawet jeżeli podstawowa - da mi na pewno...

- tytuł technika...

- ... a znajomość skryptów zawsze jest mile widziana.

- W czasie technikum będę miał więcej czasu na 3D oraz...

- ... rok więcej na tworzenie portfolio.

- Do tego wizja siedzenia z największymi szajbusami ( w pozytywnym sensie ) z mojego "szkolnego życia" w jednej klasie sama zmusza twarz do uśmiechu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tytuł technika...
który można wsadzić sobie do...szuflady. I wcale nie jest to takie pewne ze go zdobędziesz, egzamin na technika jest trudniejszy od podstawowej matury z geografi i trzeba do niego się sporo pouczyć. U mnie zdało 11 osób na całą szkołe (w tym ja :p). Niestety beztroskie czasy prac dyplomowych dawno mineły.

- W czasie technikum będę miał więcej czasu na 3D
W technikum, oprócz przedmiotów z liceum, masz dużo zawodowych, więcej godzin tygodniowo i jak chcesz to wszsytko zaliczać na więcej niż 'dwa' to na 3d zostaje piątek po południu.

- Do tego wizja siedzenia z największymi szajbusami ( w pozytywnym sensie ) z mojego "szkolnego życia" w jednej klasie sama zmusza twarz do uśmiechu :D
No własnie do techników, biorą szajbusów (w negatywnym tego słowa znaczeniu), którzy zazwyczaj zaniżają poziom. Utarło się, że technikum jest łatwiejsze od liceum, a to własnie przez to że tam biorą wszystkich chętnych (to że sobie nie radzą i przepychają się z roku na rok to inna sprawa). Nas w pierwszej klasie było 32, a w czwartej tylko 16, z czego 6 ma teraz tytuł technika, reszta tylko mature...czyli 26 osób zmarnowało przynajmniej rok w tej szkole.

 

Z obecnego punktu widzenia wybrałbym teraz raczej liceum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa pecet :) Technikum nie jest gorsze od liceum wręcz przeciwnie ale przez ludzi, których tam biorą i zaniżają poziom ma taki a nie inny wizerunek. Do tego jak w klasie będziesz miał samych głąbów to sam w końcu będziesz się mniej starał o dobre oceny itd.

" Kto z kim przystaje takim się staje " nie wzięło się bez powodów a i ja mówię to z własnego doświadczenia. Teraz wybrałbym na twoim miejscu liceum chyba, że masz w pobliżu naprawdę dobre technikum a nie wiążesz przyszłości tylko i wyłącznie z grafiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia - jakby było tak jak mówisz, że zaniży moja klasa mi poziom, to z gimnazjum wyszedł bym ze średnią 3,7 :P A wyszedłem z 5,0 ^ ^

 

Nie chwaląc się - w podstawówce lałem na naukę, w gimnazjum się za to wziąłem a teraz nie wiem jak będzie xO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zawsze są wyjątki ale 3,7 to nie jest zła średnia ;p Po prostu być w środowisku gdzie 2.0 to jesteś gość utrudnia życie :) Ale to tylko takie drobne spostrzeżenia nie są to jakieś zasady typu "technikum to zuooo" ;) Ja bym na twoim miejscu liceum/technikum bym się tak nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu, więcej się nauczysz w klasie która ma dobry poziom, niezależnie od tego czy twój własny poziom resztę przewyższa czy nie.

 

Nie kieruj się tym gdzie idą twoi koledzy. To twoje życie, nie ich, no i na pewno poznasz nowych ludzi obojętnie gdzie pójdziesz.

 

Skryptów możesz się nauczyć też na własną rękę, tak samo jak zapewne nauczyłeś się grafiki.

 

Idź tam gdzie będą dla ciebie bardziej interesujące zajęcia, biorąc też pod uwagę która szkoła przygotuje cię lepiej na studia (o ile chcesz potem studiować).

Grafika nikt nie pyta o szkołę, ważne jest ładne portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku poziom liceum a technikum są zbliżone, do tego technikum ma lepsze wyposażenie, większą salę gimnastyczną i ogólnie lepsze warunki do rozwoju.

 

Ani - można się nauczyć skryptów samemu, ale czy to grafika czy skrypty, możliwość zapytania nauczyciela o pomoc jest bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale skrypty nie są dla grafika czymś aż tak absolutnie koniecznym (a piszesz że chcesz zostać grafikiem), dlatego nie uzależniałabym od tego decyzji. Już prędzej od tego czy są i w jakiej ilości/jakości są zajęcia plastyczne, rysunki, ew. jakaś geometria itp.

Chyba że chcesz zostać grafikiem-programistą, wtedy tak.

 

A z poziomem to źle zrozumiałam, z poprzednich wypowiedzi wywnioskowałam że to technikum ma gorszy poziom, i w takim wypadku bym tam nie szła, ale skoro poziom równy to spoko.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz do liceum, ;P bedziesz wszechstronny :) wybierzesz sobie do tego profil ktory cie interesuje, ja wybralem : infa, gegra, angol i nie zaluje. W tym roku zdalem mature, wszyscy z mojej klasy zdali a ze szkoly tylko kilka osob nie zdalo, gora 3 ? Zobacz jaka jest zdawalnosc w technikach, np matury tegoroczne - bardzo mała. Najwieksza jest w liceach. To o czyms swiadczy. Zastanow sie do tego dlaczego lubisz grafike? czy lubisz rysowac? interesujesz sie malarstwem? lubisz jezyk polski [ jak mialem w liceum to byl ciekawy, do tego w podreczniku so rozne dziela malarskie z roznych okresow w sztuce ] lubisz filozofie? :) Ktos moze powiedziec co ma piernik do wiatraka hehe, no ale to wszystko sie łączy imo, trza byc humanistą artystą :) / ale masz jeszcze czas zeby sie zastanawiac, zebys sie nie wciagnal w zle towarzystwo w technikum... znam takie osoby ktore w gim mialy 5.0, a ktore sa teraz prawie żulami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czyms swiadczy.

 

O tym, że do techników idzie towarzystwo które się nie chce uczyć ^ ^ Jak powiedział pecet - technika nie są gorsze, ale mają "większą tolerancję" na "gorszych" uczniów.

 

Zastanow sie do tego dlaczego lubisz grafike? czy lubisz rysowac? interesujesz sie malarstwem?

 

Kocham grafikę, kocham rysować, malarstwo... Wiesz. nawet nie wiem ^ ^'

 

lubisz jezyk polski [ jak mialem w liceum to byl ciekawy, do tego w podreczniku so rozne dziela malarskie z roznych okresow w sztuce ] lubisz filozofie? :)

 

Polski lubię, bo to lekka lekcja. Filozofia jest również interesująca. Ale uprzedzę Cię - nie wiem czy human to rzecz dla mnie... Możliwe, że by była, lecz rozszerzona historia to dla mnie koszmar.

 

Ktos moze powiedziec co ma piernik do wiatraka hehe, no ale to wszystko sie łączy imo, trza byc humanistą artystą :) /

 

A któż rzekł, że artysta musi być humanistą? ^ ^ Czyż nie można szukać natchnienia w fizyce jądrowej? W chemii organicznej?

 

ale masz jeszcze czas zeby sie zastanawiac, zebys sie nie wciagnal w zle towarzystwo w technikum... znam takie osoby ktore w gim mialy 5.0, a ktore sa teraz prawie żulami.

 

 

Problem w tym, że jestem w LO, jednak jakoś nie czuję się dobrze w tej szkole. A może tylko na tym profilu? Może human byłby dla mnie lepszy?

 

Poszedłem na mat-fiz-ang i to był błąd. Fizykę niezbyt lubię, matematyka.. taka obojętna. Może jednak mam umysł filozoficzno-humanistyczno-artystyczny. Kto wie...

 

Podjąłem decyzję o przepisaniu się do technikum - w mojej miejscowości poziomy szkół są zbliżone, poza tym to liceum jest najgorszą szkoła średnią w tej miejscowości. Ech...

 

A jednak trochę mi się odmieniło... Nie ma to ja chwila i zmienić decyzję... Niezdecydowany ...

Edytowane przez _Arti_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieralem studia tak by nie odbieraly zbyt wiele czasu majac jednoczesnie jakikolwiek zwiazek z grafika. Dlatego asp. Ale wczesniej przebrnalem przez technikum, duuuza strata czasu, ktora niwelowalem wieloma nieobecnosciami na zajeciach;) warto miec swiadomosc swojej drogi i nawet przeciwnosci da sie wtedy jakos rozsadnie ukierunkowac.

 

Artyscie oczywiscie blizej do humanisty, ale kompletny artysta jest uzdolniony wszechstronnie.

Jak ktos nie jest dobry w scislych automatycznie bedzie gorszym artysta choc jesli zamierza poruszac sie w waskiej specjalizacji moze tego nawet nie zauwazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję o przepisaniu się do technikum - w mojej miejscowości poziomy szkół są zbliżone, poza tym to liceum jest najgorszą szkoła średnią w tej miejscowości. Ech...

 

I bardzo dobrze, jest problem roku w plecy ale technikum poszerzy zakres twojej wiedzy, bo nie ma pewności co będzie działo sie na świecie za 4 lata, zafascynujesz sie programowaniem, połączysz to z grafiką i zrobisz karierę. Liceum to IMHO 3 letni sen, nie da Ci nic więcej niz technikum. Aw technikum na pewno chociaż poznasz podstawy czegoś innego, co mze miec wpływ na twój rozwój. Fakt ze masz cel w zyciu i tak naprawde szkola ponadgimnazjalna to tylko okres przejściowy miedzy studiami, ktory nie powinien ci przeszkadzać, ale jeśli może pomoc, to czemu nie. Ja z własnego doświadczenia wiem ze technikum (arhitektoniczno-budowlane) jakoś dużo mnie nie nauczyło, ale zbudowało podstawy pod łatwiejsze chłonięcie wiedzy na studiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos nie jest dobry w scislych automatycznie bedzie gorszym artysta choc jesli zamierza poruszac sie w waskiej specjalizacji moze tego nawet nie zauwazyc.

 

Czy ja wiem? Matematykę lubię, fizykę również, ale nie w stopniu takim by uczyć się ich na poziomie rozszerzonym. Ogólnie interesuję się - może nawet dosłownie - wszystkim .Czy to rzeczy paranormalne, czy to nauka, czy coś innego - wszystko mnie interesuje.

 

la artysty liczy się przede wszystkim kreatywność i pomysłowość. Nie sądzę, by sinusy i cosinusy przydały Ci się w malarstwie bądź rzeźbie ^ ^'

 

I bardzo dobrze, jest problem roku w plecy

 

Problem? Dłuższe dzieciństwo :>

 

bo nie ma pewności co będzie działo sie na świecie za 4 lata, zafascynujesz sie programowaniem, połączysz to z grafiką i zrobisz karierę.

 

Masz racje, lecz pomyślmy o czymś innym niż o świecie. Co jeśli zdarzy się coś, co nie pozwoli moim rodzicom pomagać mi w opłacaniu studiów? Wtedy mam zawód, dobrze płatny i pracę mogę znaleźć. Do tego nie ma pewności, czy w ciągu 4-rech lat będę na tyle doświadczonym grafikiem by móc zarabiać...

 

Liceum to IMHO 3 letni sen, nie da Ci nic więcej niz technikum.

 

Da - rozszerzoną wiedzę z danego zakresu, która ładnie się wymiesza z innymi zbędnymi przedmiotami ^ ^

 

Aw technikum na pewno chociaż poznasz podstawy czegoś innego, co mze miec wpływ na twój rozwój.

 

Ładnie powiedziane. Skoro mogę zdobyć wiedzę licealną i do tego tytuł technika - np. zdać egzamin na 100% to na pewno jest powód do dumy i patrzenia na zazdrość licealistów. Z drugiej strony dwa duże egzaminy to większy stres ^ ^

 

Fakt ze masz cel w zyciu i tak naprawde szkola ponadgimnazjalna to tylko okres przejściowy miedzy studiami, ktory nie powinien ci przeszkadzać, ale jeśli może pomoc, to czemu nie.

 

Też dobrze ujęte, lecz warto myśleć przyszłościowo. Nie wiadomo co będzie za 3-4 lata, co się wydarzy. jak potoczy się nasze życie. Nie ma pewności, że będzie łatwo znaleźć robotę po liceum lub technikum. Świat się zmienia - oby na lepsze : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizykę niezbyt lubię, matematyka.. taka obojętna.

Matematykę lubię, fizykę również

Hehe rozdwojenie jaźni, może więc jednak psychologia? ;)

 

Myślę że nie ma znaczenia dla grafiki czy jesteś humanistą czy masz umysł ścisły. Znam takich i takich, sama jestem bardziej po tej ścisłej stronie ale np. lubię też języki.

 

A co się wydarzy to nie wiesz nigdy, ale z ładnym portfolio na pewno znajdziesz pracę jako grafik, obojętnie czy zdałeś lub niezdałeś liceum czy technikum, więc nie zamartwiaj się za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe rozdwojenie jaźni, może więc jednak psychologia? ;)

 

Wyrywasz z kontekstu! >.

 

Fizykę lubię taką, teoretyczną, a nie cyferkową ;p Matmę lubiłem, ale nie, żeby się jej uczyć przez 3 lata na poziomie rozszerzonym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces artystyczny osiaga sie poprzez swiadomosc i dojrzalosc.

Arti, dopoki bedziesz sie w stopce chwalil konfiguracja swojego komputera nie licz na spektakularne sukcesy w grafice;) warto poza wyborem szkoly rozwijac samego siebie. Szkoly nie ucza dobrze i przede wszystkim niekompletnie. Spojrz szerzej na temat. Nie powielaj schematow, miej swieze spojrzenie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze zabiorę głos. Ja sam chce się rozwijać w konfiguracji grafika + programowanie i poszedłem do liceum. Dlaczego? Bo wiem że w technium mnie nie nauczą czegokolwiek nowego (tak samo zresztą jak i w liceum). A liceum pochłana znacznie mniej czasu szczególnie w trzeciej klasie, kiedy to wzasadzie zostają same przedmioty maturalne :) tak więc codziennie o 13 max 14 jestem w domku i mogę sobie klikać. A sam jestem na profilu Matematyczno Geograficznym :) moja szkoła nie ma jakiegoś super poziomu a zdawalność matur i tak jak w kazdej innej szkole. Jeżeli już się przepisałeś do technikum to jak dla mnie stracony rok i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jeżeli chcesz robić coś co akurat jest w programie technikum - to wal do technikum. Jeżeli jesteś niezdecydowany co do tego co chcesz robić (wiem z doświadczenia że po podstawówce to się jeszcze nic nie wie) to lepiej do liceum. Najlepiej do dobrego, znanego - sprawa prosta - ułatwia to zdanie na studia. Poza tym po dobrym liceum nie masz aż tak ograniczonego wyboru - mozesz próbować zdawać i na humanistyczne i na ścisłe przedmioty. A prawda jest taka że główny wpływ na to kim będziesz i czy będziesz dobry czy nie w tym co robisz zależy tylko od Ciebie i twojego prywatnego zaangażowania w ową dziedzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem moglbys wiazc w liceum np profil z rozszerzonym angielskim [ na 100% sie przyda nawet w grafice ] + cos humanistycznego imo :) ... polski ? to zalezy czym sie interesujesz, ja do tego wybralem gegre i infe. Szczerze mowiac zle zrobilem ze wybralem infe [ nauczyciel nie potrafil nauczyc, wytlumaczyc i wiekszosc olewala ten przedmiot albo jechala na ściągach ]. Geografią interesowałem się juz chyba jako dziecko, w gim wybralem taki profil i nastepnie w liceum. Nie sciagalem na klasowkach itp z przedmiotow mojego profilu bo chcialem je dobrze umiec :) no i zdawalem z nich mature. Jednak mysle ze duzy wplyw na to ze zaczalem cos robic w kierunku grafika, rysunek, malarstwo wywarl język polski i wiedza o kulturze [ tego przemiotu w technikum nie ma :/ ] jezeli chodzi o przedmioty + moje zainteresowanie fotografią w gimnazjum.

 

Jestem po Liceum zwyklym, w tym roku postaram sie zeby mnie przyjeto do Polsko-Japonskiej szkoly :) Dobrze by bylo, narazie teczke kończe i mysle ze bedzie calkiem ok. Są to studia ktore rozwijaja artystycznie, przygotowuja do bycia grafikiem itp. Są tam takie przedmioty np. rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika 3D, animacja 3D i 2D, filozofia, angielski, historia sztuki, projektowanie graficzne itp. Wszytko co mnie interesuje :) i oczywiscie rzadnej matmy i fizy. Jezeli chodzi o fizyke to rowniez interesuje sie nią bardziej w teorii [ kosmos, zjawiska przyrodnicze, swiaty rownolegle, czarna dziura, zachowywanie sie roznych substancji, fale na wodzie, dlaczego tak a nie inaczej, duzo pytań :) przerozne rzeczy ]

 

* Ps: ostatnio jestem ze tak powiem pod wplywem :) pewnego filmu i muzyki z niego - polecam ------> Into the wild [ po polsku -> Wszystko za życie ] / szczerze mowiac najlepszy film jaki w zyciu oglądałem. + soundtracka [ np. no ceiling, society ] ... i zainteresowałem sie takim pisarzem, filozofem jak Thoreau. [ TEN FILM TO TAK ODNOSNIE WYBOROW ZYCIOWYCH :) ]

 

* Pozwolilem skopiowac i wkleic do tego wątku cytat z opisu pewnej osoby z tego forum, chyba sie nie pogniewa :) , cytat bardzo ciekawy -> ...Artysta nigdy nie będzie mógł żyć życiem ludzi przeciętnych. Gdy on staje się z biegiem lat ruchliwszy, głębszy, dojrzalszy, bardziej twórczy, gdy żyje nadając kształt swym marzeniom, zwykły człowiek ubożeje duchem i powoli, powoli zamiera... R.M. Rilke

Edytowane przez graficMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności