Skocz do zawartości

Grzegorz Jonkajtys i Terminator Ocalenie


peter_f

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Brawo, Grzesiek! Bardzo fajnie Ci ta scena wyszła. Nie wiedziałem, że Arnie (w jakiejkolwiek postaci) pojawi się w T4 i nieźle się zdziwiłem jak go zobaczyłem. Do końca filmu się zastanawiałem czy jest w 3d zrobiony, czy to on, ale nieźle ucharakteryzowany/odmłodzony.

 

A zdradzisz co robiłeś w Star Treku i nowych Transformersach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty świetne. Super gratulacje dla Grześka - ma coraz bardziej odpowiedzialne zadania i radzi sobie świetnie. Jak widzę takie rzeczy to zaczynam wierzyć, że szybciej niż przypuszczamy będzie możliwe super wiarygodne używanie modeli CG zamiast aktorów (pomijam sens takich zabiegów w ujęciach innych niż efektowe/niebezpieczne).

Tylko rozśmieszyło mnie to wyciemnienie rejonu genitaliów i jakby tego było mało ten dodatkowy biały dymek. No w końcu film bez ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac "fabule"... CG bylo tam naprawde sporo, na wysokim poziomie... jak sobie przypomne niezdarne ruchy szkieletu z koncowki T1... to warto bylo czekac na T4 zeby w koncu zobaczyc jak to powinno byc zrobione :D

 

A kariera Grzegorza, kurde tylko co niedawno mowil ze doszedl na sam szczyt... a tu ILM :D to jest dopiero marzenie grafika/animatora. Rispecta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie. Moje gratulacje. Artykul jest bardzo gloryfikujący, szczegolnie tytul. Tak jakby postac Arnolna byla stworzona przez Grzegorza, a przeciez ktos musial wymodelowac, ktos sie wlosami musial zajac, ktos stworzyl rig a jeszcze ktos inny animowal itd. Temte osoby tez zasluguja na slowo uznania.

 

Tak czy siak praca zarowno w ILM jak i przy terminatorze to ogromne osiagniecie, a efekty sa rewelacyjne. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Pierzak, - no to wlasnie tak jest z dziennikarzami i tytulami.

W tekscie jest dokladny cytat mojej wypowiedzi, i wiadomo czym sie zajmowalem, i ze wspoltworzylem efekt a nie ze bylem jedynym wykonawca.

Przy Startreku teksturowalem paru cyfrowych dublerow, Romulanow glownie, maszynke do zrzcania czerwonej materii, i pare innych elementow statku Narada i tego w ktorym lata Spock itd.

Przy Transformerach bardzo krotko, jakies pierdolki, czesci robotow, nic szczegolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nich mnie kule biją! Tego to się nie spodziewałem! To się nazywa news :)

 

Oglądając film i na mnie wywarło wielkie zaskoczenie pojawienie się Arnolda - tym bardziej odmłodzonego - i muszę przyznać ze solidnie się zastanawiałem czy był CGI czy żywy :) Dowodzi to niczego innego jak dobrej roboty go "tworzących". Także szczere gratulacje dla P. Grzegorza. Brawo brawo!

 

O posadzie to już się chyba powyżej wypowiadali - więc potwierdzam tylko ze "sięgasz ludzkich marzeń" :) Choć na pewno bez Ciężkiej pracy się nie obeszło..

 

Pozdrawiam!

 

PS. Musisz napisać które dokładnie części robotów są Twojego autorstwa - oglądając film będziemy na nie zwracali uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze ILM wypracowalo solidny proces produkcyjny czy "pipeline" jak kto woli i pracujecie na oprogramowaniu ktore sie w niego idealnie wpacowuje. Czy macie tam wewnetzna aplikacje typu ZBrush?

 

Nad jakim nastepnym filmem pracujecie? Jesli to nie jest tajemnica. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - a daje Ci ta praca satysfakcje? Tzn chodzi mi o to, ze rzeczy ktore robisz poza tymi blockbusterami sa troche inne, powazniejsze i bardziej ambitne. Moze jest tak, ze wychodzisz z zalozenia, ze "jak juz trzaskac komerche, to przynajmniej niech to bedą najlepsze projekty, w najlepszym studiu"? ;)

Oczywiscie gratulacje, Arnie z T4 byl fajny, chociaz zle zdanie o calym filmie troche mi przycmiewa genialną robote ludzi od efektow.

A i jeszcze co do softu, pewnie duzo powiedziec nie mozesz, ale to jest taka kompletna aplikacja, czy jednak wyspecjalizowana? W sensie ze do modelowania, teksturowania uzywacie jakiegos zwyklego popularnego pakietu, a do riggowania, animacji, shadingu, oswietlenia, czegos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderman Pixara czy jakiś inny?

 

Tak na marginesie to na imdb.com na pełnej liście ekipy do tych filmów już dawno temu widniało nazwisko Grzegorza, więc co w tym dziwnego skoro pracuje w ILM? A to, że zdolniacha to wiadomo od dawna :) Big szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki, trafiles w 10tke z ta satysfakcja i praca itd :)

 

Nie bardzo moge za duzo o aplikacji mowic, no ale to taki kombajn ze ma wszystko w sobie, ale uzywamy tez innych softow tak jak wspomnialem wyzej w zaleznosci od projektu. Renderowane jest jednak wszyskto w tym sofcie na koniec, Rendermanem pixarowym oczywiscie, dostosowanym do pipelajnu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności