Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiesz ja nie umiem, ale gdybym był tobą to studiowałbym teraz kadry z anime (Animatrix, GITS, Karas, Appleseed itd) i amerykańskich komiksów.

Dla mnie to esencja komercyjnego myślenia jeśli chodzi o kompozycję, opowiadanie historii i epickość obrazu.

 

Bo rozumiem że o takie rozumienie kompozycji ci chodzi EC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kujot racja, może chciałem odreagować tym trzecim dwa pierwsze w których tak chamsko wsadzałem pana G w "ramkę", ale fakt, troche za bardzo na pieska poszedł focal.

 

Emmilius szkicowo, szybciutko trzaskam, więc wychodzą takie jak widać :) Co mi się nawet podoba szczerze mówiąc.

 

ok lecą następne:

w_04_07_by_ethicallychallenged-d338bqx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Rozmiar 51x40 cm. Czas to około 8 godzin, większość spedzona na mieszaniu kolorów i przeklinaniu. :)

 

Czas powoli zanurzać palec u nogi w morzu informacji i komplikacji o nazwie kolor. Zacząłem od martwej z kolorowymi elementami, ale przyłapałem się na tym, że zamiast studiować właściwości koloru, studiuję skomplikowane zagięcia na materiale, więc przerwałem i nie kończyłem.

 

color_stillife_by_ethicallychallenged-d33pgf3.jpg

 

Tu trzeba było czegoś prostrzego, co pozwoli zanalizować relacje między zmianami w walorze a zmianami w nasyceniu, wpływie światła odbitego na subtelne zmiany w kolorze itp... a więc sterylna martwa (no,prawie)

 

blue_scale_by_ethicallychallenged-d33pf2e.jpg

 

i z wyobraźni na nintendo. Teraz widzę, że drugi brzydko wyszedł, brak wpływu sceny na nasycenie w oświetlonych stronach kostki, nasycenie powinno być mniejsze...

 

color_imagination_sketches_by_ethicallychallenged-d33pgq4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ta koszulka wyszła, to co mi jedynie mniej podchodzi to fragment twarzy, ale nie wiem czy to przez proporcje czy światło i cień, jednak pewnie dlatego że przy tak malowanej koszulce każdy mniejszy czy większy błąd kontrastuje i będzie się rzucał w oczy, heh, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz strzel cos bardziej epickiego, np. talerz owocow albo caly portret z taka dbaloscia o szczegol ;]

codziennie rysujesz?

 

Wystarczająco epicko? ;]

 

shitty_weather_by_ethicallychallenged-d33sl8r.jpg

(zabawa z trybem overlay w mieszaniu kolorów, bez refek)

 

Staram sie codziennie, przynajmniej 2 godziny dziennie, w weekendy więcej, ale czasami nie wychodzi bo cos wypadnie, wiesz, życie czasem zapobiega. A czasami z własnej winy, np w dniu premiery nowego call of duty nic nie rysowałem ;]

 

Aryk racja, twarz po macoszemu potraktowałem, tylko tak "żeby była", bo się skupiałem na koszulce. Mea culpa ;]

 

edit: tak twarz zrobiłem, na odpie. jak widać, dlatego tak skadrowałem, bo nie była mi ani potrzebna ani nie wyglądała dobrze

 

camo_face_by_ethicallychallenged-d33slyn.jpg

Edytowane przez EthicallyChallenged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, tym bardziej jak na 2,5h, czuje się przestrzeń, a i o to chodziło pewnie, jedyne do czego nie jestem pewien to czy może ten cień na heli od tego "słupka" pod śmigłami nie jest zbyt miękko potraktowany (mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi, heh, późno już :). I troszkę więcej twardych pędzli jeśli o światło chodzi mi brakuje (tylko na helikopterze, w tylnej jego części). Takie przynajmniej moje odczucie, ale może się mylę, to speed w końcu jak sam napisałeś, a większość w nim mi pasuje, czuć że maszyna jest wbita w glebę, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten heli ale względu na taki karykaturalny charakter który wyszedł chyba przypadkiem(?). Przypomina mi taki z karuzeli albo na pieniążek. Ja bym wsadził do kabiny jakiegoś dzieciaka albo stwora w pilotkach i zrobił z tego bardziej komediową scenke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, fajnie że poprawiłeś te parę rzeczy (teraz ten cień od słupka jest ok, heh :), Chwilę temu spojrzałem na refkę którą wrzuciłeś, i rzeczywiście nawet na refce wygląda trochę jak zabawkowy heh więc nie ma się co dziwić że i na dp ma taki charakterek, pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdefiniuj "efekciarsko".

 

Jakby iść za słownikiem to: "postawa charakteryzująca się chęcią do wykonywania różnych czynności tak, żeby przypodobać się publiczności, nawet kosztem jakości wykonanej czynności" ;) W przypadku Twojej pracy chodzi mi bardziej o naginanie fotograficznej rzeczywistości na rzecz przykucia oka widza. Np większa różnorodność kolorów, ciekawsze ujęcie tematu (kadr, ułożenie obiektu - może być np głębiej zakopany, elementy mogą leżeć niechlujnie rozrzucone po piachu, gdzie nie gdzie unoszący się pył, może jakiś dopalający się fragment silnika, za helikopterem wyrwa ciągnąca się ładnych parę metrów). Nawet głupie bliki na kokpicie mogą dać inny rezultat, bo referki poniekąd nas okłamują i nie możemy się ich tak wiernie trzymać.

 

Jeśli miałbym pomóc co do kadrowania, to przesunąłbym helikopter w lewo, za nim dał więcej przestrzeni, ciągnącą się wyrwę i właśnie te szczątki i obniżył trochę niebo bo dużo go a nic tam nie ma - po za białą plamą.

 

Jeszcze taka myśl mi przyszła, że gdyby to miała być do jakiejś gry ilustracja to było by to Microsoft Flight Simulator, no i tak Twoje prace wyglądają, a powinny bardziej tak jakbyś je tworzył do fpsów. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem do rzeczy piszesz.

Hehe, dzięki staram się. ;D Chociaż przy pisaniu jakiś uwag na forum ciężko mi czasem o jasne wyrażanie się, bo bardziej trzeba się skupić nad samą pracą niż jasną wypowiedzią.

 

Tym ostatnim akapitem mnie rozwaliłeś, bardzo zgrabna analogia :] Może uderzę do MS, myślę, że byłby jak znalazł na planszę GAME OVER :D

Wiem co piszę bo sam od jakiegoś czasu próbuję namalować ilustrację z samolotem w roli głównej. ;) Strasznie ciężki temat, mi głównie doskwiera perspektywa, a ja lubię poszaleć już w fazie szkicu. Lotnictwo to jedna z tych pasji których nigdy nie rozwinę i mam małe pojęcie, ale lubię pooglądać żelazne ptactwo. :)

 

Na planszę końcową by się nadało jak najbardziej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortheza

Dzięki. Próbowałem go gnieść różnicując walor i robić wklęsle kształty lassem, ale może za łagodnie. Zgadzam się z Tobą, jak dla mnie też trochę mało realnie wygląda. Dzięki za sugestię z autami, powinno pomóc. Ale to już następnym razem, do tego juz raczej nie wrócę, bo bardziej by sie opłacało robić od początku niż przy tym dłubać...

 

Florian

Czasami trudno ubrać myśli w słowa, ale przemyślana i rozwinieta wypowiedź, taka jak Twoja po moim drążeniu, może dużo pomóc.

 

Skoro jestem przy destruktywnych, obojętnych siłach natury miażdżących mizerną lludzką technologię, to co myślicie o tym? Mam nadzieję, że wygląda ciekawiej niz helikopterek? Starałem się... Tylko nie mówcie, że wygląda jak zabawka do wanny bo się pochlastam :D Żart, oczywista wszystkie komenty łykam i uważnie przemyślam.

 

frozen_by_ethicallychallenged-d342prv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh fajnie się pingwiny zarysowują, ja bym jednak na tych z przodu dał więcej detaliku/plamy co miałoby wpływ na kompozycję... hmm może przy krawędziach statku lassem troche poucinać, skrzydła przy wieży sprawiają wrażenie jakby się nie zbiegały w sensie że jedno trochę wyżej się zaczyna... na przedzie statku może jakaś fakturka/tekstura trochę tam płasko... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Rotcore, ale ja bym też się zastanowił nad krawędziami między lodem a łodzią, bo w tych miejscach jest teraz jasno a wydaje mi się że tam powinien być większy kontrast, ciemniejsza blacha, tak żeby było bardziej widoczne że wypłynął spod lodowca, ale może bzdury gadam, heh, Za to bardzo podobają mi się góry w tle, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam komenty panowie, dzieki wam udało mi sie wykryć parę problemów, Aryk nawet nieświadomie wskazał jeden natury narracyjnej :] Spróbuję ten obrazek zrobić od nowa, na porządnie. Może wyjść sterylnie do obrzydzenia, ale przynajmniej teraz będę sobie zdawał sprawę z istniejącego zagrożenia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC, pamiętaj tylko, że nie każdy obrazek musi być ćwiczeniem na wszystko (kolor, faktura, atmosfera, storytelling itp), czasami możesz zrezygnować z czegoś, np. pobrudzenia wszystkiego, jeśli tego oczekujesz od obrazka. Jeśli chcesz żeby był sterylny to niech będzie, ale ważne żebyś robił to świadomie ;)

Ta łódź podwodna wyszła super (lepiej niż góry w tle, no ale tło to tło, prawda? :D), ale też trochę karykaturalnie jak helikopter. W sumie obrazek ma taki cartoonowy charakter, więc jest to w jakiś sposób uzasadnione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w bibliotece rysować kujonów z partyzanta. Miałem okulary, więc myśleli, że jestem jednym z nich. Dobre miejsce, mało się ruszają i są zaczytani, wiec się nie płoszą.

 

nerd_safari_by_ethicallychallenged-d34837p.jpg

 

Pomóżcie, bo nie wiem które ujęcie lepsze? Dla mnie chyba drugie, bo okręt wygląda na większy na nim. Opinie poprzyjcie, jeśli łaska, argumentacją, pomoże mi lepiej wybrać. W roli symbolu natury zamiast pingwinów wystąpi niedźwiedź polarny. Pingwiny wydają się powodować wydźwięk komiczny, niezależnie od kontekstu... A tyle w ich życiach dramatyzmu... No nieważne. Z góry dzięki za wszystkie komenty.

 

which_one_by_ethicallychallenged-d3483u8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta wersja bardziej mi się widzi od poprzedniej. Co do ujęcia - wzorcem skali jest misio, a skoro występuje w obu wersjach to i też mamy porównanie wielkości. Zaczynam też dostrzegać że abo pokazać coś wielkiego wcale nie musi być pokazana w całości z daleka (przynajmniej na niektórych artach masterów), dlatego też opowiadałbym się za pierwszym ujęciem. Ale ja się nie znam. Nie słuchaj mnie, nic nie pisałem. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w takich chwilach przydaje sie jakakolwiek znajomosc programow 3D.

Proponuje ustawic sobie jakas prosta scenke w sketchupie, ktore przypominala by brylami to, co chcesz osiagnac, i pobawic sie z ustawieniami kamery.

Ja sie znam tylko na Mayce ( i to slabo ) ale tam mozna uzyskac fajne efekty przy pomocy focal lenght w ustawieniach kamerki. Warto wtedy pojezdzic dookola tych bryl i sprobowac znalezc jakies ciekawe interesujace ujecie.

 

Ah, rysunki fajne, masz bardzo silna obserwacje.

 

Pozdrawiam szefie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chłopaki, jeszcze pokombinuje kiedyś. ICE Okręt zbudowałem w sketchupie, może spróbuję jeszcze dorzeźbić otoczenie i tak sobie pooglądać i poprzestawiać jak piszesz, żeby miało to ręce i nogi i się zgadzało, bo teraz widzę, że perspektywę otoczenia skopałem.

 

Na razie odstawiam ten obrazek bo doszedłem do wniosku że muszę trochę więcej postudiować śnieżne krajobrazy żeby trochę ogarnąć co się na nich dzieje, zwłaszcza jeśli chodzi o walor i kolor i persp powietrzną. W związku z czym studium fotki )moje rodzinne strony :)

 

frozen_lake_by_ethicallychallenged-d349dd9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedyk dziewczyna pojechała na urlop i jestem sam w chacie to mam czas na malowanie :) 3 plan był raz pociągnięty jasnym kolorem na opacity 10%, poza tym to kolory były szukane na "wybieraczce". W sumie to chyba nie ma znaczenia jak się osiągnie "pasujący" kolor, ważne, żeby go znaleźć. A że mi nie wyszło... Może następnym razem :]

 

Grzesiek dzięki za koment. Brakuje mi jeszcze obycia w osądzaniu i podejmowaniu właściwych decyzji w kwestii tego stopniowania detalu o którym piszesz. Może z czasem mi sie przejasni o.c.b. Tu próbowałem mieć to na uwadze. Lepiej?

 

47593_1349183029750_1836580088_641146_4506075_n.jpg (studium fotki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności