Skocz do zawartości

Teczka 3D: Moje boje z Maxwellem i TG2


Noe

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Chcialem zalozyc watek w ktorym wrzucalbym swoje rendery maxwella jak i TerraGen 2. ucze sie obecenie obydwu narzedzi. Na poczatek 2 rendery z maxwella:

ktory lepszy?

 

53319520.jpg

 

 

14437273.jpg

 

nastepne rendery w drodze:)

Edytowane przez Noe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zresztą nie żałuję poznać enginów unbiased bo sam mam 2 takie darmowe. Ile z tych modeli wykonałeś samodzielnie? W duzej mierze od tego zależy czy to będzie coś naprawdę ambitnego.

 

Niewątpliwie lepszy jest drugi render. Bawisz się multilightem? :p

 

Dobra inicjatywa. Możesz się czuć obserwowany. Maxwell zresztą rólez :)

Poduczysz mnie maxwella?

BTW, opowiedz mi na priva o postaciach jakie tworzysz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe maxwekk faktycznie rulez, kocham go:)

 

ja sam sie ucze maxwella, nie wiem czego moglbym Cie nauczyc, ale jak tylko zaczne robicz nextgenowe rendery to Ci podam wszystkie tipsy:)

 

Modele sa moje ale tu trzeba zaznaczyc ze nie wszystkie a niektore robione w zb w taki sposob: Na jeden layer dawalem np te panne i z kuli wyciagalem wszytko tak na nastepnym layerze aby wygladala tak samo, czyli skopiowalem jakgdyby nie moj obiekt.

 

Ok czekaj na pm.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie, kilka przykladowych modeli zebranych do kupy i wyrenderenowanych, kadr zapchany i tak naprawde nie wiadomo po co. Kolorystycznie niestety monnotonia, zrob kilka testow ale takich z pomyslem bo ten jeden render widzialem juz w 3 innych watkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie chodzi o stworzenie obrazka ale testy moliwosci maxwella, mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi. tak samo niedlugo powrzucam renderey TG2 zadne tam artystyczne wrecz przypadkowe.

 

Budda moj sculpt, Popiersie tez

Puszka nie moja ale ja zrobilem wgniecenie:)

termos nie moj, jak i rama.

 

Materialy wsystkie moje

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budda moj sculpt

 

Sorry nie chce robic glupich akcji ale, wez nie klam, przynajmniej z ta budda ktora jest dosc znana, nie rozumiem kogo chcesz oszukac ? Poprostu napisz robie test maxwella i modele nie moje, inaczej to bedzie wygladalo niz wpieranie ze to moje sculpty, chcialbym byc w bledzie ale mam ten sam model buddy niestety :)

 

klamca.th.jpg

 

A tutaj mozna zassac ten model

http://www.dewantoro.net/2009/03/30/detailed-buddha-statue-3d-model/

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budda Twój sculpt hahahaha rotflcopter man.

Ten budda to chyba najbardziej znany free model dostępny w sieci ( nie licząc tygrysa i tego fotela drewno/skóra/podnóżek )

Robisz dalej swoje (w negatywnym tego słowa znaczeniu ) i nie wiem jak Ci się udało odbanować swoje konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a juz myslalem ze bede musial trabic ze juz widzialem ten model nie raz ale widze ze jednak kazdy zna ten modelik.

 

Co do sensu tych testow to chyba go brak. Takie tlumaczenie ze o nic nie chodzi w tych testach tylko o maxwella jest bezsensu. No testy chyba sa po to ze sie cos testuje materialy, oswietlenie no cokolwiek a tutaj wszystko jest slabe.

 

Tak wogole moj post i tak nie ma zaduzego znaczenia (jak i posty reszty) bo przeciez wiadomo w jakim celu sa zakladane te topici. Na poczatku mnie to smieszylo nawet ale teraz sie to troche nudne robi. Moze fronta kiedys zobacze to bede mial ubaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, przeciesz tego budde kazdy zna, to mial byc zart ale watpie teraz po takiej akcji zeby ktos uwierzyl, ehh. Co za besens. Ten model jest zanany od paru alt i krazy wszedzie...

 

Hahaha Busted Again ;p ... btw , zart ? haha dobre , ...ludzie nie wieżą że cokolwiek modelujesz po wszsytkich twoich akcjach stary ... nie lepiej bylo napisac na początku wątku co jest twoje a co nie ?? a bezsensem jest tracenie czasu na twoje wątki bo w każdym prędzej czy pozniej jakies krzye akcje tego typu...

 

Ja juz nawet nie zagladam do twoich wątków , bo poprostu szkoda na to czasu...

 

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, przeciesz tego budde kazdy zna, to mial byc zart ale watpie teraz po takiej akcji zeby ktos uwierzyl, ehh. Co za besens. Ten model jest zanany od paru alt i krazy wszedzie...

 

tak pewnie jakby ktos nie napisal, ze budda nie twoja to ty zapomnialbys pewnie dopisac, ze to zart oczywiscie...

ale kolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie zrozumieć że robisz testy, ale w dobrym tonie jest by zaznaczyć że nie używasz swoich modeli. Poza tym taki "żart" przy twojej reputacji, jest tak średnio-słabo śmieszny.

 

Okrywasz się hańbą w moich oczach człowieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I starałeś się kupę zamaskować ale smród w końcu wyszedł...szkoda ale powoli dochodzę do wniosku ,że nie ma dla ciebie już nadzieji...Już bym olał tego buddę gdyby te testy były po coś. Poza tym ja wychodzę z założenia ,że testy się robi do szuflady aby się czegoś nauczyć. Ciekawe ile ty średnio na scenkę czasu poświęcasz ? 30 min max i wrzucasz na forum ? jedno pytanie... (werble).

 

!-= PO CO?? =-!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary jakbys mial 12 lat to moze by przeszlo, ale w takim wypadku to poprostu zenada jak juz kolega wspomnial, mi by bylo wstyd z takimi oszustwami..... ciekawi mnie cos ty robil w tej firmie co cie niby wylali????

 

i na dodatek te wszystkie twoje twarze raz sciagniete z jednej bazy i pozniej modyfikatorem grab/move przerabiane na "nowe prace".... my dear god....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada.. Plagiat którego można sobie bardzo łatwo skopiować zbrushem.

Zauważ, Noe, że lepiej będzie Ci żyć jeśli będziesz mówił prawdę a nie wykręcał się bo taki wątek to jest drobne pośmiewisko :D

 

Terragen 2 o którym Noe mówi, jest dziecięco prosty :)

proszę Noe bądź poważniejszy i licz się z innymi. Nie mów mi nigdy że są zepsuci moralnie. Po prostu musisz się poprawić.

 

Pozytywnie mówiąc skoro ściągasz sobie hańbę na siebie przez model Buddy że to zrobiłeś sam, to uwierzymy Ci że to twoje jak dasz mocny argument gdy zrobisz model świątyni Borobudur - świątyni Buddy w Indonezji :)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

Żenada.. Plagiat którego można sobie bardzo łatwo skopiować zbrushem.

Zauważ, Noe, że lepiej będzie Ci żyć jeśli będziesz mówił prawdę a nie wykręcał się bo taki wątek to jest drobne pośmiewisko :D

 

Terragen 2 o którym Noe mówi, jest dziecięco prosty :)

proszę Noe bądź poważniejszy i licz się z innymi. Nie mów mi nigdy że są zepsuci moralnie. Po prostu musisz się poprawić.

 

Pozytywnie mówiąc skoro ściągasz sobie hańbę na siebie przez model Buddy że to zrobiłeś sam, to uwierzymy Ci że to twoje jak dasz mocny argument gdy zrobisz model świątyni Borobudur - świątyni Buddy w Indonezji :)

 

Pozdrawiam :)

 

 

hehehehe, no jak duna po keraju pojechal to juz jest bardzo ostro :D

 

a pamietacie jak mowilem kiedys zeby wprowadzic nakaz opisywania ktore modele w pracy sa zaczerpniete z zewnatrz ? :D I co ? I nic :D

 

 

 

pozdrawiam i zycze podwozniea :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz Kannu, ze taki keraj przystosuje się do tego? Jak ten koleś nie rozumie co się do niego pisze... Noe, dałeś dwie te same paskudne gęby do dwóch osobnych wątków z nadzieja, ze są super i się spodobają? Wiesz to nie forum z kołkiem adoratorskim czy inne 3dtotalowe szitowe fora gdzie araby podniecają się byle czym i dają za to avardy, nie zwracając uwagi na to ile kto pracy i czasu poswiecil... Moze za ostro to skomentowałem, ale mam jedna prośbę do Ciebie, odpisz na tego posta!! Bo ludzie tutaj juz bardzo wiele napisali a ty jakbyś miał jakieś klapki na oczach, 20 postów, ze model kijowy i nic się nie poprawiłeś, nic do ciebie nie dotarło a ty odpowiadasz na jedyny: "Moim zdaniem lepsze niz to po ps`ie co tak było krytykowane" z tekstem: "dzieki:) milo ze lepsze"... no naprawdę wszyscy się cieszymy...

Edytowane przez JunioR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

Juz dawno temu pytałem sie was czy nie lepiej ignorować?

 

TAK TAK !!! ignorowac ! wszyscy ingnorujacy niech sie wpisuja !!!

wpisujcie miasta !

 

:D . keraj jest chyba z onet.pl :D.

 

 

 

pozdrawiam i zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu- kompletna cisza w kolejnych jego topikach była by lepsza niz to co sie tu dzieje, takie moje zdanie. ale oczywiście każdy ma prawo do własnego ;)

W dawnej Polsce była kara infamii... i przestępcy obawiali sie jej równie mocno jak kata. Tak mi przyszło do głowy własnie..... nie ważne.. takie tam jęczenie starego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że komentarz normalny jak na ich standardy. Na max3d.pl jest zwyczajnie bardzo wysoki poziom i ostra krytyka (nie zawsze dobra) jakbyśmy mieli schodzić do poziomu zagranicznych forów to o wiele gorsze prace trzeba by było ocenić jako "super" aczkolwiek ta facjata noe bez shopa imo nie jest zła ale nie zachwycałbym się nią jakoś specjalnie bo widziałem o wiele lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Nvidia że na innych forach strasznie oszczędzają ego zamieszczających swoje dzieła, ale jednak poziom prac na CGTalk jest naprawdę wysoki. Obserwuję to forum od kilku lat i zwłaszcza podobają mi się prace z Europy (Włochy, Francja) i Chin.

Podpisywanie się pod cudzą (częściowo) pracą jest beee, ale gorzej by było gdyby zarabiał pieniądze na tym procederze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności