Skocz do zawartości

25 XII 2009 - AVATAR - Nadeszła Rewolucja


peter_f

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, Golum jest majstersztykiem i świetnym efektem. Mówię o roto co dalej utrzymuję, że psuje mocno efekt. W Kongu nie było innych scen niż z Nowego Jorku i Junglii tak? ;)

 

A to, że władca pierścieni był fajnym filmem wcale nie broni wpadek efektowych.

 

Avatara z chęcią obejrzę mimo, że dystans do WETY mam i to spory. Jednak na pewno klasyczną projekcję. To co kolega kengi napisał ;)

 

Baggins - no coś tam słyszałem, że Peter Jackson to jakiś bluescreenfreak. Ale Tomaszu pozwolę sobie Twoje słowa tu przytoczyć - liczy się efekt :>

Czuję się obrażony stwierdzeniem, jako że niby zahaczyłem o trolowanie ;)

 

EDIT: A i jeszcze jedno. Jakoś kluczowanie piasku do efektu skoprio-transformersa w pierwszej części wyszło właściwie bez widocznego szwu. Da się ? ;)

Edytowane przez Leru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Leru- zahaczyles, zahaczyles. Mogles napisac, ze w filmach Wety jest slabe kluczowanie ( co tez jest, umowmy sie , dyskusyjne, bo mozna dac pewnie tysiace ujec udowadniajacych dokladnie odwrotna teze, ale zostawmy to, zalozmy ze masz racje ) . Jesli trzymamy sie doroslej dyskusji to pisanie ze "ma slabych ludzi do kluczowania i roto" zakladaloby ze masz jakies inside informacje jak dokladnie tam to wygladalo i ze to ludzie zchrzanili a nie na przyklad mordercze terminy. Drobna zmiana, a istotna.

 

Po prostu strasznie ciekawi mnie skad takie jednoznaczne sady ? A moze Peter J uznal, ze nie ma co rzezbic jakichs sekwencji w nieskonczonosc, tylko klepnal wiedzac ze to zrazi najwyzej jakiegos freaka od 3D z Polski i raczej nie zaszkodzi finansowemu wynikowi King Konga i Wladcy. Powodow moze byc milion. A wiedza na ich temat, ktora mamy jest zadna.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wysoce prawdopodobne ze Leru nie czytal creditsow :D.

 

A jesli chodzi o wpadki z maskami to podobno w King Kongu, w scenie uciekania przed dinozaurami byl jakis koszmarek, ale mi sie nie chcialo na to zwracac uwagi. Uwielbiam KK nawet pomimo tych scen z Naomi Watts w rece KK w czasie biegu;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak to będzie z tymi maskami. Niebezpiecznie rzeźbić roto maski do stereo...

 

to zalezy w ktorej plaszczyznie leza, jak blisko zerowej, albo w glebi (w oddali) to nie ma problemu, najbardziej rotomaski walna po oczach na bliskich obiektach, bo nie dosc ze obiekty sa silnie powiekszone to jeszcze bledy kata widzenia duzo bardziej sie uwidocznia - ale obstawiam ze o tym pomysleli i rotoscopping zastosuja tylko na odleglych obiektach

 

ogladales ostatnio Troje w TV? tam jest taka scena, chcialoby sie powiedziec "ladowania aliantow" :D ale bylo to ladowanie grekow na plazy i jest dluga jazda kamera z lotu

ptaka, 90% postaci leci na rotoskopach :D no ja to widze bez stopklatki, ale ktoz by sie

tym przejmowal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie nie czepiam kluczowania, nie czepiam sie historii... a niech bedzie pocahontas :D

ale kurde.... te niebieskie ludziki mnie lecza, nawet w HD, w super jakosci, z super wlosami,

kurteczki maja fajne, pukawki fajne... ale kto im tak zryl twarze :(

jakies takie oble sa, nijakie, moze do kolejnej bajki Disneya w sam raz, ale tutaj troszke

ktos chyba polozyl laske albo wypil nie ten kompot... no nie moge tego zdzierzyc :D

ciezko bedzie mi teraz przejsc przez to w kinie :P

pojde na film 15+ a bede sie czuc jak na ToySTory w pierwszym rzedzie i calej sali

dzieciakow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjviking, jak ktoś lubi towarzystwo kotów, i dobrze wie jak one wyglądają,

to te twarze wcale nie wydają się zryte. Ja mam dwa koty, i powiem, że ta panna

wyszła im prawie sexy i ładnie. Hehe. Kolor tych skór trochę 'chemiczny', bo i brak

chyba bespośrednich skojarzeń z naturą. Ale to 'inny świat' podobno ma być...No ale

pytanie jak coś takiego zobaczyć i poczuć? Hehe. Czy im się uda coś takiego nam

przedstawić. Oglądniemy, zobaczymy albo i nie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, tylko francuzi potrafią kręcić takie teledyski. Oni mają bzika na punkcie szokowania seksem, co widać w każdym francuskim filmie.

w kategoriach szokowania o kilka długości wyprzedził ich ostatnio rammstein z teledyskiem "pussy" ;)

 

a co do avatara - 99% ludzi nawet nie zwróci uwagi na ew niedociągnięcia techniczne, jakieś niedopasowana maski czy cokolwiek. kilka procent zwróci uwagę jeśli gdzieś się coś mocno będzie gryzło, postać odcinała od tła np.

mnie bardziej ciekawi czy nie wyjdzie z tego film efekciarski, ale ze szwankującą fabułą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma póki co tego featuretta w lepszej jakości a zdaje się conajmniej tak samo ciekawy jak najnowszy trailer. Poniżej pierwsze wersje hd. Na 720 i 1080 trzeba jeszcze poczekać.

hd p480:

http://www18.zippyshare.com/v/67549361/file.html

http://www.trailerspy.com/trailer/6080/New-Avatar-Trailer-Leaked-HD-Quality ( z opcją slow motion)

http://irmoviereviews.blogspot.com/2009/10/trailer-avatar-trailer-2.html

Edytowane przez the_fgdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the_fgdf laska z lost :P bardzo chętnie to zobaczę

 

Zamieściłem spoconą laskę i kolesi - po równo każdemu wedle gustów ;]

Oj cieżko będzie się wybronić temu filmowi z posądzania o bycie "pocahontas wśród kotów". Zastanawiam się jak to wszystko zaskoczy finansowo. Wiadomo że Cameron raczej nie zdobędzie się na rozwiązania inne niż sprawdzone przez siebie, tj wyraźny konflikt, miłość i trupy wśród głównych postaci na koniec... ale w tej scenerii to duży eksperyment.

Co jak co, ale to dla mojego pokolenia 20-30 latków chyba pierwsza próba stworzenia nowego świata w kinematografi z takim rozmachem i wolę dać szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi być specjalny twist? Każdy film musi mieć element zaskoczenia?

Mroczna, smutna, depresyjna i z twistem... brzmi jak polska animacja czy de ;)

 

Czy Terminator 2 albo Aliens miały jakiegoś twista?

 

Książki Kinga też są banalne, często w nich wyjaśnia już na początku co się będzie działo, a każdy wie jakie są popularne i kultowe i jak świetnie się je czyta.

 

Chodzi o umiejętność ZACIEKAWIENIA widza, zdobycia jego sympatii i graniu na emocjach.

To coś czego nie uzyska się twistem i super wymyślnym scenariuszem.

 

W Avatarze znaczący będzie motyw bohatera na wózku i tego, że odzyskuje sprawność w tej niebieskiej kreaturze. Czy znajdzie się jakiś widz, który nie będzie darzył takiego bohatera i takiej sytuacji sympatią?

Do tego banalne wybory moralne, a jednak będą poruszały masy.

Wielka, skomplikowana miłość i cały świat przeciwko parze zakochanych, bo czy może być coś piękniejszego? ;)

 

Cameron wie jak kręcić świetne filmy i jak (coś czego nie wie żaden polski reżyser) zarabiać na nich duże pieniądze.

 

Ja osobiście straciłem wiarę w polskie kino. Nie wierzę, że powstanie polski film, które odniesie kasowy sukces na świecie dopóki panuje tu mentalność mrocznej animacji z twistem i dyskryminacja wykształceniowa. Już nie pisze o kolesiostwie, bo to oczywiste. Polscy reżyserzy mogą co najwyżej zostać robolem w firmie na zachodzie, bo nie są nauczeni tworzyć swoich konkretnych rzeczy.

Lepiej ma się polski segment gier, gdyż tam obowiązują światowe standardy, których się nie da przeskoczyć, oszukać czy przekupić.

 

pozdro

Edytowane przez mamoulian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, T2 i Aliens miały całkiem sporo twistów, szczególnie gdy się miało tyle lat ile się miało gdy się je pierwszy raz oglądało.

Co tam jest mrocznego i depresyjnego w Avatarze? Wiem że obecnie "mroczny" to synonim Harrego Pottera, ja sobie jednak ten przymiotnik rezerwuję dla filmów trochę trudniejszych niż to na co się zapowiada Avatar. Takich eko historyjek o wyzyskiwaniu zasobów i dręczeniu tambylców przez złych ludzi to kino już zaoferowało wiele ( vide Gandahar ), tu będzie tylko inna oprawa ( i nie aż tak oryginalna - vide gandahar, komiksy i kreskówki z lat 80 ).

Nie zrozum mnie źle, ja się bardzo ekscytuję Avatarem i nie mogę doczekać, myślę że będzie świetny, wypełniony akcją, wybajerzony wizualnie, przygodowy s-f i nie potrzebuję więcej od tego filmu.

 

A to o Polskim kinie, mroku, depresji i Twiście to sobie wtrybiłeś nie wiem skąd i nie wiem jak ma się to do tego co napisałem więc jako że mam dobry humor nie będę odpalał trybu złośliwego i zmilcze :)

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że porusza się oklepane historyjki i motywy, ale jak się je rozwija i jak się nimi operuje. Tu znowu przywołam Kinga. Czy jego książki poruszają jakieś zupełnie nowe motywy? Nie, wręcz przeciwnie, często te najbardziej oklepane i powszechne.

 

Sporo rzeczy w kinie powstało już w latach 50. Na przykład 156 odcinków The Twilight Zone nakręcono w latach 1959-1964, a ktokolwiek z tego forum pamięta chociażby jeden odcinek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamoulian, nie bardzo rozumiem. Przecież piszę że na film czekam z niecierpliwością i nie sądzę żeby fabuła mi przeszkadzała. No ale nie wybronisz Pocahontas w kosmosie tym że King jest wtórny, sorry :) Tutaj fabuła ma zwyczajnie nie zgrzytać między zębami i to powinno się udać. Nie dopisujmy do niej nie wiadomo jakiej głębi czy mroku, po co? Ten film ma zachwycić 10-15 latków a nie 30letnich zgredów.

 

I tak, pamiętam niejeden odcinek starej Strefy Mroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności