Skocz do zawartości

Skechbook Pro dla iPhone i iPod Touch


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Nezumi w Twoich wiadomościach zamieścił pewną ciekawostkę przygotowaną

przez Autodesk. Chodzi bowiem o mobilną wersję programu Sketchbook Pro

dla iPhone'a i iPod Touch. W serwisie Autodesk Area można obejrzeć

wideo prezentujące możliwości tego programu. Wydaje się, że mobilna

wersja faktycznie dorównuje funkcjonalnością wersji zwykłej. Pytanie

jedynie czy rysowanie palcem po ekranie telefonu jest wygodne?

 

 

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=803

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nezumi - buahahahaha :D Z drugiej jednak strony to czasem człowiek ma potrzebę po prostu się pobawić i szuka odskoczni od "ciągłego doskonalenia". To tak jak kucharz ekskluzywnej restauracji wychodzi z pracy i kupuje na mieście po prostu hamburgera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trochę przesadzacie. iPhone to bardzo silne narzędzie. Obecnie chyba najsilniejsze na rynku urządzeń mobilnych, który na dodatek jest łatwy w rozpowszechnianiu alpikacji. Ta mała maszynka, jeszcze wyposazona w ten malutki rysik (wow) to naprawdę świetne narzędzie do malowania w podróży. Być może patrzycie na to z perspyktywy 3D, ale wielu 2Dowców wozi ze sobą szkicowniczek by pomaziac w tramwaju. A tak mają iPhona. To dopiero szkicownik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale to mazianie paluchami po monitorach pokazuje jak czlowiek teskni za drzewem z ktorego zszedl zeby zaczac uzywac narzedzi ;)

 

Nezumi, a do klikania w klawiature albo myszke tez masz narzedzie ;) ? Wlasnie o to chodzi, zeby nie uzywac narzedzi do obslugi narzedzi, tam gdzie to jest zupelnie niepotrzebne. I tak jak za bezsensowny uwazam ten komp hp z dotykowym ekranem, tak wszelkie telefony w ktorych mozesz poslugiwac sie palcem na ekranie zamiast klawiatury badz rysika, sa rewelacja.

Natomiast jesli chodzi o te aplikacje to sa bardzo fajne i wlasnie jako prosty szkicownik ktory masz zawsze przy sobie sie sprawdzają. Nie wiem jak sketchbook, probowalem 2 innych i dają rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki Luki - nie tyle chodzi mi o obsluge narzedzia co o rysowanie wlasnie. Palec jest gruby i jakos ciezko wyczuc gdzie dokladnie postawi cienka kreske. Nienawidze jak mi cos zaslania przy rysowaniu a tu sam sobie zaslaniam "narzedziem" w postaci palca. Na pewno sa tacy ktorzy wykrzesaja z tego programu cos fajnego i dobrze ze cos takiego jest - dla kazdego cos milego (w koncu sam dodalem newsa o tym :D)). Osobiscie jednak nawet nie zblizam sie do takich wynalazkow - po prostu odrzuca mnie sama idea maziania paluchami. Moze i jestem old school ale niecierpie tych urzadzen z utluszczonymi, popalcowanymi ekranikami - bleee (a cudow nie ma - ludzie sie poca, skora jest tlusta chocbys myl rece 5 razy na dzien. A fe! ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no neZumi ty chyba się nigdy nie bawoles ipkiem... A piszesz bzdury. Od ipkeka 3g na rynku są silniejsze 2 urządzenia mobilne asus p800 ( albo podobnie) z prockiem 800mgh i ipkek 3gs z prockiem 600 mgh jest tylko mała różnica ipkek ma super lekki system bo porownojac mojego starego htc touch cruise z ty samym prockiem i wiekrza ilością ramu z ip 3g to jak porównywać p4 do core i7... Co do programu to jest naprawdę dobry jak na urządzenia mobilne. Wcześniej mazialem sobie rysikiem na vspainterze, ale ten program spod kochanego monopolu autodesku jest naprawdę swietny i jaki tani:P Zapomniałem szypszy od ipeka jest jeszcze psp ale bez touchscreena:) wiec stary ip 3g jest naprawdę dobrym wyborem cena/jakość ja kupolilem swojego za 800zl

 

program nadaje się jako szkicownik, a jest jeszcze wersja okrojona która można ściągnąć za free z AppStore różnica jest taka ze nie można wybierać dodatkowych pedzli i gumek reszta to samo:)

Edytowane przez cortes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie mozesz lubic co chcesz i jak chcesz - mozesz nawet sobie szkicowac przesuwajac posladkami po iphonie za 1500.

Podrzucilem newsa bo widze, ze programik ma jakis potencjal i pewnie znajdzie zwolennikow. Naucz sie szanowac cudze zdanie i na wszystkich bogow - sprawdz czy jest jakis i-slownik bo jak czytam "wiekrza" czy "szypszy" to mi oczy lzawia.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cortes: iPhone jest może dobry, ale jako telefon. Narzekają na niego ludzie używający PDA bo w porównaniu z nimi jest kiepski.

Nie porównuj iP do Cruisa, to dwa rózne procesory. HTC w dużej mierze psuje opinie pakując do wszystkich urządzeń stare platformy Qalcomma, IPhone dodatkowo ma akcelerator z którego korzysta - to ważne, bo chociaż wiele urządzeń z WM posiada układy nvidii czy ati to do niczego są wykorzystywane, ponieważ producent nie raczył udostępnić sterownika. To się na szczęście zmienia, już dostępne są urządzenia ze Snapdragonem 1GHz. A wszystko diametralnie zmieni się po premierze WM7, który wymaga od urządzenia pełne wykorzystywanie Tegry NVidii. Porównując systemy, to zwróć uwagę jak wygląda homescreen w iP a jak w urządzeniu z WM. Dodatkowo Apple dba o to, żeby system ci się nie zamulił ograniczając ci możliwości. Porównaj sobie multitasking. IP po jailbreaku(bo dopiero wtedy można o nim pisać) ma mt na poziomie starego siemensa sl45i. Dobre porównanie to przeglądarki Chrome i FireFox. Chrome jest lekki i szybki, ale jeśliby osiągnął funkcjonalność FF zrównałby się też szybkością działania.

Podsumowując: iPhone jako telefon tak, jako pda odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale mt mi do nieczego nie jest potrzebne bo ipod i tak moze sobie grac w bg, safari zmiata z powierzchni ziemi opere mobile na parę dobrych km, a funkcjonalnosc urzadzenia jest 10x niz wm, spr zrobic szybko zdjęcie htc urzadzeniem to szybciej ludzie odejdą i pomyslą ze juz zrobiłes niz wlaczysz aparat w PDA...

Nezumi to przez ip bo wczoraj pisałem własnie z niego, w słowniku wg apple tak trza pisac po polskiemu, po za tym opuszczałem trochę lekcji polskiego.

iPhone jest telefonem o ogromnej funkcjonalności, iPhone to nie iPDA i dzięki bogu.

tylko muddy za tyle samo kupisz ip i htc cruis'a albo diamonda (ktory wg mnie jest jeszcze wolniejszy od cruise'a)

Wg mnie nad jabłkiem apple powinno być jeszcze logo windowsa to by nikt na to fajne urządzonko nie jechał, bo by nikt nie kupił.

 

tak na nvidie tegre to nie tylko ty czekasz...

nie słyszałem też o Snapgragonie, ciekaw jestem ile będzie trzymać bateria...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sketchbook niezly i tani, ale ma nieco zbyt zawiklana sciezke poprzez interfejs do niektorych opcji. Pare patentow jest jednak swietnych (aktywne transparentne pola dla undo i redo, duuuzy zoom, optymalizacja pod IPhone 3GS i iPod Touch 3G, etc.), do szykiego malowanka preferuję jednak Brushes, choc warto na Sketchbooka zerkac od czasu do czasu w oczekiwaniu updejtow - ciekawe jak i czy sie bedzie rozwijal - fajnie ze Autodesk laskawym okiem zerknal na japcowa platforme mobilna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi: oczywiscie, ze 3,5" ekranik nie jest pelnoprawnym zamienniekiem dla 21" cintiqa czy intuosa, ale na grube palce ciezko narzekac - mozna uzyskac naprawde bardzo duza precyzje i moje odczucia sa bardzo organiczne/naturalne :) Tym bardziej ze pracuje to wszytsko calkiem plynnie, bez lagów. Ciezko w podrozy czy wieczorkiem przed snem w łóżeczku mieć ze sobą całą maszynerie wacomową, a iphone czy ipod zawsze pod reka gdy tylko przyjdzie do klowy troszke pomaziac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie program świetny do zabicia czasu. Szkoda, że nie miałem PDA na zajęciach z BHP, ergonomii pracy itp :|

Snapdragon zamiata na razie konkurencje w swojej rodzinie Qualcomma. Może nie odstaje już tak bardzo od Intela/Samsunga ale jednak jest szybszy. Na razie wykorzystuje go Toshiba TG01, za niedługo wchodzi Acer F1 a później Touch HD2. Bateria pada szybko fakt, ale w Toshibie to głównie wina kiepskiego ogniwa które zostało poświęcona na rzecz grubości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi czytając Twoje posty można wywnioskować ze chcesz sprzęt i soft który zrobi za Ciebie wszystko od modelu po render, będzie małe jak neonode n2 ( chyba tak się to nazywa ) będzie tez miało rozwijany ekran od wacoma cintiqa oczywiście 32" bo po co się ograniczać do tego moc obliczeniową serwerowni polibudy, ale wielkość neonode...

 

Oczywiście program nie zrobi z ip urzadzenia idealnego do eszkicu ale zawsze coś w podróży.

Tak btw widziałem ostatnio grafika w PKP z wacomem intuosem A4 i lapkiem 17-19 cali jakos zestaw nie wyglądał na mobilny ale można i tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cortes - dodalem tego newsa zebys ty i inni fani i-sprzetu mieli frajde. Kupuj, maziaj i - jako ze nie przychodzi mi do glowy nic adekwatnego po polsku - stop breaking my balls with that bullshit, will ya?

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na sketchbooka. "Bierzesz troche kartek a4, linijke i nożyk. Tniesz je na 4 części od linijki. Wkładasz do kieszeni razem z ołówkiem. Zalety? Nigdy w ajfonie nie bedziesz miał takiej rozdzielczości ;)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności