Skocz do zawartości

scena 3d: Zaba (Jana Brzechwy)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze wszyscy znaja ten wierszyk Jana Brzechwy. Dla przypomnienia:

 

ŻABA

Pewna żaba była słaba

Więc przychodzi do doktora

I powiada, że jest chora.

Doktor włożył okulary,

Bo już był cokolwiek stary,

Potem ją dokładnie zbadał,

No, i wreszcie tak powiada:

\"Pani zanadto się poci,

Niech pani unika wilgoci,

Niech pani się czasem nie kąpie,

Niech pani nie siada przy pompie,

Niech pani deszczu unika,

Niech pani nie pływa w strumykach,

Niech pani wody nie pija,

Niech pani kałuże omija,

Niech pani nie myje się z rana,

Niech pani, pani kochana,

Na siebie chucha i dmucha,

Bo pani musi być sucha!\"

Wraca żaba od doktora,

Myśli sobie: \"Jestem chora,

A doktora chora słucha,

Mam być sucha - będę sucha!\"

Leczyła się żaba, leczyła,

Suszyła się długo, suszyła,

Aż wyschła tak, że po troszku

Została z niej garstka proszku.

A doktor drapie się w ucho:

\"Nie uszło jej to na sucho!\"

 

Co o tym myslicie? I co byscie dali jako plan tylny?

Textury dopiero zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Textury dopiero zrobie.

zmien tekstury

 

chveti - przeczytaj przynajmniej, co autorka ma do powiedzenia o swojej pracy ;)

 

Podoba mi się pomysł na zinterpretowanie tego wiersza :) Modeling jeszcze nie pokazuje \"pazurków\", ale myślę, że końcowy efekt może być niezły

 

A w jakim stylu jest planowany dalszy etap? realizm, czy styl bajkowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm :) fajna zabka ... fajnie ze panie (dziewczeta), (kobiety) ... tez biora sie za grafike ... no i na zakonczenie ... mysle ze fajnie by wygladala jedna z tych szmatek z jakas fajna \"transparency map-ą\" ...

 

PS. szmatki powiewaja na wietrze ... czy sa tak dziwnie wygiete ? ;)

 

pozdrawiam ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje na tle takich małomiasteczkowych , 19 wiecznych / moze raczej bajkowych :) - budynków-

takich szachulcowych...albo nawet nie, ale w takim stylu małych miasteczek, takie kamiennice 2- 3 pietra :]

 

powodzenia, pomysł bardzo mi się podoba.

o wykonaniu narazie cięzko mówic...nie mam większych zastrzezen, ale to początek...wiec wszystko moze sie zmienicć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

updejt z tlem

i jeszcze lightning element, bo fajnie wyglada.

 

jak myslicie, mam dac DOF?

 

niebo zmienie.

 

macie jeszcze jakies inne sugestie, propozycje, krytyke?

 

Skilo, ink\'n\'paintem by wygladalo jakby bylo zrobione ms paintem, nie chce tego robic.

 

Zipper, sproboje jakas transparency na szmatki, na razie wygladajo troche nijako. powiedzmy ze powiewaja na wietrze. w zeczywistosci sa dziwnie wygiete i spartaczone, ale to mozna roznie interpretowac...

 

Czy robic budynki, jeszcze sie zastanowie.

 

Dead, zadnych szkielecikow. Moze kiedys w jakims innym projekcie, jak mi cos ciekawego wpadnie do glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...pomysł badzo dobry, modele i tekstury też na dobrym poziomie...ale jedno mi przeszkadza...a mianowicie kompozycja...

Sznurek zaczyna się i kończy w przestrzeni…przez to wygląda jakoś nierealistycznie, a do tego jeszcze dochodzi otoczenie ( co do jego wykonania nic nie mam, ale po postu nie pasuje…), tak jakby ktoś wywiesił pranie ( żabę…) w środku pola…:P

 

To tylko taka mała uwaga z mojej strony…praca naprawdę wygląda dobrze :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealnie do dofa :) zrob cos z materialem tych koszul czy czegos tam bo jest to z plasteliny strasznie ;), i poza tym troche powykrzywiaj te spinacze co trzyma bielizne (jak to sie nazywa fachowo?:))) bo widac ze wszystkie sa sklonowane tylko na roznej wysokosci ;) poprzechylaj je w roznych osiach, dojda jakies drzewka? ja bym oko kamery skupil na zabie a nie na wszystkim bo kompozycja teraz sux a tak poza tym jest narazie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba zmienie szmatki na co innego. Dorobie jakis kawalek domko, zeby sznor mial na czym wisiec.

Chveti, woda to standard material, specular level 200, glossiness 30, z noise (turbulence) na bump, raytrace jako reflection map (amount 15) i jako refraction map (amount 50). Nic skomplikowanego.

Zabe zaakcentuje, teraz widze ze jej prawie nie widac.

Fachowa nazwa na \"spinacze\" to chyba klamerki, widze ze niektorzy tu jeszcze nigdy prania nie wieszali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo piknie ... im impressed ;)

 

co do szmatek ... spinacze tylko ciut za duze ... ale zdecydowanie za male szmatki ... jezeli polozyc ta zabke na szmatce ... to wychodzi ze to prawie papier toaletowy a nie jakis spory recznik ... :)

 

pozdrawiam serdecznie ... i czekam na finish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanik .... niech bedzie pikantnie ... a poza tym sprzedasz troche feminizmu ;) zartuje ... bedzie wiadomo ze prace robila dziewczyna/kobieta .... (?) ;) a i referencje bedziesz miala pod reka ... hmm ... w sumie ze skarpetkami to tez by nie bylo ciezko ... nie wiem ... baw sie ... to twoja praca i jak narazie bardzo ladna. sama kombinujesz bardzo dobrze wiec wierze w twoja intuicje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak zrobie DOF, background fog, wlacze trawe i displacement na zabce, jestem gotowa?

domek jest, ale za kamera, wiec niewidoczny. czyli ze nie mam ochoty robic domkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skarpety super !

 

jedna rzecz do poprawy to krawedzie skarpet(tam ktoredy sie wklada noge :P), mianowicie sa zbyt ostre i wyglada jakby nie mialy grubosci.

 

zmiekcz je bardziej.

 

praca bardzo mi sie podoba !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy plan mi się podoba, poza brakiem grubości skarpet.

Ale tło jest kiepskie. Jak włączysz dof to będzie to może lepiej wyglądać,( będzie jakieś zróżnicowanie między 1 a 3 planem), ale mimo to popracowałbym nad nim. Te listki to do wymiany.

Popraw kadr bo po bokach nic się nie dzieje. Dobrym rozwiązaniem było by zastosowanie panoramicznego formatu.

 

Ps. Na poprzednim renderze tło wygląda lepiej (może przez tą trawę), ale to nadal nie to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Myślę, że w pracy nie pasuje to, że pierszy plan - zarówno żaba jak i skarpety - dążą w stronę realizmu, natomiast całe tło jest strasznie(naprawdę strasznie) bajkowe, jakbyś pozyczyła te wszystkie pagórki od Smerfów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności