Skocz do zawartości

Animacja 3D: TEZA


Traitor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest nam niezmiernie milo poinformowac iz film "Teza" zostal zaproszony z ramienia Federacji Niezależnych Twórców Filmowych, na najstarszy festiwal filmow niezaleznych na swiecie "UNICA", organizowany przez struktury "UNESCO".

 

Ponizej sklad reprezentacji Polskich filmow bioracych udzial w tym wydarzeniu.

 

"Antek" Jakuba Półtoraka

 

"Daj popatrzeć" Nikodema Wojciechowskiego

 

"Jubilatki" Wojciecha Wikarka

 

„Lecieć w kulki” Cezarego Klaibera

 

"Pare chwil wspomnień" Katarzyny Moszyńskiej i Przemysława Orłowskiego

 

"Teza" Tomasza Cechowskiego i Grzegorza Palucha

 

Milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do wątku, jak obiecałem :)

 

Mały prolog > Dowcipu przed obejrzeniem filmu nie znałem.

 

Klimat i stylistyka sa kapitalne a wszelkie detale łącznie z końcową muzyką bardzo starannie dobrane. Interpretacja kawału też jest bardzo ciekawa choć język polski jest tak bogaty we wszelkie konotacje że dobrze się uśmiałem dopiero po jego przeczytaniu.

 

Bardzo mi się też podoba samo tępo filmu z bardzo nagłymi + drastycznymi przejściami między niektórymi ujęciami. Efektem jest karykaturyzacja filmu jako takiego czyli animacja w najlepszym wydaniu. Przypomina to lepsze animacje szkoły francuskiej. Szczególnie te bardzo wymowne ekstremalne zbliżenia jak ujęcia ze łzą i klockiem.

 

Ogółem, naprawdę kupa dobrej roboty. Jedyne co nie jest na tym samym poziomie, to animacja postaci. Nie jest to ani ograniczony styl animacji typu UPA czy jego współczesnej interpretacji w animacji francuskiej ani styl 'prawdy w materiałach' preferowany przez większość wytwórni amerykańskich. Wasza animacja zawiera sporo ciekawych poz, co jest podstawą przekazu ale traci na tym że nie są one ani przetrzymane (ograniczona animacja) ani animowane (brak tzw.breakdowns) co w rezultacie przypomina trochę stop motion Svankmajera. Krytyka ta odnosi zresztą nie tylko do Tezy ale w ogóle do Polskiej animacji 3D. Ten sam problem pojawia się w filmach i Bagińskiego i Jonkajtysa przy czym do pracy obu mam ogromny respekt.

 

Serdeczne pozdrowienia i szczere gratulacje dla was obu. Mimo mojej małej krytyki jest to bardzo udany film :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Czytając dzisiejsze wydanie gazty METRO natrafiłem na opis filmu TEZA w kampanii Tyskie Polacy Inspirują Świat.

 

Nie słyszalem wcześniej o tej produkcji, wiec poszperałem troszeczke w sieci i trafiłem na Was:)

 

Pierwsza rzecz to gratulacje za film! Super sprawa! Tak jak napisali, produkcja ta inspiruje do działania! Napewno bede chciał kiedyś robic podobne rzeczy w 3D.

 

Druga sprawa to samo forum. Jestem jeszcze laikiem w tych sprawach ale widze, że jest to świetne miejsce do rozwijania talentów. Widzę, że na forum aż roi sie od filmów oraz obrazków. Niesamowite!

 

Czy trzeba dużo czasu by tworzyć podobne rzeczy? Napewno jest to to co chciałbym w przyszłości robić.

Życzę kolejnych sukcesów.

-Bartol-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Swoja droga Tyskie osobiscie bardzo pozytywnie mnie zaskoczylo propozycja umieszczenia mojego wizerunku w ich kampanii. Co wiecej, jezeli tekst z Metra zainsprowal choc jedna osobe to bardzo sie ciesze:) Serwis Max3dpl to faktycznie bardzo fajne miejsce dla ludzi tworczych. Takze sie ciesze, ze tak preznie dziala i ze posiada tak wiele zdolnych osob.

 

Jak duzo potrzeba czasu na realizacje filmow animowanych? Napewno sporo wyzeczen i jeszcze wiecej cierpliwosci. Polecam nauke zaczac od ksiazki, nastepnie tutoriale z forum i sieci. Nie odrazu Rzym zbudowano, ale kazdy ma swoj poczatek. Grunt to wytrwalosc. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dizajn postaci, niby taki niedbały i "nieudolny" ale świetnie oddający atmosferę i historię. Bardzo też podoba mi się montaż i dynamikę narracji. Również niektóre gesty doktorka i siostry są rewelacyjnie trafione, wyczute. Mimo że są tam jakieś niedoskonałości animacjne, to wcale mi one nie przeszkadzają. Trzeba mieć odwagę, że by zaryzykować z takim pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta animacja wzbudziła we mnie tylko zażenowanie swoim poziomem. Ładne otoczenie podium natomiast.

 

Zeby bylo jasne nie chodzi mi o niski poziom w stylu "fe, ta animacja dotyczy kalu/seksu/czegokolwiek".

 

eeee

 

Post musi zawierać minimum 10 znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności