Skocz do zawartości

Teczka 2D: Experimental - Rotcore 2 Duo


Rotcore

Rekomendowane odpowiedzi

zgadam sie z Poxo co do ostatniej fotki - wlosy sprawiaja wrazenie ze glowa jest za duża

..poza tym podoba mi sie to pod wodą - ale dziwna jest perspektywa - chyba ze w postac u gory oderza fala :)

- bo patrzymy na nia jakby z dolu (pod wodą) a na tonącego od przodu i od gory co sie kluci troche > ale ogoolnie fajne i dosc trudny motyw :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poxo: kurcze dzięki, gdybyś nie zwrócił uwagi nie zauważyłbym tego... co masz na myśli pisząc, że moje prace są syntetyczne? chodzi Ci o sztuczność?

 

Pleyground: pewnie masz racje, że coś tam się rypło, zabrakło mi dobrych refek bo tak to dużo musiałem sobie wyobrażać, jedynie na tego tonącego znalazłem fotke, ale fakt, powinien być pod innym kątem...

 

Soulinka: Dzięki ;) z włosami troche powalczyłem, mam nadzieje ze jest lepiej...

 

... jak juz wspomnialem troche przemazałem, nie chce dopicowywać tych włosów, chce żeby były odpuszczone, wzmocniłem jeszcze pomaranczowy pasek na bucie bo był zbyt przybrudzony, przy twarzy też trochę złagodziłem światło boczne i to chyba tyle z tym giftem... dzięki za uwagi, pozdro ;)

 

dance2%2520web.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no, calkiem niezle! jest dynamika, lepiej pocieniowales bryle niz zazwyczaj, ale rejon twarzy i wlosow minimalnie bym ejszcze poprawil, to samo tyczy sie rejonu brzucha/plecow. Wiem, ze lubisz "paskudzic" ludzkie cialo, ale czasamiw chodzi to w nawyk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o styntezę, czyli uproszczenie. Jak patrzałem na inne prace to myślałem że jest za mało detalu, mam oko które strasznie lubi szczegół i tego mi brakowało, ale tą praca pokazałeś że nie chodzi tylko o detal ale też, a prawdopodobnie przede wszystkim, o budowę bryły ( to co napisał ICE ), rozłożenie barw itp. To co rzuciło mi się jeszcze teraz w oczy, to że rejon pod pachą jest chyba minimalnie za jasny, trochę wybija się na przód i wygląda jakby miała tam jakiś płyn albo opuchliznę, nie jest to nic ogromnie rażącego ale jak zauważyłem to mówię :-). Mi się np bardzo podoba sposób malowania włosów jest taki pełny i soczysty, ja mam zboczenie z detalem i mi jest ciężko malować w ten sposób. Podsumowując ta praca wybija się na tle innych budowa bryły, mocno ja tu czuć i aż by się chciało babki dotknąć a mówiąc o syntezie chodziło mi o to, że prace były zbyt wcześnie uznane za skończone podczas gdy można z nich było wyciągnąć więcej. Zapraszam do mnie, mi też przyda się krytyka. Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICE: thx, wiadomo można jeszcze tu i tam dopracować, gift już oddany, wcześniejsza wersja zdaje się zaakceptowana przez giftobiorczynię bo jak przesłałem poprawioną to cisza ;P

Poxo: spoko teraz rozumiem, pozdro

 

Deszczowo i trochę inaczej...

 

rain%2520web.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na miniaturce wyglada swietnie, na zoomie juz niestety nie- spieprzyles tą linią biegnącą po postaciach z ich prawej strony- kompletnie nie rozumiem tego zabiegu, splaszczyl ci sie i dosc mocno skaszanił przez to obrazek. Dodaj troszeczke subtelnosci w kresleniu, zwieksz delikatnie perspektywe powietrzna na postaciach z tylu i bedzie git;]

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicponim: heh też nie rozumiem, najzwyczajniej w świecie to przeoczyłem, zupełnie nie zwróciłem uwagi... w pełni się zgadzam, zamierzam jeszcze trochę takich porobić postaram się uwzględnić takie rzeczy, dzięki miszczu!

 

Yarosh: Dzięki, miło ;)

 

Trochę ze swojego biednego szkicownika A6 i dwa szkice A4 na końcu... ołówek i tuś piórkiem... z natury i kilka z Gry o Tron, pozdrawiam

 

szkic1.jpg

 

szkic10.jpg

 

szkic2.jpg

 

szkic3.jpg

 

szkic4.jpg

 

szkic5.jpg

 

szkic6.jpg

 

szkic7.jpg

 

szkic8.jpg

 

szkic9.jpg

 

sketch15.jpg

 

sketch16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyszne te Twoje formy i deformy :D Ładniejsze tekstury i rendering ostatnio u Ciebie i tak jakby wybierasz focal. Miło, że utrzymujesz swój charakter w tym wszystkim.

 

I krecha ołówkowa, miód. Niesamowicie płynie. Sam do czegoś takiego dążę w rysunku, nie omieszkam się podinspirować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowane Mroczną Wieżą...

 

rose%2520na%2520web.jpg

 

Wake Up

 

underwater%2520web.jpg

 

Rosyjski Dres Stalker ;P

 

stalker2.jpg

 

Olej na płótnie 50x70, aparat pogubił nieco pośrednich tonów i kolorów...

 

jesien%2520olej.JPG

 

Pierwsze wektorówki w Illustratorze wykończone w PS (tło, a w przypadku Danusi trochę wdzianko). Jest to początek serii wykładowców z mojej uczelni, temat do ćwiczenia cartoonowych postaci i uzyskania podobieństwa do reala...

 

danusia%2520cartoon%2520web.jpg

 

korzan%2520cartoon%2520web.jpg

 

tokarczyk%2520cartoon%2520web.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej podoba mi się "wake up" wszystko bardzo dobrze zgrane, napis nie rzuca się w oczy, za obrazkiem stoi jakaś historia

 

podziwiam za ciepliwość do oleju :P

 

cykl wykładowców zapowiada się dobrze, jedynie co mogę się przyczepić to ręka ostatniej postaci (prawa) wyszła nieproporcjonalna i to się rzuca w oczy

 

rosyjski stalker tak jakby nie pasuje do otoczenia, wygląda to jakbyś wkleił zdjęcie na fajne tło

mrocznej wieży nie znam, ale podoba mi się faktura i oświetlenia postaci

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę porobiłem, ale ciągle mało...

To jest dosyć spore w oryginale... fazka moja, dużo z wyobraźni, zwłaszcza kolor, dzięki dla Ica za kilka cennych uwag

 

zeszmacona6%2520web.jpg

 

To upominek...

 

mariush%2520avatar2%2520web.jpg

 

ChC Straszne Opowieści

 

groza%2520fin.jpg

 

Tu taki dziwny test, miałem wykonać concept na bazie naszkicowanej czaszki bez żuchwy żeby się dostać na bezpłatne praktyki do pewnej firmy zajmującej się grami, ale nie pykło... że za mało detalu ;)

 

zadanie5%2520web.jpg

 

Teraz trochę tego będzie, szkice na FSCh założone przez dobrze Wam znanego Wojtka Fusa... z natury, z fotek, te pierwsze to nawet niektóre z konceptów do gier, mam kilka dni zaległości, ale szkiców i tak zrobiłem więcej niż dni w tym miesiącu ;P kolejność od najnowszego:

 

sketch31.jpg

 

sketch30.jpg

 

sketch29.jpg

 

sketch28.jpg

 

sketch22.jpg

 

sketch27.jpg

 

sketch26.jpg

 

sketch25.jpg

 

sketch24.jpg

 

sketch23.jpg

 

sketch21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote

 

pierwszy super podoba mi się nowy sposób malowania. drugi mnie super ale też na poziomie mógłbyś uspokoić miejscami i dać mniej faktur. Niestety niżej wracasz do starych nawyków.

 

 

Dzięki, właśnie próbuję dłużej posiedzieć nad jedną pracą i "zeszmacona" jest tego wynikiem... co masz na myśli pisząc, że niżej wracam do starych nawyków?

 

 

WojtekFus

 

Ilez to czasu ja nie widzialem upa od Ciebie! Widac duzy progress. Swietnie, ze tyle robisz. Raczke pamietam z February sketchbook Challenge.

 

Taa, tyle to bardzo mało akurat... żałuję, że nie mam czasu teraz kompletnie na codzienne szkicowanie bo dołączyłbym do marcowej grupy, pozdro i dzięki bardzo ;)

 

Urbanboogie - wielkie dzięki ;) karlica swoją drogą niezbyt udana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej pomocy, dłubię to jakiś czas już i nie wiem co i jak poprawić żeby lepiej to wyglądało... a wiem, że coś tu nie gra, nie moglem znaleźć dostatecznie dobrych refek więc sporo tu jest z wyobraźni, tło to zlepek 2-3 fotek podmalowanych, podkolorowanych i spikselowanych z ziarnem, tło już mam spłaszczone, rewolwerowiec też jest na jednej warstwie, te wirujące w powietrzu prochy są na osobnych także jeszcze mogę usunąć... pozdro

 

roland5wip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że przede wszystkim twarz do poprawki - światło dziwnie na niej pada. Obojczyki dziwnie się zlewają z klatką piersiową - możliwe też, że razi to ta ciemna linia między "piersiami" (albo więcej włosów albo bym stonował to) , no i coś z tą ręką która sięga po broń jest nie tak, ale ciężko mi powiedzieć co (chyba kwestia tego wyciągniętego palca).

 

Słońce pada z prawej strony i jest dosyć wysoko, więc cień na twarz od kapelusza zupełnie inaczej by padał. Tak samo powinien być lepiej zaakcentowany przy butach bo trochę wygląda jak wklejony. Może delikatna poświata na postaci od słońca lepiej by wydobyła gostka z tła. Tyle co mi się rzuciło tak na szybko, jak coś to niech się wypowie jakiś ekspert.

 

(mały edit)

Edytowane przez Designer79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kreska i bardzo fajnie złapane skróty, jak np. z nogą i łapką, ale brak u Ciebie konstrukcji. Tak, jakbyś chciał narysować detal na bryle, zanim określisz jeszcze, jak ona jest ustawiona w przestrzeni tak naprawdę. Przez to może oświetlenie jest takie dziwne, nie idzie za formą. W ołówkach w pewnych miejscach robią się czarne dziury, a momentami kreskując bez uważności robisz "siano". Momentami, bo są fragmenty, gdzie jest naprawdę klasa. Wydaje mi się, że jak więcej uwagi poświęcisz wykonstruowaniu bryły w sposób bardziej świadomy, to prace dużo zyskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za krytykę chłopaki, poprawiłem jak umiałem, jak jeszcze coś nie halo to mówcie... klatę jeszcze przerobię bo mi nie pasuje i się zastanawiam jeszcze nad okruchami, które były poprzednio czy je ulepszyć i dodać czy sobie darować... pozdro

 

roland8wip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to już spory czas temu, ale ze względu na kilka zaległości ciągnęło mi się to aż do teraz kiedy mogłem już spokojnie sie obronić, (i jak teraz na to patrzę to część mógłbym technicznie zrobić lepiej) więc zapodaję swój dyplom - "Seria plakatów na temat podziałów społecznych, jako pastisz twórczości wybranych plakacistów."

 

Wykonałem 11 plakatów o tematyce społecznej naśladując styl, technikę, estetykę wybranych przez siebie znanych, uznanych w dziedzinie plakatu artystów: Michel Bouvet, Igor Milovanovic, Gunter Rambow, Wiesław Wałkuski, Franciszek Starowieyski, Alain le Quernec, Niklaus Troxler, Waldemar Świerzy, Shigeo Fukuda, Mieczysław Wasilewski, + plakat poza pastichem, czyli w moim stylu. Głównie chodziło o zaprezentowanie, sprawdzenie swoich umiejętności w operowaniu różnymi stylami oraz technikami. Żaden z plakacistów nie zrobił wcześniej plakatu o takiej tematyce i nie jest to kopia żadnego z istniejących plakatów tylko całkowicie autorski zestaw, ale pastisz.

 

Wszystkie są wydrukowane w formacie 100x70, tytuły oraz naśladowani plakaciści są podani w nazwach plików, ale dla wygodnickich również podpisuję poniżej:

 

Seksualizm - jak Waldemar Świerzy

Sexualism+-+jak+%25C5%259Awierzy.jpg

 

Religia - jak Shigeo Fukuda

Religion+-+jak+Fukuda.jpg

 

Bieda - jak Ja

Poverty+-+jak+Ja.jpg

 

Śmieci - jak Gunter Rambow

Garbagge+-+jak+Rambow.jpg

 

Podział - jak Wiesław Wałkuski

Divide+-+jak+Wa%25C5%2582kuski.jpg

 

Kultura - jak Igor Milovanovic

Culture+-+jak+Milovanovic.jpg

 

Aborcja - jak Franciszek Starowieyski

Abortion+-+jak+Starowieyski.jpg

 

Uzależnienie - jak Michel Bouvet

Addicted+-+jak+Bouvet.jpg

 

Rasizm - jak Alain le Quernec

Racism+-+jak+Quernec.jpg

 

Technologia - jak Niklaus Troxler

Technology+-+jak+Troxler.jpg

 

Poglądy - jak Mieczysław Wasilewski

Views+-+jak+Wasilewski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam jeszcze dwa digitale, z konkursu na fanart "The Last of Us", z którego zostałem wyróżniony i nagrodzony komentarzem od Naughty Dog za co bardzo dziękuję. Drugi art to typowa dla mnie schiza seksualno-surrealna... dzięki tej pracy wpadłem na koncepcję serii, ale chcę wykonać ją technikami tradycyjnymi... pędzel w ruch... pozdrawiam

 

fanart_rotcore.jpg

 

Dołączam komentarz:

Neil Druckmann: "It's beautifully drawn and has an intense contrast between beautiful and downright creepy. I love the tragic story that's told here."

 

Marek Okon: "Piękne emocje udało cie się namalować. Smutek i naturalne piękno w jednym obrazku - zdecydowanie jedna z ciekawszych prac"

 

 

birth+web.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię ;) już nie chciało mi się opisywać technik wykonania, bo niektóre były mieszanką tradycyjną z cyfrową, niektóre tylko tradycyjną techniką i tylko cyfrową... tymczasem wrzucam kilka nowości ze szkicownika A5, może utrzymam tempo jednego dziennie, na razie jakoś idzie.

 

Pozdrawiam

 

sketch32.jpg

 

sketch33.jpg

 

sketch34.jpg

 

sketch37.jpg

 

sketch38.jpg

 

sketch36.jpg

 

sketch35.jpg

 

sketch39.jpg

 

sketch40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki, akurat zwierząt to kilka na początku szkicownika tylko, ale miło, że trafiają... dzisiejsze szkice A4 z fotek z filmiku Prokopenka Gesture sketching czy jakoś tak (choć sam gesture też zamierzam tak porobić jak na filmiku)... pozdrawiam

 

sketch46.jpg

 

sketch47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności