Skocz do zawartości

Wildheadache


wildheadache

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Tu mnie jeszcze nie było.. nadrabiam zaległości zatem i wrzucam kilka swoich obrazeczków ostatnich w nadziei, że ktoś się na ich temat postanowi wypowiedzieć;) Kilka szkiców w BW, które może kiedyś dokończę, szkic kolorystyczny z fotki w artrejdzu, którego ostatnio sobie wielce upodobałem i kilka wykończonych pracek.

 

Z góry dzięki za odzew. Pozdrawiam.

 

szkic4.jpg

 

 

szkic1.jpg

 

dziadek.jpg

 

 

mrsvengeancescissorhand.jpg

 

 

komnataelfafinisz.jpg

 

 

dwakolibryzmartwymkonie.jpg

 

 

cherub5.jpg

Edytowane przez wildheadache
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

masz świetne wyczucie światłocienia.

moim faworytem są faktycznie ptaszki, bo wyszły rewelacyjne :)

natomiast co do babeczki: byłaby znacznie lepsza gdyby miała mniej plastikową twarz. zbyt się świeci czy błyszczy jej nos :D

 

ale genralnie bardzo ciekawe prace, i różnorodne, a to sie liczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie bardzo podoba dziadek, statek, (ten drugi) i jak wyzej ptaszki... mow faworyt numer 1 ;)) a ktore w artragu?? troszke w nim malowalem ale nie podchodzil mi ze wzgledu na meczarnie z pedzlami.. z drugiej strony bardzo fajnie, naturalnie sie kolory miesza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze wrzucasz do jednego wątku prace robione z głowy z jechane po fotografii. Przez to widac, ze swiatłocień jeszcze średnio wychodzi, anatomia i bryła i takie tam rzeczy machane z głowy. wygalda to jakby się oglądało prace z okresu 5-6 lat pokazane razem, ale data na komnacie elfa mówi wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie ;)

 

Coyote: dorzucam kilka pracek digowych;)

 

SSzewczyk: dziekóweczka. mnie przyznam szczerze ciągnie ostatnio w stonę mediów tradycyjnych bardziej.. stąd te eksperymenty z artragem zresztą.

 

telthona: malowanie ptaszków jakoś mi podchodzi ostatnimi czasy hehe.. jeden z ciekawszych motywów. Co do babeczki to przy twarzy już jej majstrowałem tyle że zamęczyłem temat na śmierć i to chyba po prostu widać. BTW nie mogę Twojej teczki obejrzeć. Obrazki się wolno wyświetlają i zacinają. Słaby serwer?

 

Areien: tego dziadka malowałem tylko w artrage'u, a przy kolibrach i aniele przeskakiwalem między fotoszopem i artem. To prawda, że świetnie kolory miesza i najlepiej mi się tam robi szkice kolorystyczne, ale jak dla mnie najlepiej to wychodzi mieszając oba te programy.

 

ola-f: a coś dokładniej odnośnie tego światłocienia? w której pracy kuleje? Wszystkie te pracki powstały na przestrzeni jednego roku.. komnata elfa w dużej mierze powstała listopadzie 2008, a ostatnio dorobiłem kilka detali tylko ;)

 

I jeszcze 3 pracki z ostatnich kilku miesięcy.

 

owca2.jpg

 

 

starparty12.jpg

 

 

anka4.jpg

Edytowane przez wildheadache
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo.. mnie z ostatniego upa najbardziej przekonuje ostatni dig... bardzo sympatycznie ^^ hehe to tak jak ja... wczoraj jak napisalem tego posta u Ciebie w teczce tez troche w ten wlasnie sposob pomieszalem.. mozna bardzo ciekawe efekty osiagnac... no i w Twoich prackach to dobrze widac ^^, takie klimaty jak numerek 2 mnie nie ciagna a jesli chodzi o pierwszy rysunek to fajnie, bardizej podoba mi sie ten maly diabelek bo mis jakos nienaturalnie stoi. tak mi sie wydaje. Fajnie kolorystycznie i bede zagladal ^^ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wildheadache - no, serwer slaby; interia :P chyba faktycznie powinnam pomyslec nad przerzuceniem tego balaganu na cos solidniejszego.

 

Co do nastepnych prac: babeczka jest fajna, ma charakiet ale z kolei denerwują mnie te krzaczaste brwi :P troche sie to kłóci z gładką fryzurką. ale kolory tlo i przestrzen bardzo ladnie wyszly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka starszych bzdetów. Od jakiegoś czasu nie mogę się zabrać żeby zrobić coś konkretniejszego, toteż podrzucam pomniejsze cuda. Niedługo może dodam kilka rzeczy w olejach i akrylach, bo w tym teraz głównie robię.

Enjoy!

 

astro5.jpg

 

jarek1.jpg

 

landscape2m.jpg

 

koncepty.jpg

 

nagoepiciarendzikowski.jpg

 

gdziedwchsibijearendzik.jpg

 

gotya2.jpg

 

malarz.jpg

 

Pozdr!

Edytowane przez wildheadache
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleje bardzo plastyczne i super kolory skóry :>

co do poprzednich, wydaje mi się że robisz trochę ilustracji które nie sprawiają Ci frajdy. Te z tymi szlachcicami np. Znacznie by lepsze one były gdyby skóra była malowana tak jak na obrazku olejnym. dużo kolorowych plam podobnych do siebie ale innych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status - póki co mało zadowalająca jest reszta ze sztalug więc nie będę się chwalił ;) Ogarniam głównie techniki itp..

 

MaciekG - jedno ramie ucięte w pół a drugie całe i w dodatku styka się z krawędzią prawie.. więc kompozycja leży, ale z kolorków rad jestem wielce :cool:

 

Telthona - hehe no frajda przy malowaniu szlachciców była mimo wszystko.. bo dla kasy to się w Polandii do karcianek raczej nie maluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały dzień dziergania i już poprawek nie przewiduje więc wrzucam.. Jeszcze mi tu coś kompozycja nie pasi, ale za bardzo zmęczyłem temat. Swoją drogą zieleń jest cholernie zdradliwa.. trzeba było się ostro przyedukować i poczytać Gurney'owski poradnik żeby jako tako zadowalający efekt uzyskać..

 

afryka9.jpg

Edytowane przez wildheadache
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje że to http://img263.imageshack.us/img263/235/afryka5.jpg było znacznie lepsze. lepsza perspektywa, lepsze kolory, więcej powietrza i lekkości, i jakoś bardziej poprawna perspektywa. nie wiem czemu z takiej fajnej palmy wyszła ci taka zwiędła.

 

a olej fajny, tylko tło psuje efekt bo nie jest neutralne tylko widać że maziałeś je ruchem z góry na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wczesną wersję z kolorkiem. Jako że to moja pierwsza scena bitewna i uważam ją za dość skomplikowaną, niezwykle wdzięczny będę za wytknięcie każdego anatomiczno-historyczno-kompozycyjnego babola, póki jeszcze nie muszę przerabiać całej pracy w detalu :)

 

husarzl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa noga konia bardzo nieprzyjemnie dotyka prawej krawędzi. Zdecydowanie rozszerzyłbym kadr w prawo, żeby dodać trochę oddechu pomiędzy rumakiem a brzegiem kartki. Koń poprzez przekoszenie z lewego dolnego rogu, do prawego górnego bardzo nadaje pracy dynamizmu - co jest dobre, jednak kopia którą trzyma husarz w prawym ręku wg. mnie niepotrzebnie powtarza ten kierunek. Myślę, że było by znacznie lepiej, gdyby jeździec i kopia układali się w linię: górny lewy róg do dolnego prawego kontrując już dynamiczny kierunek konia. Zamek w tle super. Wkradająca się z lewej strony flaga jest jakby trochę na siłę. Nie mam pomysłu co tam wrzucić, ale wyraźnie mi to nie gra. Może żołnież jakiś, albo w ogóle przytnij kadr jeszcze bliżej zadu konia.

pozdrawiam i powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi.. część uwzględniłem. Zwłaszcza dziękóweczka petreo za wyczerpującą recke kompozycji ;) W istocie miałem rozkminę z tym sztandarem. Tymczasem wrzucam wersję tuż przed finałem. Chętnie przyjmę krytykę wszelaką i opinie, bo ja po trzecim dniu gapienia się na husarza na koniu niewiele już widzę :D Pozdr!

 

husarz4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, dzięki za odzew.

npigeon - a po trafiłbyś sprecyzować co dokładnie w smoku nie siedzi? Zasadniczo kilka osób już się wypowiedziało na jego temat jako iż nie jest to najszczęśliwszy art.. a ja po kilku tygodniach nadal uważam, że tragedii nie ma :)

 

Dorzucam troche ostatnio dziubanych dla siebie rzeczy: kilka dłuższych + kilka szybkich ćwiczonek m.in z Sargenta Singera

 

szkic46.jpg

 

szkic43.jpg

 

20.jpg

 

23.jpg

 

19.jpg

 

szkic41.jpg

Edytowane przez wildheadache
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuraj i 2 ostatnie portrety super.

 

Jeśli chodzi o smoka, mówiąc ogólnikami źle się czyta, szczególnie porównując do pozostałych. Próbując sprecyzować, najgorzej wypada tło, szczególnie obszar ziemi. Tuż pod skrzydłem jest dość przekonywająco, ale im bliżej morza tym gorzej. Stawiam na kontrast lokalny, jest identyczny jak u smoka, przez co nie czuć przestrzeni, odległości. Smok w tle podobnie.

No i skrzydła wydają się być przyklejone, a tak to ok.

 

Gdybając powiedziałbym, że nie czuć siły lotu, zarówno smok, skrzynka jak i para w skrzynce/siodle wyglądają na zrelaksowanych, nie wygląda jakby działały na nie odpowiednie siły. Takie mam przynajmniej wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie

A, czasami masz problem z walorem, miejscami wyglada to niewiarygodnie.

Jesli chodzi o smoka, to zeby nie wygladalo ze lezy na tej ziemi to zastosowalabym troche perspektywy powietrznej - obiekty w oddali nabieraja takiego niebieskawego odcienia, no i oczywiscie sa mniej nasycone. Czasami ja stosujesz, ale albo jest to nieswiadome - albo przy smoku sie zapomniales ;]

Generalnie podoba mi sie bardzo, masz fajne wyczucie formy, sensowna kompo i wporzo pomysly~! *.*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności