Skocz do zawartości

Logo: Calavior Graphic Studio - do oceny


Calavior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

IMHO

 

- logo pumy - puma jako prężne i zwinne zwierze - ubrania sportowe więc prężność i zwinność

- logo pixara - (to można na wiele sposobów powiązać) np. światło - grafika, grafika - praca przy biurku. Poza tym lampka występuje tylko w animowanym logo ukazując możliwośći komputerowej animacji.

- dreamworks - tłumaczenie nazwy to mniej więcej "prace ze snu" tak więc księżyc jak najbardziej na miejscu.

 

Twoje logo najbardziej kojarzy mi się z ferrari... (koń to nie samochód, ale też ma silne powiązanie).

 

nie twierdzę, że jest to jakaś podręcznikowa i niepodważalna prawda, są to raczej moje prywatne odczucia... podejrzewam, że dużo w nich racji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten wilk nie wygląda za dobrze jeśli ma być czyimś (w tym przypadku twoim) logiem - po prostu wydaje mi się nie zgrabny. Nie znam się na tworzeniu logotypów, więc możesz tą wiadomość uznać za wymądrzanie się, ale wydaje mi się, że gdyby miał bardziej dynamiczną pozę to kojarzyłby się znacznie lepiej - możesz np. dać mu ogon wygięty do góry, wyprostować go nieco w korpusie... wydaje mi się że byłoby lepiej :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tworzeniu logotypów (...)

 

raz na zawsze:

logotyp - typografia zawarta w logo

sygnet - grafika logosa

logo - cały znak* (typografia i/lub sygnet)

 

* poprawna forma także wtedy, gdy logo składa się tylko z logotypu bądź sygnetu

 

Między A i V jest za dużo światła.

Dokładnie.

 

 

Ponadto przypomnę pokrótce że:

-sygnet i typografia powinny równoważyć się

-dobre logo jest unikatowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz na zawsze:

logotyp - typografia zawarta w logo

sygnet - grafika logosa

logo - cały znak* (typografia i/lub sygnet)

 

* poprawna forma także wtedy, gdy logo składa się tylko z logotypu bądź sygnetu

 

No a nie mówiłem że sie na tym nie znam :) Dzięki za info, napewno nie zapomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilk wyjacy na tle pelni ksiezyca... hmm... podpis powinien byc "cliche design more cliche" ;)

Naprawde, zanim siadziesz do programu graficznego, zastanow sie co to ma reprezentowac i posiedz pare godzin z kartka i olowkiem.

 

Nie rób nigdy tego więcej. Rozciąganie elementów literniczych to chyba najbardziej barbarzyńska zbrodnia graficzna.

nie przesadzaj, mogl przeciez uzyc ComicSans :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal to modeling design pierdu pierdu bo nie wiadomo po co jest,

wywal ten ksiezyc, zostaw biala plame bez tekstury, wywal galezie, zrownaj skale napisu z wielkoscia ksiezyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wikipedii:

 

A cliché or cliche (pronounced klē-ˈshā) is a saying, expression, idea, or element of an artistic work which has been overused to the point of losing its original meaning or effect, rendering it a stereotype, especially when at some earlier time it was considered meaningful or novel.

 

chodzi o to ze wilk wyjacy na tle ksiezyca to tak naduzyty symbol ze teraz moze co najwyzej wywolac usmiech zazenowania jak sie go widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworząc logo musisz mieć na uwadze różne rozmiary. Ten wilczek po pomniejszeniu zrobiłby się jakimś kleksem - dlatego poprzednia wersja jest lepsza. Druga sprawa niepotrzebne odcienie szarości na księżycu, wprowadzają tylko zamęt a uroku kompletnie nie dodają. Następna rzecz to font, przynajmniej zmień ten u dołu. Jako bonus kolejna podpowiedź - zastosuj jakieś kolory w logo, będzie przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo dużej ilości krytyki, zachęcam do dalszego próbowania. Jeśli mogę coś doradzić:

 

1. Nie rozciągaj typografii

2. Myśl wagą, balansuj, równoważ. Jeśli grafika jest tłusta i ciężka, użyj lżejszej czcionki, rozkładaj elementy tak by miały swoje tempo, kierunek i rytm.

3. Podglądaj prace zawodowców, myśl co ci się w nich podoba, co odrzuca. Zbierz sobie 10 logotypów, w których coś ci się podoba, a potem staraj się to zastosować w swoim logotypie. Nie mówię tu o dosłownym zżynaniu, raczej o stosowanych rozwiązaniach, podjętych decyzjach.

 

4. Eksperymentuj - ale pod koniec pracy zawsze kończ z góra dwiema wersjami.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w wolnej chwili.

Może pomoże ci to w podejmowaniu niektórych decyzji.

 

Jak widzisz, wiele rzeczy uprościłem, dodałem kolor. Obszerny podtytuł

wprowadza dużo bałaganu, tu wygasiłem go odcieniem szarości ale ogólnie myślę, że logo ładniej wygląda bez tego podpisu.

 

pozdrawiam

 

logocvl.jpg

 

logocvl2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shine_lobo dał lepsze propozycje - proste i schludne. Twoje ma za bardzo napaćkane, zwłaszcza to pismo (wywijane i ledwo czytelne) pasowałoby raczej jako tytuł książki z bajkami dla dzieci, nie jako logo firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak.. Wez sobie usiadz pare godzin i .. poogladaj loga.

 

Tu masz liste galerii z logosami:

http://designrfix.com/resources/inspiration-logo-design-galleries

 

Tu masz fajne logosy, zebys sie oduczyl mowic ze cos jest za proste:

http://www.littleboxofideas.com/blog/inspirations/74-simply-stunning-line-art-logos-for-inspiration

 

Zabrzmi to brutalnie - nie jestes jeszcze gotowy zeby zrobic dobre logo. Obserwuj, studiuj prace innych, wyrob sobie smak i wyczucie. To ostatnie logo to niemal ksiazkowy przyklad jak sie loga robic nie powinno. Zacisnij zeby i napieraj ale nie wrzucaj wszystkiego co ci spod myszki czy piorka wyskoczy do oceny - porownaj je z dobrymi logosami. Nie zrobisz czegos dobrego nie wiedzac co dobre - najpierw musisz poobserwowac, poczytac, pocwiczyc. Nie masz co dalej meczyc tego tematu pytajac sie co godzine "a co myslicie o tym" bo o ile upor w dazeniu do celu jest cenna cecha o tyle tutaj niewiele zmieni. Raz jeszcze powiem - do znudzenia - poobserwuj sobie jak wygladaja porzadne logosy, zauwaz jakie sa proste, jak wazny jest pomysl, jak rzadko dodaje sie jakies napisy w stylu "design, modeling, texturing, animation, krawaty wiaze usuwam ciaze". A jak juz bedziesz mial cos godnego uwagi, kiedy samemu ci sie zacznie podobac - wtedy odswiez watek. Zupelnie szczerze - powodzenia. Kazdy kiedys zaczynal.

 

[edit]

a co mi tam - tu masz jeszcze jeden link do moze niezbyt wymyslnego loga ale za to pokazujacy sam proces ktory zwykl zaczynac sie na kartce wlasnie.

 

http://dryicons.com/blog/2009/02/28/logo-design-process-tutorial/

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W sumie to bardzo rzadko zdarza mi się wymyślać logo, chociaż zawsze wychodziłem obronną ręka i klient był zadowolony. Tym razem jest gorzej, bo robię logo dla mojej przyszłej firmy, którą aktualnie zakładam. Siedzę, myślę, rysuję i ciągle czegoś mi w tym brakuje (pewnie jakbym odczekał 2-3 dni to będzie mi się łatwiej czegoś przyczepić) dlatego prosiłbym o opinie: http://gnacik.nazwa.pl/erbud/aludea%20logo.jpg

 

Oczywiście nic jeszcze nie kolorowałem, te 3 figury geometryczne równie dobrze mogą być zamalowane, aktualnie szukam tylko i wyłącznie kształtu/idei. Więc póki co można to traktować jako szkic :-)

 

Aha, stronka będzie wyglądać mniej więcej tak: http://gnacik.nazwa.pl/erbud/aludea%20-%20www.jpg Ale jeszcze nie wiem czy mniej czy więcej :-)

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Tobie tylko że sposób eksponowania logo do oceny też ma znaczenie, radzę rozbić je na ponumerowane plansze - nawet w jednym JPG, dając im oddech.

 

Pierwsza propozycja jest IMHO najbardziejsza.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to przywodzi na myśl trochę takie loga... jakiś małomiasteczkowych fim...

dużo nic nie mówiących kształtów... jakaś grafika... no i podpis...

 

kiedyś widziałem fajny przebieg prac nad logiem... babka w bardzo ciekawy sposób przelewała na kartkę papieru swój tok myślenia, odnośnie nazwy... skojarzeń z firmą... itd. za pomocą prostych symboli... po czasie zaczynało się rodzić z tego coś bardzo fajnego :)

 

tutaj widzę raczej coś takiego... że odpalasz PS, albo Illustratora... i od razu zmierzasz do efektu końcowego... nie jest to dobre podejście, chyba, że efekt końcowy masz już w głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności