Skocz do zawartości

Drimagine Animation Reel 2009-2010


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na pewno uczniowie mieli już coś w głowie idąc do szkoły, ale nie sądzę, że sami "wypuściliby" tak ładne obrazki, dla mnie największym plusem byłoby to, że poznałbym ludzi o tej samej pasji, już samo to stwarza ogromne możliwości, choćby praca w grupie, do tego dochodzi profesjonalista, który da od czasu do czasu jakąś mądrą radę - a takie potrafią odmienić jakość projektu o 360 stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli przychodzac tam Ci ludzie juz sporo potrafili to pokazuje, ze jest tam fajna, zaangazowana ekipa i od kazdego mozna sie czegos nauczyc. Dobra szkola nakierunkowuje, przyspiesza rozwoj, ale kazdy artysta jest indywidualista i nie chcialby pozniej uslyszec stwierdzenia "jestes tak dobry tylko dlatego, ze cie nauczyli w drimagine" ;)

Te osoby, ktore wypadaja dobrze napewno maja swiadomosc swoich celow i traktuja szkole jako pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to grupa była mieszana. Byli tacy którzy troche się znali i tacy którzy nic nie wiedzieli.

 

jak ktoś nic nie wiedział to się nie dostał, nie dostali się tacy nawet którzy coś już tam wiedzieli

 

reel fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę musieliście nisko cenić tę szkołę skoro ten reel tak Was zaskoczył. Dla mnie jak na 2 lata szkoły specjalnie kształcącej w tym kierunku jest między słabo a średnio. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że lepiej uczyć się samemu, (internet to potęga) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkAi: na tym forum bardzo wiele osob robi wizualizacje. Znajdzie sie wsrod nich sporo, ktorych wizki beda podobnej jakosci trzymajac wysoki pulap.

Jednak, gdybys nagle jako pracodawca rozpoczal z nimi wszystkimi naraz wspolprace szybko przekonalbys sie, ze:

-jeden gosc co prawda ma portfolio, ale jedna prace cyzeluje 2 miesiace i 1000 poprawek pozniej, a drugi robi taka wizke szybko i sprawnie...efekt ten sam, proces wspolpracy inny

-jeden nagle w trakcie ci mowi, ze dysk mu padl i nie moze skonczyc

-jeszcze z innym ciezko sie dogadac przez telefon

-kolejny nie rozumie okreslen branzy architektonicznej, bo po prostu jest modelerem i pracuje sie z nim duzo wolniej

-inny nie potrafi podjac samodzielnych decyzji artystycznych i technicznych i wiesz, ze nie mozesz spac spokojnie powierzajac mu robote

-nastepny nie umie pracowac w zespole

 

I tak dalej...z internetu wielu rzeczy sie nie nauczysz. Naprawde efekt pracy nie jest wystarczajacym kryterium oceny, moim zdaniem. Nie zakladalbym tylko przez jakosc demka czego naprawde uczy szkola.

 

Moze akurat ta szkola wybuduje tym ludziom takie fundamenty, ze przez trzy lata beda na tym samym poziomie rozwoju co internetowy samouk, a potem na tychze fundamentach wystrzela w kosmos tak daleko, ze nauka okaze sie uzasadniona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak na 2 lata szkoły specjalnie kształcącej w tym kierunku jest między słabo a średnio. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że lepiej uczyć się samemu, (internet to potęga) :P

 

Nasze aktualne Demo Reel obejmuje 1 rok szkoleń, własciwie 3 ostatnie semestry. Drugi rok jak wiesz jest zarezrwowany na praktyki. Obecnie pracujemy nad indywidualnymi demkami. Jeżeli chodzi o internet to masz w pewnym sensie rację - nieskończona kopalnia wiedzy. Mając wokół siebie ludzi, którzy interesują się tym samym - temat 3D, uwierz mi, że żadna internetowa kopalnia wiedzy nie jest w stanie zapewnić Ci tak szybkiego rozwoju jak ludzie pasjonujący i specjalizujący się w poszczegulnych dziedzinach 3D. Siedzenie w domu przed kompem po pewnym czasie, jak dla mnie staje się zbyt melancholijne. Między ludźmi, którzy idą ciągle do przodu dostajesz kopa, motor napędowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie patrzyłem takimi kryteriami. Szkoła daje doświadczenie i rzuca światło na wiele zagadnień na które ucząc się samemu nie zwraca się uwagi. Te wszystkie rzeczy składają się potem na efekt pracy. Ale dla mnie liczy się efekt końcowy a nie jakie kto szkoły skończył.

A po czym oceniać szkołę która uczy animacji i efektów specjalnych jak nie po animacjach jej absolwentów? Dlatego liczyłem że w reelu zobacze coś co mnie zniszczy poziomem i wtedy pomyśle "wow muszę iść do tej szkoły, też chce tak umieć".

Ale niestety tak się nie stało, zobaczymy za rok. No i nie wiem dlaczego jako przykład podałeś wizki skoro to zupełnie inny kierunek, wtedy lepiej na architekturę iść a nie do drimagina :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkAi: podalem wizki, bo na tym forum ten temat dominuje i to bylo pierwsze skojarzenie:)

Podmien slowo wizki na jakakolwiek inna dzialalnosc 3d i wiekszosc pozostanie bez zmian.

 

A niszczenie poziomem to... na szczescie szkola nie wystarczy do tego.

Perspektywa, ze kazdy kto skonczy szkole wychodzi jako wymiatacz szybko przestalaby miec sens...setki, a moze i tysiace wymiataczy...;)

Sugerowaloby, ze grafika to latwa dziedzina skoro wystarczy skonczyc szkole by kasowac poziomem.

A co jest latwe nie jest oplacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam dużo tu chrzanienia, mi się podobało. Nie wszystkie były fajne, ale nie zawsze i nie każdemu starczy rok żeby robił fajne animacje. Jak najbardziej zgadzam się z Pawłem Lipką i dlatego też złożę tam aplikację :). Tak jak się wachałem ostatnio, tak myślę, że nie zmarnuję roku. Nooo... poza tym młodość chce sobie przedłużyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz pewnosc, ze to robili "studenci" tej szkoly ? :) ...

kupowanie animacji do reela to dosc popularna praktyka w Polskich firmach ... niestety

 

Nie twierdze, ze to sa animacje kupione, ale tez nie dowiemy sie kto to tak naprawde je robil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tmdag: To jest naprawdę smutne, że są tacy ludzie na świecie jak Ty.

 

Nie wiem czy mam to odebrac jako zarzut w moim kierunku, jezeli tak, to napisz prosze otwarcie co masz na mysli.

 

Po kilkuletnim doswiadczeniu w tej branzy podchodze z dystansem do wszelakich reeli (ale podkreslam jeszcze raz, ze nie twierdze, ze te prace sa kupione czy cos w tym stylu, poprostu spotkalem sie z firmami ktore takie przekrety stosowaly i byc moze nadal stosuja). Nie knuje tu zadnych teorii spiskowych.

 

Powinni napisac imie i nazwisko autora ktory wykonal te prace, tak jak to robi np. Animation Mentor.

 

A tak poza tym to musze przyznac, ze jest w tym reelu kilka bardzo dobrych animacji. Gratuluje autorom.

Edytowane przez tmdag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze jest takie miejsce. Reel nierówny ale i tak nie oddaje klimmatu pracy z innymi "dziwakami", brakuje troche tego materiału z żywej pracy - pokazania kuchni, przez co odbiera się szkole tylko przez realzacja a troche szkoda.

 

to co pisze tmdag jest smutne. ale rozumiem sceptycyzm, podrasowywalem demoreel'e innym ludziom i firmom i dawalem wlasne materialy do ich produkcji (swoją drogą smiesznie sie oglada fragmenty wlasnych produkcji sklejanych na szybciora na kolanie w reelach najwiekszych firm z branzy interaktywnej), wiec pytanie o ile jest kwaśnym ogórem, to jednak powinna być odpowiedz i tyle. To by ucieło spekulacje. Z drugiej strony nie jest napisane, że to zostalo wykonane przez studentów pod okiem pana X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może tak, ogólnie mi się podoba, fajnie coś takiego zobaczyć wiedząc, że to swojskie. Ale po kolei - nie podobają mi się zombiaki, sztuczne i do tego kopiuj/wklej, wszystkiie ida tak samo (no z jakimś tam ofsetem). Nie przypadla mi do gustu animacja skoku - po prostu zbyt podobna do tutoriala Łukasza Kubińskiego (tak mi się wydaj może się mylę) za to widzi mi się postać (bardzo gobelinsowa) i praca kamery - szczegolnie to zawieszenie w fazie wyprężenia, czy jak to tam nazwać, wyprężenie też fajne i to we wsadzie do kosza też choć podobne :) pomysł z przesłuchiwaniem misia już widziałem, chyba w 10second club lub w am, więc tu mam mieszane uczucia, musiałbym znaleźć tamtą, żeby porównać.

 

reszta naprawdę mocno ok, ze szczególnym zwróceniem uwagi na nurka, to, że jest w stylu gobelinsiaków to na prawdę w tym przypadku wielka zaleta.

 

pozdrawiam, czekam na następny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pytanie o ile jest kwaśnym ogórem, to jednak powinna być odpowiedz i tyle. To by ucieło spekulacje. Z drugiej strony nie jest napisane, że to zostalo wykonane przez studentów pod okiem pana X.

 

Chyba logiczne jest że prace były wykonane pod okiem wykładowców których wymienili na stronie internetowej, a nie kimś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim nie dogodzi jak widzę ale jak dla mnie bardzo pozytywnie, czegos tam jednak uczą mimo wielu sceptycznych głosów jak to w naszym pięknym kraju każdą piękna idee zamiast wesprzeć to lepiej zadeptać, opluć itd. A ja tam trzymam kciuki że coś się w końcu dzieje w tym kraju w dziedzinie animacji BRAWO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności