Skocz do zawartości

Cleopatra (nudity) (+18)


mancubus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z gory przepraszam ze nie bedzie tu o samochodach, czolgach ani wizkach. Za to aby wam to wynagrodzic watek bedzie zawieral "gola babe" ;)

Nie wiem czy trzeba cenzurowac obrazki, czy tez nie, jezeli trzeba to prosilbym o interwencje moderatorow.

 

Dawno mnie tutaj nie bylo. Mialem mala przerwe w 3d ale sprobuje wrocic do gry. Kilka tygodni temu zabralem sie za HMC na CGtalku - Frank Frazetta tribute - robie dziewczyne na koniu. Spedzilem troche czasu pracujac nad basemeshem. Ale jak zrobilem UV'ki to zamiast zabrac sie za zbrusha postanowilem popracowac nad SSS shaderem i texturowaniem.

Przestudiowalem co robili Lee Perry Smith i Ten24 w Lightwave i jakie rezultaty uzyskali z SimpleSkinem.

Postanowilem zrobic cos swojego - i tak powstal ten projekcik. W zamierzeniu jest stworzenie ilustracji przedstawiajaca Kleopatre wychodzaca z kapieli w jakiejs ciekawej pozie. Bedzie to nauka kompozycji, anatomi, oswietlenia i shaderow, wynikiem czego mam nadzieje stworzyc fajna ilustracje i jakko produkt uboczny uzyskac defaultowa postac kobieca do przyszlych projektow.

 

Oto pomysl na kompozycje - glowna postac bedzie z boku zapraszajac widza, na pierwszym planie bedzie basen z woda, kolumny z hieroglifami, powiewajace na wietrze plachty jedwabiu.

W powietrzu, na ziemi i na powierzchni wody beda platki kwiatow, zamierzam dodac tez jakies swiatla volumetric zeby stworzyc atmosfere.

Brakuje jeszcze kilku elementow - rzezby typu sfinks, dzbany, mozliwe ze loze po lewej z skorami zwierzat (tygrys moze zebra)

Jezeli macie lepszy pomysl na kompozycje/ustawienia kamery to z checia wyslucham.

 

pose_camera2.jpg

Edytowane przez mancubus
zapomnialem o miniaturce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

haha kliment, polemizowalbym ;)

aczkolwiek na laske w 3d masz wplyw na to jak wyglada, no i nic nie mowia :P

 

Jutro wybywam do Polski na kilka dni wiec bede mial tydzien przerwy. Po przerwie powinienem miec swierze spojrzenie. Wrzuce jeszcze co porobilem z ostantich WIPow.

 

Oczy - maja mapke odbic z HDRKi ale nie jestem z nich zbyt zadowolony - jednak poniewaz nie bedzie zblizen twarzy powinno wystarczyc.

 

eye_01.jpg

 

Prace nad odpowiednia poza :

pose_01.jpg

pose_01_a.jpg

 

No i ostateczna poza na ktorej skonczylem, mam nadzieje ze nie wyglada na zbyt wymuszona. Jezeli macie jakies sugestie to prosze o komentarz. Jezeli nie bedzie sugesti i po przerwie nadal bedzie mi poza odpowiadac zabiore sie za zbrusha - trzeba bedzie popoprawiac wszystkie anatomiczne babole i dodac detale, popracowac nad skora coby uzyskac wrazenie grawitacji.

poses2.jpg

Edytowane przez mancubus
orty / coraz gorzej ze mna dysleksja jakas czy cos ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nielubię jak kobiety są łyse. To jest po prostu straszne.

Teksturka bardzo fajna, chociaż kleopatra to chyba bardziej ciemnawą skórę miała jak to grecka baba co w Egipcie się opalała. To co jest naprawdę źle to anatomia. To znaczy jest dobrze i dlatego tam gdzie jest źle to wyraźnie widać i dlatego jest źle. Pupa, siedzisko jest za krótka. No i poważna wada postawy. Plecy dziwnie zgarbione i łopatki nie dość że odstają to jeszcze nie podążają za krzywizną pleców. Pewnie tak się stało przy pozowaniu. Popracowałbym też nad okolicą łokcia.

Dodam trochę miodu do tego dziegciu - brzuszek ładnie ukształtowany i realistcznie bez zbędnego idealizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny model...ale coś pupe ma taką..męską...małą i zaokrągloną za bardzo na dole, a za mało u góry:) nie wiem czy mnie rozumiesz..po prsotu pupa jest męska...i coś przy obojczykach jest nie tak... za bardzo są rozstawione

aha...zgadzam sie...ze kobiety 3d są lepsze od prawdziwych:) ale faceci tak samo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pupie bardzo daleko do męskiej to że na dole jest bardziej jedrna a wyżej widać kość krzyżową to naprawdę nie jest męski atrybut. Osobiście takie pupy u kobiet widziałem.

 

Może się nie podobać ogółowi bo trochę odstaje (za bardzo prawdzwiwa) ta pupa od tego co zazwyczaj pokazuje się w CG.

 

Pupa jak pupa, ogólnie bardzo fajny model i czekam na rozwinięcie tematu.

 

PS. W starożytnym Egipcie ludzie często się golili kto wie czy Kleopatra też nie nosiła peruki, więc czekamy na peruk.

 

 

fajny model...ale coś pupe ma taką..męską...małą i zaokrągloną za bardzo na dole, a za mało u góry:) nie wiem czy mnie rozumiesz..po prsotu pupa jest męska...i coś przy obojczykach jest nie tak... za bardzo są rozstawione

aha...zgadzam sie...ze kobiety 3d są lepsze od prawdziwych:) ale faceci tak samo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszyskim za komentarze. Malo czasu wiec tak na szybko odpowiem

 

Widze ze wszyscy dyskutuja nad pupa, mnie tam ona nie przeszkadzala i taka meska znowu sie nie wydaje, ale skoro wszyscy twierdza zeby wyciagnac i zaokraglic to tak tez zrobie, bardziej mnie w oczy kluja plecy/lopatki no i te nieszczesne obojczyki, jak tylko wroce to sie za nie zabiore w pierwszej kolejnosci.

Co do koloru skory, narazie pracuje nad defaultowym shaderkiem, ale z tego co wyczytalem to oryginalna Cleo moze byc pomiedzy grecka uroda a czarna karnacja :) Z drugiej strony pierwsze image wypluwane przez google to Liz Taylor jako Kleopatra hehe

 

Wlosow nie ma na razie - wciaz pracuje nad nimi, ale z tego co wyczytalem i z referek najbardziej odpowiada mi opcja peruki/dredow. Z diademem i koralikami wplecionymi we wlosy.

 

Dobra musze mykac zeby zlapac samolot, slyszalem ze w Polsce goraco yea! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selena ma racje, Kleopatra nie była wcale najpiękniejszą kobietą starożytności, podobno środowiska naukowe ten laur przyznały Nefretete :) Czekam na update i nie mogę uwierzyć ze to ciałko jest jeszcze przed zbrushem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to kleoopatra to w basenie powinno byc mleko zamiast wody! A co do aktualnej pozy to troche za duze napiecie w okolicy barkow i troche sztywno w gornych partiach. Jak dla mnie brakuje jej wyrazu, chociaz w rzeczywiscosci to chyba mogloby tak wygladac. Mam wrazenie ze pani wlasnie upuszcza chusteczke bardziej niz zaprasza widza. Wydaje mi sie takze ze jesli bedziesz wykorzystywal model w challange "Frank Frazetta Tribute" to pani powinna byc nieco bardziej kobieca. Tak jak mniej wiecej widac na ponizszym obrazku. Uwaga ! Sa na nim takze nagie panie !

http://www.ipcress.net/blog/wp-content/uploads/2009/07/frank_frazetta_castleofsin-1024x658.jpg

Edytowane przez CgBartosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Klara Medkova z 3d.sk/ballistic sie przydala :D

Fajne, podoba sie, ale z Kleopatra faktycznie ma niewiele wspolnego, no chyba ze z taka spod LosAngeles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba - skill w rzeźbieniu (czy raczej jak piszesz modelowaniu w 3d studio) podziwiam.

 

Jedna rzecz (poza tym że pozowanie wyszło świetnie, ale skoro jest już tak dobrze, to trzeba cisnąć żeby było mistrzowsko :D)

 

- brakuje mi takiej zalotności, kuszenia, takiego hmm erotyzmu. (minę może bardziej dopracować by się dało, ale to pewnie w zbrushu dopiero, choć skoro piszesz że nie przewidujesz zbliżeń na twarz, to pewnie nie będzie to miało jakiegoś kolosalnego znaczenia ).

 

Akurat w Polsce jest +35 stopni, więc klimat takiego "upalnego popołudnia nad nilem" jak najbardziej da się wyczuć.

 

Ale jest git, więc będę na pewno kibicował.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komenty postaram sie poodpowiadac tak na szybko

@ Touch : dzieki, no zdjecia nie bedzie, dlatego moge sobie pozwolic na artystyczna fantazje

@ Selena : dzieki za linke, ale jakos takos mi sie urodziwa ona to nie wydaje, wole wersje z hollywood ;) No i z tego wynika ze jednak miala ciemna karnacje, a ja sie uparlem na jasna skore

@ kliment : a ja wole Monike Bellucci :D

@ peterr : hehe wpisalem i faktycznie jest lepiej, z tymze ja powinienem pracowac a to za bardzo odciaga uwage :)

@ vrocker : dzieki, to moze trzeba by zmienic tytul z Cleopatra na Nefretete i bedzie git ;)

@ mafida : zgadza sie, ale to narazie byl pierwszy pass, wiec duzo jest do poprawki, nie moge sie doczekac zeby odpalic zbrusha i te babole popoprawiac

@ Tomala : no nie powiem, calkiem mi sie podoba - pol chilijka pol francuzka, fakt faktem urodziwa to ona jest

@ tr3buh : I tu sie zgadzam :D

@ KoMic : obawiam sie ze niestety wlasnie podazam w tym kierunku. Znaczy sie Kleopatra bedzie biala kobieta o figurze modelki. Sprobuje jednak podratowac oryginalna architektura i przynajmniej tutaj oblagodzic historykow ;)

@ CgBartosz : nad mlekiem myslalem ale jeszcze nie zdecydowalem czy bedzie woda czy mleko - raczej bede sie kierowal co bardziej bedzie pasowac do kompozycji, czerwone platki roz moga calkiem fajnie wygladac w mleku, ale mozliwe ze bialy kolor nie bedzie pasowac u dolu obrazka.

Linka mi cos nie dziala ale widze ze jest to Castle of Sins - hehe no tak powinny wygladac kobiece kobiety :) Taka bede robil na Frazetta tribute, wiec tutaj chce sprobowac bardziej naturalnego wygladu, co do pozy, mam nadzieje jakos wyluzowac te plecy bo naprawde kluja w oczy

@ tjviking : Klara to nie byla ale zlepek 3 modelek z 3d.sk ;)

@ dziadek3D : haha

@ Loki : co do twarzy to dodalem lekki usmieszek, poprawilem oczka, ale nie bede nad nim pracowal dopoki nie dodam wlosow - wlosy poiwnny zaslonic czesc twarzy wiec mozliwe ze nie ma sensu robic czegos co bedzie niewidoczne. jak juz wspominalem 2nd pass w zbrushu powinien pomoc

 

Mam nadzieje ze nikogo nie pominelem.

Co do pozy to mialo byc tak bardziej klasycznie jak z jakiejs rzezby, nie moge sie doczekac az dobiore sie do zbrusha i zabiore sie za poprawki i za nastepny stopien detali.

Wydaje mi sie ze powinienem ostrzec ze nie bedzie historycznie i poitycznie poprawnie, raczej wrecz przeciwnie - hollywoodzko i kiczowato :D

Po porstu chce zrobic ladny obrazek, a nie rekonstrukcje co moze zaowocowac kilkoma elementami nie majacymi wiekszego sensu.

Np planuje dodac te platki roz, poniewaz czerowne male elementy powinny sie komponowac calkiem fajnie na kamieniu, jedwabiu, na powierzchni mleka/wody i na tle jasnoniebieskiego nieba.

Nie sadze aby w egipcie byly roze, a nawet jesli byly na pewno wygladaly zupelnie inaczej niz europejskie kilka tysiecy lat pozniej.

Ma byc lajtowo, milo, moze nawet zbyt kiczowato jak z reklamy jakiegos mydla ;)

Ale jesli sie wiekszosc uprze zeby te platki wywalic to nie bede sie upieral ale na pewno, najpierw sprobuje.

 

A tutaj mam jakis koncept co do wlosow, takie dredowe cos - planuje skonczyc korone i dodac jeszcze koraliki powplatywane tu i owdzie, nie wyglda to najciekawiej ale przy obracajacej sie glowie fryzura powinna sie ulozyc w cos calkiem fajnego (mam nadzieje) Jesli nie, pojde w cos bardziej klasycznego.

A narazie trzeba wykorzystac czas z dala od komputera, ale naprawde te upaly to przesada, nie da sie poruszac ;)

hair_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Wyczes na wypasie :) Szacun, że to poly model, a nie wersja z ZBrusha - musiało Ci to zająć wieki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności