Skocz do zawartości

Wideo: Nowe funkcje ZBrush4 (24 filmy)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A propos Zbrusha - GENIALNIE pasujacy filmik ktos wspomnial w komentarzu na cgtalk. Pozwole sobie wkleic bo podzielam w 100% taki poglad na sprawe :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=rOtEQB-9tvk&feature=related

 

Kluczowe cytaty to:

- "Everything is amazing right now and nobody's happy"

- "We live in an amazing, amazing world, and it's wasted on the crappiest generation of spoiled idiots"

 

I widze usera Zbrusha, ktory na swoim kilkuletnim kompie rzezbi w wirtualnej glinie z MILIONOW poligonow w programie ktory ma tone narzedzi i mozliwosci pozwalajacych wyrzezbic cuda o jakich jeszcze calkiem niedawno nikomu sie nawet nie snilo. Zupelnie serio - moze w swoim domku na swoim kompie staruszku zrobic rzeczy ktore zwyczajnie NIE BYLY MOZLIWE wcale nie tak dawno temu. Ale nie pomysli o tym co MOZE zrobic, tylko zaczyna to mega wk...urzajace jeczenie "o nieeeeeee, Dam Standard dziala inaczej chyba.... O nieeeee.... " i jeszcze pozniej zzyma sie jesli na to jego skamlenie narzekac.

 

 

Programik jest kosa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki Luki - o ile nie zyjesz w wiosce Amiszow tez jestes konsumentem. Ale nie w tym rzecz - moze taka sytuacja pomoze ci zrozumiec co mialem na mysli.

Jesli wracasz do domu a na kanapie zastajesz Megan Fox ubrana w same kolczyki i mowiaca "WEZ MNIE TERAZ NIEDOBRY CHLOPCZYKU" to nie narzekasz na to, ze ma pomalowane paznokcie na kolor, ktory nie jest twoim ulubionym.

Albo inaczej - ja nie narzekam. A ty rob jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wracasz do domu a na kanapie zastajesz Megan Fox ubrana w same kolczyki i mowiaca "WEZ MNIE TERAZ NIEDOBRY CHLOPCZYKU" to nie narzekasz na to, ze ma pomalowane paznokcie na kolor, ktory nie jest twoim ulubionym.

 

Mrgan Fox? Phi.. Kurylenko to byłoby coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisze ze ktos tu narzekal? Pisze ogolnie bo tak sie sklada ze czytam troche wiecej niz dwa watki na jednym forum. Napisalem wyraznie, ze spodobal mi sie link do filmiku i ze pasuje mi idealnie do pewnych sytuacji.

Zawsza zapominam ze teraz trzeba doslownie, prostacko i od razu w punkt, bo inaczej taki Gomez nie zrozumie...

 

lucek - ta, w pospiechu szukalem czegos co by dzialalo na mlodziakow. Zagrala w Transformers to pomyslalem ze sie nada ;) Kazdy niech sobie wstawi co mu tam sie podoba - osobiscie to bym tam jakas Kate Beckinsale wrzucil czy cos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki Luki - o ile nie zyjesz w wiosce Amiszow tez jestes konsumentem. Ale nie w tym rzecz - moze taka sytuacja pomoze ci zrozumiec co mialem na mysli.

 

No tak, wiem, ale nie jestem idealnym konsumentem, mam wymagania. To jest tylko program, i jako jego użytkownik, mam chyba brawo je mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w zbrushu najbardziej odpowiada to, że zamiast wertować jakieś przydługie tutoriale do nauczenia każdej funkcji wystarczy 2 minutowy filmik. Cholera tylko siedzieć i rzeźbić. Wszystkie problemy użytkownika zbrusha zaczynają się po exporcie do jakiegoś softu typu max czy coś. Dlatego powstrzymuję się z narzekaniami bo w sumie nie ma na co narzekać.

 

Macie już zaktualizowane te zbrushe wasze? Jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelax

 

Na stronie Pixologic jest jako oficjalny reseller:

 

IT MEDIA S.C. JACEK CHOJNOWSKI, A. PERZANOWSKI

address: Jagiellonska 88

post code: 03-215

city: Warsaw

country: Poland

http://itmedia.pl/app_det_info.php?kat=10&sp=174

 

--------------------

khatake - prowokuje? Czlowieku, facet nie rozumie rzeczy oczywistych i jeszcze mowi mi zebym sie ogarnal, ale to ja prowokuje?

 

Luki Luki - nie kumasz o co mi chodzi. Nie chodzi o to zeby lykac jak kaczor co ci podadza i nie narzekac. Jesli po obejrzeniu tego filmiku z Luisem C.K. nadal nie wiesz o co mi chodzilo to po prostu nadajemy na innych falach i szczerze mowiac nie chce mi sie wyjasniac oczywistosci.

 

Slowo daje, coraz czesciej mam wrazenie ze trafilem do przedszkola i probuje wytlumaczyc calki nieoznaczone...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez nie powiedzialem ze jestes prostakiem. Zasugerowalem ze bys zrozumial musialbym sie posunac do wrecz wulgarnej doslownosci, na ktorej okreslenie uzylem slowa prostactwo.

 

Serio - tez wychowalem sie w Polsce, mam polskich przyjaciol, chodzilem do zwyklej publicznej szkoly i do cholery - wcale nie bylem orlem. Nie zgrywam sie - bo i po co - na lepszego od calej reszty. Ale kiedy przychodzi mi sie dogadac z mlodszym pokoleniem uderzam w mur zlepiony z tragicznych nieporozumien. Prosze moderacje o zostawienie tego posta bo juz dalej nie bedziemy sie tu obrzucac blotkiem - chce tylko miec szanse wyjasnienia swoich postow.

Wrzucam filmek - przeklejam go z innego forum wrecz, gdzie wszyscy zalapali o co chodzi. Ja tez, bo to nie zaden problem - fajny, zabawny kawalek. Ha ha.

A tu posty "Nezumi, jestes doskonalym konsumentem", "prowokujesz", "nikt tu nie narzekal", "ogarnij sie". I slowo daje panowie, nie dotykaja mnie osobiscie ale jakos... dziwnie sie czuje. Cos jakbym napisal zart o zabie u lekarza i potem musial sie z tego tlumaczyc. To nie moja wina ze jeden z drugim nie rozumie, na prawde. I czym mialbym pompowac swojego ego? Tym ze rozumiem proste sprawy? WTF? "zrozumialem dowcip! Whooo hooo! Jestem gosc!" o_O

Co wiecej - to jak widac wcale nie jest zaleta, bo nie ma nawet z kim sie posmiac. Jakbym tez nie rozumial to przynajmniej bym sie nie czul osamotniony.

 

Do kogo ja to pisze wlasciwie.... Przeciez ci, ktorym chcialbym wyjasnic, ze nie obralem sobie za punkt honoru obrazanie ich - i tak ZNOWU nie zrozumieja. A ci ktorzy rozumieja nie potrzebuja tlumaczenia...

 

Dlaczego coraz czesciej trzeba tlumaczyc, ze nie jest sie wielbladem? I jeszcze przepraszac ze sie wie wiecej - bo jak wiesz wiecej i wiecej rozumiesz to jestes bufonem pompujacym swoje ego. A matolkom nie mozna zwrocic uwagi ani nawet probowac cos wytlumaczyc bo to jest automatycznie ATAK.

Gdyby obca cywilizacja probowala sie z nami skontaktowac ludzie pewnie tez - zeby nie czuc sie zle - spalowaliby wielkookich bufonow. Co nam sie tu beda krecic i sobie podnosic samoocene bo umieja spodki budowac i raka leczyc. Damy se rade bez nich. Pewnie po to tylko przylecieli zeby poszpanowac ze sa od nas lepsi!..

 

-_____-

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz ze nie czytasz jednego watku na forum, a potem zachowujesz sie jakby wszyscy inni tak wlasnie robili. i wydaje mi sie ze Luki Luki i Gomez odnosili sie raczej do twojego caloksztaltu, a nie do tego konkretnego filmiku... Wiec o co Ci przepraszam chodzi. Gomez ma troche racje, ze bumpujesz piewy na temat zbrusha i innych softow gdzie sie da, i gromisz ludzi ktorzy cos tam narzekaja... Wiec nie wydaje mi sie zebys mogl sie posuwac do tekstow w stylu 'przedszkola'.

 

A Z4 fajny, choc sceptycznie podchodze do wrzucania wszystkiego do brushy. Jeszcze potestuje i sie bede wypowiadal tu i tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce brac niczyjej strony, ale jak zobaczyłem nowego ZB to oniemiałem. ogolnie jak zobaczyłem pierwszego i efekty pracy, to mnie wgniotło w fotel. Pamietam, kiedys jak siedziałem w 3d gdy kompy byly na dyskietki i robilem animacje, to zajmowala tyle, ze nie miescila mi sie na dyskietce. puszczalem render, jezeli nie zdarzyle sie policzyc poki nie szedlem spac, wylaczalem kompa, na drugi dzien robilem animacje jeszcze raz i puszczalem render od okreslonej klatki. I tak niemal zawsze. Podobnie przy animacjach poklatkowych, czasaem siedziałem robiąc ujęcia po kilkaset klatek, antialiasując grafikę ręcznie piksel po pikselu by wieczorem wyłaczyc i pojsc spac, bo nie miescila sie na dyskietce. Żyjemy w niesamowitych czasach, zawsze mozna chciec wiecej, ale najpierw powinno sie zadac pytanie, czy potrafimy wykorzystać w 100% to co mamy pod nosem. Ja uwazam, ze mamy kosmiczne narzędzia do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z gomezem. Ktoś pisze jakąś swoją uwage odnośnie softu, a zaraz nezumi się wtrąca i poucza wszystkich jakby był matką teresą od grafiki.

Skumaj nezumi ,że może niektórzy nie chcą żebyś tłumaczył im całek nieoznaczonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morte - chwale softy ktore lubie i mowie dlaczego. ola-f nizej napisal dokladnie to co mi chodzi - o to by cieszyc sie z tego co mamy. Tylko tyle i az tyle.

"bumpowac piewy" to to samo co "opiewac"?

 

Pipboy - nikt zadnej uwagi nie dal, ja dalem filmik. Mialo byc zabawnie, wyszlo zalosnie bo jedna-dwie osoby sa w stanie ogarnac tekst amerykanskiego komika. A podobno to Amerykanie tacy glupi a Polacy to intelektualna elita swiata (w ich wlasnym mniemaniu). Matka Teresa nie byla znana z pouczania - twoje porownanie nie ma sensu. O calkach to autoironia ci wyszla znakomita :D.

 

Tomala - poprawili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Kropkowanie albo nie zostanę wyznawcą ZB. NIGDY!!! najpierw kropkowanie potem zachwyty!

 

Nezumi czemu ty się tak spinasz ? nie musisz odpisywać tylko po prostu zastanów się czy jeżeli tak cię inni drażnią to czy są warci tego żebyś na nich wyklikiwał literki z klawiatury. Pozwól ludziom mieć własne opinie i narzekania. Program jeśli jest tego wart obroni się sam. Nie wiem po co ktokolwiek chciałby w przedszkolu słuchać o całkach...zostaw swoje całki dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, jak Cie kiedyś wywieje w okolice Łodzi to koniecznie musimy się zgadać na degustację kompotu chmielowego i ponarzekanie na narzekanie.

 

A żeby nie robić zupełnego off-topa to napiszę tylko, że coraz bardziej mnie kusi ten ZBrush, tyle że nie bardzo wiem w czym on mi w mechanice pomoże, hmm.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khatake - teraz mozesz miec kropkowanie jak sobie pogrzebiesz w ustawieniach a mozesz go nie miec jak zostawisz domyslne ustawienia. Tak ze smialo mozesz zostawac wyznawca ;) A z tymi calkami to bylo porownanie, na wszystkich Bogow! :D Ze czuje sie JAKBYM mowil o calkach, MIMO ze mowie o rzeczach banalnych.

Juz nie chce tlumaczyc o co mi chodzilo - litosci :D

 

Loozack - jak bedzie zaproszenie wazne przez kilka lat to chetnie ;). Pod warunkiem ze najpierw przy dworcu bedzie mozna zakupic te ogromniaste buly z wiaderkiem salatki w srodku. Sprzedaja to jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oficjalny reseller - chyba kiedys na max3d.pl widzialem bannerek z zbrushem ale nie wiem czy to byl inny dystrybutor czy ten sam. Jesli mi sie nie przywidzialo i byl bannerek to pewnie Adek bedzie wiedzial.

Jakby to byla brutto to wszystko pasuje. Ladnie sobie widze licza za bycie legalnym. Mozesz uderzyc na forym ZBC i bezposrednio zapytac Pixoli czy jest jakas opcja zakupu legalnej licencji do uzytku w Polsce - poza resellerem ktorego cena zniecheca. W razie co daj znac gdybys sie czegos dowiedzial - ciekawym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności