Skocz do zawartości

WIP 2D: Acleuch, tomik 1


Tonic

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jest taki projekcik nad którym siedzę od jakiegoś czasu i powoli kończę, niestety ślamazarnie i bez świeżego oka - pomyślałem, że zamieszczę tu po kolei paczki stron do skrytykowania (no a jakże mógłbym nie korzystać z legendarnej max3d'owej krytyki)

 

Z grubsza chodzi o to, że mamy postać, która zgrywa Indianę Jones/Larę Croft :) i wędruje po przeróżniaście różnych miejscach. Zero fabuły i dialogu, głównie design i ilustratorstwo. Niestety, ze mnie jest antytalent literacki :-( Byłoby też miło, gdyby ktoś wyłapał błędy językowe. Mój angielski nie jest podręcznikowy, więc na pewno będą jakieś.

 

Nazwy plików są odpowiednie ponumerowane, jakby ktoś chciał odwoływać się do którejś strony.

 

P.S. Nie wiem czy fotki będą działać ok - wgrałem na Picasa i musiałem kombinować z bezpośrednimi linkami - Google może tego nie aprobować i coś namieszać :)

 

EDIT: Gdyby tak się stało - jest zapasowy adres z listą plików: http://tonic-art.com/acleuch/volume1/wips/

 

P.S.S. Fotki łącznie ważą 6MB - więc otworzenie ich wszystkich może trochę potrwać, za co przepraszam.

 

Na dziś rozdział 1:

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

Edytowane przez Tonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

te filterki z seri "depth of field" czasem mi sie podobają a czasem strasznie drażnią.

dużo dobrego....

przy tych perspektywicznych podpierałeś sie 3d czy wszystko wyrysowane :) ?

 

edit

12 i 13 zgasił bym tył zeby lepiej było czuć przestrzeń bo wszystko jakies takie zsharpowane :)

 

edit2

drazni mnie 7 i 10

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Feng Zhu w ekipie daleko zajdziecie, to pewne :D

Dziwna sprawa, ale niektóre obrazki bardzo przypominają mi styl Farvusa, a koncept tej postaci w masce już bezdyskusyjnie przypomina mi jeden jego projekt. Nie wiem jak sobie to racjonalnie wytłumaczyć :)

Ogólnie to super wszystko wygląda, ale przy przynajmniej połowie mam wrażenie że już gdzieś to widziałem. Prawdopodobnie przez odwołania do pewnych typowych, klasycznych rozwiązań i kadrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi i miłe słowa, pomagają :)

 

SBT77 - to muszę przejrzeć prace Farvusa, a motyw z maską to raczej jest popularny - np. mnie postać bardzo się kojarzy z jednym kolesiem z mangi Naruto. Kadry - fakt, bieda. Myślę, że niektóre w kolejnych stronach powinny być ciekawsze, ale tylko niektóre :( Rzecz do popracowania!

 

Coyote - hehe, też mi się nie podobają w tych stronach - pokombinuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zmartwychwstałem i zostawiam kolejne postępówki, 16 z 47 stron drugiego rozdziału :) Dorzucę później kolejne jak je trochę poprawię. W tych poniższych stronach są dwa ołówkowe komiksy Grzesia Korniluka, tego co zrobił rysunek do okładki :)

 

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg

40.jpg

41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, pogratulować wyobraźni i tak na marginesie - w pierwszym rozdziale z początku (przynajmniej ja) miałem lekkie problemy ze skojarzeniem o co chodzi, dopiero potem widzę tą lecącą postać, a tak to same widoczki, natomiast tutaj widać już wszystko jak na dłoni. Super. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, pogratulować wyobraźni i tak na marginesie - w pierwszym rozdziale z początku (przynajmniej ja) miałem lekkie problemy ze skojarzeniem o co chodzi, dopiero potem widzę tą lecącą postać, a tak to same widoczki, natomiast tutaj widać już wszystko jak na dłoni. Super. ;>

 

Słuszna uwaga, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawka, ciekawa i wciągająca buduje sie opowiesc. Spytaj sie kumpli czy mozesz wrzucic rowniez ich smarowidła, bo chetnie zobaczylbym jak to wyglada w calosci;]

 

Ich rysunki będą, na stronach koncepcyjnych tego rozdziału. Chociaż nie wszystkie, bo niektóre zostały odłożone do kolejnych tomików - w szczególności pyszne rysunki Łukasza Mużacza w formacie 50x70 - strasznie mnie korci żeby popstrykać i pokazać zdjęcia ;-)

 

Tymczasem, kolejne 4 strony:

 

42.jpg

43.jpg

44.jpg

45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Fajny projekcik. Widze że ciebie też inspirują takie inicjatywy jak Exodyssey. Niby zaczeli się od artbooka a ostatecznie kto wie czy nie powstanie z tego gierka :)

 

Podoba mi się szczególnie koncept ruin miasta. Ciekawe kolorki i tekstury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Fajny projekcik. Widze że ciebie też inspirują takie inicjatywy jak Exodyssey. Niby zaczeli się od artbooka a ostatecznie kto wie czy nie powstanie z tego gierka :)

 

No właśnie, jeśli znajdą sponsorów, to z pewnością będzie to więcej niż artbook. Sam trzymam kciuki, bo z takimi mocarnymi designerami to może być naprawdę ciekawa gra.

 

Podoba mi się szczególnie koncept ruin miasta. Ciekawe kolorki i tekstury.

 

Jeśli chodzi o szkic jednego budynku, to styl podpatrzyłem u japońskich braci Yoshinari (Kou i You)

 

Coyote - dobsz, dobsz, postaram się subtelniej :P No ale popatrz, lubisz prace Toma Scholes'a?

 

Na koniec wszystkie pozostałe strony 2 rozdziału - na dziś mam troszkę dosyć dziubdziania igłą detali ;) (też trochę do ściągnięcia, 19 stron, razem 6.5MB)

 

EDIT: Wkradł się błąd, na 52 stronie chodziło mi o ilustrację z lewej, nie z dołu.

 

46.jpg

47.jpg

48.jpg

49.jpg

50.jpg

51.jpg

52.jpg

53.jpg

54.jpg

55.jpg

56.jpg

57.jpg

58.jpg

59.jpg

60.jpg

61.jpg

62.jpg

63.jpg

64.jpg

Edytowane przez Tonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze że jestem astmatykiem i posiadam leki rozszerzające oskrzela i ogólnie poprawiające oddychanie bo bym chyba nie złapał bez nich oddechu.

Po prostu masakra. Świetny klimat, a to z rysowaniem na modelach 3d, cholerka że ja na to nie wpadłem ;) Dżungla wygląda super. Zmiażdżyłeś mnie.

 

pzd. Daniel

 

//edit: Chcę więcej.

PS. Co do gry to jak by ktoś umiał obsługiwać jakiś silnik... i miałby chęci... to mogę pomóc przy modelowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedidan12 - pomysły można przenieść na 3D, ale z klimatem byłoby ciężko :( Osobiście czekam, aż technologia 3D dojdzie do punktu, w którym będzie można w miarę łatwo przenieść 2D do 3D/symulować 2D (alias pseudo 2D, 2.5D).

 

W tej chwili to chyba można zrobić przygodówkę z lat 90-95 typu 'point&click' :)

 

Joel, xmichalinx, serio, Fusman, dzięki :) Dziś wrzucam wszystkie szkicowe strony trzeciego rozdziału, choć jest krótki bo jest tylko 8 stron.

 

65.jpg

 

66.jpg

 

67.jpg

 

68.jpg

 

69.jpg

 

70.jpg

 

71.jpg

 

72.jpg

 

P.S. Krytyka, proszę :) Serio, nie cackajcie się z nią - jestem pewien że można mnóstwo rzeczy poprawić.

Edytowane przez Tonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia bardzo fajna w reszcie brakuje mi szczegółów.

Poza tym jedna z moich ulubionych teczek. ;)

Jak byś pozwolił to chciałbym sobie niektóre spróbować zaadaptować do 3d :)

 

Chcę więcej (uzależniasz mnie), Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-fie i Bedyku, a które prace wam się skojarzyły?

 

nicponim, ;)

 

Varmer - jednym z założeń przy tworzeniu tomiku było zastosowanie różnych stylów i technik. Chciałem się nauczyć nowych rzeczy, więc eksperymentowałem - jak widać, z różnymi efektami, ale jedno mogę z pewnością powiedzieć - mnóstwa rzeczy się nauczyłem, o niebo więcej niż gdybym się trzymał jednego stylu.

 

I na dziś pozostałymi stronami zamykam szkicowy pierwszy tomik. Wszystkich "kartek" jest łącznie 87. Widzę, że wielu z Was się podobało, cieszy mnie to ;) Ale przede wszystkim dziękuję za krytykę, chociaż cicho liczyłem na porządne biczowanie :-P

 

O, i prosiłbym Was o jedno - powiedzcie mi, które ilustracje lub/i ramka komiksu były najciekawsze? Po doszlifowaniu stron chcę je wrzucić na stronę i będę chciał wykorzystać niektóre z nich w celach promocyjnych, stąd pytanie.

 

83.jpg

 

(tę stronę chyba kompletnie przeprojektuję, bo kadr nijaki i nie widać funkcjonalności altany)

84.jpg

 

85.jpg

 

86.jpg

 

87.jpg

 

P.S. Zawsze chciałem powiedzieć wredne "to be continued.." X-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyczepię teraz w kwestii językowej (żebyś się nie musiał wstydzić w materiałach promocyjnych ;) ). Jeśli rzeczownik zaczyna się samogłoską, to stawiasz rodzajnik an, jeśli spółgłoską, wtedy jest a. For instance: An interior, a creature. O i chciałem powiedzieć, że wyjątkowo wygląda woda na ostatnich, podoba mi się, w ogóle wszystko mjut, daj jakieś make-of'y.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyczepię teraz w kwestii językowej (żebyś się nie musiał wstydzić w materiałach promocyjnych ;) ). Jeśli rzeczownik zaczyna się samogłoską, to stawiasz rodzajnik an, jeśli spółgłoską, wtedy jest a. For instance: An interior, a creature. O i chciałem powiedzieć, że wyjątkowo wygląda woda na ostatnich, podoba mi się, w ogóle wszystko mjut, daj jakieś make-of'y.

 

pozdrawiam

 

O, dzięki za przytoczenie zasady - rodzajniki stosowałem na wyczucie. Poprawione, będę o tym pamiętać :)

 

Co do make-of'ów, to obawiam się, że tego prawie nic nie ma - zapominałem o postępówkach w trakcie malowań :-P Zmienię to w kolejnym tomiku (w końcu było założenie, że projekt będzie głównie dla rysowników, a sam wiem jak miłą rzeczą są postępówki). Poszperam, może znajdę wcześniejsze wersje niektórych prac plus jakieś niewykorzystane rysunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza 1 rysunkiem to potrochu wszystkie

chyba w ostatnim albumie thorgala, wystepuje podobna postac z takim zakutym łbem=]

no i troche sam sposob kładzenia plamy

ale podkreslam nie bylko to negatywne odczucie

pozatym co jak co ale Rosinski to dobra szkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiedziałem: ten sepiowy mi od razu przypomniał rosińskiego, moze dlatego, ze on zawsze pamiętał że postaci w kadrze nie są cześcią kadru tylko opowieści, a te wygladaja jakby wlasnie toczyla sie jakaś fabuła. Nie wiem czy zauwazyles, ale przestrzen budujesz niemal wyłacznie planami - bardzo mało światłocienia i przez to masz w wielu ujęciach niemal ten sam kadr i pozycje obserwatora. Takie moje wrażenie.

 

Aha i w tych jak i w teczce masz bardzo dobrą kompozycję zawsze. pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności