Skocz do zawartości

Teczka 2D: Pasiterek


Pasiterek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, parę poprawek i komentarzy ode mnie 🙂 

Generalnie zainwestowałbym czas w perspektywę, żeby móc zróżnicować pozy i trochę więcej przestrzenności wprowadzić do prac. Plus mocniejszy design, bardziej zdecydowane, zamaszyste linie. Widzę na twoich pracach, że często masz rozedrgane linie, co zapewne wynika z tego, że rysujesz je powoli. Wiem, że szybkim machnięciem ciężko trafić idealnie w to co chce się narysować, ale lepsze nawet kilka nietrafionych, ale atrakcyjnych linii, niż jedna dokładniejsza ale przy tym drżąca i nieciekawa. Powodzenia 🙂

44331004_pasiterekpoprawki1.thumb.jpg.ba80f9b2cca52ccc9688de7da7944da8.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z Tobą nie zgodzić, wskazałeś na to z czym chciałbym walczyć a nie jest to proste dla mnie                           ( niecierpliwość) . Dużo też wynika z tego, że mam brak pomysłu na jakiś fikuśny obrazek :classic_smile:.  Hmm z liniami jest tak że do pewnego momentu nawet robiłem w miarę "dynamiczne" kreski ale ostatnio wpadłem na pomysł by powiększać rysunek do rozmiarów pikseli i krateczka po kratce stawiać linie :classic_biggrin:. Stawy ucinam bo najzwyczajniej  mam problem z kompozycją.  
Dziękuję ślicznie za pomoc.

 

GoB 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony troll z grzybkiem całkiem fajnie ci wyszedł 🙂 brakuje tylko grubszego konturu. Nie wiem czy kupiłeś sobie tablet graficzny czy nie - trudno poznać po kolorze. Osobiście ja radziłem sobie z tym zagadnieniem tak:

Jak miałem już ołówek skończony skanowałem go do kompa i obrabiałem kontury w programie wektorowym - mój ulubiony w tamtych czasach to Xara X. Obecnie możesz zainwestować np. w Affinity Designer'a - mają nawet teraz promocje na 50%, czyli za nieco powyżej 100 zł masz bardzo dobry program do takich zabaw.
Nie wiem czy to dobra droga dla grafika 2D (niech się wypowiedzą fachowcy) bo sam przyznam nie machałem ołówkiem od dobrego roku a prace 2D to nie mój konik. Mi osobiście pomogło osiągnąć pewność w pracach 2D. A eksperymenty na line arcie pomogły mi ogarnąć temat w photoshopie. 

To tyle ode mnie pozr.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy odnośnie zakupu Photoshopa . Nie wiedziałem gdzie zamieścić pytanie i czy mogę dać to  linka, mam nadzieje że nie dostane przez to po głowie 🙂.

Niedawno była interesująca oferta za 800 zł na jednej ze stron ale zanim się zdecydowałem to się skończyła i już nie będzie bo okazuje się że nie ma w hurtowniach.... 

Miedzy czasie natknąłem  na "winmedia"  . Pani z którą rozmawiałem przez telefon powiedziała że wszystko co potrzebne do uruchomienia wysyła na E mail , tak to zrozumiałem.

I mam pytanie czy ktoś orientuje się czy strona jest wiarygodna, jest na Ceneo lecz nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

https://winmedia.com.pl/programy-adobe/59-adobe-photoshop-cs6-pl-win.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=62bc7e3b-8fa4-c8ed-41d2-d04fdc7b0730

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Photoshopa CS6 - to lepiej poducz się Krity. Nie dość że za darmo to jeszcze dobre brushe ma do malowania. Sam jeszcze używam CS6 ale powoli przesiadam się na Affinity Photo - po primo soft jest dzisiejszy a przy okazji dużo tańszy od konkurencji Adoba 🙂 WIN-WIN 😉 

A za te 800 zeta dokup sobie RAMu czy cuś - co jak co, ale RAMu nigdy nie za dużo 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Mortom said:

Co do Photoshopa CS6 - to lepiej poducz się Krity.

Krita do digital paintingu jest moim zdaniem o niebo lepsza od Photoshopa. Wersja za wersja jest ulepszana, chodzi jak marzenie, mozna ustawic pod siebie. Dla tych co maja watpliwosci  co do tego, ze Krita jest darmowa wiec pewnie slabsza itd... polecam zerknac na przyklad na to. Takie rzeczy mozna w Kricie robic (uwielbiam jak ten koles operuje kolorem - wczesniej pracowal na innych softach ale z tego co widze ostatnie prace juz tylko na Kricie):

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam siez przedmówcami, wyrzucać kasę na 10 letni soft to proszenie się o kłopoty bo nawet kompatybilność z systemem czy tabletami z ostatnich kilku lat może nie działać a na update nie możesz wtedy liczyć.

Krita jak najbardziej, jeśli chcesz koniecznie coś kupić to paintsorm 🙂 19 dolarów nie zrobi dziury w kieszeni a miły mały programik i chyba były promocje po 10$ ja black friday czy przy innych okazjach. Podobnie Realistic Paint Studio mały soft tego samego deva i też fajna zabawa a krita jako profesjonalne narzędzie do poważnej pracy 🙂

https://paintstormstudio.com/index.html

https://www.realisticpaint.com/index.html

----

I jeszcze taka rada, spróbuj zrobić coś jak @Blaza w swoim wątku,

Po zeskanowaniu albo nawet lepiej zrobieniu zdjęcia zrób czysty lineart w kricie czy inkscape swoich rysunków dla lepszej prezentacji i odbioru. Dobra prezentacja to połowa sukcesu a tak to skan zabiera połowę detalu, obrazek jest za duży na ekranie komputera i ciężko go ogarnąć na raz a detal zanika i się zlewa, bardzo to przeszkadza w odbiorze i ciężko ocenić sam design i pomysł gdy cała moc obliczeniowa mózgu schodzi na odszyfrowanie niekompletnych linii zatartych przez skan. 

Popracuj trochę pod publiczkę a publika się odwdzięczy, zainteresowanie od ludzi napędzi Cię do działania i samo się zacznie nakręcać a jak wrzucisz cokolwiek i byle jak to najczęściej reakcja i też będzie byle jaka i tylko będzie narastała frustracja a nie o to chodzi żeby zaciskać zęby i mozolnie iść ale żeby byłą satysfakcja. 

Tak jak to pytanie co zadałeś już jakiś czas temu nakręciło trochę ruch, nie wrzucaj gołego obrazka bez komentarza jak bot bo nie zbudujesz relacji z oglądającymi, pokaż ze jesteś człowiekiem, w czym masz problem, co chcesz zrobić, zacznij dyskusje a ktoś może pomóc, nie ma tutaj dużo ruchu więc nie ma dużej konkurencji 🙂 

Na wrzucanie gołego obrazka bez słowa mogą sobie pozwolić tylko wymiatacze których prace zrywają skarpetki a i tak tak trochę opisu i podzielenie się swoimi myślami sprowadzi ich do lepszego poziomu z którego można z kimś takim porozmawiać a nie tylko wielbić uniżenie boga na wysokim piedestale 🙂

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przyłączę do chóru fanów Krity, z perspektywy posiadacza pudełkowej wersji fotoszopa CS6, który był ostatnim ogniwem przykłuwającym mnie do Windowsa. Przesiadłem się na Kritę i teraz PS w ogóle nie używam, nie dlatego, że nie działa czy coś, po prostu w Kricie mi się lepiej pracuje. Wiadomo że pierwsza faza przesiadki była niewygodna po ponad dekadzie przyzwyczajania się do Photoshopa, ale czym jest tydzień-dwa w perspektywie długoterminowego malarstwa? Niczym 🙂 Polecam Kritę.

To co Destroyer pisze na temat postowania prac to też dobre rady.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam photoshopa tylko dlatego, że byłem zmuszony kupić licencję (zleceniodawca wymagał plików psd na warstwach, Krita zapisuje w formacie photoshopa, ale na poprzedniej wersji bywało, że coś nie wykrzaczało- nie wiem jak teraz).
Dodam tylko, że photoshop cc ma jedną baaardzo wkurzającą "funkcję" spojoną z windowsem, alt menu capability, a która jest niemożliwa do wyłączenia bez specjalnych skryptów... W skrócie- używanie alta powoduje lagowanie programu. W Kricie tego nie ma (bo pewnie ktoś ma głowę zamiast łba manekina z H&Mu i stwierdził, że implementacja tego to głupi pomysł).
Ogólnie (gdy więcej malowałem) to Krita wydawała się znacznie lepszym narzędziem niż photoshop- jak dla mnie jedyną słabością to niemożność wrzucenia brushów z PSa. Masz tam nawet wbudowany "wygładzacz" prowadzenia linii jak z lazy nezumi 😄 
W skrócie- również polecam Kritę 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, RaVirr napisał:

Obecnie używam photoshopa tylko dlatego, że byłem zmuszony kupić licencję (zleceniodawca wymagał plików psd na warstwach, Krita zapisuje w formacie photoshopa, ale na poprzedniej wersji bywało, że coś nie wykrzaczało- nie wiem jak teraz).
Dodam tylko, że photoshop cc ma jedną baaardzo wkurzającą "funkcję" spojoną z windowsem, alt menu capability, a która jest niemożliwa do wyłączenia bez specjalnych skryptów... W skrócie- używanie alta powoduje lagowanie programu. W Kricie tego nie ma (bo pewnie ktoś ma głowę zamiast łba manekina z H&Mu i stwierdził, że implementacja tego to głupi pomysł).
Ogólnie (gdy więcej malowałem) to Krita wydawała się znacznie lepszym narzędziem niż photoshop- jak dla mnie jedyną słabością to niemożność wrzucenia brushów z PSa. Masz tam nawet wbudowany "wygładzacz" prowadzenia linii jak z lazy nezumi 😄 
W skrócie- również polecam Kritę 😄 

Ten problem miałeś dawno, czy niedawno? Może naprawili. Ostatnio robiłem i wysyłałem arty podzielone na warstwy dla klienta wyeksportowane z Krity jako PSD i nie było problemów (duże pliki 8k na długiej stronie) więc na wersji 5.02 już chyba działa albo miałem szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, EthicallyChallenged napisał:

Ten problem miałeś dawno, czy niedawno? Może naprawili. Ostatnio robiłem i wysyłałem arty podzielone na warstwy dla klienta wyeksportowane z Krity jako PSD i nie było problemów (duże pliki 8k na długiej stronie) więc na wersji 5.02 już chyba działa albo miałem szczęście.

To było ponad rok temu- główny problem był z wartościami opacity i traktowaniem warstw (czasami randomowo się zmieniały), a nie miałem też tyle cierpliwości by to sprawdzać. W tamtym czasie moja kultura pracy była dyskusyjna, często miałem mnóstwo grup w grupach w grupach 😄, multum warstw i w rezultacie przesiałem się na wersję cs6 PSa, a później kupiłem lickę na cc (bo nowsza więc pewnie lepsza)- co zabawne, dużo mniej problemów miałem z wersją cs6, cc jest trochę nieprzewidywalnym, niezoptymalizowanym programem. Krita ftw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia , że nie sprawdziłem jeszcze Krity . Nie dlatego, że nie chcę ale dlatego bo często uruchamia mi się blokada w głowie w sytuacji gdy na czymś mi zależy ,  po czym gdy dostane daną rzecz to odwlekam jej sprawdzenie.  Międzyczasie chciałem zrobić wilkołaka ,to też  zamieszczam + inny rysunek 

 

wof 2.jpg

cyb 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności